Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
1744 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Depo-Provera

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika Macháč (anonym)
Užívám hormonální antikoncepsi Tri-regol a chtěla bych vyzkoušet injekční antikoncepsi Depo-Provera. Chtěla bych se zeptat, kolik tato antikoncepce přibližně stojí a kde ji v okolí Liberce aplikují. Velmi děkuji :-)
19. Září 2001 - 20:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika Macháč (anonym)
Prosímvás poraďte mi některá, kdo s touto antikoncepsí máte zkušenosti. děkuji
20. Září 2001 - 19:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavlína (anonym)
Po porodu mi byla vzhledem ke kojení doporučená Depo Provera. Bylo to fajn. Nemusela jsem se ničeho bát, menstruaci jsem neměla. Ale když bylo malýmu 4 měsíce, objevily se mu chloupky na genitáliích, okolo bradavek a trochu více než je obvyklé na miminko na ručičkách a nožičkách. Taže další dávku Provery jsem si už nenechala dát. Byli jsme na endokrinologii a takm doktorka konstatovala, že chloupky se objevily díky abnormální citlivosti malýho na tento preparát. Ty nejdelší už mu teď vypadaly, ale ¨ty menší mu zůstaly. Takže pokud kojíte, dejte si na tuto antikoncepci pozor. Pravděpodobně vám bude Váš gynekolog říkat, že je to nesmysl. Ale jak mi bylo řečeno, nikdo to nikde neslyšel ani neviděl. Ale můj synek je důkazem, že to tak je!!!!!
30. Září 2001 - 12:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Véna (anonym)
Tato antikoncepce je mi aplikována skoro 2 roky.Jsem spokojená,je mi dobře a nemám žádné problémy.Je to ovšem zřejmě dost individuální,protože kamarádce nevyhovovala.Měla problémy s menstruací(měla to častěji než předtím)přitom já od první injekce nemenstruuji.Doporučuji konzultaci s ošetřujícím lékařem
4. Říjen 2001 - 13:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Simča (anonym)
Tuto antikoncepci jsem brala skoro rok.Bylo to celkem výhodné, protože jsem skoro nemenstruovala.Ale pak se mi začala dělat slabá celulitida a rozbolely mě nohy. Při důkladném vyšetření se zjistilo, že mám rozhozenou hormonální hladinu a problémy s cévami.Už půl roku neberu žádnou antikoncepci, ale hormonální hladinu a cévy si léčím dodnes bylinkami.
5. Říjen 2001 - 9:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika Macháč (anonym)
Je mi teprve 18 let a doktorka mi nedoporučila tuto antikoncepci užívat, protože prý není přirozené nemenstruovat. A ze pry se potom nemusi dlouho otěhotnět. Co si o tom myslíte Vy které tuto antikoncepci berete? Dekuji
5. Říjen 2001 - 18:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Ahoj, brala jsem asi 4 měsíce normální antikoncepční pilulky, ale díky všem těm hormonům v nich jsem onemocněla dosti těžký vnitřním zánětem lýtka, se kterým mám do teďka problémy. Doktorka mi poradila Depo-proveru, že v ní nejsou žádné škodlivé hormony. Podle mě má dost výhod. Už jen to, že je na lékařský předpis a nic se za ni neplatí. Je to injekce jednou za 2,5 měsíce a to je lepší než brát každý den prášek. (kterých já už beru za den 5) A ještě jednu výhodu, už to užívám skoro rok a za celou dobu jsem měla jen jednou menstruaci a to tak 2 dny. Vážně se mi to zdá lepší. Než pilulky!
10. Říjen 2001 - 14:25
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
veroniko - již několikrát jsem četla, že menstruace je pro ženu zbytečně vysilující a tělo by se bez ní obešlo - šla bych do DEPO PROVERY.
11. Říjen 2001 - 12:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika Macháč (anonym)
Prosímvás ozvěte se mi ještě někdo, kdo má s Touto antikoncepsí nějaké ať už dobré či špatné zkušenosti. Moc Vám všem děkuji. Veronika Hezký den
16. Říjen 2001 - 15:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Taky bych se chtěla zeptat: 1) kolik se platí za tuto antikoncepci a 2) je to normální nemít menstruaci???
16. Říjen 2001 - 16:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika Macháč (anonym)
Platí se za ni od 111 do 120 korun
16. Říjen 2001 - 19:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Mě ji předepisuje gynekoložka a neplatím za ní vůbec nic.
22. Říjen 2001 - 8:01
Obrázek uživatele Návštěvník
kiki (anonym)
Já jsem DEPO PROVERU zkusila také.Po první injekci jsem slabě krvácela, potom jsem začala takzvaně špinit.Lékař mi píchl další injekci s tím,že je to zřejmě na mne slabé a po druhé injekci by se to mělo upravit.Ale neupravilo a neupravilo se to ani po 3.Takže jsem vlastně více než půl roku chodila s vložkou nebo tampony.Moc fajn!Další injekci jsem si už dát nedala.Prý jsem jedna z těch mála procent žen, kterým dělá problémy.Zajímavé je, že po vysazení to špinění ustalo a další rok jsem byla bez špinění i bez menstruace.Ta se teprve potom vrátila.Tak nevím.Asi to chce vyzkoušet a na každého to funguje jinak.
6. Listopad 2001 - 14:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Depo-proveru jsem užívala asi 6 měsíců.I lékařka mi ji doporučila.Ze začátku jsem byla šťastná.Nemusela jsem brát tabletky(zapomínala jsem)a neměla jsem žádnou menstruaci.Toto nadšení mi vydrželo asi 6 týdnů.Pak se menstruace dostavila .Slabá a nevypočitatelná.Obtěžovalo mi to.Lékařka mi na to ale upozornila, tak jsem se snažila vydržet.Nevydržela. Po dvou aplikacích (1 aplikace na 3 měsíce)jsem zkončila.Zůstaly mi velké problémy s pletí,které jsem potom léčila u kožní lékařky.I moje přítelkyně měla problémy.Lepší je si začít pamatovat, že si musím tu tabletku vzít.
3. Leden 2002 - 20:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Mě stála 170 Kč a na předpis gynekoložky jsem ji zakoupila v lékárně.Lékařka mi ji pak aplikovala.
3. Leden 2002 - 20:25
Obrázek uživatele Návštěvník
ivig (anonym)
Injekci Depo-Provery jsem dostala pred necelymi tremi mesici, protoze kojim a peroalni antikoncepce mi nevyhovovala a tesim se az vyprchne z meho tela a ja dostanu menstruaci, pribalovy letak byl pouze v anglictine, tak ani neznam blizsi informace. Nejdrive jsem byla nadsena, po 14 dnech jsem dostala bolesti zad, ktere trvaji dodnes, i kdyz se zeslabily, zaroven jsem zacala spinit, coz jsem asi po 14 dnech odstranila tabletami vitaminu C, ale v dobe kdy mela prijit menstruace jsem citila napeti, ktere pretrvava stale, i kdyz ne tak silne. Ted se mi navic objevilo svedeni pokozky a zhrubla mi kuze, takze si myslim, ze pri menstruaci se organismus vycisti a to mi ted chybi, jsem asi velmi citliva na hormony. Dalsi moje znama musela prodelat kyretaz a dalsi take dost dlouho a silne krvacela, takze je to hodne individualni. Ja uz si s hormony zahravat nechci.
12. Leden 2002 - 20:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Iveta (anonym)
Chci se zeptat jestli se opravdu nemusím při braní této antikoncepce bát otěhotnění a jestli nemusím k tomu ještě využívat např.přerušovanou soulož.Díky.
22. Únor 2002 - 22:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Poraďte mi prosím jestli je možné tuto antikoncepci užívat při poruše štítné žlázy, beru euthyrox,nechce se mi sledovat další tabletky.
26. Únor 2002 - 15:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Ceny jsou zřejmě různé, mě to stojí 200,-Kč
20. Březen 2002 - 7:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Mam dost špatné zkušenosti s Depo proverou.Na začátku jsem sice nemela menstruaci asi 4 měsíce, ale tím to pozitivní skončilo.Od řijna loňského roku jsem začala špinit a postupně menstruovat, což doktor vyřešil další inijekcí o něco dříve.Jenže výsledek byl, že jsem neměla menstruaci asi deset dní. Od ledna do posud stále menstruji. Jsem docela bezradná, doktor mi chce dát inijekci na přerušení krvácení, ale není to jít od čerta k ďáblu?Budu ráda, jestli mi někdo poradí.Ale jak to vidím já, už nikdy bych si něco podobného nedala a nikomu bych to raději ani nedoporučila.
24. Březen 2002 - 18:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Pokud máte problémy se štítnou žlázou, tak bych vám tuto antikoncepci nedoporučovala. Měla jsem klientku, které se po injekci Depo - Provery narušila funkce štítné žlázy a začly jí ve velkých ložiscích padat vlasy.
24. Březen 2002 - 18:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina Halová (anonym)
Je mi 25 let,deti v nejblizsi dobe neplanuji,ale chtela bych vedet jestli je pro me vhodna antikoncepce Provera v inj.podobe dekuji
28. Březen 2002 - 13:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Ahoj, taky Depo proveru beru. Zatím s ní nemám žádné problémy, ale hodně lidí mě od ní zrazuje. Prý vysušuje sliznici a je dost obtížené po jejím vysazení otěhotnět. Jak to vlastně je? Má některá z vás s tímto problémem zkušenosti?
4. Duben 2002 - 13:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Nemůžu říci, jak Depo-Provera působí, protože jí nepoužívám. Chci se jen podělit o to, co jsem o ní zjistila. Vyptávala jsem se na tuto antikoncepční metodu svojí gynekoložky, a ta mi řekla, ať na ní zapomenu, že by jí vůbec neměli brát ženy, které ještě neměli děti. Po delším užívání D.p. je prý problém vůbec otěhotnět, a když se to podaří, mnohdy jsou problémy v těhotenství, které (zřídka) mohou skončit i potratem. Některé ženy po ní nemohou mít děti vůbec. Takže doporučuji každé ženě, aby zvážila všechna pro a proti, než se rozhodne pro tuto antikoncepční metodu.
23. Duben 2002 - 13:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára (anonym)
Je mi 28, Depo-proveru beru treti mesic. Kdyz jsem s ni zacinala, doktorka me odmitla informovat o nezadoucich ucincich, ze pry vetsina zen problemy nema a nechce me zbytecne strasit pribalovym letakem... Ze zacatku bylo vse v poradku, po mesici se mi ale zacaly delat zanícené "beďary" (nikdy jsem s akne nemela problemy), ktere se hoji i 14 dnu a zacaly mi vypadavat vlasy (cca 150 vlasu denne, 100 je pry maximum u zdraveho cloveka). Ted jen netrpelive cekam az skonci ucinek D-P a ja budu moct nasadit jinou antikoncepci. Brala jsem 8 let Femoden - ten muzu vrele doporucit. D-P bohuzel ne!
23. Duben 2002 - 20:35
Obrázek uživatele Návštěvník
linda (anonym)
Depo-Proveru beru skoro rok a jsem spokojená.Předtím jsem brala Mercilon a pak několik let Cilest.Po práškách jsem hodně přibrala (hlavně nohy a zadek).Navíc jsem dostala celulitidu.Proto jsem prášky vysadila.
25. Duben 2002 - 7:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Užívám Depo-Proveru už 3 roky a jsem s ní velmi spokojená. Menzes mám asi dvakrát za rok vždy tak 1 až 2 dny špinění,takže mi ani nevadí, že vlastně nevím, kdy to přijde. Já mám jiný dotaz. Chtěla bych miminko a nevím jak dlouho trvá než se tělo očistí od této antikoncepce a je schopno otěhotnění? Někde jsem slyšela, že to trvá 6 až 8 měsíců. Máte někdo zkušenosti? Opravdu to trvá tak dlouho? Až se mi narodí 2 dítě budu chtít v této antikoncepci pokračovat.Mě vyhovuje.
19. Květen 2002 - 20:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Beruška (anonym)
Vždy jsem měla velké bolesti při menstruaci /často jsem docházela na injekce ke gyn./a před dvěma roky mi byla vyoperováná štítná žláza.Tuto antikoncepci jsem začala po doporučení své gyn.lékařky.Mám za sebou již druhou injekci. Zajímalo by mně, jestli má někdo také zkušenost s tímto druhem antikoncepce při braní léku Letrox,/štítná žláza/tak co se týče menstr.bolestí,/ůplně by měly vymizet/.Dík.
4. Červen 2002 - 16:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Talli (anonym)
Mě lékař doporučil Depo-Poveru po druhém porodu, protože nesnáším tabletovou hormonální antikoncepci a tělísko v mém případě nelze. Po 3 týdnech od aplikace jsem dostala silnou menstruaci, která trvala 14 dní, teď mi obvodní lékař při běžné kontrole odhalil zvýšenou hodnotu jaterních testů.Nemáte někdo zkušenosti s jaterními testy a touto antikoncepcí? odpověď prosím na uvedený email. Díky. Talli
4. Červen 2002 - 18:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Jitko,6-8 měsíců na otěhotnění přece není žádná doba!Dokonce i úplně zdravý pár je hodnocen jako neplodný až nejméně po roce. Té, která otěhotní plánovaně za půl roku, bych docela záviděla. Já jsem byla počatá po 18 měsících manželství(a mamka nikdy žádnou HA ani jinou neužívala) aniž kdokoli cokoli hrotil, prostě to přišlo. To je přece normální. Já jsem spíš slyšela, že po Depo-Provera je občas problém vůbec otěhotnět, protože hodně snižuje děložní výstelku, která nepřijímá vajíčko.
4. Červen 2002 - 21:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Sabina (anonym)
S Depo Proverou mám vysloveně negativní zkušenosti. Denně užívám ještě Letrox na štítnou žlázu - nevím zda se Letrox s Depo Proverou špatně snáší či ne.Před dvěma měsíci jsem si Depo Proveru nechala píchnout a asi týden poté jsem začala krvácet a krvácím doteď. Je to velmi nepříjemné mít neustále menstruaci a chodit s vložkou takže se vysloveně těším až za měsíc tato antikoncepce přestane účinkovat a já budu zase v pohodě.
11. Červen 2002 - 21:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzanka (anonym)
u nás jí aplikují za 160,--
12. Červen 2002 - 9:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Pani doktorko,prosim o radu.Moje lekarka mi nasadila po 3letem neuspenem leceni vaginarni mykozy Depo-proveru. Je mi 24let a rada bych na zacatku pristiho roku otehotnela. Jak mam postupovat? Moje lekarka mi prvne rekla, ze po Depo - provere nesmim pul roku otehotnet, ale vic mi k tomu nedokaze (nebo nechce) rict. Muzete mi poradit? Dekuji Monika
28. Červen 2002 - 1:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Před dvěma lety jsem svou lékařku požádala o Depo-Proveru. Zaplatila jsem 150 Kč. Po 14 dnech jsem začala krvácet a to po celý měsíc. Paní doktorka mě musela přeléčit a srovnat cyklus Proverou (tabletky). Stejné problémy měla i moje sestra. Dostávaly jsme se z toho 6 měsíců.
23. Červenec 2002 - 20:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdena (anonym)
Taky jsem si nechala aplikovat DP, jsem po operaci křečových žil, pr¨ý je toto vhodná antikoncepce,ale začla jsem menstruovat po 12 dnech mi lékař dal injekci na zastavení krvácení, ale bohužel nyní beru noretisteron až do doby další aplikace DP,nevyhovuje mi nebudu rozhodně pokračovat
23. Červenec 2002 - 21:16
Obrázek uživatele Návštěvník
kveta (anonym)
Ja jsem Depo-Provera nikdy nebrala, ale muzu Vam rici jedine take uzivam denne Letrox a od te doby co ho beru cca 3 roky nemuzu hnout s vahou, tj. ze jsem nabrala 5 kg a nehnu s tim ani za nic. Kdyz jsem brala antikoncepci jeste bez toho tak to bylo O.K. Oba dva prasky jsou vlastne hormony. Takze to asi dela paseku. Ja teda nevim jak vy ostatni, ale ja ted byla nervni z toho, ze jsem to mesic nedostala, byla jsem cela zavodnena, vsechno me skrtilo, nervni jsem byla, ja jsem rada, kdyz to dostanu, predstava, ze by mi bylo cely rok takhle tak diky nechci. Nechapu, ze si takhle huntujete zdravi.
24. Červenec 2002 - 22:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Danny (anonym)
Chtela bych se podelit se svymi "skvelimi" zkusenostmi s timto zazrakem. Muj doktor mne o provere absolutne neinformoval a ja jsem spolehala na ohodlnost a nechala jsem si ji nasadit(zaplatila jsem za ni 400Kc). Prvni mesic bylo vse v poradku, a pak jsem dostala menstruaci...ktera trvala asi po dobu tri mesicu. Neumite si predstavit, co to je chodit porad s vlozkou. Pak vam to zacne pripadat uplne normalni. Nastesti jsem pak prestoupila k jinemu lekari, ktery mi sice pomohl, dal mi normalni pilulky,vse se spravilo, ale pak prisel dalsi problem a to ze jsem mela vysoke riziko Trombozy-nasledkem Depo-provery. Musela jsem tedy prasky vysadit a vse zacalo na novo. Bud jsem to mela nejmene mesic a kdyz mi lekari jako zazrakem pomohli, tak jsem to zas dva mesice nemohla doatat. A takhle to slo porad dokolecka. Moje sance mit v budoucnu deti je asi 10%. Brzy mne ceka operace. Chtela jsem jen timto ric, aby se zeny nejdriv zamyslely, jestli chteji riskovat takove problemy.
26. Srpen 2002 - 23:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Po aplikaci jsem stále krvácela a proto mi byl nasazen Norethisteron a nyní nevím zda i při braní těchto tablet trvá ochrana proti početí, může mi někdo poradit? Beru 15 dní dvě tablety , pak má přijít cyklus a po té nasazení vhodnější antikoncepce
9. Září 2002 - 15:10
Obrázek uživatele Návštěvník
samy (anonym)
Pokud vam to pomuze, tak mate velke stesti. Jinak s Noretistoronem ucinek uz neplati.
9. Září 2002 - 15:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Anička (anonym)
Ahoj Beruško,Depo-proveru jsem měla necelý rok. Beru také Letrox (1/2 tablety denně). Asi po půl roce mi začli šíleně vypadávat vlasy - nikdy před tím jsem s tim neměla problémy. Injekci jsem vysadila před 3 měsícema a vlasy padají pořád furt stejně. Mé 3 kamarádky mají stejnou zkušenost.
22. Září 2002 - 19:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Julie (anonym)
Brala jsem DP a musim rici, ze jsem z ni byla nadsena, protoze jsem nemenstruovala, zhubla jsem a nemusela jsem na nic myslet - nasledne se stresovat, jestli jsem nezapomnela vzit prasek. Po vysazeni to trvalo asi 4 mesice, nez se zpatky vratil cyklus a vsechno probehlo bez problemu. Varuji jen ty, co chteji vysadit DP a neotehotnet, nejprve prichazi ovulace a pak menstruace, je tedy treba se do prvnich menses chranit! Berte co vam dela dobre a nestresujte se zbytecne pribalovymi letaky. Kdyz se to tak vezme tak svinstvo je i acylpirin...
25. Září 2002 - 15:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Dagmar (anonym)
Plánuji rodinu. Za jak dlouho po vynechání Depo-Provery lze přijít do jiného stavu? Děkuji za odpověď.
30. Září 2002 - 12:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Richard (anonym)
Je mi teprve 18 jsem kluk ale mám strach co bude když nám selže ochrana, používáme sice kondom ale.....Slišel jsem něco o tom že do 72 hodin je možné jít na pohotovost a nechat se tohoto problému nějak zbavit, je to pravda nebo ne? pokud ano zkuste mi někdo říct jak to probýhá. dík Jáp.s.:odepište mi prosím i na e-mail(RICHARDO.X"SEZNAM.CZ)
30. Září 2002 - 22:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Beru ji uz 3 roky a je to to nejlepší, co jsem mohla udělat, alespoň pro mě. Předtím jsem brala Cilest, ale dělalo mi problémy si vzpomenout vzít ten pitomej prášek. Jakmile jsem se opozdila, stačilo pár hodin, vždy se mi protáhla menstruace o několik dní, takže jsem 3 týdny brala prášky a pak jsem měla třeba 10 dní menstruaci. Manžel dělá v turnusovém provozu, takž když mi do toho přišla jeho odpolední a noční, tak ani nemělo cenu brát anitkoncepční pilulky. Při DP to nemám vůbec, takže mám klid i v létě. A naše paní doktorka, které mimochodem plně důvěruju, mi řekla, když jsem se jí ptala na možná rizika a problémy, že některé ženy mají psychické problémy, že nemají menstruaci a to je u mě právě naopak. Takže dle vlastních zkušeností můžu vřele doporučit.
23. Říjen 2002 - 12:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Janča (anonym)
ahoj holky,ja depo proveru sice nebrala a ani nechci jenom jsem se chtela zeptat co to je jenom provera doktorka mi ji dala protoze jsem mela nepravidelnou menstruaci ze pry upravi cyklus a bude pravidelny me to tedy sice moc nepomohlo ale ma to neco spolecnyho s antikoncepci?nevite nekdo prosim poradte mi diky Jana
24. Říjen 2002 - 14:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Samotná Provera obsahuje gestagen "medroxyprogesteron acetát", což je derivát lidského progesteronu. Zpravidla se nasazuje při endometrioze, pro úpravu pravidelnosti cyklu, při nadměrném krvácení u anovulačních cyklů, nebo třeba při příznacích menopauzy. Není to tedy antikoncepce, při jejím užívání lze otěhotnět (a to skutečně, moje bývalá spolužačka se tak dlouho léčila Proverou na anovulační cykly, až se "proléčila" k dcerušce:-)Jestli chceš o Proveře vědět víc, najeď na www.lekarna.cz, zvol kolonku "léky", zadej "Provera" a něco si načti. Pozor, ta "tvá", s 5mg účinné látky je až dál, předtím se nenech vylekat Proverami s vyšším dávkováním, které se používají k léčbě nádorů.
24. Říjen 2002 - 15:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
Je mi 27 let protože hodně služebně cestuji ráda bych skusila depo proveru mám tak trošku hrůzu z injekcí jestli to není nejak bolestivé a kan se to píchá,děkuji za opověď.Pavla Karlovy Vary
25. Říjen 2002 - 0:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Janča (anonym)
Diky Jitus za radu.Koukala jsem na stranku www.lekarna.cz a tam jsem se docetla o provere opravdu vse dekuju.Ale nenasla jsem tam Gynex jak si ho holky tak vychvaluji ze jim to procisti telo po praskach a upravi rozhazenou menstruaci proc tam neni?Ja sama jsem si ho obednala a chtela bych ho vyzkouset.Chtela jsem se o nem poradit s mou lekarkou ale ta tyto kapky taky nezna neni to divne?
25. Říjen 2002 - 9:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Po narození dítěte jsem se radila se svým gynekologem o vhodné antikoncepci. Vzhledem k tomu, že jsem měla v plánu kojit a dosud kojím, naordinoval mi Depo-Proveru. Asi 10 dní po aplikaci injekce (120 Kč) se dostavilo slabé špinění, které snad po 12 dnech přešlo. Horší vliv to bohužel mělo na mojí psychiku, měla jsem dojem, že se mi prudce mění nálady. To jsem možná čekala v šestinedělí, ale te??d ne, tak mne to rozladilo, ale říkala jsem si, že je to náhoda. Náhoda to nebyla, po dalších třech měsících se to opakovalo, přidalo se vypadávání vlasů. Po třetí jsem už do toho nešla. Prostě jsme zvolili s manželem jiný druh antokoncepce. Zatím jsem nemenstruovala a tak se někdy sama ptám, zda je to tím, že ještě 2 - 4 denně kojím, nebo je to v důsledku Depo-Provery, naposledy jsem ji měla asi před 10 měsíci. Myslíte, že bych měla zajít ke svému gynekologovi na nějaké hormonální testy? Zatím to necítím jako problém, jen jako podnět k zamyšlení. Jiná věc by byla, kdybych již nekojila. Takhle je to jen otázka. Odpoví mi někdo? Katka
1. Listopad 2002 - 21:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta Houžvič (anonym)
Ahoj Veroniko,uzivam Depo-Proveru uz dva roky a jsem s ni naprosto spokojena. Lekar mi ji doporucil po porodu meho syna, nejen proto, ze jsem s ni mohla kojit, ale i pro jeji pohodlne uzivani. Nemam zadne problemy, vubec nemenstruuji, na vaze jsem vubec nepribrala... (naopak, myslim, ze jsem stihlejsi nez pred ditetem..), citim se zdrava a v pohode.Markéta
3. Listopad 2002 - 23:07

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama