Zpráva o stavu

Děkujeme, že používáte doktorka.cz. V současné době probíhá nasazení nového systému na ochranu před spamem. Vaše komentáře by neměly být zablokovány, ale pokud ano, prosím napište na drupalarts@gmail.com čas a URL adresu, kde k tomu došlo. Děkujeme!
39 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Dentální hygienistka

10. Září 2018 - 0:10

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Dashilla (anonym)
Všechny vás zdravím a prosím vás kdo máte zkušenosti s dentální hygienistkou ,podělte se o ně.zajímalo by mě jak probíhá vstupní vyšetření,jak dlouho trvá,jak moc je nepříjemné a kolik to stojí.Děkuji
17. Prosinec 2007 - 16:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Dobrý den, pokud Vás to stále zajímá, ráda Vám odpovím. Pracuji jako dentální hygienistka. Pacientu jsou různí, od těch , kteří jsou nadšeni až po ty, kteří jsou zklamáni. Celkově ale převažují spokojení. Vstupní vyšetření trvá zhruba 30-45 minut, u nás obsahuje i instruktáž hygieny a stojí 300 Kč. Nepříjemné? Jak u koho, ale vesměs se to dá vydržet :o)
3. Duben 2008 - 13:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuza (anonym)
Markéto, nepopsala jsi konkrétně o co se jedná. Jestli se provádí nějaké úkony nebo se celou dobu bavíte o ústní hygieně?
3. Duben 2008 - 13:39
Obrázek uživatele Návštěvník
carnia (anonym)
Byla jsem u dentální hygienistky jednou, zbavila mě zubního kamene, vysvětlila správný postup při čištění zubů, doporučila mi jemnější kartáček na zuby a mezizubní kartáčky, hodinová návštěva = 500 Kč (v Praze).
7. Duben 2008 - 7:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Barbína (anonym)
Taky mám zkušenost, že první návštěva trvá nejméně hodinu a stojí i 650 Kč (v Praze). Na další návštěvy obvykle stačí 1/2 hodiny. Frekvence návštěv je 2 až 6 měsíců. Příjemné to není, ale dá se to vydržet. Je to prevence a co by člověk pro zachování svého chrupu neudělal.:-)
7. Duben 2008 - 9:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Enn (anonym)
Markéto či i ostatní, zabývá se dent. hygienista problémem "ustupování dásní" nebo se mám spokojit s péčí klas. stomatologa, který mi v podstatě na tento problém doporučil pouze čištění zubů mezizubn.kartáčky.
6. Červen 2008 - 22:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Marit (anonym)
Enn, zabývá se tím, ale existují i specialisti lékaři - parodontologové a cena za návštěvu je zhruba stejná.
6. Červen 2008 - 22:31
Obrázek uživatele Návštěvník
babulka DH (anonym)
může jít jak o parodontitidu, tak i o agresivní metodu čištění zubů ve spojitosti s tvrdým kartáčem. dáseň na stálý tlak reaguje ústupem, odhalí se část kořene který bývá citlivý na chemické či termické podněty. k tomu změnit techniku a koupit měkký kartáček. s parodontit. si sám neporadíte
10. Říjen 2008 - 16:45
Obrázek uživatele Návštěvník
ája (anonym)
prosím p. Markétu aby udala přibližtě oblast kde se její pracoviště nachází.Děkuji
30. Listopad 2008 - 14:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Dashilla (anonym)
Moc děkuji za odpovědi,dost dobře nechápu , proč mě moje zubní lékařka k hygienistce poslala.Na pravidelné prohlídky chodím,co je dentální nit a mezizubní kartáčky také vím a ráda je pravidelně používám , což svědčí i o tom že na preventivní prohlídce mi nebyl zjištěn ani jeden kaz a ani zubní kámen.Na můj dotaz , zda je nutné navštívit tuto hygienistku mi paní doktorka odpověděla , že si tuto péči zasloužím právě proto , že jsem tak pečlivá.Ale proč mám platit za to co znám??????????? Je mi trapné odmítnout tak se konečně objednám a snad to i vydržím.....
1. Prosinec 2008 - 18:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda (anonym)
Návštěva dentální hygienistky určitě není zbytečná, i když si myslíš, že o zuby pečuješ správně a dostatečně. Hygienistka jednak zkontroluje, jestli máš správnou techniku čištění, pokud ne, naučí tě správně zuby čistit různými druhy kartáčků a zubní nití. Taky jsem si myslela, že to dělám správně, ale mýlila jsem se. A jednak ti zuby odborně vyčistí, což je dobré i v případě, že se ti kámen netvoří, protože tak jak ti je vyčistí ona svými nástroji, je ty sama nikdy nevyčistíš. Má na to různé kartáčky a gumičky, zuby zbaví pigmentů a naleští, takže krásně prokouknou. Kromě toho ti může 2x ročně provést tzv. pískování. Vše zubům prospívá a pokud o ně sama perfektně pečuješ, bude ti stačit hygiena 2x ročně. Rozhodně to nejsou vyhozené peníze, dobrá hygienistka ti pomůže udržovat zuby hodně dlouho v perfektním stavu.
2. Prosinec 2008 - 17:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Radek (anonym)
Moje doktorka mne poslala taky k hygienistce někdy před 2 lety, nejprve jsem myslel, že jí dohazuje kšefty, ale byl jsem nadšený. Ani při sebelepší péči si nedokážete vyčistit zuby tak dokonale jako to udělá ona. Dnes už si život bez hygienistky nedovedu představit. Chodím k ní každé 4 měsíce.
2. Prosinec 2008 - 18:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Muzete dat nekdo konkretni kontakt v Praze, kde jste byli spokojeni?
2. Prosinec 2008 - 18:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Dashilla (anonym)
Opět vám děkuji za názory, obzvlášť Lindě.Moc jsem si nedokázala představit co od této péče mohu vše očekávat.Myslela jsem si to samé co zde uvedl Radek.Ale vaše názory mě přesvědčují o tom že i tato péče je velmi potřebná. Jdu do toho. Pokud by někdo věděl o kvalitní hygienistce v Jablonci nad Nisou nebo v Liberci napište svůj názor - předem moc díky a mějte se krásně.
4. Prosinec 2008 - 16:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Dee (anonym)
já taky sháním nějakou v Praze napište kontakt..
1. Květen 2009 - 11:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Didi (anonym)
Ahoj vsem, ziju v zahranici a v zari jedu do CR vyridit nejake zalezitosti a pri te prilezitosti bych rada navstivila dentalni hygienicku. Mohl by mi prosim nekdo dat nejaky typ? (zajima me predevsim vase vlastni zkusenost, cena, adresa). Predem vsem diky!
25. Srpen 2009 - 14:16
Obrázek uživatele Návštěvník
kvladikova@pros (anonym)
Dobrý den, pokud Vás to...Je možné se u vás objednat na provedení zubní hygienty? Díky za odpověď Karla Vladíková
7. Květen 2010 - 17:45
Obrázek uživatele matyyy
matyyy
Dobrý den, mohu doporučit dentální hygienistku Kristinu Bendlovou. Pracuje v centru Prahy, na Karlově náměstí 28 (tel. 222 230 081). Objednávací doby jsou v řádu dnů. Vyšel o níčlánek v časopise Žena-in: http://zena-in.cz/clanek/co-jste-nevedeli-o-cisteni-zubu/kategorie/pece-o-zuby
22. Červen 2010 - 9:09
Obrázek uživatele Návštěvník
eli (anonym)
ahoj,nemáte prosím někdo zkušenost se zub.hygienistkou Terezou Sisákovou(roz.Novákovou),či s hygienistkami z elite dental v Praze?chci tam objednat mámu,má dost zničené zuby,parodontózu a nedá na mé rady..tak doufám,že odborník ji přesvědčí...ale nechci nic drahého-ideálně do 700Kč za vstupní prohlídku.
30. Leden 2011 - 12:19
Obrázek uživatele Návštěvník
kjot (anonym)
Všechny vás zdravím a...Dentální hygiena http://www.premadent.cz/dentalni-hygiena-ostrava
5. Prosinec 2012 - 4:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
Zdravím, nevíte někdo o nějaké dobré dentální hygienienistke z Ostravy? Nemáte s někým dobré zkušenosti? Na co se mám popřípadě připravit? Dostal jsem totiž doporučení od své zubní lékařky. Už nějaký čas mě trápí problémy s dásněmi, afty a poslední dobou mám pocit jemného kývání zubů. Vždycky ale jen nějaký čas a pak to zase na čas přestane. Mám strach abych o ty zuby nepřišel a obávám se paradentózy. Je mi teprve 22, proto se mi nechce věřit, že bych něco takového mohl už mít a nechci o zuby přijít.
7. Únor 2013 - 13:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Miluše (anonym)
Já na toto hledám někoho v Praze, kdyby někdo měl nějaké dobré doporučení budu ráda, děkuji.
19. Září 2014 - 12:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Lada (anonym)
Já na toto hledám někoho v...Zkus alfadent.cz Jsou perfektní ;) Já jsem tam maximálně spokojená.
29. Září 2014 - 11:03
Obrázek uživatele Návštěvník
to Miluše (anonym)
Já na toto hledám někoho v...U hygienistek je tento problém. Obvykle jsou ve spojení se zubařem, případně zubařským zařízením s více ordinacemi. Fungují tak různé reklamy, udělají slevu na dentální hygienu, místo za 1200 jen za 600 vstupní dentální hygiena. K tomu provádí rentgen zubů atd., jasně se počítá s tím, že člověk přejde k jejich zubaři. Je třeba jasně vědět, chci-li měnit i zubaře. Nebo sháním-li jen hygienistku nezávisle na zubaři. Takových je jen malá část, najít jdou. I když ono funguje nejlépe ve spojení. Např. hygienistka něco zjistí, třeba kaz a hned předá info zubařce. Pak je to taky dost o penězích. Není problém najít hygienu, kde to umí. Je otázka, kolik to bude stát. Ty ceny se liší a ne každý je ochoten či může dávat za to částky, co si účtují dražší zařízení.
29. Září 2014 - 11:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Péťa (anonym)
Zajímá mě,jaký je rozdíl mezi dentální hygienistkou a zubařem.Na hygieně jsem nikdy nebyl.Celý život chodím k jedinému zubaři(moc dobrému).On mi poradí se vším,jak si čistit zuby,jaký mezizubní kartáček,odstraní mi zubní kámen a to vše dvakrát ročně úplně zdarma!Na to má totiž každý nárok!Platí se pochopitelně zákrok např.vrtání kazu+plomba atd. Ale základní rady,dvakrát ročně prohlídka,odstranění kamene atd.je u zubaře zdarma,proč platit??
29. Září 2014 - 21:40
Obrázek uživatele Návštěvník
to péťa (anonym)
Zajímá mě,jaký je rozdíl...zubaři mají ty práce oceněné. Taky znám, sundavání kamene u bývalé zubařky. Zvládla to rychle a spousta toho zbylo, navíc dosti brutálně prováděno. Hygientistka to dělala ve dvou návštěvách, celkem přes hodinu a půl, odstup asi měsíce. Zubní kámen odstranila i pod dásní, to trvalo asi minut. Při první návštěvě odstranovala zubní kámen i pigmentace, hodina práce. Zuby byly čisté, jak jsem nikdy neměl. co zubařka dělá na pojištovnu a dostane za to malé peníze, tak to nejde srovnávat s tím zaplatit si profesionální dh.
29. Září 2014 - 23:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Janka (anonym)
Můj zubař mě neustále posílá k zubní hygienistce do vzdálené obce, kam jezdí autobus jednou za čas. Mluvila jsem se 3 lidmi, co u ní byli a všichni se shodli, že je to hodně bolelo, zvlášť umrtvovací injekce a teklo hodně krve. Platili 1000-1200 Kč. Slyšela jsem o jedné tady u nás, že injekce nedává, je šetrná. Půjdu tedy k ní, ale také stojí 1200 Kč a to si jako důchodkyně mohu dovolit tak jednou za pár let.
30. Září 2014 - 8:36
Obrázek uživatele dingo
dingo
Janko, tak to určitě není správný postup. Já chodím na dentální hygienu do Schill Dental v Praze a je to vždy velice příjemné. Zpočátku jsem měla hodně zubního kamene, ale o odstranění jsem ani nevěděla. Hlavně je skvělý ten pocit potom. Připadám si vždycky, jako bych měla nové zuby :-)
27. Březen 2015 - 12:31
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
A pokud to dělá z druhé strany tak je to potom rektální hygienička!
27. Březen 2015 - 12:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Béda (anonym)
Zajímá mě,jaký je rozdíl...Dentální hygienu jsem párkrát absolvoval, nejde srovnávat, když např. odstranění zub. kamene provádí zubařka a nebo DH. Protože zubaři za to dostanou dle bodů jen málo peněz. Např. čištění zubů ultrazvukem, to jsem zažil až právě na dentální hygieně, stejně jako odstranění zub. kamene pod dásní. Též přemeření vzáleností mezi zuba a ozkoužení mezizubních kartáčků. Dentální hygiena je nadstandard, neboli neplatí se z pojistného, ale platí si pacient sám. Za bolševika tu bylo sice zubní péče zdarma, jenže lidi přes 50 mívali zcela běžně protézy, někdo už ve 40. Dnes mají zas běžně vlastní zuby lidi přes 60. Kdo chce zubní péči zdarma, tam ty vyhlídky bych tipoval jak bývalo dřív, tj. po 50 úplná zubní náhrada a nebo aspoň více chybějících zubů a protéza částečná.
27. Březen 2015 - 13:21

Stránky

Přidat komentář