57 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Dehydratace při cestování v českých autobusech

10. Září 2018 - 0:19

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
wendy (anonym)
Všimli jste si? Na dálkových autobusech různých dopravních společností se objevilo na dveřích na nálepkách zákaz jídla i pití během cesty, dnes jsem jela z Prahy do krkonoš a řidič zakázal pít i obyčejnou vodu a minerálky, přitom neotevřel střešní větrání a nešla ani malá okýnka otevřít,mám léky při kterých je větší žízeň a seřval mě,že nesmím minerálku pít a pokud jsem nemocná nemám co dělat v přepravě, upozornění, že má sedadla pro nemocné ho nezajímala, navíc jsme jela jako obvykle od specialisty a pít mám nařízeno a hodně,jinak kolabuju.A nejsem sama, takových je nás víc. Co je to za nesmysl od společností? řidiči jsou líní uklízet?chápu že bouchající plechovky, protřepané coly a zmrzliny čokoládou upatlané děti, do dopravy nepatří,ale obyčejná bezbulinková minerálka? a nařízení dát si malý baťůžek dolů, abych nepila cestou?po straně byla zmíněná minerálka, to je snad nesmyslné? navíc v nevětraném utemovaném buse je to proti zdraví a lidskému rozumu ne? bus jede 2 a půl hodiny a po slunku v době ,kdy jsem jela já.
21. Červen 2011 - 17:57
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
kup si auto
21. Červen 2011 - 18:18
Obrázek uživatele Návštěvník
V. (anonym)
Řidič se při jízdě věnuje řízení a sledování silničního provozu, to má ještě čas koukat po cestujících, co kdo dělá nebo nedělá? Jestli jo, tak bych mu řekla, ať se rači stará o volant a kouká na cestu.
21. Červen 2011 - 18:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára (anonym)
Řekla bych, že je to porušování základních lidských práv - nemoci se napít vody, tak to mi přijde opravdu trestuhodné. Zákaz alkoholu, limonád a pod. bych dovedla pochopit - při rozlití je vše oblemtané, ale čistá voda nemůže ničemu uškodit a je plno lidí, co pít musí - navíc se může všelicos přihodit a být ve vedru delší dobu může způsobit lidem vážné zdravotní potíže, které nevím, jak by čidič řešil a následně autobusová společnost soudní spory. Vodu by mi teda nikdo nevzal, to bych klidně dělala scénu- ať si řidič zavolá policii. Lidi by měli držet při sobě a ne radit blbosti typu kup si auto - když ti bude špatně a budeš muset jet k lékaři, tak těžko pojedeš autem. A když budou lidijako ovce souhlasit s takovýma nařízeníma, tak se nebudou za chvíli moci napít ani v taxíku.
21. Červen 2011 - 18:24
Obrázek uživatele Návštěvník
wendy (anonym)
auto řídit nemůžu, k čemu by mi tudíž bylo? a i při cestě,jsem seděla tak,že na mě viděl v zrcadle a sledoval fest, "drze"jsem pila,vysloveně čekal, zda to rozleju, či ne, netuším zda by mě vysadil v pankejtu. Ano, taky chápu rozblemcané sušenky, bouchlé plechovky či vyšuměnná cola je čuňárna a má si to každý po sobě uklidit.Ale tohle? a utemovat v buse větrání?
23. Červen 2011 - 12:51
Obrázek uživatele Návštěvník
m. (anonym)
asi bych mu řekla, že mi má ukázat pravidla řád... a jestli mi zastaví, když mě bude zle???
23. Červen 2011 - 13:12
Obrázek uživatele Návštěvník
wendy (anonym)
jak jsem pochopila, každá společnost má jiný přepravní řád a co zákon? podle mě je to hazardování se zdravím cestujících. Zajímalo by mě co by dotyčný udělal,kdybych mu opravdu zkolabovala, dopravil by mě do nejbližššího špitálu?Nebo zavolal sanitku a dal ruce pryč,pak by společnost mohla tvrdit,že se o mě popstaral ne?Že kolaps byl díky jejich předpisům, už by je nezajímalo.Předpokládám.
24. Červen 2011 - 7:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Op (anonym)
Připadá mi to jako vymyšlená historka. Proč tu nenapíšeš jméno té společnosti?
24. Červen 2011 - 8:14
Obrázek uživatele Návštěvník
? (anonym)
Připadá mi to jako...Taky se mohlo jednat o řidiče kreténa. Tak jako můžeš narazit na kreténa v normálním životě, tak na něj můžeš narazit v každé profesi. Soudci kradou přímo v soudní síni, policajti v tom jedou s mafií atd.
24. Červen 2011 - 8:20
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Někteří šoféři opravdu nemají na víc než na točení volantem.
24. Červen 2011 - 9:37
Obrázek uživatele Návštěvník
.... (anonym)
Každá stránka má dvě strany. Pitný režim je určitě důležitý. Ale... Jak by asi bylo wendy,kdyby se v autobuse posadila na sedadlo a zjistila,že něco z něj prosáklo a má celý zadek mokrý. Možná i od čisté vody.Někdo před ní si cestou potřeboval doplnit tekutiny a nešťastnou náhodou mu v zatáčce,nebo při prudším brždění autobusu láhev sklouzla a třeba i ta čistá voda se vylila na sedalo. Jak by asi řádila potom,když by třeba musela celý den pak cestovat s mokrým zadkem? Sama jsem toto viděla na vlastní oči,když si pán ve světlých kalhotech takto v autobuse sedl a na sedadle vidět nebylo vidět žádné znečištění.Potah byl čistý,ale molitan vevnitř byl nasáklý nějakou tekutinou. Bylo mu houby platné,že se řidič omlouval a snažil se ten problém s ním řešit. Jel na služební cestu a náhradní kalhoty a prádlo ho nenapadlo si sebou vzít. Možná i takové případy vedou společnosti k tomu,aby daly takové zákazy. A napít se dá před cestou a pak doplňit pití na zastávkách. Obě situace nejsou příjemné ale raději bych to řešila tím pitím na zastávkách,než trávit celý den v mokrých kalhotech.Těžko pak vysvětlujete celý den okolí,že to co máte na zadku na kalhotech je jen vylitý pitný režim wendy a ne váš problém s udržením moči.
24. Červen 2011 - 11:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára (anonym)
Že občas nějaký trotl něco vylije (a řekla bych, že se to zas tak často nestává), nesmí vést k tomu, aby se normální lidi nemohli napít, když mají žízeň. Co třeba takoví diabetici či těhotné ženy? Navíc ta tekutina mohla být třeba moč- co když se tam nějaké dítě vyčůralo? Lidi si prostě mají dávat pozor, kam sedají. Omezování základních práv je nepřípustné.
24. Červen 2011 - 11:38
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
Že občas nějaký trotl...Určitě je pití pro lidi důležité. Ale i při cestování v autobuse se dají najít chvíle,kdy autobus stojí a využít ji k napití. Za jízdy je to nebezpečí nechtěného vylití,či polití nejen sebe bohužel hodně pravděpodobné.
24. Červen 2011 - 12:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Luisa (anonym)
Proto jezdím vlakem, tam mě nic a nikdo neomezuje.
24. Červen 2011 - 12:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára (anonym)
Určitě je pití pro lidi...Z příspěvku wendy nevyplývá, jestli se smělo pít na zastávkách. A existují dálkové autobusy, které moc nestaví a cesta ve vedru např. po D1 z Prahy do Brna je hodně namáhavá. Souhlasím, že vlak je pohodlnější.
24. Červen 2011 - 13:10
Obrázek uživatele Návštěvník
? (anonym)
Z příspěvku wendy...Lidi neblbněte, abych se nesměl v autobuse napít, to snad nemyslíte vážně. Vůbec takovou praxi neomlouvejte, nemá oporu v ničem.
24. Červen 2011 - 13:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára (anonym)
Jasně - i to rozlití za jízdy je blbý argument-dnes se prodávají i vody s takovými uzávěry (náhubky), kdy rozlití je téměř vyloučeno.
24. Červen 2011 - 13:18
Obrázek uživatele Návštěvník
. (anonym)
Když se vám nelíbí pravidla, jaká dotyčný dopravce nastavil, nemusíte s nimi jezdit.
24. Červen 2011 - 13:26
Obrázek uživatele Návštěvník
*** (anonym)
Jasně - i to rozlití za...Souhlasím,že jsou i láhve s uzávěry ,kde vylití nehrozí a myslím si,že pokud řidiči ukáži že mám pití v takové láhvi a mám zdravotní problémy,tak mně problémy dělat nebude. Ridič si ale toto nařízení asi sám nevymyslel.Pokud mu jeho zaměstnavatel dá takový příkaz,tak bych v dnešní době,kdy má strach o práci chápala,že ho bude muset dodržovat a chtít i po pasažérech,aby ho dodržovali. Pokud se s wendy nebyl schopný domluvit rozumně,je to i trošku zarážející od ní,když tu píše -"drze"jsem pila. Sice nemám ve svém okolí žádného řidiče autobusu,ale dost chápu,že zodpovědnost za lidi které veze v autobuse je dost velká a asi to taky není v dnešním provozu jednoduché. A pokud musí ještě řešit problémové pasažéry,tak mu není co závidět. Stačí si představit provokující wendy,jak provokativně popíjí z láhve minerálku a sleduje ve zpětném zrcátku řidiče,jestli se jí daří ho vytočit. Kdyby ale nezvládl někde řízení a došlo k nehodě,tak zodpovědnost nese on a ta dáma by tu zakládala diskuzi na trošku jiné téma. Nařízení může být sporné,ale má se řešit jinde než s řidičem za provozu. A to je podobné,jako když třeba prodavačka v obchodě dostane často vyhubováno za předražené zboží. Na místě wendy bych hledala ten den jiný způsob přepravy a problém s pitím v autobusech řešila s majitelem společnosti,která ten autobus provozuje a ne dráždit řidiče.
24. Červen 2011 - 13:41
Obrázek uživatele Návštěvník
.. (anonym)
Když se vám nelíbí...Naprosto souhlasím. Přepravce odpovídá za bezpečnost lidí ve svém vozidlu a určuje si pravidla,za jakých je bude vozit. Pokud ten jeho způsob přepravy někomu nevyhovuje,musí si vybrat jiný,který bude vyhovovat jeho požadavkům. Na místě řidiče bych wendy vysadil a neřešil její problémy.Ona jeho taky neřeší.
24. Červen 2011 - 13:54
Obrázek uživatele Návštěvník
jul (anonym)
Naprosto...To je dobrý téma. Určitě se mnou budete souhlasit, že budu-li v autobuse vydatně pít tak vzápětí se mi bude chtít na WC. Tak si myslím, že pro tenhle případ je lepší využít vlak. Jinak ale ne všude je dobré vlakové spojení, mnohdy se musí několikrát přestupovat a tak je lepší autobus. Cesta 2 a půl hoďky z Prahy do Krkonoš, to bych neřešila vůbec, ale stalo se mi už, že nechtěl zastavit šofér dálkového autobusu cestou k moři na tzv. povinnou zdravotní přestávku a lidi drželi huby. Teprve když jsem si to vydupala a šofér zajel na pumpu, tak se najednou hrnuli ven všichni. Česi jsou jak stádo ovcí a nechají si lecos líbit. Tak třeba Wendy trochu provokovala, ale na druhé straně mě nemá řidič co šacovat, jestli nemám u sebe vodu, to bych si teda vyprosila.
24. Červen 2011 - 14:54
Obrázek uživatele Návštěvník
mirka (anonym)
To je dobrý téma. Určitě...Je samozřejmé,že po takovém pití budu potřebovat asi WC.A v tom případě nepojedu autobusem,ale třeba vlakem. Cesta z Prahy do Krkonoš se dá zvládnout vlakem pohodlně a popřípadě zbytek cesty už kratší vzdálenost i autobusem,kde vydržím i bez pití. Tady jen problém byl spíš o neukázněnosti cestující. Věděla dopředu že v autobuse je pití zakázáno a nhledala sama jiný způsob jak se cestu absolvovat,ale vynucuvala si si své i přes předem daný zákaz. A určitě ji řidič nešacoval,ale naopak si ještě sedla tak,aby na ni viděl během jízdy. Normální člověk by si alespoň sedl z dohledu řidiče a občas se potají napil. A ten problém s tím nařízením by řešil ne s řidičem,ale jak už bylo psané,s majitelem,nebo zřizovatelem společnosti.
24. Červen 2011 - 15:40
Obrázek uživatele Návštěvník
??????????????? (anonym)
Že vám není hanba nechat si strkat cizí šulíny mezi nohy! to je odporné a zvířecké!
24. Červen 2011 - 15:50
Obrázek uživatele Návštěvník
jul (anonym)
Proboha Mirko, potají se napít... to je strašný. Cítíš to , jak je to strašný, jako zakazovat lidem se napít. Naopak v busech jedné nejmenované společnosti vám stevardka pití sama nabídne a v připadě nutnosti odemkne WC. Nikdo to nezneužívá, kdo má chuť si dá, kdo ne , nechá bejt. Většinou si pití vezme tak třetina lidí a všichni jsou v pohodě. Ten bus do Krkonoš je jak ze špatnýho filmu.
24. Červen 2011 - 15:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára (anonym)
Je samozřejmé,že po...Ne v každém městě či vesnici je vlakové spojení - někde jsou lidé odkázáni pouze na autobus nebo je vlak nad jejich finanční či časové možnosti (cesta vlakem může trvat déle, být s přestupama...). Navíc pokud lidé nebudou mít možnost v autobusech pít a budou tedy volit jiné dopravní prostředky (ti, co si to budou moci dovolit), řidič přijde o práci a někteří lidé o nezbytné spojení se světem, pokud bude linka z důvodu nevytíženosti zrušena. A chtěla bych vidět člověka, který má někam naplánovanou cestu (třeba k lékaři), bere léky a musí pít, jak přijde na autobusovou zastávku, zjistí, že v autobusu se pít nesmí, tak si půjde hledat nějaký jiný způsob dopravy či ohrozí své zdraví cestou autobusem ve vedru bez vody - to by musel ten člověk být opravdu velká ovce.
24. Červen 2011 - 15:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára (anonym)
Je samozřejmé,že po...A navíc, pokud je mi vedro a přiměřeně tomu se napiji , tak většinou vydržím několik hodin bez záchodu. Dávat možnost napití do souvislosti s nutností jezdit vlakem, to mi fakt přijde uhozené.
24. Červen 2011 - 15:53
Obrázek uživatele Návštěvník
mirka (anonym)
Proboha Mirko, potají se...Je to srašné,uznávám,ale já bych do toho autobusu nešla,ale jela vlakem,když nemůžu vydržet bez pití. Sama jezdím občas na kontroly ke specialistovi 80km daleko a autobus je na mé zdravotní problémy nevyhovující. Nenapadlo by mne ale že do něj přez to vlezu a budu dělat řidiči,nebo spolucestujícím nějaký problém. Proto obětuje pokaždé někdo z rodiny den dovolené a zaveze mne tam,nebo jedu vlakem s přestupem a pak ještě dojíždím malý kousek autobusem. Přez zdravotní problémy a dost vážné musím absolvovat tu cestu a trávím ten den 14 hodin cestováním a čekáním na spoj a u lékaře. Je to problém pro nemocné s cestováním,ale dá se to vyřešit i jinak,než tím že si budu někde něco vynucovat. Pokud je i wendy tak nemocná,tak asi nechodí do zaměstnání a má čas jet i třeba vlakem,i když to trvá asi dýl. Ale pro ten její případ je v každém případě vhodnější.Pít může co je jí libo a použít WC taky bez problémů. A nebo pokud je ten její zdrav. stav až tak vážný,tak se dá řešit to cestování i s lékařem.
24. Červen 2011 - 16:05
Obrázek uživatele Návštěvník
? (anonym)
Ne v každém městě či...A pak se lidi diví, že na ně politici serou. Bodejť ne, když se tady objeví skupinka lidí, kteří obhajují nesmyslnou buzeraci se napít čisté vody. Kecy, že mám jet jinak jsou kecy. Jednak proto, že některé linky nemají alternativu - prostě kraj povolí tuto linku provozovat jedinému dopravci, takže jinak jet nemohu. A i kdyby? Ve kterém roku žijeme?
24. Červen 2011 - 16:07
Obrázek uživatele Návštěvník
? (anonym)
Je to srašné,uznávám,ale...Panebože jaký problém spolucetujícím? Co to tu pořád píšete? Co je za problém, když se trochu napiju.
24. Červen 2011 - 16:09
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
Panebože jaký problém...wendy ale píše že musí pít hodně,jinak kolabuje. A autobus není sanitka a řidič autobusu není zdravotník,aby se staral o takové nemocné lidi.Asi by měla jezdit s doprovodem,pokud je na tom tak zdravotně špatně a určitě ne sama autobusem.
24. Červen 2011 - 16:18

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama