106 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

denní snění

10. Září 2018 - 0:10

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
P. (anonym)
Zdravím, jestli někdo také často podléháte dennímu snění, popište to! Já jsem až takovej snílek, že stávím denně několik hodin fantazírováním, představuji si, že jsem někdo jiný, úspěšný, slavný, bohatý. Povídám si z různými lidmi, které má rád a zrovna nejsou nablízku. Prožívám příběhy... je to krása, ale někdy je problém v tom, že se nedokážu soustředit na práci u PC, ponořím se do snů a jsem třeba hodinu "jinde". Člověk se potom snadno dostane do problémů, nestíhá termíny atd. Samozřejmě rozeznávám realitu a sny, takže nějakej úlet to není, jen fantazie. Někdy si říkám, že víc vzrušení v životě prožiju ve fantazii, než ve skutečnosti. Je na tom někdo podobně? A máte s tím někdy problémy?
27. Říjen 2007 - 22:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamilos (anonym)
Hm, no tak si predstavuj, dal. A ono to mozna funguje. Asi na tom neco je. Kdyz myslis tou dobrou energii. Dnesni doba je o tom , ze kazdy cumi jen do pc a pak se mu honi ruzne myslenky. Ja mam doma tv tak asi jako vsichni. Ale ani nemam cas nekdy se na ni mrknout. No dnesni uspechanan doba.
28. Říjen 2007 - 22:44
Obrázek uživatele Návštěvník
i (anonym)
Také prožívám denní snění. Někdy něco uvidím nebo prožiju a chci aby to pokračovalo určitým způsobem. Situaci si pak rozebírám a představuji si ji podle svého scénaře. Jednou se mi ale stalo, že jsem si něco vysnila. Po asi 10 letech jsem byla tak zblblá a myslela si , že se to opravdu stalo až mi zatrnulo, když jsem si to uvědomila.Raději s tím opatrně. Mozek je zrádný a sugescí si můžem pěkně zavařit.
28. Říjen 2007 - 23:22
Obrázek uživatele Návštěvník
pítrs (anonym)
Přesně takovému snění podléhám také. Také představuji si teda sám sebe (ne jako někdo jiný) jak prožívám ten život tak jak bych chtěl. Třeba, že mám zajímavou práci, bavím se s hezkými ženami atd. Někdy ale mně to chytí třeba při reálném rozhovoru z někým, nebo při dívání se na TV a pak nevím vůbec o co jde, protože jsem to prosnil. Neví jak je to škodlivé, ale jde to těžko ovládnout.Asi je to tím, že člověkovi nevyšel ten život dle jeho představ.
29. Říjen 2007 - 16:14
Obrázek uživatele Návštěvník
věra (anonym)
taky prožívám denní snění,a pravda někdy se tak zasnim ve dne že vůbec nevnímám okolní svět a jsem tak říkajíc mimo ale nedokážu se potom pořádně soustředit na pořádný věci.sním o tom že jsem někdo jiný a mám skvělou práci skvělýho přítele,spustu kamarádů a daří se mi a jsem štastná,prožívám tam věci který normálně neprožiju..a je pravda že mě to baví snít a je to krásný,nemyslím si že by to bylo nějak závadný či škodliví,spíš jak řekl pítrs že to bude tím že si tím vinhrazujem něco co nám nevichází ve skutečným životě.
29. Říjen 2007 - 17:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivana (anonym)
No, časem to přejde. Pokud je vám méně jak dvacet, je denní snění celkem běžný jev. Později se ztrácí potřeba. Je to popsané v příručkách pro psychology. Sama mám také takovou zkušenost.
29. Říjen 2007 - 22:31
Obrázek uživatele Návštěvník
P. (anonym)
To pítrs:taky jsem to myslel tak, že jsem to já a né někdo jiný. ale jak to popisuješ, tak to je přesně ono, prožil jsem ve snách tolik zajímavých profesí... V podstatě všechno po čem toužím a nebo mi to v reálném životě nevychází si vysním. Určitě je to dobrá relaxace. Jde o to, co nám to přináší dobrého a co špatného. Někdy sedím s přáteli třeba v hospodě, nebaví mě to o čem žvaní, tak se zasním a vytvářím si vlastní rozhovory, potom ale vypadám trochu divně, dá se to těžko úplně skrýt. Výhoda bude třeba v té relaxaci, která je rozhodně příjemná, ale zase nás to nenutí prožívat něco v reálu a snažit se mezi lidma, všechno co potřebujeme si vysníme (téměř), takže trochu berlička.
29. Říjen 2007 - 23:00
Obrázek uživatele Návštěvník
katka (anonym)
to je snad normální. Taky často o něčem "sním". Představuju si třeba jak by se nějaká situace mohla vyvinout, podle mých představ... Klasicky když jsem zamilovaná, tak si představuju, že s dotyčným začnu chodit a jak přesně se dáme dohromady:-) Případně jak popisuje P. sním o tom, co bych chtěla dělat, když mě něco zaujme (film, profese..) tak se moje snění točí vždycky kolem toho. Myslím, že je to naprosto neškodné, aspoň u mě, protože mi to nezasahuje do práce a do učení. naopak podle mě to je dobrá věc, člověk se uvolní, cítí se skvěle, když se do toho snu vžije..
29. Říjen 2007 - 23:12
Obrázek uživatele Návštěvník
P. (anonym)
Stalo se vám někdy, že sníte na veřejnosti a někdo vás při tom pozoruje?, jako by ho to zaujalo, možná si říká, že vidí blázna...
4. Listopad 2007 - 0:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Caledra (anonym)
jj, je to super ale ještě lepší je když to uděláte o čem sníte..... třeba jen tak něco ztřeštěnýho - nějakou legrácku....
5. Listopad 2007 - 17:19
Obrázek uživatele Návštěvník
pítrs (anonym)
to kaledraTak to raději ne, někdy by to třeba mohl být trestný čin.
6. Listopad 2007 - 14:07
Obrázek uživatele Návštěvník
:D (anonym)
Jáá taky hrozně sním.. to by sme si rozuměly :D
13. Březen 2008 - 16:31
Obrázek uživatele Návštěvník
P. (anonym)
Chtěl bych zase obnovit tuto diskuzi o denním snění. Denní snění je součástí mého života, maminka vždycky říkala: o čem pořád přemítáš?, nebo o na co ten kluk pořád myslí? jdu po ulici nebo sedím v autobuse a vedu si uvnitř monolog, předtavuji si situace, povídám si, potom se na mě někdo upře a nechápavě civí. Vím že to nebude nějaký problém, denního snění je schopno více lidí, ale přece jenom já tomu podléhám v tak velké míře, že si připadám dost odlišný. Pokud se dozvídám, že je nás více, docela mě to uklidňuje. Hlavně by mě zajímalo, co vám denní snění v životě přináší a co bere. Nebo o čem sníte?
27. Říjen 2008 - 21:11
Obrázek uživatele Návštěvník
S. (anonym)
Mně to pomáhá při učení jazyků. KDyž si tak sním, snažím se vést hovory npř. v angličtině, němčině atd. Když si pak nemohu vzpomenout na nějaké fráze a slovíčka donutí mně to hledat ve slovníku a tím se učím.
28. Říjen 2008 - 10:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
Ahojky,No tak nejsem blazen super! Mama vzdy, kdyz sem se zacal usmivat, ze vypadam jako cvok, ja sem si predstavil neco smesneho, co sem ji nechtel rici, lidi koukali.Snim vzdy, nekdy je to des, jakoby se mi promita vse spatne co sem zazil, nebo snim, jak by bylo krasne, kdybych byl s tou ci onou slecnou.Bud nekoho zachranuji, chranim, nekdo chrani me. Prijde to nicehonic, sem schoppen prosnit cele hodiny, coz jenebezpecne.
28. Říjen 2008 - 18:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Mony (anonym)
Jsem na tom uplně stejně jako autor téhle diskuze...o jak sem ráda, že nejsem sama :)
4. Listopad 2008 - 22:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Mony, 16 let (anonym)
Ve svém denním snění si představuju sama sebe a jěště mou myslí vytvořené postavy(ať už kámoše, kámošky a nebo lidi které nemusím)...představuju si že mám nejlepšího kámarada, a kámošku... ve svém světě fantazie mám dokonce i jinou rodinu(nebo spíš tam rodinu nemám) a žiju v jiné zemi... prostě můj vysnění život, můj scénář...když pak ale přemýšlím nad realitou zjišťuji, že můj život je nudný, bez přátel...do svého světa "vplouvám" asi nejvíce večer před spaním, nebo když jdu sama venku... svůj vymyšlený svět mám o moc radši než ten reálný... Jinak vc reálném světě trpím stresem, somatizacemi, provázejí mě pocity úzkosti a další psychické potíže... Už jsem dokonce objednaná k psychologovi...moje mamka nesnese jak se trápim...
4. Listopad 2008 - 22:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Mjr. Magor (anonym)
Mony, nepřemýšlela jsi, že by si svůj scénář, který Ti prochází ve fantazii hodila na papír?
4. Listopad 2008 - 22:29
Obrázek uživatele Návštěvník
P. (anonym)
Díky za přízpěvky. Zajímavé je to u Marka, že někoho zachraňuje. Já se často ve fantazii hodím do situace, kde získávám obdiv druhých, asi mě to v životě chybělo tak si to vysním. S tím jak jsem se naučil anglicky, tak sním i v angličtině, to je normální, vobčas si připomenu zapadený slovíčka. Zajímalo by mě, jestli nemáme něco společného. Možná se denní snění hodně projevuje u lidí, kteří nejsou moc spokojení v reálném životě a nebo se nedokážeme smířit s tím, že v reálném světě se vobčas něco nepovede a není to ideální.
10. Listopad 2008 - 22:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Mladý satyr (anonym)
No já si spíš naopak představuji, že někdo zachraňuje mě. :D Ale spíš se snažím dení snění omezit, protože funguje jako droga... lehce si na něj člověk zvykne, ale těžko si od něj odvyká. Fantazie je nádherná věc, ale nesmí člověka ovládnout. Podle mě nejbezpečnější způsob, jak se tomuhle bránit, ale zároveň se snění úplně nevzdat, je snít až když mám splněné všechny povinnosti, třeba večer místo televize. Ale když se člověk snaží prosnít každou volnou minutu, tak se mu pak opravdu lehce může stát, že za nějakou dobu se nebude schopen soustředit na práci a dostane se do problémů. Je to podobné jako s alkoholem... Když si někdo zajde po práci na pivko, je to v pohodě, ale když už musí popíjet od rána, tak už to věstí, že je něco špatně.
10. Listopad 2008 - 23:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
Satire,'Je to pravda. Bohuzel ja musim snit, jinak bych psychycky byl v ahji, snim o vsem krasnem, o sexu se slecnou, ktery bych chtel, o tom, jak s ni ziju, jak se spolu smejeme, jak vychovavame deti.A bohuzel mnohdy, kdyz prijde depka, tak musim snit a prosnim takhle nekolik hodin.
11. Listopad 2008 - 9:44
Obrázek uživatele Návštěvník
mazlinka (anonym)
Taky musím snít, jak jinak by ze mě byla Angelina Jolie?
11. Listopad 2008 - 20:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Al rošo (anonym)
Já sním hlavně večer před spaním. Nebo když se nudím, třeba v autobuse nebo ve vaně. Moje představy bývají i docela realizovatelné. Třeba teďka si představuju jaké by to bylo chytit za koule.................indukční elektriku.
11. Listopad 2008 - 21:58
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Mno, s denním sněním mám zkušenosti a docela silné. Už od dětství se mi stává, že se zasním a jsem úplně mimo. Bývá to doprovázeno projevy jako mačkání rukou. Na veřejnosti se to samozřejmě daří maskovat, ale jsou to někdy dost těžký úlety. Snažím se takhle nesnít, protože mě to doopravdy dostává mimo a hledám co s tím. Nevím, třeba s věkem to opravdu pomine (21).
15. Listopad 2008 - 23:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Pajan (anonym)
Já někdy stojím na přechodu, čekám na zelenou, ...... a pak když se zase vzpamatuju, tak vidím jak ze zelené naskakuje červená a všichni lidé jsou už na druhé straně silnice.
16. Listopad 2008 - 0:04
Obrázek uživatele Návštěvník
P. (anonym)
Bylo by zajímavé, kdyby tady nějaký psycholog opravdu řekl, jestli může být denní snění nebespečné...
19. Listopad 2008 - 22:26
Obrázek uživatele Návštěvník
lenouš (anonym)
potřebovala bych radu.Jsem ráda,že jsem našla nějakou stránku,kde je diskuze na problém,který mě trápí je mi 18 a denním sněním trpím asi od 13 let.Dřív mi to přišlo zajímavý.Občas jsem unikla do fantazie,kde bylo všechno podle mých představ.Ale ted už nemůžu žít,tohle mě ničí.Vůbec se nedokážu na nic soustředit,pořád jsem mimo.Jsem už mimo společnost,ale já jsem prostě šíleně společenská,ale kvůli mýmu návyku,se ze mě stal uzavřenej člověk.Prosila bych pomoc jestli ste s tím dokázali přestat tak jak.Mým problém je opustit ten sen.Děkujiza odpověd.Už chci žít v reále
8. Duben 2009 - 20:31
Obrázek uživatele Návštěvník
david (anonym)
Lenouš, byl jsem něco jako ty - a jsem tím dodnes. I dnes často sním - a přitom jsem normální společenský život. Jenom jsem si to trochu rozvrhnul, rozdělil na dny, kdy sním, kdy se na to i soustředím - a na dny, kdy si naplánuji tolik věcí že na snění prostě není čas. Ale to je jen taková obecná rada.
10. Duben 2009 - 19:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Dan (anonym)
Pro P.: Nejsem psycholog, ale domnívám se, že (vnitřně) na tom není nic nebezpečného. Nebezpečí může číhat jen v určitých situacích, jak výše popsal Pajan (přechod na červenou, pád do vody, vstup do zakázaného prostoru apod.). Jinak je to hezké, obohacující a patří to k životu. Můj kolega redaktor říkal, že existují tři typy snění:noční, denní, a pak ještě Snění od Schumanna :-).
14. Duben 2009 - 1:05
Obrázek uživatele Návštěvník
david (anonym)
Snění- to je přec něco úžasného! Vždyť právě při něm člověk přijde na tolik věcí, je to jedna velká inspirace. A pak , je to prostě vloha, dar - pokud by se toho chtěl někdo zbavit, popírá sám sebe.
14. Duben 2009 - 10:02

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama