87 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Dalsi vyroci sovetske invaze do komunistickeho Ceskoslovenska

10. Září 2018 - 0:21

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Boris (anonym)
Zas je tu druha pulka srpna, a s ni - hlavne u nas drive narozenych - dalsi vzpominka na sovetskou invazi ze srpna 1968. Veci se mi dnes jevi tak, ze v lednu 1968, po padu diktatora Novotneho, se k moci dostala skupina naprosto naivnich, k vykonu moci nevyskolenych, nekompetentnich bolseviku. Mimo jine treba zrusili cenzuru, aniz byli schopni se predtim zamyslet, co budou jako komunisticti vladci delat s verejnosti a medii, kterym bude dovoleno si svobodne rikat skoro cokoli. Sovetsky vudce Breznev pak Dubcekovi a jeho nejblizsim spolupracovnikum celkem predvidatelne vyhrozoval, ze pokud si neudelaji v partaji a cele zemi poradek, budou ho muset delat Rusi. Dubcek vsak na to jiz nebyl schopen brat ohled, jelikoz udalosti dostaly rychly spad, ktery on uz nedokazal zastavit. Cele to podle meho svedci o tom, ze v predchozi Novotneho ere nebyl nido pripravovan na prevzeti otezi moci po starem diktatoru. Ten se bal konkurence jako cert krize a kazdeho jen trochu ambiciozniho partajnika si drzel od tela, obklopuje se misto toho jen neschopnymi a k vlade nepouzitelnymi vlezprdelniky. Kdyz uz pak byl Novotny dostatecne stary a zprotiveny domacimu publiku i Moskve, slo jej tedy sice svrhnout, ale ti, co jej vystridali, byli bez pouzitelnych politickych zkusenosti, k moci prisli jako slepi k houslim a predstavovali si jeji vykon jako Hurvinek valku. Diky tomu tez v rekordne kratke dobe prakticky pouheho pul roku privolali ruske tanky, a potazmo tak i nastup neobycejne hnusne husakovske normalizace.
24. Srpen 2012 - 0:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdena (anonym)
Borisi, jsem také dříve narozená a bylo mi smutno z toho, že takřka nikdo v mé blízkosti si už ani nevzpoměl.Já jim to připomínala a každý řekl-"Nojo, aha, ani bych si nevzpomněl.Vždyť už je to tak dávno" . Ještě že je TV a radio, že jim připomene to, co já v duchu vidím jako dnes. A mladší generace-pro ně je to asi takové, jako když se vzpomínalo za našich mladých let na 2.světovou válku. Jsem ráda, že jste napsal příspěvek, s kterým souhlasím, i podle mne to tak bylo.
25. Srpen 2012 - 13:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Boris (anonym)
Co si tak vybavuju, tak treba Husaka, odsouzeneho v roce 54 jeste z vule tehdy jiz neboztika Gottwalda, kdyz jeste novopeceny prvni tajemnik nebyl dostatecne usazeny na svem trunu, Novotny ani po upevneni sve moci dlouho nechtel pustit z kriminalu, a ctizadostiveho Rudolfa Baraka, sveho ministra vnitra, dokonce nechal sam zavrit az do zcernani. Rovnez, kdyz Novotnemu vyprsel jeden z jeho presidentskych terminu, nejaky cas se ani neobtezoval zorganizovat frasku sveho znovuzvoleni tehdejsim Narodnim shromazdenim. Choval se zkratka jako vecny vladce, a pripravovat nekoho na prevzeti otezi vlady jej ani nenapadlo. Tolerantnejsi snad Novotny byl k nekterym umelcum (treba Vojtechu Jasnemu), ktery si mohl dovolit si z nej delat obcas trochu srandy, maje pritom sam pozici jednoho z dvornich sasku.
25. Srpen 2012 - 13:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Kacíř (anonym)
Borisi, řekl bych, žes to popsal naprosto přesně. Pouze bych Tě snad doplnil svým kacířským názorem, že v důsledku té sovětské invaze a oné "neobycejne hnusne husakovske normalizace" to tu dalších 21 let jakž-takž fungovalo - blbě, ale přece. Otočit tu o 180 stupňů se tehdy nedalo a dnes jsem přesvědčený, že slabošskému Dubčekovi by se to tu vymklo z rukou a úplně rozsypalo. Tak jako se o mnoho let později Gorbačovi vymkla z rukou jeho perestrojka a rozsypal se celý tehdejší Sovětský svaz. Pokaždé, když šlo do tuhého, tak se Dubček složil a "hodil se marod" - jak při Moskevských jednáních v roce ´68, tak když měl o mnoho let později coby předseda Federálního shromáždění podepsat rozpad Československa.
25. Srpen 2012 - 14:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivo (anonym)
Zažil jsem co by mazák na vojně okupaci měsíc před civilem a do smrti na tu potupu nezapomenu.Jako na jeden nápis z Prahy a vždy si jej připomenu a musím přiznat, že se toho od té doby moc nezměnilo. Ten nápis zněl: Na obranu naší banky, není třeba ruské tanky a to hovno co v ní máme, to si snadno uhlídáme! Vždy si to v srpnu připomenu!
25. Srpen 2012 - 16:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Mary (anonym)
Zažil jsem co by mazák na...:-)))Taky si pamatuju na pár vtipných nápisů- a na obrázek namalovaný křídou na zdi: oběšená slepice a pod ní nápis: Radši jsem si život vzala, než bych vejce Rusům dala." Ještě bych chtěla říct, že velmoci si navzájem svoje svinstva budou vždycky tolerovat. Kdopak dnes protestuje proti anexi Tibetu? Dvanáct lidí na náměstí nebo před čínským vyslanectvím, jinak je svět v klidu. Totéž bylo i s Československem.
25. Srpen 2012 - 18:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Boris (anonym)
Borisi, řekl bych, žes to...Diky, Kaciri. S tvym hodnocenim Dubceka jako slabocha obecne souhlasim, jenom snad pokud jde o to podepsani ustavniho zakona c. 542/1992 Sb. o zaniku CSFR k 31.12.1992 bych na neho nebyl tak prisny. Kdyz ten zakon dne 25.11.1992 FS schvalilo, ten chlap byl uz skoro tri nedele na onom svete.
25. Srpen 2012 - 18:50
Obrázek uživatele Návštěvník
8.68 (anonym)
Dubček byl slaboch, moc velký dobrák, on chtěl lidem dobře, to mu nikdo nebere, bohužel mu chyběla ta drzost (nemyslím cynismus) jak vidíme u dnešních politiků. V tom je velký rozdíl oproti jeho bývalému kamarádovi Husákovi. Husák kvůli korytu otočil o 180 stupňů. Dubček si svou tvář zachoval i za ceny ztráty kariéry a 20 let izolovaného života. To si nikdo neumí představit, co musel prožívat za tu dobu. Mrzí mne, že se mu nedostalo zaslouženého ocenění. Ale ani kdyby měl ostré lokty, to by nepomohlo. Proti vojenskému režimu sovětů tiše poporovanému USA se bránit nijak nedalo. SSSR a USA se totiž tvářili jako největší nepřátelé, ve skutečnosti byli největší spojenci. Měli už od roku 1945 rozdělena svá teritoria, do kterých si nemluvili. A americký prezident pomocí žhavé telefonní linky Moskva - Washington) byl Brežněvem informován o vpádu Rusů k nám jako první.
2. Duben 2013 - 12:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
To, že spadneme do sovětské zóny, rozhodli mocnáři už v únoru 1945 v Jaltě. Bez ohledu na to, kdo nás osvobodil, nás připojili k Rusku a šmytec.
24. Červenec 2013 - 19:44
Obrázek uživatele Návštěvník
mamut (anonym)
Tehdejší SSSR potřeboval vytvořit nárazníkové pásmo. My jediní jsme neměli na svém území cizí armádu. K našemu obsazení by došlo i pod jinou záminkou. Byla to hra velmocí. To samé jako dnes. Proč nás vzali tak rychle do NATO, do EU, proč došlo k rozpadu Československa, proč Německo jako první uznalo samostatné Chorvatsko, proč EU a NATO vč. USA podporovaly vznik samostatného Kosova atd. ? Proč se válčilo v Lybii, proč se válčí v Syrii, Afghánistánu aj. ? Za vším hledej peníze. Nic víc, nic míň.
25. Červenec 2013 - 8:56
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Američani jsou na tom podobně jako Rusko. Pod nějakou záminkou někam vtrhnou "udělat pořádek", rozstřílí tam průmysl a pak jim to za úplatu postaví znova (viz Válka v zálivu). Takhle si zajistí odbyt svých výrobků a prachy za ně. Česká republika se v tomto směru chová vzorně, ta se nevměšuje ani do vlastních záležitostí.
25. Červenec 2013 - 19:08
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
> proč Německo jako první uznalo samostatné Chorvatsko, ... Tento argument jsem uz pred par lety slysel od jednoho Spanela. Pravdepodobne to kdysi nejaky konspiracni teoretik vypichnul, rozmaznul a vsadil do nejakeho pro sebe pohodlneho kontextu v nekterem svem konspiracne teoretickem traktatu. Pochybuji ovsem, ze zrovna Nemecko melo ve skutecnosti buchvijaky prospech z rozpadu byvale Jugoslavie. Maximalne jen stovky tisic uprchliku, o ktere nestalo.
25. Červenec 2013 - 23:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr H (anonym)
No, když se dnes podívám po Praze, vidím další invazi znovu. Mnoho nemovitostí dnes kupují Rusové, dokonce jsou zde už celé ruské čtvrti. Vidím docela slušně se rozvíjející síť ruských obchodů, mnoho obchodů zaměstnává prodavače s podmínkou znát Ruský jazyk. Zkrátka invaze na druhou :-)
26. Červenec 2013 - 22:13
Obrázek uživatele Návštěvník
ouha (anonym)
Tehdejší SSSR potřeboval...Ty dnes někde vidíš okupanty a tanky?
26. Červenec 2013 - 22:19
Obrázek uživatele Návštěvník
ouha (anonym)
No, když se dnes podívám...promiň ale teď se ti to nepovedlo, to obrovské zklamání lidí, strach z toho co bude..a taky bylo, prověrky, strach zda soused v hospodě neslyšel, co jsi říkal, nejistota mezi lidmi, doma se říkalo něco jiného než ve škole...to jsou taková zrníčka z té doby
26. Červenec 2013 - 22:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr H (anonym)
Ty dnes někde vidíš...Zato jsem zažil situaci, kdy jedna ruská dáma začala ječet v obchodě, že jestli se perzonál nenaučí rusky, nebudou už tam chodit nakupovat.Majitel obchodu na to konto okamžitě na hodinu vyhodil prodavačku, protože nechtěl přijít o zákaznici.Mému kolegovi řekl jeden Rus, že ať si tady moc nevyskakuje, že přijde doba, kdy oni nám zde budou vládnout a my že budeme rádi, když neumřeme hlady. Tohle je spíše takový příklad k zamyšlení, kdo je v tomto státě doma. Ale jinak sám za sebe mohu říci, že mi zde rusové nijak nevadí. Upřímně řečeno, tím, že zde žijou a utrácí peníze pomáhají naší ekonomice.Vlastní zde spoustu domů, které pronajímají i našim lidem, takže jim vlastně hodně lidí může děkovat za to, že mají kde bydlet. Takže Rusy zde v republice spíše vnímám dle dnešního měřitka. To, co se stalo v roce 68 už beru jako historii.Z toho samého důvodu nevím, proč bych měl nesnášet třeba Němce, kvůli druhé světové válce. Ty doby jsou zkrátka pryč a nevím, proč se v tom pořád jen šťourat.
26. Červenec 2013 - 22:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Ano, (anonym)
Zato jsem zažil situaci, kdy...Já myslím, že už teď je spousta drobných podnikatelů v Praze závislá ne tom, že zde Rusové žijí a utrácejí a dokonce , kdyby zde Rusové nežili, spousta jich by už musela svou provozovnu zavřít. Stačí se podívat na klientelu pražských hotelů, kde už najdete veškeré informační letáčky v ruštině, spousta hotelů či restaurací už pořádá akce po dobu jejich pravoslavných vánoc a další.Takže kdysi nás zde přišli obsadit, dnes možná zachraňují naši ekonomiku.
26. Červenec 2013 - 22:54
Obrázek uživatele Návštěvník
ouha (anonym)
Zato jsem zažil situaci, kdy...Náš trh JE závislí na ruském zákazníkovi, je to sakra bohatý zákazník . Tady je potřeba uvažovat pragmaticky. RJ (a AJ) je předpokladem, abys prošel prvním kolem výběrového řízení nejen v obchodních firmách, ale i ve firmách, která je zacílena na maloobchodní prodej bohatému ruskému zákazníka. Co je na tom divného? Ruština, Italština, Němčina, je třeba vystihnout poptávku. Jinak ruština je nádherný jazyk Puškina, Dostojevského, Vysockého atd. Jestli tě pohoršuje, že obchodníci lezou rusům do zadku, zkus se podívat někdy do New Yorku, tam jsou ulice zaměřené přímo na ruskou klientelu a černý američan zná samozřejmě základy ruštiny tak, aby z nich ty prachy za tu elektroniku vytáhl. Smutné je konstatovní, že už tě moc nezajímá 68.rok a ani 39.rok. To je jiná kapitola
27. Červenec 2013 - 9:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr H (anonym)
Náš trh JE závislí na...Asi jste mne dost nepochopil, ale i já jako živnostník umím rusky a docela slušně se s nimi domluvím.Ty příběhy spíše berte jako takový návod k zamyšlení. Na jednu stranu se zde pořád patláme v roce 68 a přitom oni jsou už zde doma a my jsme na nich závislí. Psal jsem, že mi zde rusové nevadí a dokonce i beru fakt, že nebýt jich,spousta firem zde zkrachuje.Ale to zase není zase důvod k tomu jim lézt do zadku a jakkoli se před nimi ponižovat. Nakonec oni si totiž patolízalů neváží a naopak berou lidi spíše takové, kteří jsou upřímnější.Těch si totiž oni dokáží vážit. A hlavně nesnášejí přetvářku a především podrazy. Trochu je totiž znám.Pokud Rus řekne "Ano", můžeš na tom stavět. Spíše jsem mluvil o tom, že ten rok 68 už beru už jen jako historii, ve které se prostě nemíním pořád patlat.Je to už za námi, tak, jako rok 39. Není důvodu k tomu, abych kvůli tomu nenáviděl Rusy nebo Němce. Je to už jiná generace lidí.Spousta rusů například dnes studuje v Anglii, spousta jich i zde podniká, jejich děti chodí do mezinárodních škol, je to zkrátka už jiná kasta.
27. Červenec 2013 - 16:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Náš trh JE závislí na...No ten černý Američan není asi to, z čeho bychom si měli brát příklad. A do Ameriky kvůli tomu nepojedu. Hotentoty zrovna nemusím. Stačí se podívat na trh mezi Vietnamce, ti se také snaží prodat jakýkoli šuncajk komukoli.Ale tady je bohužel vidět jeden jev naší české povahy. Na jednu stranu tady pořád nenávidíme Rusy za rok 1968, pořád mluvíme o tom, jak je dobře, že odtud feťák Kocáb vyhnal a oni se nám zatím smějí, jaký jsme blbý národ.Krásně se tady usadili a my jim prostě jednou budeme sloužit.A tentokrát k tomu nepotřebobali tanky, ale pouze peníze, které narozdíl od nás oni mají. Takže teď se hezky učme zase ruštinu,protože oni nám zde jednou budou vládnout - hlavně ekonomicky.Kdo totiž dnes neobchoduje či nespolupracuje s Ruskem, ten totiž neexistuje To ví už dnes celá EU.
27. Červenec 2013 - 16:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Je to holt (anonym)
česká povaha. Pořád se hrabat v minulosti, pozuzovat ji dnešním pohledem. Jednou je to invaze vojsk, poté fronty na banány, dále Horáková a mnoho dalšího.A přitom je spousta věcí, které se nás týkají dnes a které bychom měli řešit spíš. My holt nic jiného neumíme, ale říkáme si vzdělaný národ.
27. Červenec 2013 - 16:37
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Jsou to jen uměle vytvořené zástupné problémy, aby se odpoutala pozornost od problémů skutečných: ovládání státu mafiány a kariéristy, kteří si chtějí akorát nahrabat a rychle zmizet.
27. Červenec 2013 - 21:23
Obrázek uživatele Návštěvník
ouha (anonym)
No ten černý Američan...Martine, jsou prostě všude ve světě, nejen u nás. V tom je problém
27. Červenec 2013 - 21:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr H (anonym)
Martine, jsou prostě všude...Ano, jsou všude. Pokud budu mluvit za sebe - problém v tom nevidím. Spíše to vidím tak, že před časem jsme se jim smáli, dělali jsme si vtipy na to, jak v roce 68 ani neznali pořádný záchod a dnes se od nich naopak můžeme učit. Dnes jsou to vesměs bohatí lidé, dobří podnikatelé, kteří vědí, co chtějí.Nedávno jsem četl článek v časopise Ekonom, kde se Rusům dost věnovali, že dokonce se jednou od nich bude svět mnoho učit,mimo jiné, jak třeba obchodovat.Dokonce tam psali, že ve spoustě věcech předčí i Američany, kteří umí vytvořit hlavně krizi a žití na dluh.A že jsou u nás bych viděl spíše jako pozitivum.Proto právě ten rok 68 beru už jako uzavřenou historii, která už je dost vzdálená.Nemůžeme přeci kvůli domu s nimi přestat obchodovat, či jinak diplomaticky spolupracovat, jak by si to přáli někteří naši ožralí intelektuálové či dokonce "umělci".Nota bene v době, kdy celý svět je bere jako perspektivní partnery.
27. Červenec 2013 - 22:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Evzen (anonym)
Ano, jsou všude. Pokud budu...Sam bych se sice k ozralym ceskym intelektualum ci umelcum neradil, ale ani ja nejsem slepy k zavaznym objektivnim problemum, ktere souziti ceskeho a ruskeho naroda i dnes obnasi. Problem je predevsim v tom, ze Rusko je hierarchickou siti ruznych zlocineckych mafii, ktere jsou neoddelitelne prorostle do struktur ruskeho statu. Na vrcholu techto mafii je v soucasnosti putinovska klika rozvedciku, ktera kontroluje skrze Gazprom i ruskou energetiku a jeji obrovske zisky. Tyto ruske zlocinecko-zpravodajske struktury maji obrovskou moc i v Ceske republice. Vrcholni cesti politici, urednicke spicky i hospodarske elity jsou do znacne miry zaprodanci techto ruskych vrahu, vyderacu a uplatkaru. Cesko je tak prakticky i dnes z vysokeho procenta ruskou kolonii - jak kvuli bezprostrednimu tlaku zminenych mocnych ruskych vyvrhelu na ceske politicke, spravni a hospodarske elity, tak i neprimo kvuli ruskemu surovinovemu diktatu. Jelikoz jsou ceske politicke a spravni elity nuceny k nevyhodnym zakazkam i nevyhodnemu prodeji kapitalu, tim, kdo na Ruse ve skutecnosti tezce doplaci, je konec koncu cesky danovy poplatnik. Silne pochybuji, ze toto drancovani Ceska ruskym vydiranim a korupci na nejvyssich mistech je byt jen z desetiny vyvazeno utratami Rusu v ceskych obchodech, hotelich ci bordelech, respektive ruskym pranim spinavych penez v Ceske republice.
28. Červenec 2013 - 1:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr H (anonym)
Sam bych se sice k ozralym...Podívej - je to tvůj názor a já ho respektuji. Jenomže je tu jeden fakt, že nás neživí nějaký pravdoláskařský předsudek , ale obchod a spolupráce. I za socialismu běžně obchodoval západ s východem, ačkoli to byly z politického hlediska dva různé tábory. Že nekomu z vás vadí, že zde Rusové podnikají? Prosím, podnikejte také. Že tvrdíte, že to nejde? Tak prosím buďte tedy zticha. Kritizovat dovede každý.Spousta Rusů například zde podniká ve zcela legálním světě. Například: Koupí celý bytový dům a pronajímá byty. Je to jistý zisk a jak sami říkají, diví se, proč tahhle u nás nepodnikají Češi.Proč je to prý nenapadne?V době krize, kdy u nás spousta lidí nedosáhne na hypotéku, bude volit nájemné bydlení. A tak tedy budou bydlet u Rusů a platit jim nájem.A pokud u nás nemáme české investory, kteří budou třeba takto podnikat, tak holt se budeme jen dívat na to, jak zde budou takto podnikat cizinci (Rusové).Že vám to připadá nemorální a vadí vám to? Tak proč jste tedy chtěli kapitalismus a tržní hospodářství? Tohle přece muselo takto dopadnout.Bohužel taková je dnes realita.Nesmíme zapomenout, že jsme už rozvojová země a doma tu už nikdo z nás není. Doma tu bude ten, komu zde budou patřit pozemky, nemovitisti, kdo zde bude mít ekonomický vliv.Takovým půjdou na ruku i naši politici.Zejména ti pravicoví, co mají peníze na prvním místě.Češi budou jen plnit roli námezdní pracovní síly. Jediné, co jim zůstane - tlachat u piva,rozvíjet ty jejich intelektuální debaty o tom, jak se jim nelíbí, že se zde cizinci roztahují.Že se vám můj názor nelíbí? Buďte bez obav,ono se mi to nelíbí také. Já jsem si vývoj této země také představoval jinak. Ale takhle to bohužel je.
28. Červenec 2013 - 12:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Evzen (anonym)
Podívej - je to tvůj názor...> Spousta Rusů například zde podniká ve zcela legálním světě. Například: Koupí celý bytový dům a pronajímá byty. Je to jistý zisk a jak sami říkají, diví se, proč tahhle u nás nepodnikají Češi.Proč je to prý nenapadne? Nevyznam se moc v ceskem realitnim trhu. Domnivam se ale, ze ten, kdo chce takto podnikat, musi si dneska bud nechat postavit nejaky novy najemni dum, nebo koupit podobny najemni dum (domovni blok, sidliste) od nekoho, kdo jiz je dneska - aspon idealne - jeho stoprocentnim vlastnikem. Dosti pochybuji, ze pokud jsou mezi majiteli cinzaku dnes nadreprezentovani Rusi (respektive ruske firmy nebo Rusy nastrceni Cesi), je to kvuli nedostatku ceske inteligence a podnikatelske napaditosti. K takovym obchodum je treba v prve rade slusny vstupni kapital, ktery meli sanci nahrabat rusti mafiani od pocatku 90. let - ve srovnani s ceskymi gangstery, podnikavci a podnikateli, a v daleko vetsi a daleko chaotictejsi ruske ekonomice - relativne mnohem rychleji. Navic tu byla jedinecna historicka sance v 90. letech, kdy se mestske byty v historickych jadrech drahych mest (Praha, Karlovy Vary apod.) prodavali najemnikum do vlastnictvi. Tuto sanci opet vyuzili mohovite (a prostredky nasili dobre vybavene) ruske mafie, ktere puvodni najemniky techto bytu vyplatili za zlomek skutecne hodnoty jejich bytu, a zmocnili se tak za babku rozsahleho domovniho fondu. I u daneho, vyse popsaneho procesu, celkem pochybuji, ze se mnoho lidi opovazilo postavit se ruskym mafianum do cesty (at jiz v roli najemcu techto zadanych bytovych jednotek, nebo v roli jejich konkurencnich skupovatelu). A pokud se takovi lide presto nasli, byli na ne nasazeni ruzni Kajinkove a jini najemni vrazi, a podobni nebojsove tak rozsirili rady nestastniku, jejichz hnijici tela dnes hyzdi dno Orliku a jinych prehrad Vltavske kaskady. Pokud tedy dneska nejaci zazobani Rusi vyjadruji podiv nad obchodni "neobratnosti" Cechu na tuzemskem realitnim trhu, bral bych to spis jako lacinou provokaci...
28. Červenec 2013 - 13:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
> Spousta Rusů...Ano, souhlasím s tím, že zde měli Rusové větší šance že by se jim jen blázen postavil do cesty. Nicméně to jen dokazuje, o čem je tady řeč. Že oni jsou tu vlastně vládci. Takže nějaké řeči o tom, jak jsme je po roce 90 vyhnali z Milovic (mimochodem tam se teď stěhuje hodně našich lidí) působí spíše směšně. A debaty o tom, jak nás tehdy "okupovali" v roce 68 jsou ještě směšnější ve srovnání s tím, jak nám zde vládnou teď, co si zde mohou dovolit a jak zde skupují nemovitosti na dobrých adresách,zatímco my se na ně koukáme přes plot. Takže oslavme to výročí okupace.
28. Červenec 2013 - 15:22
Obrázek uživatele Návštěvník
jirka (anonym)
česká povaha. Pořád se..." Pořád se hrabat v minulosti, pozuzovat ji dnešním pohledem. Jednou je to invaze vojsk, poté fronty na banány..ů To víš, někteří tzv. "provokovali" za minulého režimu, vntřně se cítí jako odbojáři a na tzv. normální lidi, kteří byli loajální se dívají přes prsty.
28. Červenec 2013 - 15:38
Obrázek uživatele Návštěvník
mamut (anonym)
Problém našeho (?) státu vidím v tom, že po r. 1989 se nesmyslně rozprodal veškerý státní majetek. Teď jdou daňové výnosy z valné většiny za naše hranice a stát (my) z nich nic nemá. Mafie jsou problémem všude. EU je jeden velký mafiánský spolek. A plést ideologii do obchodu je nesmysl. I USA poslušně klopí uši, když jde o kšeft s Čínou, EU se sklonila před Čínou, když chtěla nasadit zvýšená cla na jejich solární panely, EU pouští bubáky na Rusko, ale když jde o zemní plyn a ropu vč. jiných surovin, už si tak moc nevyskakuje. To jen naši komedianti dokázali rozložit naši ekonomiku díky pravdoláskařským kecům. Tam, kde my jsme z pochybných ideologických důvodů vyklidili pole, se bez uzardění a jakýchkoliv idejí usadily západní firmy. Stěžujme si jen sami na sebe. Je to jen a jen naše blbost a za tu se draze platí.
29. Červenec 2013 - 11:30

Stránky

Přidat komentář