74 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Děrované brýle

10. Září 2018 - 0:14

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Libor (anonym)
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli má někdo s vás zkušenosti s děrovanými brýlemi, na netu jsem četl že sními jde vylečit kratko a dalekozrakost. Je to pravda?
25. Srpen 2009 - 17:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Dobrý den, chtěl bych se...Dnes jsem si je koupila, taky bych uvítala zkušenosti.Díky
30. Prosinec 2010 - 12:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Maruschka (anonym)
Dnes jsem si je koupila, taky...Lenko, a kde se kupují a kolik asi stojí? Díky za odpověď.
30. Prosinec 2010 - 12:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Liborek (anonym)
Dobrý den, chtěl bych se...Jsou super očička si odpočinou a lépe koukají, dnes mi doktor z očního řekl, že je to dobrý tunel na peníze a tím mě ujistil, že to funguje. Jen ty peníze netečou k optikům a doktorům. Cena neni tak závratná abych to nevyzkoušel, rozhodně pár ušetřenejch regulačních poplatků zůstane doma.
18. Duben 2011 - 16:34
Obrázek uživatele Návštěvník
jarmila valento (anonym)
Dnes jsem si je koupila, taky...Dobrý večer paní(slečno) Lenko,chtěla bych se zeptat, jak jste dopadla s těmi děrovanými brýlemi??Máte už nějaké zkušenosti ??Uvažuji o možné koupi. Děkuji Jarmila
26. Srpen 2011 - 23:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Saskie (anonym)
Jsou super očička si...Nikdo tady ale zatím nenapsal, zdali mu ty brýle pomohly. Možná je to úplně nový výrobek na trhu a zkušenosti zatím nikdo nemá.
9. Září 2011 - 16:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Nikdo tady ale zatím...Pořídila jsem si je za 120.- Kč v roce 1995. Ale nebavilo mě je nosit. Myslím, že kdyby to byl nějaký "zázrak", dnes po těch letech by se o tom vědělo. Spíš mi přišlo, že se oči namáhaly, než že by odpočívaly.
9. Září 2011 - 18:31
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Já je nosím kvůli požitku. Nikdo by nevěřil, jaký to je požitek, když je večer sundám.
9. Září 2011 - 20:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Anatol (anonym)
Brýle se prodávaly už před 20 lety. Reklamě bych nevěřil, ale po laserové operaci jsem přestal viděl na blízko do cca 0,5 m vše rozmazaně a zdvojené. Po roce marných pokusů na oční klinice UVN mi byly přítelem zapůjčeny děrovaně brýle. Úsměšek mi zmrzl na rtech - po jejich nasazení jsem viděl vše ostře a po roce si mohl něco přečíst. |Po týdnu užívání čtu bez nich písmo, které bych před tím viděl jen jako šedou čmouhu.Pro můj druh vady jsou zřejmě výbornou léčebnou pomůckou. Lékař se o takovém "šarlatánství" nechtěl bavit. Že za týden jsem si zlepšil zrak tak, jak to roční léčba nedokázala je asi nepodstatné. Účinek těchto brýlí je v mém případě až zázračný a umožnil mi opět vidět.
27. Říjen 2011 - 0:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Anatol (anonym)
Pořídila jsem si je za...V mém případě byly a jsou tyto brýle jediným prostředkem, který mi zlepšil výrazně zrak, když roční pokusy lékařů byly zcely neúspěšné. Jsem k takovým výrobkům nedůvěřivý, ale kde bez nich vidím jen rozmazané šmouhy, vidím s nimi písmo naprosto ostře. A po delším používání začínám vidět i bez nich.
27. Říjen 2011 - 0:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Anatol (anonym)
Dobrý den, chtěl bych se...ano, již jsem to napsal v příspěvku, v mém případě byly jediným prostředkem, který výrazně zmírnil moji vadu a umožnil normálně číst. Jsem velmi racionální člověk, používání brýlí je v mém případě velmi efektivní a účinné. A jen s velmi malou nadsázkou až zázračně.
27. Říjen 2011 - 0:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Libor (anonym)
můžete prosím dát někdo odkaz na brýle které vám konkretně pomohly? Koupil jsem si před dvěma lety brýle které staly cca 800,- a po dvou letech se mi zrak nezlepšíl, brýle jsem používal jen doma na televizi večer. Dnes mi přišly brýle z aukra za 200,- dírky mají blíže k sobě a dívá se mi přes ně lépe. než za ty co staly 800,-
27. Leden 2012 - 8:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan@VEDA (anonym)
Tento typ brýlí není novodobý výmysl, ale pocházejí z ajurvédy. Mám tyto brýle http://www.pro-salony.cz/zbozi/dervane-bryle-sport-pro-trenink-a-relaxaci Mají rozteč dírek 4 mm. Nepoužívám je často, ale i po nějakých 10 minutách cítím, že se očím ulevilo.
9. Duben 2012 - 10:55
Obrázek uživatele ofelia
ofelia
Brýle jsem si koupila poměrně levně přes www.treneroci.cz a jsem docela spokojená. Používám jen druhý týden, zrak se mi ještě nezlepšil, ale už mě nebobolí hlava a oči z počítače.
25. Duben 2012 - 11:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Vasek (anonym)
Ja koupil tady http://www.darlings.cz/zdravi-a-krasa/7664-ajurvedske-bryle-pro-zlepseni-zraku-5907609471017.html , maji jen jen za 275 Kc. A ja mam pocit, ze se mi zrak take docela zlepsil. Kdo by to byl rekl, to jsou veci :)
3. Březen 2014 - 14:42
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Píšeš to správně - mám pocit
3. Březen 2014 - 16:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin Novotný (anonym)
Je to úplně nanic. Sice přez ně vidím malinko ostřeji než bez nich, ale zase je to jako pohled přes rozbité sklo, vše je vidět jakoby dvojmo, a pořád je vidět mřížku mezi dírkami. Při práci na počítači se to nedá použít vůbec, při sledování televize omezeně. Možná někde venku při nějaké nenáročné činnosti. Ale ne dlouho, po 10-15 minutách z toho začnou bolet oči.
23. Červen 2014 - 14:42
Obrázek uživatele Návštěvník
P (anonym)
Ono to nie je o tom, že cez to človek lepšie vidí ale o tom že s tým vidí podstatne horšie. Ak si to dá dolu tak je nadšený ako dobre vidí....
4. Červenec 2014 - 10:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Ono to nie je o tom, že cez...To je vtipný.A já už uvažovala ,že je koupím mojí dcerce.
4. Červenec 2014 - 17:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Kámoš (anonym)
Vidím ostřeji s nimi a i poté, co je odložím a to teprve po 1 dnu užívání, co teprve za měsíc...
14. Červenec 2014 - 21:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Zdravím, nevím, jaké má kdo zkušenosti, ale já s mými 3,5 dioptriemi na blízko, jsem je nasadila a četla jsem pidipísmenka na letáčku k lékům. Během týdne na dovolené jsem s nimi přečetla celou knížku - psanou normálním písmem, ne jako slabikář. Je fakt, že jsem četla po chvílích. Ale to je konec konců i v tom návodu, že není možné je nasadit a mít na očích hned celý den. Navedla mě na ně kamarádka, která má jedno oko tupozraké a přes tyhle brýle na něj vidí. Takže já za sebe - vřele doporučuji.
17. Červenec 2014 - 7:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Fotograf (anonym)
Jde o všeobecně známou vlastnost z geometrické optiky - čím větší clonové číslo (tj. menší otvor), tím větší hloubka ostrosti. Ovšem na úkor množsví využitého světla.
17. Červenec 2014 - 7:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Peter (anonym)
Tu je to za 1,15 Eur a doprava zdarma. Dúfam, že za to nedávate viac. http://www.banggood.com/Eye-Care-Pinhole-Glasses-Eyes-Exercise-Glasses-Vision-Improve-Eyewear-p-921349.html
17. Červenec 2014 - 9:51
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Děrované brýle nosím kvůli požitku. Když je mám nasazené, vidím kulový. Je to pak úžasný požitek, když si je sundám a vidím zase normálně.
18. Červenec 2014 - 21:32
Obrázek uživatele Návštěvník
ona je i tady (anonym)
Využila jsem služeb paní...Dinušová, tobě hrabe i dneska? Zasíráš od včerejška všechny diskuse a už nevíš, kam to nacpat. Samochvála smrdí, jsi trapná.
14. Srpen 2014 - 14:09
Obrázek uživatele Návštěvník
mira (anonym)
Jsou k dispozici na www.webareal.cz/gadgets a super
11. Listopad 2014 - 11:50
Obrázek uživatele Návštěvník
? (anonym)
Pokud tedy chceme svůj zrak zlepšit, nejdůležitější je uvěřit, že změna k lepšímu je možná, že dokážete znovu vidět dobře i bez brýlí. Zároveň je třeba začít pracovati na své mysli a emocích, nezavírat oči před problémy, se nebát pravdivého pohledu do vlastního nitra, pracovat s vlastními strachy, úzkostí či hněvem. A také se naučit čelit stresu. Nezbytné je také cvičení, a to jak aktivity aerobního charakteru, které zlepšují krevní oběh a tedy i výživu očí, tak speciální oční cviky. Rozsáhlý systém tréninku očí přitom vytvořil už William Bates (značně se přitom inspiroval očními cvičení z jógy) a jeho následovníci jej dále rozvíjeli. Některé cviky z něj uvádíme v rámečku. V posledních letech navíc vznikly i moderní pomůcky, které cvičení velmi usnadňují. Poměrně známé jsou například děrované brýle, které mají místo skel tmavý plast s vyvrtanými otvory a jež vidění trénují hned několika způsoby. Zaprvé nutí oční svaly aktivně pracovat, abychom vůbec něco viděli a rovněž podporují spolupráci obou očí. Trénován je i mozek, který musí doplňovat chybějící části obrazu. Velmi důležité je ale i to, že tato pomůcka umožňuje zažít pocit ostrého vidění bez brýlí. Přesné rozmístě otvorů a jejich kónický tvar totiž pomáhají směřovat světelné paprsky přímo do žluté skvrny a tím usnadňují zaostření. A jak už jsme řekli, právě víra, že oči dokáží vidět bez brýlí, je vůbec nejdůležitější. Velmi účinnou novinkou je i přístroj Eyeport, jehož autorem je významný optometrista Jacob Liberman. Jde o dlouhé rameno s červenými a modrými diodami (červená podporuje zaostření, modrá relaxaci), které se střídavě rozsvěcují a vaším úkolem je na ně zaostřovat. Přitom máte na očích červenomodré brýle, které každému oku umožňují vidět jen jednu barvu světel. Tím se trénují nejen oční svaly, ale i spolupráce obou očí. Proto je přístroj vhodný i pro osoby trpící tupozrakostí (stav, kdy mozek upřednostňuje obraz jen jednoho oka).
15. Únor 2015 - 15:33
Obrázek uživatele Návštěvník
? (anonym)
alohaeshop.cz/?pg=dbr má někdo tento typ doma? zkušenosti? díky
15. Únor 2015 - 15:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Bob (anonym)
alohaeshop.cz/?pg=dbr má...asi před 20 léty se to prodávalo, myslím, nějak kolem 50 korun. Měl jsem je, ale nošení není příjemné a tak jsem je odložit a později snad vyhodil(při stěhování). Již cca 12 let hluchnu a nic nepomáhá, prostě proti věku není léku, ale kupte si to jestli chcete. Je to předražený plást v hodnotě cca 10 koruny
27. Březen 2015 - 21:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Bob (anonym)
asi před 20 léty se to...ještě bych rád někdy viděl někoho, komu to pomohlo, nejen na obrázku
27. Březen 2015 - 21:44

Stránky

Přidat komentář