1747 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Depo-Provera

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika Macháč (anonym)
Užívám hormonální antikoncepsi Tri-regol a chtěla bych vyzkoušet injekční antikoncepsi Depo-Provera. Chtěla bych se zeptat, kolik tato antikoncepce přibližně stojí a kde ji v okolí Liberce aplikují. Velmi děkuji :-)
19. Září 2001 - 20:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika Macháč (anonym)
Prosímvás poraďte mi některá, kdo s touto antikoncepsí máte zkušenosti. děkuji
20. Září 2001 - 19:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavlína (anonym)
Po porodu mi byla vzhledem ke kojení doporučená Depo Provera. Bylo to fajn. Nemusela jsem se ničeho bát, menstruaci jsem neměla. Ale když bylo malýmu 4 měsíce, objevily se mu chloupky na genitáliích, okolo bradavek a trochu více než je obvyklé na miminko na ručičkách a nožičkách. Taže další dávku Provery jsem si už nenechala dát. Byli jsme na endokrinologii a takm doktorka konstatovala, že chloupky se objevily díky abnormální citlivosti malýho na tento preparát. Ty nejdelší už mu teď vypadaly, ale ¨ty menší mu zůstaly. Takže pokud kojíte, dejte si na tuto antikoncepci pozor. Pravděpodobně vám bude Váš gynekolog říkat, že je to nesmysl. Ale jak mi bylo řečeno, nikdo to nikde neslyšel ani neviděl. Ale můj synek je důkazem, že to tak je!!!!!
30. Září 2001 - 12:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Véna (anonym)
Tato antikoncepce je mi aplikována skoro 2 roky.Jsem spokojená,je mi dobře a nemám žádné problémy.Je to ovšem zřejmě dost individuální,protože kamarádce nevyhovovala.Měla problémy s menstruací(měla to častěji než předtím)přitom já od první injekce nemenstruuji.Doporučuji konzultaci s ošetřujícím lékařem
4. Říjen 2001 - 13:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Simča (anonym)
Tuto antikoncepci jsem brala skoro rok.Bylo to celkem výhodné, protože jsem skoro nemenstruovala.Ale pak se mi začala dělat slabá celulitida a rozbolely mě nohy. Při důkladném vyšetření se zjistilo, že mám rozhozenou hormonální hladinu a problémy s cévami.Už půl roku neberu žádnou antikoncepci, ale hormonální hladinu a cévy si léčím dodnes bylinkami.
5. Říjen 2001 - 9:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika Macháč (anonym)
Je mi teprve 18 let a doktorka mi nedoporučila tuto antikoncepci užívat, protože prý není přirozené nemenstruovat. A ze pry se potom nemusi dlouho otěhotnět. Co si o tom myslíte Vy které tuto antikoncepci berete? Dekuji
5. Říjen 2001 - 18:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Ahoj, brala jsem asi 4 měsíce normální antikoncepční pilulky, ale díky všem těm hormonům v nich jsem onemocněla dosti těžký vnitřním zánětem lýtka, se kterým mám do teďka problémy. Doktorka mi poradila Depo-proveru, že v ní nejsou žádné škodlivé hormony. Podle mě má dost výhod. Už jen to, že je na lékařský předpis a nic se za ni neplatí. Je to injekce jednou za 2,5 měsíce a to je lepší než brát každý den prášek. (kterých já už beru za den 5) A ještě jednu výhodu, už to užívám skoro rok a za celou dobu jsem měla jen jednou menstruaci a to tak 2 dny. Vážně se mi to zdá lepší. Než pilulky!
10. Říjen 2001 - 14:25
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
veroniko - již několikrát jsem četla, že menstruace je pro ženu zbytečně vysilující a tělo by se bez ní obešlo - šla bych do DEPO PROVERY.
11. Říjen 2001 - 12:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika Macháč (anonym)
Prosímvás ozvěte se mi ještě někdo, kdo má s Touto antikoncepsí nějaké ať už dobré či špatné zkušenosti. Moc Vám všem děkuji. Veronika Hezký den
16. Říjen 2001 - 15:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Taky bych se chtěla zeptat: 1) kolik se platí za tuto antikoncepci a 2) je to normální nemít menstruaci???
16. Říjen 2001 - 16:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika Macháč (anonym)
Platí se za ni od 111 do 120 korun
16. Říjen 2001 - 19:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Mě ji předepisuje gynekoložka a neplatím za ní vůbec nic.
22. Říjen 2001 - 8:01
Obrázek uživatele Návštěvník
kiki (anonym)
Já jsem DEPO PROVERU zkusila také.Po první injekci jsem slabě krvácela, potom jsem začala takzvaně špinit.Lékař mi píchl další injekci s tím,že je to zřejmě na mne slabé a po druhé injekci by se to mělo upravit.Ale neupravilo a neupravilo se to ani po 3.Takže jsem vlastně více než půl roku chodila s vložkou nebo tampony.Moc fajn!Další injekci jsem si už dát nedala.Prý jsem jedna z těch mála procent žen, kterým dělá problémy.Zajímavé je, že po vysazení to špinění ustalo a další rok jsem byla bez špinění i bez menstruace.Ta se teprve potom vrátila.Tak nevím.Asi to chce vyzkoušet a na každého to funguje jinak.
6. Listopad 2001 - 14:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Depo-proveru jsem užívala asi 6 měsíců.I lékařka mi ji doporučila.Ze začátku jsem byla šťastná.Nemusela jsem brát tabletky(zapomínala jsem)a neměla jsem žádnou menstruaci.Toto nadšení mi vydrželo asi 6 týdnů.Pak se menstruace dostavila .Slabá a nevypočitatelná.Obtěžovalo mi to.Lékařka mi na to ale upozornila, tak jsem se snažila vydržet.Nevydržela. Po dvou aplikacích (1 aplikace na 3 měsíce)jsem zkončila.Zůstaly mi velké problémy s pletí,které jsem potom léčila u kožní lékařky.I moje přítelkyně měla problémy.Lepší je si začít pamatovat, že si musím tu tabletku vzít.
3. Leden 2002 - 20:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Mě stála 170 Kč a na předpis gynekoložky jsem ji zakoupila v lékárně.Lékařka mi ji pak aplikovala.
3. Leden 2002 - 20:25
Obrázek uživatele Návštěvník
ivig (anonym)
Injekci Depo-Provery jsem dostala pred necelymi tremi mesici, protoze kojim a peroalni antikoncepce mi nevyhovovala a tesim se az vyprchne z meho tela a ja dostanu menstruaci, pribalovy letak byl pouze v anglictine, tak ani neznam blizsi informace. Nejdrive jsem byla nadsena, po 14 dnech jsem dostala bolesti zad, ktere trvaji dodnes, i kdyz se zeslabily, zaroven jsem zacala spinit, coz jsem asi po 14 dnech odstranila tabletami vitaminu C, ale v dobe kdy mela prijit menstruace jsem citila napeti, ktere pretrvava stale, i kdyz ne tak silne. Ted se mi navic objevilo svedeni pokozky a zhrubla mi kuze, takze si myslim, ze pri menstruaci se organismus vycisti a to mi ted chybi, jsem asi velmi citliva na hormony. Dalsi moje znama musela prodelat kyretaz a dalsi take dost dlouho a silne krvacela, takze je to hodne individualni. Ja uz si s hormony zahravat nechci.
12. Leden 2002 - 20:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Iveta (anonym)
Chci se zeptat jestli se opravdu nemusím při braní této antikoncepce bát otěhotnění a jestli nemusím k tomu ještě využívat např.přerušovanou soulož.Díky.
22. Únor 2002 - 22:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Poraďte mi prosím jestli je možné tuto antikoncepci užívat při poruše štítné žlázy, beru euthyrox,nechce se mi sledovat další tabletky.
26. Únor 2002 - 15:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Ceny jsou zřejmě různé, mě to stojí 200,-Kč
20. Březen 2002 - 7:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Mam dost špatné zkušenosti s Depo proverou.Na začátku jsem sice nemela menstruaci asi 4 měsíce, ale tím to pozitivní skončilo.Od řijna loňského roku jsem začala špinit a postupně menstruovat, což doktor vyřešil další inijekcí o něco dříve.Jenže výsledek byl, že jsem neměla menstruaci asi deset dní. Od ledna do posud stále menstruji. Jsem docela bezradná, doktor mi chce dát inijekci na přerušení krvácení, ale není to jít od čerta k ďáblu?Budu ráda, jestli mi někdo poradí.Ale jak to vidím já, už nikdy bych si něco podobného nedala a nikomu bych to raději ani nedoporučila.
24. Březen 2002 - 18:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Pokud máte problémy se štítnou žlázou, tak bych vám tuto antikoncepci nedoporučovala. Měla jsem klientku, které se po injekci Depo - Provery narušila funkce štítné žlázy a začly jí ve velkých ložiscích padat vlasy.
24. Březen 2002 - 18:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina Halová (anonym)
Je mi 25 let,deti v nejblizsi dobe neplanuji,ale chtela bych vedet jestli je pro me vhodna antikoncepce Provera v inj.podobe dekuji
28. Březen 2002 - 13:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Ahoj, taky Depo proveru beru. Zatím s ní nemám žádné problémy, ale hodně lidí mě od ní zrazuje. Prý vysušuje sliznici a je dost obtížené po jejím vysazení otěhotnět. Jak to vlastně je? Má některá z vás s tímto problémem zkušenosti?
4. Duben 2002 - 13:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Nemůžu říci, jak Depo-Provera působí, protože jí nepoužívám. Chci se jen podělit o to, co jsem o ní zjistila. Vyptávala jsem se na tuto antikoncepční metodu svojí gynekoložky, a ta mi řekla, ať na ní zapomenu, že by jí vůbec neměli brát ženy, které ještě neměli děti. Po delším užívání D.p. je prý problém vůbec otěhotnět, a když se to podaří, mnohdy jsou problémy v těhotenství, které (zřídka) mohou skončit i potratem. Některé ženy po ní nemohou mít děti vůbec. Takže doporučuji každé ženě, aby zvážila všechna pro a proti, než se rozhodne pro tuto antikoncepční metodu.
23. Duben 2002 - 13:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára (anonym)
Je mi 28, Depo-proveru beru treti mesic. Kdyz jsem s ni zacinala, doktorka me odmitla informovat o nezadoucich ucincich, ze pry vetsina zen problemy nema a nechce me zbytecne strasit pribalovym letakem... Ze zacatku bylo vse v poradku, po mesici se mi ale zacaly delat zanícené "beďary" (nikdy jsem s akne nemela problemy), ktere se hoji i 14 dnu a zacaly mi vypadavat vlasy (cca 150 vlasu denne, 100 je pry maximum u zdraveho cloveka). Ted jen netrpelive cekam az skonci ucinek D-P a ja budu moct nasadit jinou antikoncepci. Brala jsem 8 let Femoden - ten muzu vrele doporucit. D-P bohuzel ne!
23. Duben 2002 - 20:35
Obrázek uživatele Návštěvník
linda (anonym)
Depo-Proveru beru skoro rok a jsem spokojená.Předtím jsem brala Mercilon a pak několik let Cilest.Po práškách jsem hodně přibrala (hlavně nohy a zadek).Navíc jsem dostala celulitidu.Proto jsem prášky vysadila.
25. Duben 2002 - 7:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Užívám Depo-Proveru už 3 roky a jsem s ní velmi spokojená. Menzes mám asi dvakrát za rok vždy tak 1 až 2 dny špinění,takže mi ani nevadí, že vlastně nevím, kdy to přijde. Já mám jiný dotaz. Chtěla bych miminko a nevím jak dlouho trvá než se tělo očistí od této antikoncepce a je schopno otěhotnění? Někde jsem slyšela, že to trvá 6 až 8 měsíců. Máte někdo zkušenosti? Opravdu to trvá tak dlouho? Až se mi narodí 2 dítě budu chtít v této antikoncepci pokračovat.Mě vyhovuje.
19. Květen 2002 - 20:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Beruška (anonym)
Vždy jsem měla velké bolesti při menstruaci /často jsem docházela na injekce ke gyn./a před dvěma roky mi byla vyoperováná štítná žláza.Tuto antikoncepci jsem začala po doporučení své gyn.lékařky.Mám za sebou již druhou injekci. Zajímalo by mně, jestli má někdo také zkušenost s tímto druhem antikoncepce při braní léku Letrox,/štítná žláza/tak co se týče menstr.bolestí,/ůplně by měly vymizet/.Dík.
4. Červen 2002 - 16:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Talli (anonym)
Mě lékař doporučil Depo-Poveru po druhém porodu, protože nesnáším tabletovou hormonální antikoncepci a tělísko v mém případě nelze. Po 3 týdnech od aplikace jsem dostala silnou menstruaci, která trvala 14 dní, teď mi obvodní lékař při běžné kontrole odhalil zvýšenou hodnotu jaterních testů.Nemáte někdo zkušenosti s jaterními testy a touto antikoncepcí? odpověď prosím na uvedený email. Díky. Talli
4. Červen 2002 - 18:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Jitko,6-8 měsíců na otěhotnění přece není žádná doba!Dokonce i úplně zdravý pár je hodnocen jako neplodný až nejméně po roce. Té, která otěhotní plánovaně za půl roku, bych docela záviděla. Já jsem byla počatá po 18 měsících manželství(a mamka nikdy žádnou HA ani jinou neužívala) aniž kdokoli cokoli hrotil, prostě to přišlo. To je přece normální. Já jsem spíš slyšela, že po Depo-Provera je občas problém vůbec otěhotnět, protože hodně snižuje děložní výstelku, která nepřijímá vajíčko.
4. Červen 2002 - 21:55

Stránky

Přidat komentář