76 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Dcera nechce jíst !

10. Září 2018 - 0:14

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Radka Šmídová (anonym)
Dobrý den, mám dceru, za 2 měs. jí budou 2 roky a nechce jíst. Do roka jedla krásně a všechno a hodně, každou chvíli svačinku - banám, jablko, přesnídávku, jogurt, rohlík...Od roka, co začala odmítat mléko k snídani nesnídá nic. Z chleba a rohlíků čímkoliv namazaným se jí zvedá žaludek, protože nechce "patlavý jídlo" , takže knedlíky s omáčkou taky nejí... Piškoty sní max. 4, zbytek rozhází po bytě a to samý rohlík, kousne 3x a zbytek rozdrobí. Oběd nechce před spaním, ale po, to je kolem 14:00 - 15:00, ten sní, ale musí to být to, co jí chutná a musím si s ní u toho hrát, protože ze všeho vybere jen maso a vše ostatní nechá, třeba franc. brambory nebo nakrájené čevapčiči s bramborem a zamíchané do sebe, rizoto...je to dřina, ale většinou jí pak dokrmím zbytkem, pak nic a až kolem 18:00 přesnídávku, to jí musím honit po bytě a to samé kolem 21:00 jogurt. Utíká a schovává se a já musím vymýšlet hry, aby to snědla a nevěděla o tom, navíc jí jen čokoládové, ovocné nepřipadají v úvahu, jabklo taky jen nakouše a nechá, do banánu kousne a vyplivne a nechce, nevím, co jí mám dávat, jsem už zoufala. Jedla by jen maso, párečky, salámky, ale to jí dávám minimálně, spíš jen, když to jíme my a ona si přijde sama. Jí i utopence, řízky...ale vše samotné, žádné brambory, chleba ani rohlíky...kompoty taky ne, puding taky ne, sladkou rýži taky ne, nic prostě nechce. Hlavně mi vadí to, že nemá režim. První jídlo je kolem 15:00 a to je špatně. Váží 11kg, je veselá, není unavená, nehubne, energie má na rozdávání...takže prospívá dobře, ale nemůže si přece od roka dělat, co chce. Když vidím ostatní děti, jak jí a ještě škemrají o další, jí všechno a krásně, je mi to líto. Proč zrovna Deniska nechce jíst? Nefunguje ani, že jí dám čokoládku, když prostě nechce, tak nechce a když jsme zkoušeli u kamarádky, že její holčička bude jíst na střídačku s Denčou, taky to neprošlo. Nechce ! Změní se to někdy? Vždyť roste a potřebuje vitamíny... Díky za názory a za přečtení :o)
11. Září 2009 - 21:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Babička vnoučka (anonym)
To,co jste napsala je,jakoby jste psala o tom našem 2 letém.Někdy sní jídla víc,jindy s tím hraním a naháněním. Dcera je u mne skoro celý den,tak to vidím. Je to takový rarášek. 12 kg . Nejvíc mu chutnají těstoviny.Toho se nají. Uzeniny mu taky dcera dávat nechce,ani sladkosti.Rohlíky sní i chléb suché. Mléko od kojení nechce,ani kaše.Kojený byl 1 1/2 r.Sní jenom lipánek,termix ,jogurt. Maso ,ryby aj. plive. Myslím si,pokud prospívají ,tak si starost není nutné dělat.Asi to chce dost pevné nervy a věřím,až budou mít hlad,že jídlo sní. Také nejsou dobré žádné sladké nápoje.S tím se zahlení.Náš pije bylinkové čaje nebo čistou dobrou vodu. Ovoce ,zeleninu .Kromě banánu a ředkvičky -nic nejí.Režim má ,spát chodí v poledne a sám si vezme dudlíka a večer po koupání také .Jen chce k ránu držet za ruku .
11. Září 2009 - 22:39
Obrázek uživatele Návštěvník
už chodí sám na (anonym)
,
11. Září 2009 - 22:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Paní Radko.Vaše malá Deniska je asi trošičku rozmazlená.I takové malé dítě potřebuje režim.To znaméná od rána do večera.Jen malé vybočení z rituálu dělá některým dětem problémy.Podle mého názoru na sebe tímto upoutává pozornost.Já mám čtyři děti.Když byly ještě malé,byly u nás společné snídaně,oběd i večeře.Oběd jedly tím způsobem,že nejdříve snědly polévku a po spaní druhé jídlo.Provozovali jsme to takhle u všech dětí.Ani s jedním dítětem nebyly problémy.Jesti můžu poradit,nenechávejte ji s jídlem běhat po bytě.Prostě jí usadit ke stolu a když odmítne nic jí nedát.Ona sama příjde.To chce více trpělivosti,ale já myslím,že to půjde.Držím Vám palce.
11. Září 2009 - 23:28
Obrázek uživatele Návštěvník
zuzik (anonym)
I nám dospělým někdy chutná víc,někdy méňě Dítě toho moc nesní. Naše 2 l. se taky nimrá s jídlem. Možná,že větší rodiny mají s tímto míń potíží.Koukají jíst,aby na ně zbylo. Nebo mají na jídlo více chuť.
12. Září 2009 - 11:30
Obrázek uživatele Návštěvník
bibina (anonym)
Naše děti se nejlépe nají,když my jíme a oni si od nás ujídají.Je to možná špatně,ale nám to nevadí.
12. Září 2009 - 12:41
Obrázek uživatele Návštěvník
ala (anonym)
Nebojte se, je to jen taková fáze.Pokud není podvyživená, neřešila bych to. Hlavně jí nenuťte.Buď si vytvoří k jídlu odpor nebo naopak bude jíst hodně a bude mít nadváhu. Jsou jí dva, to znamená, že půjde za chvíli do školky. Tam bude mezi dětmi a určitě se to zlepší. S mým synem jsem to měla podobně. Musela jsem za ním s jídlem běhat po celém bytě, aby se najedl. Přitom u babičky jedl normálně.Ale postupně se to lepšilo i doma a vyrostl z něj pořádnej chlap.
12. Září 2009 - 13:40
Obrázek uživatele Návštěvník
ahoj (anonym)
děti mojí švagrové musely sedět u stolu tak dlouho,dokud jídlo nesnědly. Ona byla až moc zásadová. Můj názor je - nenutit .
14. Září 2009 - 22:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Rozhodně bych jí nenutila jíst - nic ve stylu "nevstaneš od stolu, dokud to nesníš", ale dala bych pozor, aby si nemohla vzít jiné jídlo. Prostě jí připravit snídani, nechat na stole, a až bude mít hlad, tak si jí sní... a ne aby mohla počkat a pak nějakým způsobem dostat to jídlo, které chce. Kdyby to bylo jen několik druhů jídla, tak neřeknu, taky jsou věci které nemám ráda, ale tohle je prostě příliš.
14. Září 2009 - 23:49
Obrázek uživatele Návštěvník
ahoj (anonym)
V Africe dětí mají hlad a tady ?
15. Září 2009 - 19:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Hlavně do dětí jídlo necpěte, jídla si mají vážit, nikoliv jíst za odměnu. Jinde ve světě umírají děti hlady a jsou vděčné za hrst rýže. Ony to dětičky pak doženou v dospělosti, pak budou držet diety.
15. Září 2009 - 20:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Beruška (anonym)
Dobrý den, mám dceru, za 2...Ahoj, vím, že si člověk připadá zoufale, když denně bojuje s malým tvorem o každé sousto (vůbec nemluvě o poznámkách okolí, hlavně starší generace, a ženského pokolení zvlášť), ale nechala ses namotat do hry, kterou s tebou dcera úspěšně hraje. Nevadi. Nevím, jak by tenhle systém fungoval třeba v rodině přispěvatelky Marie:-))). Ale zpět k Tvému problému. Sama mám 15ti měsíčního syna, který váží 8,8 kg. To jen pro představu, protože prvním krokem k ´vybruslení´z tvé situace je neřešit to co ´by se mělo´. Tím myslím, co už tu někde bylo řečeno tabulky, které o r i e n t a č n ě ukazují, kolik má dítě v jakém věku vážit. Více bych si všímala psychomotorického vývoje dcerky. Dítě sní každý den, co se týče hmotnosti zhruba stejné množství jídla, z tohoto hlediska je jedno, zda má 3 větší jídla a 2 menší přesnídávky, nebo ´rozrýpe´ 10 různých věcí. Toto množství je ale individuální, a záleží na dispozicích dítěte. Zkusila bych opravdu nastartovat nějaký režim, i za cenu toho, že první týden Vám dcerka něco zhubne, připrav se na scény a pláč (budeš jí brát něco, co pro ni bylo do té doby standartem, a ona nebude rozumět tomu, proč). Ráno snídaně. Zkus nabídnout to, co budeš mít na talíři ty, klidně i nějakou šunku, ale s rohlíkem, nebo na chlebu přímo nakrájeném na kostky, ať si může brát sama. U snídaně, stejně jako u každého jídla by mělo dítě sedět, a věnovat se jídlu. Malá hračka k počátečnímu odpoutání pozornosti ano, ale aby se rodina houpala střídavě na lustru a střídavě stavěla na uši,a dítě snědlo stěží sousto, to ne. Snídej s ní, to je velmi důležité. Nebude chtít, nevadí, v momentě, kdy začne vymýšlet, či dokonce plakat ji nechej sesednout ze židle a věnovat se jiné činnosti. Snídaně by měla proběhnout do půl hodiny po probuzení. Někde uprostřed mezi snídaní a obědem svačina. Zkus na stůl, kam dosáhne nasypat do misky piškoty, či jiné dětské keksíky, nebo nakrájet jablíčko, ukaž jí, že tam něco k snědku je, ale nenuť ji nic jíst. Před spaním oběd.
20. Září 2009 - 20:56
Obrázek uživatele Návštěvník
xxxxx (anonym)
Ahoj, vím, že si člověk...To tě tedy obdivuji,jak to dokážeš. Ve 2 roce už chce jíst samo a ten binec okolo- děs.Nic mu nesmím dát kolem krku. Posedí sotva 3 minuty. Mám děti ráda,proto jim dělám asi i otroka. Mám 2 dospělé a 1 jak jsem psala je od dcery.
20. Září 2009 - 21:12
Obrázek uživatele Návštěvník
gusta (anonym)
Taky dělám dětem chleba na kostičky.Někdy to s ní,jak udělám,ale většinou si s tím hrají.Někdy je to ztěž je u jídla usměrnit.Taky nechci být pedant,kterého se dětí bojí.
20. Září 2009 - 21:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Beruška II. (anonym)
Dobrý den, mám dceru, za 2...Měl by probíhat každý den ve stejnou dobu. Zkus jako přílohu přidat zeleninu, většinou dětem připadá zábavnějši, jelikož je barevná, a experimentovat (nebude - li chtít dušenou, zkus čerstvou, atd.), a navodit příjemnou atmosféru, pustit tlumeně hudbu, mluvit s dítětem o jeho úspěších, něco, co se JÍ líbí. Jídlo by zkrátka měla vnímat jako příjemnou věc, bude to složité, ale vyvaruj se křiku, či tělesných trestů. Pokud tě bude brát vztek, radši ji spěšně vyprovoď od stolu, a běž se uklidnit tak, ať tě nevidí. Znovu: jíst spolu s dítětem, a nenutit. Nechce? Nevadí, ale odchází od stolu. Spánek. K svačině zase nabídni ovoce, či výživu, jogurtík, něco, co má dcerka ráda, a zkoušej nové věci, třeba sýr ve vaničce. Pro večeři platí to samé, co pro snídani a oběd. Na závěr několik rad. Vyvaruj se toho běhat za dítětem se lžičkou po domě. Poprvé je to její prostředek k vydírání, vidí, že přes jídlo s Tebou může hezky manipulovat, a líbí se jí to, podruhé jí můžeš zadělat v budoucnu na problém s příjmem potravy, protože když za ní běháš, jídlo sní jen proto, aby od tebe ´měla pokoj´,a v sobě si uchová nepříjemnou vzpomínku na nucení, či to, že ji s protivným jídlem ´nenechali nikde napokoji´, což může v pozdějším věku vyústit až v anorexii, či bulimii - jídlo bude znovu nástrojem, jak Tě ovládat, a pár deka navíc zato přeci nestojí. Pokud dcerku někdo hlídá, či bývá např. u babičky striktně trvej na tom, aby se systém dodržoval i tam, nebo ji nedávej nikam, než si zvykne. Nenahrazuj malé jedno jídlo jiným, u nás se říká ´nepodsírej jí´. Každý člověk nemá něco rád, ale to už máš vypozorované (´patlavá jídla´), a zbytek by dcera měla aspoň v malém množství sníst. Zlaté pravidlo zní: nechceš? Nejez. Dítě se má rádo, a rozhodně hlady nezemře. Buď konsekventní, a vyplatí se to vám oběma, tobě i Denisce. Pokud by po 14ti dnech opravdu poctivého přístupu situace přetrvávala, či byla horší neváhej, a poraď se se zkušeným pediatrem. Přeju pevné nervy, hodně zdraví a úspěchů oběma
20. Září 2009 - 21:34
Obrázek uživatele Návštěvník
. (anonym)
Tak tedy zelaninu,to ty naše vůbec.Ani mléko nepijí.Myslím si,že pokud by to potřebovaly,tak si vezmou.Asi mají z jiného jídla vitaminů aj.dost.
20. Září 2009 - 21:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Beruška (anonym)
Taky dělám dětem chleba na...Ahoj, souhlasím,zbytečně být pedantem. Dítě svět objevuje, a je nutné započítat i to, že si s jídlem ´hraje´. Ve skutečnosti jej zkoumá a jakmile se toho nabaží, přejde to. Do té doby je bohužel nutné po každém jídle započítat čisté oblečení, a na stěně od boloňských špaget, přes jablkové pyré až po hráškovou polévku:-))). K přispěvatece ´5x´. Ani u nás se bryndáky nenosí, nechce je, tak je nenutím, a děti mám ráda taky, dokonce moc, právé proto přežívám s klidem všechny nářky a vymášlení nad tím, jak se bude a nebude jíst. Nevím, že bych byla zlá, protože trvám na pár základnícj principech pro jejich dobro. Nedělám to pro sebe, ale pro ně. Syn je drobek, ale jí (částečně i sám:-) )kromě ryb všechno, a dcera od známé, kterou mívám na hlídání stejně. Oba jsou zdraví, velice šikovní, a to je to podstatné.
20. Září 2009 - 21:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Beruška (anonym)
Tak tedy zelaninu,to ty naše...To si myslím taky, a nic není definitivní, chutě se v tomhle věku rychle mění, a co bylo včera ´fuj´je dnes ´top´.
20. Září 2009 - 21:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Paní Radko.Vaše malá...Dobrý den, nesouhlasím s tím, že je dítě rozmazlené, nebo že nemá režim. Mám tři děti a první nechce jíst. teď mu bylo 7 a od roka a půl je to pořád stejné. Pokud řeknete, že neměl režim doma tak určitě ve školce ano. Chodil tam 3 roky a stejně to nepomohlo. u svačiny seděl u oběda seděl a nic. Po roce mu začali alespoň dávat suchou rýži nebo těstoviny. Nic jiného nejedl, žádnou pomazánku, omáčku, maso s něčím. Byly jsme u lékaře, na můj vkus je hubený, ale vše je normální krev dobrá, moč dobrá, cholest. dobrý. a podvyživený není tak nezbývají nežli pevné nervy a klid. Nekřičet jinak nesní ani tu rýži. Jídlo u něj nehraje hlavní roli. Další dva synové jí velmi dobře - úplný opak, jí od rána až do večera. Ty zase napomínám, že musí mít mezi jídlem pauzu. Nojo co se dá dělat
2. Duben 2010 - 20:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
milá Radko, úplně vás chápu, mám doma taky skoro dvouletou hočičku, je to takové živé stříbro. S tím jídlem to máme úplně stějně. Jen s tím rozdílem, že to naš dítko váží jen 9,5kg, ale jinak je úplně zdravá a nebo tak vypadá. Do jídla jí nenutíme ona si příjde sama. Chce to jen pevné nervy. :-)
16. Duben 2010 - 21:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka (anonym)
U nás to samé, už od narození, někdy za celý den jen polévka a to ještě přemlouváme, ovoce, zelenina žádné. Občas chtěla alespoň rajče, teď už i to ne. Ještě vypije mléko - bez laktozy (má nesnášenlivost), do 250ml celkem. Jinak tekutiny taky moc nechce, dávám i po lžičkách. A to bedou dceři v prosinci 2,5 let. Váží 11kg.
14. Říjen 2010 - 17:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva a Tom (anonym)
Milé dámy, tak i my máme doma trápení:-( Máme dvě dcery 10let a 7let. Můžu říct, že prožíváme pekelné dny. Ta menší Eliška nemá problém vůbec s něčím. Ale ta starší, je na zabítí! Začalo to od minulých prázdnin. Vždy nechtěla rajče, tlusté maso a houby, V tom jsme jí vyšla vstříc, protože jsem veděla že se jí z toho dělá zle a občas když jsme jí nutila my zvracela. Tak jsem řekla ano, rajče, houby a tlusté maso né, ale ostatní budeš jíst. Začalo s ní být ale peklo, vždy my odmítla jíst, cokoliv, jen to co jí chutnalo, křik, výhružky, plácnutí po zadku domluva, nic nepomohlo. Snažily jsme se jí vysvětlit, proč vlastně potřebuje, vitamíny, bílkoviny atd..proč je jídlo tak velmi důležité. Vždy u stolu sedíme po hromadě, je příjemná atmosféra a naše milá Sára to pokazí hned tím, že co jsme to uvařila a, že to nebude jíst, vždy řekne, ale to já nejím! Ve mě by se krve nikdo nedořezal..no hrůza! A pak jí jen odpovíme, co jsme to uvařila. Skrátka vše po dobrém, když začne u stolu být nepřijemná, tak to už vytáčí mě, několikrát jsem si sedla k ní, vzala velkou lžíci a cpala alespoň poluvinu toho výborného jídla. Mám strach, že by mohla mít zdravotní problémy, ale naše paní doktorka tvrdí, že je naprosto v pořádku! Nic jí nechybí atd. Ano je teď v pubertě, to chápem,ale nevíme co dál..kdyby neměla alespoň ty její komentáře, určitě si říkáte, já bych jí vzala a nařezala, ale veřte mlátit dítě v pubertě není pro ní zrovna to nej! Pokud máté stejné dítě doma to co já, prosím poradtě. Nevím jak dál, celá rodina je z toho otrávená!! Děkuji moc Eva a Tom
30. Prosinec 2010 - 14:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva a Tom (anonym)
Jinak dodávám náš email, prosím napište nám tam své názory a rady děkuji z celého srdce Eva a Toma evickapohodarka@seznam.cz
30. Prosinec 2010 - 14:14
Obrázek uživatele Návštěvník
taky máma. (anonym)
Vzala jste velkou lžíci a cpala jí to do huby??? To se nedivím, že nechce a nebude jíst. Nenechte ji být, nedávejte jí pamlsky a ona vyhládne a nají se. Jestli se už hlásí puberta ( v 10?), tak to bych rezignovala a nic o jídle bych jí nenařizovala. Chyba bude asi ve vaší přílišné úzkostnosti.
30. Prosinec 2010 - 15:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Denis (anonym)
Já bych doporučil- běžte někam ven, do přírody, na hory, na lyže, pak si slupne někde polívku a bude spokojená. Moc kontrolujete.
30. Prosinec 2010 - 15:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Verča (anonym)
Tak koukám,že naše dítko není samo. Honzík mi přestal jíst v roce a půl. Na pečivu nesmí nic být namazané, polívky nejíme, omáčky ,knedlíky ,maso ,nic a to mu je už pět. Když ho nutím tak se dáví a dookonce i zvrací. V hlavě je blok a hotovo. Takže jsem se rozhodla, že zkusíme nějakou terapii a uvídíme.
11. Březen 2011 - 11:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Verčo nech si jich pár hvízdnout po tlamě. Ty potřebuješ terapii. Chudák dítě. Já tě mít doma, tak o tebe štípu polínka.
11. Březen 2011 - 11:52
Obrázek uživatele Návštěvník
M. (anonym)
Verčo nech si jich pár...Moje řeč!!!! :-)))) Nutí dítě k jídlu tak, že se dítě dáví a zvrací a rešením má být terapie pro dítě!!! Kristepane!!! Ono už ten úvodní příspěvek je šílený: "....Váží 11kg, je veselá, není unavená, nehubne, energie má na rozdávání...takže prospívá dobře, ale nemůže si přece od roka dělat, co chce...." Měl bych drobné řešení: Uklidni se, Ty krávo, dítě máš v pohodě, tak se hoď do pohody taky!! :-)
11. Březen 2011 - 11:59
Obrázek uživatele Návštěvník
? (anonym)
Verčo nech si jich pár...?Já mít doma tebe, tak už tě tam nemám.
11. Březen 2011 - 12:00
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Tak koukám,že naše dítko...Tohle vnuk dělal taky.Nenamazané pečivo,máslo nesnášel a k jídlu nic co by se "patlalo".Polévky jen vývary,krémové nesnášel.Pak se zjistila nesnášenlivost laktózy,ta se vyléčila tvrdou dietou,to vaření tenkrát byl děs. Ale čert ví,jestli to mělo něco společného s tou nechutí.Maso nasucho,přílohy taky.Dnes jí skoro vše,i omáčky,ale máslu se stále vyhýbá,mastí olivovým olejem (což je i zdravější) a nesnáší dorty s krémem.Jinak bez problémů,ke všem potravinám musel dojít postupně a sám,bez nucení.
11. Březen 2011 - 12:01

Stránky

Přidat komentář