35 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Deprese vyvolané nemocemi

10. Září 2018 - 0:07

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Petana (anonym)
Ahojky, mam takový problém jako asi hodně lidí na světě si myslim a nevim co s tim. Mam nevyléčitelný zánět střev neboli crohnovu chorobu a když mam takové horší období mam z toho strach a deprese. K psychologovi se mi moc nechce protože si pořád říkám že to zvládnu sama, ale občas už to přestávám zvládat. Prosím můžete mi poradit co v takovýchto chvílích děláte? Děkuji
24. Červenec 2006 - 18:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaja (anonym)
Dle osobní zkušenosti mi nikdy psycholog nepomohl, tak jak bych očekávala, jde jen o příjemné povídání o tvém problému, pomůže více konzultace s někým kdo má stejné potíže, jelikož ví o čem je řeč a chápe tě. Mám také spoustu zdrav. potíží a pokud tím nechci zatěžovat rodinu, jelikož oni za mé potíže nemohou, musím se s tím vyrovnat sama a je to těžké, zkus diskusi dle své diagnozy. Já osobně se jdu třeba projít, nebo se dám do čtení o něčem co mne zajímá atd.
25. Červenec 2006 - 14:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Petana (anonym)
jojo, děkuju za názor. To máš teda pravdu že je to těžké ale za šest let co už tenhle problém mam sem nikdy nevyhledala psychologa nebo tak něco a jak tady píšeš že je to asi zbytečný tak tam ani chodit nebudu. Máš asi pravdu že nejlepší je si popovídat s někým kdo má stejný problém, ale nikoho neznám osobně jen přes diskusi nebo přes icq ale i tak mi to moc pomáhá. I přítel mi pomáhá ale momentálně je v Chorvatsku na 20 dní a nemam si s kym o tom promluvit. Ještě navíc když trávim většinu dne sama. To je potom těžký... Ale i tak dík za rady. A jaké ty máš zdravotní problémy jestli se můžu zeptat?
27. Červenec 2006 - 16:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaja (anonym)
Petano,to by bylo na dlouhé psaní, možná někdy příště.Ale mám kamarádku, která trpí kolititidou a to je něco podobného, stres ji hodně zhoršuje její potíže. Já osobně jsem silný alergik a mám potíže s velkým množství potravin, např. mám i alergii na křen, ananas syrový už dlouho, ale nyní i kompot, alkohol atd..... Některé potraviny mi způsobují svědění těla,jiné průjmy a tak jsem už přemýšlela zda nemám podobný problém jako moje kamarádka nebo i ty. Co se týká psychoterapie přes PC, má to i výhodu anonimity. Většina zdravých přátel nemá tušení, myslí si cosi o hypochondrech apod. a tak zůstává jen to zdravé jadro, nebo člověk u těch ostatních ví o čem může a nemůže debatovat. Co takhle koničky, máš nějaké, pokud tě zajímají ruční práce zajímavé jsou www.tvorivyamos.cz.snad jsem to napsala správně, pokud ne tak to najdeš na www.dama.cz na hlavní stránce v levo dole. jelikož mám zdrav. potíže více než 10 let, tak deprese přicházejí, je to mnohdy těžké, ale chce to přijít na jiné myšlenky a hlavně je mnoho těch kteří jsou na tom ještě hůř. Držím pěsti, aby bylo, lépe.cau
27. Červenec 2006 - 17:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Petana (anonym)
Jojo, díky, já už se s tim nějak poperu... zatim se měj...
2. Srpen 2006 - 18:44
Obrázek uživatele Návštěvník
monika (anonym)
Petano, mám skoro stejnej problém. Před 5 lety mi zjistili chronickej zánět střev. Je to podobný jak Crohn což si i původně mysleli, že mám. Občas, zvlášť, když mám to "bolavý" období jsem úplně hotová. Došlo to tak daleko, že mám agorafobii. Byla jsem u psychologa a ten mi řekl, že jsem si ji vlastně vypěstovala tou nemocí. Ale nijak se s ní /agorou/ neléčím. Jen jsem si to potřebovala s někým nezávislým prokonzultovat. Poslal mě i na psychinu, ale tam mi hned chtěli nasadit antidepresiva což jsem odmítla. Mám jen pro "první pomoc" nějaký léky na uklidnění, ale ty fakt jen nosím u sebe co kdyby náhodou. Momentálně jsem celkem ok. Změnila jsem trochu přístup k životu, zbavila jsem se ve svým životě lidí co mi zrovna na optimismu nepřidávali a snažím se žít, tak abych byla spokojená.
3. Srpen 2006 - 12:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Petana (anonym)
Ahoj Moniko, nemáš náhodou ulcerózní kolitidu? nebo jakej zánět vlastně máš? a co je to ta agorafobie? a pomohl ti nějak ten psycholog?
3. Srpen 2006 - 13:39
Obrázek uživatele Návštěvník
monika (anonym)
mám nespecifický chronický zánět- oficiální nazev. Agorafobie může mít víc podob, já nesnáším pobyt v místnostech kde je víc lidí, nebo třeba MHD. Ale zkus si to najít na netu, tam se toho píše víc. Psycholog mi nepomohl, byla jsem u něj jen 2x. Potřebovala jsem si to jen srovnat v hlavě. Proč já, jak z toho ven atd....
3. Srpen 2006 - 19:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Petana (anonym)
Jojo, jasně... no tak to je asi taky pěkná potvora viď? no a ty otázky proč já a jak z toho ven, na to se sama sebe ptám docela často. Hlavně když mi neni zrovna nejlíp. A taky tady neni nikdo poblíž s kym bych si o tom mohla popovídat, to je na tom to blbý. nebo spíš ze sebe nechci dělat nějakou chudinku a spíš to zkoušim vydržet. Občas mě vidí přítel brečet ale to já právě nechci, nechci aby mě takhle viděl jako nějakou slabou která potřebuje jeho pomoc. a přitom to tak je.
4. Srpen 2006 - 11:33
Obrázek uživatele Návštěvník
monika (anonym)
já to přímo bytostně nesnáším, když mě někdo vidí jak jsem "v prdeli". Občas, když mi je hodně blbě, tak to potřebuju někomu říct, ale nechci, aby mě někdo litoval. Jen to potřebuju ze sebe dostat. Raději si někam zalezu /většinou do vany/ a tam to tak nějak "odpluje" samo.
4. Srpen 2006 - 17:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Petana (anonym)
Přesně tak, taky nechci aby mě tak někdo viděl a litoval mě ale někdy to prostě nejde. Někdy to prostě člověk potřebuje ze sebe dostat jak ty řikáš no. Můžu se tě na něco zeptat? Kolik ti je let?
4. Srpen 2006 - 18:54
Obrázek uživatele Návštěvník
monika (anonym)
34, tobě?
4. Srpen 2006 - 20:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Petana (anonym)
Mě je 18...
5. Srpen 2006 - 0:54
Obrázek uživatele Návštěvník
monika (anonym)
jejda, v těchto letech by ses měla chodit bavit a ne nad sebou doma brečet. Já vím, je to lehký takhle říct, ale já když mám možnost a je mi zrovna ok, tak jdu aspoň do kina. Musím teda do těch okrajových kam moc lidí nechodí, ale vítám cokoliv kde se odreaguju.
5. Srpen 2006 - 15:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Petana (anonym)
No to si právě myslim že je to lehký to řikat, ale ve skutečnosti je to mnohem těžší než to vypadá. Dyť já ani nezvládám školu když musim denně v pět vstávat a v šest večer se vracet. Natož pak ještě nějaký flámy. To se prostě nedá zvládnout. Si to zkus jenom představit jak by bylo tobě v mejch letech co? dyť to přeci nejde chodit někde po diskotékách a barech...
5. Srpen 2006 - 15:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaja (anonym)
Pentano, až se dostaneš, tak daleko, že si nebudeš říkat proč právě Já, tak se ti hodně uleví. Jsi ještě hodně mladá a máš kolem sebe své vrstevníky, kteří jsou zdraví a nemohou pochopit tvé problémy, čím méně se budeš trápit a stresovat,tak věřím, že se zmírní i tvé potíže. Jak jsem už jednou psala, mám hodně zdr. potíží od svých 24 let a užívám minimálně 12 druhů léků bez kterých se neobejdu, spoustu omezení atd.a trvá to více než 10 let. Možná, že by ti pomohlo si přečíst diskuse na jiné téma abys mohla porovnat svůj stav s ostatními.Nenapsala jsi zda studuješ, či pracuješ nebo jsi v ID.
5. Srpen 2006 - 16:30
Obrázek uživatele Návštěvník
monika (anonym)
Petano, proč nezměníš školu? Vždyť to musí být úmorný. Já si naštěstí snažím vše ulehčovat jak to jde. Člověk musí být občas sobec, aby byl spokojenj. Jak píše Jaja, taky toho mám víc, ale říkám si, že jsou lidi co jsou na tom ještě hůř.
5. Srpen 2006 - 16:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Peťána (anonym)
No to samozřejmě že sou na tom lidi mnohem hůř, ale taky sou lidi, kteří jsou na tom mnohem a mnohem líp. A přesně jak psala Jája, tak mam problem s mýmy vrstevníky. Těm se těžko vysvětluje proč tam nejdu, tohle nemůžu, na co tolik prášků a tak. A školu rozhodně teď měnit nemůžu protože tenhle rok maturuju a chci to mít už hotový. I kdybych změnila školu tak stejně vždycky budu vstávat v pět a vracet se pozdě. A taky si píšu v diskusi co se týče crohnovi choroby s lidma co jsou na tom jako já, ale tam je to pořád to samý, jak je komu špatně, co koho bolí, kolik kdo bere prášků a jaký a nic pozitivního se tam člověk nedoví. Neřikám že tady je to jiný ale zase se člověk dozví něco jiného než pořád dokola to samý.
5. Srpen 2006 - 18:15
Obrázek uživatele Návštěvník
majki (anonym)
Nejsi sama kdo řeší nebo řešil podobné problémy spojené s nemocí a omezeními.Člověk je trochu jiný než ostatní, s tím se musiš smířit. A čim rychleji se ti to povede,tim lépe.Žij jak můžeš, nedělej co nechceš, buď svá, měj ráda lidi kolem a budeš třeba mnohem šťastnější než někteří v tomto srovnaní "zdraví", kteří nevědí co se sebou. A třeba se i na Crohna najde časem něco, co pomuže žít bez jakýchkoli omezení. :-)
6. Srpen 2006 - 15:48
Obrázek uživatele Návštěvník
monika (anonym)
Na diskuzi o crohnovi už taky nechodím, je to tam moc depresivní. A co se týká ostatního. Taky občas musím vysvětlovat proč bere mladá ženská tolik léků, proč tam nebo onde nemůže chodit atd....Máš vůbec z něčeho v životě radost a nebo lépe řečeno děláš si radost? A jak na tebe funguje počasí? Já osobně si léto těžce užívám. Nesnáším totiž chlad, protože se mi nemoci vždy zhorší a zimní tma už ve 4 odpoledne je pro mě fakt zlo. Takže teplo, sluníčko, světlo- to jsou moje radosti. Teda mezi jinými. Letos jsem se potěšila i dovolenou u moře. Peťano, asi tuším jak ti občas je. I já mám občas pocit, že jediný řešení by bylo skočit do hajzlu a spláchnout se, ale vždycky si říkám, že zas bude líp. Nevím jak dlouho už jsi nemocná, ale asi ti nezbyde opravdu nic jinýho než se se vším smířit. Já mám problémy se střevama už 5 let a taky už si "zvykám".
6. Srpen 2006 - 22:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaja (anonym)
Petano,Na Cron. diskusi jsem také nahlédla a je to opravdu síla, pořád mi chybí alespoň malý naznak tvých zájmů, určitě musí existovat něco co tě odreaguje od zdr. potíží.
7. Srpen 2006 - 17:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Petana (anonym)
Ahojky Moniko, jsem nemocná od 12ti let, tzn. 6 let. Jinak počasí je hrozný, jakákoliv změna se prokáže. A léto a sluníčko teda moc nemusim, protože na něj nesmim moc chodit kvůli práškům který beru, takže většinu času v létě trávim doma v baráku, ani k moři ject nemůžu takže to je docela naprd. A zima je taky špatná protože sou zase různý chřipky a nemoci a taky sem hrozně unavená. Prostě jakékoliv roční období má něco. A Jájo, prakticky žádné zájmy nemám, všechny který sem měla sem díky Crohnovi ztratila. Teď už jen občas zajdu do kina nebo za kamarádama ale jinak sem spíš doma a odpočívám. hlavně během školního roku protože to fakt nezvládám ještě někam chodit, protože sem hrozně z toho vstávání unavená a jsem ráda když přídu domu a můžu si lehnout.
10. Srpen 2006 - 16:52
Obrázek uživatele Návštěvník
monika (anonym)
Peťano, baví tě třeba čtení? To se zvládá i v leže. Já prakticky celou zimu pročtu a prokoukám na video. A člověka to i odpoutá od problémů.
10. Srpen 2006 - 18:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Petana (anonym)
Jojo, čtu... To máš pravdu, to se dá...
10. Srpen 2006 - 18:54
Obrázek uživatele Návštěvník
monika (anonym)
aspoň něco :-)
11. Srpen 2006 - 16:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Petana (anonym)
Jojo, něco tak občas dělám no... Ale víš co viď? taky bych se radši bavila jinak...
11. Srpen 2006 - 20:02
Obrázek uživatele Návštěvník
monika (anonym)
tak v tvým věku je to jasný
12. Srpen 2006 - 0:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Petana (anonym)
No to mi povidej...
12. Srpen 2006 - 10:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Hledám lékaře, který by mi předepsal a prodal některé léky, jedná se zejména o antidepresiva. Můj email je n.pet"centrum.cz
19. Červenec 2007 - 15:21
Obrázek uživatele Návštěvník
milada (anonym)
Ahojky Petano,mám asi podobný problém jako ty,jen mě ještě nebyla stanovena diagn.této nemoci.Mám ale problémy se střevama už několik let(průjmy ,nadýmání,plnost,záněty konečníku)Byla jsem 2x na koln.,kde nic nenašli,protože se nedostali všude.Zatím mě pořád léčí jen dráždivý tračník a já se pořád trápím,nemůžu chodit ani na návštěvu ani nikam mezi lidi,kde je ticho-mám hrozné zvuky ve střevech a pořád mě to nutí na stolici,ale většinou bez úlevy.K tomu nadýmání,na které jsem zkoušela vše možné...Jestli by se ti chtělo,byla bych ráda za nějakou odpověď,nebo zkušenost.Curii"centrum.cz
5. Srpen 2008 - 18:41

Stránky

Přidat komentář