Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
0 příspěvků / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Dalajlama v Praze

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Beruška (anonym)
Nevíte někdo,kde bych se něco dozvěděla o programu Jeho Svatosti Dalajlamy v Praze 20-22.října???Ráda bych se zúčastnila nějaké přednášky.
7. Říjen 2003 - 16:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Sedím tady hodinu a pořád nic!!!Jako by Dalajlama vůbe neexistoval!
26. Únor 2004 - 15:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
a to mě irituje!
26. Únor 2004 - 15:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Tomáš Marný (anonym)
Mě teda ne, pro náš státr je tento pomatenec příliš drahý. Jeho návštěvy náš stát stál na hospodářských výsledcích a spolupráci hodně přes jednu miliardu korun českých. To by bylo zaměstnaných lidí a užitečně a né slintama Dalalámka a Havlíčka Vašíčka.
26. Únor 2004 - 16:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Peťulka (anonym)
Tomášmarný, jsi debil.
26. Únor 2004 - 20:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Čekej si jak dlouho je libo, ale takováto individua, jako je výše zmiňovaný pomatenec, v této zemi nepotřebujeme!Jeho bláboly opravdu nic neřeší a nevyřeší ani teď, ani nikdy v budoucnu, to si prosím, uvědomte a nepodléhejte sebeklamu, že řečičky dalajlámy vyřeší váš život a problémy.Rádi bychom v této zemi uvítali návštěvy skutečných osobností, které opravdu něco umí a něco ve světě dokázaly, a od kterých bychom se měli čemu přiučit, ale popletený snílek dalajláma?Já vám budu klidně tvrdit, že se cítím 1000.převtěleným nějakým bůžkem-uvěříte mi to, nebo mě budete považovat za blázna?
27. Únor 2004 - 11:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Smajlinka (anonym)
Honzo, zajímalo by mě, co vlastně o Dalajlamovi nebo o buddhismu víš. Miluju takový chytráky jako jsi ty, kteří vůbec neví o věci vůbec nic, ale důležitý je, že kritizují. Je z tebe cítit nesnášenlivost a zloba. Proč?
27. Únor 2004 - 12:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Budeš se divit milá smajlinko, ale o Dalajlámovi i budhismu toho vím dost,nechápu ale lidi jako ty, kteří mají plná ústa tolerance, lidských práv a já nevím čeho ještě, že jakmile někdo projeví nesouhlasný názor s tvým, tak je okamžitě označen za troubu, který nic neví a nezná a vůbec co do toho mluví,a jak sama píšeš, čiší ze mě automaticky zloba a zlost-a já se zě ptám, proč?Vyslovil jsem pouze svůj názor, nic víc a nic míň.Pokus se, milá Smajlinko, zamyslet sama nad sebou, když toho tolik víš, zda nejsi ve skutečnosti zakomplexovaná a rozmrzelá osůbka, která si myslí, že odněkud přijde někdo, například Dalajláma, kdo svými řečmi okamžitě vyřeší tvé letité problémy, ale hlavně, že ty pro to nemusíš udělat nic.Přemýšlej o sobě!
1. Březen 2004 - 7:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Tomáš Marný (anonym)
Informace pro Peťulku . Více o slintavce na www.svscr.cz/-8k. Jinak , až si budu otvírat u rodičů lednici plnou jídla a jinak si žít na jejich úkor , budu s Vámi souhlasit . Váš idiot.
1. Březen 2004 - 11:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Smajlinka (anonym)
Milý Honzo, díky za tvůj rozbor mé osoby. Ano, chápu, že říkáš svůj názor, ale slova jako pomatenec a bláboly, které jsi ve svém vyjádření názoru použil - promiň svědčí právě o tom, jak pohrdáš např. Dalajlamou. Myslím si, že ať už je jakýkoliv, není s jeho osobou spojený žádný skandál, snaží se lidem opravdu pomáhat - třeba právě tím, že jim namísto planých slibů a peněz poskytuje duchovní úlevu. Máš pravdu, nikdo za mě mé problémy nevyřeší, já jsem ani netvrdila, že je to jinak! Jen mi např. Dalajlama dává možnost podívat se na svět jinýma očima - očima nekonzumního a duchovního člověka.
1. Březen 2004 - 11:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Dalajlama je člověk, který se velmi úzce přiblížil "osvícení", nebo jak to chcete nazvat!tudíž je to člověk uvědomělý a moudrý. kdyby jste se alespon trochu přibližovali poznání-nedovolili by jste si takto o něm ani o nikom jiným mluvit.
15. Březen 2004 - 19:53
Obrázek uživatele Návštěvník
blue (anonym)
Nechápu,jak můžeš smajlince řikat,že je zakomlexovaná atd. Jsi člověk kterej pohrdá lidma..nebo spíš pohrdá jejich dobrou vůlí....Nechápu lidi,co choděj na fóra a nadávají na lidi,kteří nic špatnýho neudělali.....
21. Březen 2004 - 19:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Beruška (anonym)
Milý Honzo!!!Možná slova Dalajlamy nevyřeší naše problémy a náš život,ale zkus být i Ty trochu tolerantní k názorům jiných,když se s tím tak oháníš.Možná,že až dostaneš Nobelovu cenu za mír,tak s Tebou bude jiná komunikace.
2. Duben 2004 - 16:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Mysak (anonym)
Honzo!Kdybys o budhismu a Dalajlamovi vedel dost jak pises tak bys ho nekritizoval. Takove slaboduche reci muze vyplodit akorat ten co s nim prisel do styku poprve tady na diskuzi. A jestli se mylim tak me koukej presvedcit.
27. Duben 2004 - 3:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Anna (anonym)
Nedávno jsem koukala na Noc s Andělem (s manželi D+V Havlovými) a diváci se ptali pana Havla, zda je znám nějaký termín dalajlamovy návštěvy v ČR a on odpověděl, že přesný termín dohodnutý není, ale v jednání ano...Těším se :-)
1. Leden 2005 - 23:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaňula (anonym)
Taky se těším:-)). Věřím, že naši malou zemi zase Dalajlama brzy navštíví... Podle mě je Dalajlama opravdovou osobností, šíří kolem sebe velmi pozitivní atmosféru a navíc má velký smysl pro humor:-). A pokud někdo nesouhlasí, tak je to samozřejmě jenom jeho věc, ale já mu moc fandím a věřím, že se zase brzy uvidíme:-)).
2. Září 2005 - 23:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Cosmic (anonym)
Jo, tak ty si slušnej degenerát.
18. Září 2006 - 20:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Lokomotiva s pr (anonym)
Petulko, mas jedinecny dar vystihnout pravdu nekolika malo slovy. To obdivuji.
18. Září 2006 - 23:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Lokomotiva s pr (anonym)
A jeste jednu vec.. Pokud jeden clovek mluvi o ruhem cloveku, pak je to jen jeho pohled na toho cloveka. Takova "sudba" pak vypovida pouze o autorovy, nikoli o cloveku, ktereho soudi. Takze by si to muj jmenovec Honze mel uvedomit. Kydaz hnuj sam na sebe mily priteli :o)
18. Září 2006 - 23:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaja (anonym)
Dalajlama prijede na pozvani Vaclava Havla a nadace - nejde o oficialni statni navstevu. Nebude nas to stat miliardu... Ale i kdyby stalo - dalajlama je vzacny clovek a kolem sebe siri dobro. Jiste, nikdo neni povinen ho poslouchat, cist, obdivovat. Ale takove nadavky - jako pomatenec - to neni dobra vizitka prispivajiciho. Mimochodem - termin je znam. Ale - pokud se nepletu, listky uz stejne nejsou.
5. Říjen 2006 - 10:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza1 (anonym)
Dalajláma je skutečná osobnost na rozdíl od různých politických mocipánů kteří se nám tu promenují. Troufám si tvrdit, že každá jeho návštěva je pro naši zemi přínosem a nejen to. Osobně bych osobnost této kvaliy viděl rád i na Pražském hradě abychom měli na očích něco vyššího a čistějšího než politické intrikaření a vypočítavost
5. Říjen 2006 - 10:54
Obrázek uživatele Návštěvník
lokomotiva s pr (anonym)
My jsme tam meli vysoce etickou bytost.. Jako clovek mel svoje chyby a za to jsem si ho vazil jeste vic. Nechapu lidi,keri se s Havlem nesrovnali. Byl mnohem moudrejsi nezta loutka, ktera je tam dnes a ktera chape svet jen skrze sve vnitrni iluze a lidskou nevyzralost.
6. Říjen 2006 - 2:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza1 (anonym)
Havel byl fajn. Po jeho odchodu to u nás celkově upadlo
6. Říjen 2006 - 20:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
I přes své sympatie k buddhismu a k jeho tibetské odnoži obzvlášt pár poznámek. 1) Je pravda že jeho svatost dostává nebo v minulosti dostával peníze od CIA. 2) Jak se díváte na skutečnost že obhajoval pokusy s atomovými zbraněmi prováděné zemí kde našeů exil - Indií která nepodepsala smlouvu o nešíření A zbraní.
6. Říjen 2006 - 21:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Peníze od CIA zdá se dostával kdekdo, u koho CIA viděla možnost, že je v opozici proti nějaké potenciální hrozbě, nebo se jeho zájmy kryly se zájmy USA. Takže Západ si platil Československé disidenty stejně jako Husaina a Taliban v boji proti Sovětům. Jestliže CIA podporovala Dalajlámu, nedělala to jistě z lásky k humanitě ale kvůli jeho vlivu na Tibet a jako protiváhu Číně. Takže strategie a vypočítavost. To bych mu nevyčítal. Tam se jejich zájmy setkávaly-svoboda Tibetu. Co se týká obhajování pokusů s jadernými zbraněmi, chápu to. Atomové zbraně jsou svinstvo. Na druhou stranu chápu Indii, která se cítí ohrožena sousední Čínou. Každá země má právo na obranu. A přiznám se, že i když raději dávám přednost mírovému řešení, kdybychom dnes byli obklopeni z jedné strany starým Sovětským Svazem, z druhé strany fašistickým Německem, tak bych asi taky zvedl ruku pro atomovku v České republice v rámci obrany a odstrašení. Naštěstí, současná situace je jiná, a oleje do ohně přilévají stále jen USA.
7. Říjen 2006 - 8:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Káča (anonym)
Prosím nevíte někdo, zda je zveřejněna přednáška jaho Svatosti Dalajlamy z října tohoto roku? Děkuji
24. Říjen 2006 - 22:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Pipi (anonym)
Primitive! Máš to Marný Tomáši, omezenec nikdy nepronikne ke světlu.
28. Listopad 2008 - 13:34
Obrázek uživatele Návštěvník
sidhpur"hotmail (anonym)
patologický negativista, schovaný za pseudonymem " Tomáš Marný" byl nejspíše stb-ák se zalisovanou rudou knížkou mezi mozkovýma kůrama.Potřeboval by zatřást těma pilinama v hlavě, co mu tam možná ještě zůstali z minulýho režimu? aby se probudil. už nežijeme ve století páry - soudruhu! fuj, styď se !
30. Listopad 2008 - 20:12
Obrázek uživatele Návštěvník
TakTak (anonym)
Tomáš Marný se možná mýlí v tom "pomatenci", ale jinak má pravdu. Souhlasím s ním, protože svého času jezdil Dalajláma pouze k panu Havlovi a do USA. A je zvláštní, že do Německa nesměl, do Švédska a dalších zemí bývalé patnáctky také ne. Není to divné?
30. Listopad 2008 - 22:19
Obrázek uživatele Návštěvník
mamut (anonym)
Nechápu ty, kteří tu obhajují dalajlámu. Ano, je to chytrý a vtipný člověk. Toť vše. Jinak to zavání tmářstvím a středověkem. Jasně - stýská se mu po dobách, kdy před ním padaly davy lidí na kolena. Ale nejde tu o nějaké náboženské svobody a podobné bludy, ale o obrovské zásoby (dosud netěžené)nerostného bohatsví (především uranových rud)Tibetu. Ten, kdo si naivně myslí, že se jich Čína jen tak vzdá, je na velkém omylu. USA se svými vazaly se sice snaží rozpoutat nepokoje pod rouškou boje za demokracii (jako vždy), ale nemají šanci na úspěch. Čína už není obr na hliněných nohou, ale další velmoc. A uran určitě bude potřebovat. Jinak Tibet byl až na pár výjimek vždy čínský. A dobám, kdy hrstka tvrdě pracujících zemědělců živila miliony mnichů, statkářů, lichvářů a jiných darmožroutů, už dávno odzvonilo. S tím se musí dalajláma smířit. Asi to dobře ví, tak hloupý není. Ale proč pracovat, když se vždy najde nějaký chlebodárce, kterému se jeho figurka hodí do krámu. Zní to možná tvrdě, možná jako fráze ze školení PŠM, ale je to fakt, který jenom někdo nechce vzít na vědomí. Čína se Tibetu nikdy nevzdá.
1. Prosinec 2008 - 9:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Tibet česky (anonym)
Aktuální domácí i světové zpravodajství o Tibetu: http://www.tibetcesky.blogspot.com
1. Prosinec 2008 - 11:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Bee (anonym)
Mamute, něco do sebe to má, co píšeš. Ale představ si, že jsi Slovák a někdo ti bude tvrdit, že až na pár výjimek byl tvůj národ a tvá země vždy Rakouko-uherský či jiný. Je pochopitelné, že se Čína tak výhodné země nevzdá, ale celkem chápu boj tibeťanů o svou zemi, pokud se necítí číňany a Čínou. Jsou v podobném postavení jako my v SSSR. Taky bys třeba jako Američan mávl nad takovou minizemičkou rukou s tím, že jsme pro SSSR příliš výhodní, než aby se nás vzdali a nemá tedy cenu se tím zabývat? Tibeťané jsou jiní než Číňané, vzhledově, kulturně, nábožensky, historicky,... je to prostě jiný národ a i když Čína Tibetu nedovolí fungovat samostatně, zbytek světa by se neměl smířit s okupací a mávnout nad tím rukou.
1. Prosinec 2008 - 12:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Bee (anonym)
Na Dalajlámu mám vcelku pozitivní názor, jeho výroky a myšlenky mi vždy přišly velmi moudré. Dnes jsem ale četla jeho negativní názor na sexualitu, viz. http://www.novinky.cz/clanek/155567-pohlavni-styk-prinasi-jen-problemy-mini-dalajlama.html - a nemůžu si pomoct, překvapuje mě to. Myslíte, že člověk, který žije celý život v celibátu, má právo mluvit o nepotřebnosti ba téměř škodlivosti sexuality?
1. Prosinec 2008 - 12:47
Obrázek uživatele Návštěvník
mamut (anonym)
Pro Bee - Mohu sice chápat marný boj Tibeťanů, můžu chápat třeba i Basky. Bohužel, svět funguje příliš pragmaticky na to, abych si o něm mohl dělat nějaké iluze. Je to dáno historickým vývojem a okolnostmi. Někdo to štěstí měl, jiný ho nemá. Dle mého soudu Tibeťané splynou s Číňany. Čína nepostavila železnici do Tibetu jen pro turisty, ale jako demonstraci své síly a snahy udržet si toto území. Ostatní se s tím musí smířit. Těžko se někomu podaří přimět velmoc, jakou je Čína, k tomu, aby se vzdala svého historického území. Čína možná naoko udělá nějaké formální ústupky, ale Tibetu se nevzdá. Kdo by ji k tomu mohl donutit, když i USA přes svá velkohubá prohlášení poslušně panáčkují před Čínou, která je jejich největším věřitelem. Světu vládnou peníze. A pochybuji, že by se našel někdo, kdo by začal válku s Čínou o Tibet. Jinak k tomu boji za samostatnost - co např. Jakutové, Burjati a jiné národy Ruska, které si podmanil car ? Rozpad bývalého SSSR sice načas oslabil pozice Rusů, ale Putin dosti rychle vrátil Rusko do pozice velmoci. Rusko je také terčem pro různé "nevládní organizace podporující demokracii", ale je to zase jen zástěrka pro ty, kteří se snaží dostat k obrovským surovinovým zdrojům Ruska. Takže nechat emoce stranou a myslet střízlivě. Vše má svůj čas.
1. Prosinec 2008 - 14:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Bee (anonym)
Mamute, ale vidíš, že díky Dalajlámovi je ve světě povědomí o tom, že Čína okupuje Tibet. Myslíš, že to povědomí o něčem takovém nemá cenu? Jistě, na světe je plno okupovaných území a je škoda, že se o nich neví. Znovu opakuji, my byli také okupováni a nelíbilo se nám to. Ty jako příslušník okupovaného národa jsi to bral tak, že myslím střízlivě, tudíž mi to je jedno? Bylo ti jedno, že tvá země není svobodná? Bylo ti jedno, že se o tvou okupovanou zemi nikdo nezajímá? Není příjemnější vědět, že světu to není jedno, i když s tím nemůže nic dělat? Samozřejmě, silnější vždy bral a člověk odnepaměti zabírá a bojuje o území. Ale jsme už dnes přece jen dál, nezabíjíme se jen tak pro majetek a území a povědomí o křivdě by mělo zůstat jako zkušenost. Tak jako by se nemělo zapomínat na komunismus a nacismus, tak by se mělo vědět o tom, co dělá Čína a jiné velmoci. Neříkám, že má smysl stavět se Číně, ale prostě před tím nezavírat oči a vědět o tom.
1. Prosinec 2008 - 14:53
Obrázek uživatele Návštěvník
r67 (anonym)
"žije celý život v celibátu" ..no vidíš Bee a přesto že si teda dalajláma nejspíš nikdy nevrznul,pořád je vysmátej jako lečo... :)) ale teď beze srandy.. když se nad tím zamyslíš selským rozumem, tak přece musíš vidět kolik moc pravdy na tom je.. hmmm? chvilkový vzrušení.. chvilkový potěšení korunovaný nějakým orgasmem.. otázka několika chvilek neodolatelný touhy,chtíče jehož ukojení jsme ochotni si kolikrát i kupovat nebo se ponižovat .. brát si ho násilím.... atd... samý negativa.... prostituce,obchody s lidma,pohlavní nemoce.. manželky vydírající svoje muže skrze odmítání sexu (a opačně samozřejmně) ..znásilňování a jiný mravnostní delikty.... atd... a sex z lásky..? opět to samý.. chvilkový uspokojení našeho libida za nedozírnou cenu.... celoživotní připoutání se k dětem, k matkám našich dětí..sex z lásky s milenkou může vyústit ve vydírání nebo i v jinou a horší tragedii (trochu radosti - spousta starostí)..v globále pak přemnožení.... atd atd.... sex je jedna z lidských potřeb ... stejně tak jako jíst,potřeba pít a spát.Má však tu výhodu že je limitovaný věkem.. buď jsi dítě a myšlenky na sex tě JEŠTĚ netrápí a nebo jsi stařec a UŽ tě netrápí... a pak.. je to jediná z potřeb bez níž se dá žít... viz třeba zrovna dalajláma :)) každopádně bez myšlenek na sex jsi mnohem svobodnější.Ubyde ti spousta starostí.....
1. Prosinec 2008 - 17:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Yossarian (anonym)
Bee............to zas nějak novináři překroutili, ti překroutí všechno, pochybovala bych že tak pozitivní člověk jako on je proti sexu.......on tu svou sexuální energii investoval do jiných věcí,ale pořád to SEX je....jako slavní malíří, vědci....taky často sex neměli, neměli na něj čas........ale sex je v jejcih obrazech a vynálezech..... Vysmátej je proto, že je daleko před náma, možná dosáhl nirvány a každopádně je spojenej s vesmírem,otevřenej..... tak co by se rozčiloval......už se jen usmívá....
1. Prosinec 2008 - 17:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Bee (anonym)
r67: v mnohém máš pravdu, ale...neberme sex jako nutnost bez které se nedá žít (moje zkušenost, netvrdím, že univerzální). Dalajláma prohlásil, že máme dost inteligence (dle mého sebeovládání) na to, abychom touhu mohli zvládnout. Proč potom neprovozujeme sex jen tehdy, kdy nemá desktruktivní dopad? Kdy chceme a rozhodneme se my, ne náš instinkt? Podobné je to s jídlem - i ono může být chvilkovou rozkoší, poté, co jsme se s ním tři hodiny vařili, co jsme ho ukradli, co jsme s ním někoho vydírali (v dnešní době už tolik ne, samozřejmě), co jsme na něj vydělávali. Z jídla můžeme ztloustnout, zvracet, zpohodlnět, ztratit jakousi čistotu mysli, kterou přináší pocit hladu. Nebo taky ne. Pokud chceme skrz sex někoho vlastnit, něco si nárokovat, pak ano, je to špatné. Ale nejde to jinak? Dát a vzít si? Nechat se obohatit druhým podobně jako lahodným jídlem? Tantra popisuje tantrický sex jako jinou cestu je svobodě ducha a k čemusi, co se dá nazvat osvícením. Nevylučuje celibát. Dalajláma staví sex jako překážku, která rozptyluje. Ale ono mnoho věcí v životě rozptyluje - budeme je řešit obcházením nebo útěkem? Proč se nepoprat s tím negativním, co sex vyvolává? Proč to nebrat jako výzvu? Cenu sexu člověk pozná, až co ho mít nemůže - pak zjistí, že o něco přichází. Sám Buddha zjistil, že askeze není tou správnou cestou, stejně jako protiklad: život plný tělesných rozkoší nikam nevede. Zastávám zlatou střední cestu a práci na tom, co máme - popírání vlastního těla není řešení. Nehledě na to, že pokud bychom všichni chtěli dosáhnout svobody ducha cestou Dalajlámy, pak bychom se tu zřejmě nebavili :-) To, že člověk žijící celý život v celibátu může být šťastný, to nepopírám, ale tady záleží na člověku, ne na tom, jestli má sex.
1. Prosinec 2008 - 17:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Bee (anonym)
Yossarian: souhlasím, Dalajláma je obdivuhodný člověk, jeden z mála moudrých, ale není neomylný, není Bůh, je náboženský činitel a proto mě tohle jeho vyjádření až tolik nepřekvapuje. Částečně má určitě pravdu, ale neměl by ji vztahovat na všechny, už jen proto, že bychom se takhle velmi mírumilovně vyhubili:) a taky proto, že v podstatě nemá zkušenost, o které mluví. Souhlasím, nechci ten článek brát doslova, ale kořínek mít musí.
1. Prosinec 2008 - 17:41
Obrázek uživatele Návštěvník
r67 (anonym)
yossarian... to bylo přesně to první co mi došlo,když jsem ten článek viděl..... ty novinářský paka vytáhli z konceptu celý dvouhodinový přednášky zrovna tohle.. protože jak je někde otisknuto slovo "sex".. hned to láká čtenáře, kor když je to v souvislosti s dalajlámou.... hned je to "zaměstná" takovejhlema diskuzema.... ten dalajláma řekl......... ko ko kodák... :) a Bee... člověče bee.. ty moc hodně čteš.. a moc věříš tomu co čteš.... .) ale jinak celkem v pohodě.
1. Prosinec 2008 - 20:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Fialka (anonym)
Jeho Svatost je "vtělením boha soucitu" na Zemi. Neslyšela jsem jsem Jeho projev, ani nečetla, ale jelikož On není "tak docela úplně člověk", i kdyby to myslel tak, jak to bylo podáno jinými, chápu ho. On ve své funkci nikdy nemiloval ženu, nikdy po žádné netoužil, takže nikdy nemohl pocítit touhu milujících se lidí po spojení. A taky je pravda, že hledající a praktikující, sex odvádí od duchovních činností. Jenom můj názor.
1. Prosinec 2008 - 21:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Hm (anonym)
JS ať si žije svůj život, tj. nejpíš by si měla "hodit smyčku" i se svými bližními. Člověk má žít svůj život, ne se mu vyhýbat, i když to mnohdy bolí. A když už: proč ho nenásleduje Václav Havel, obdivovatel?! Sama Olga mu řekla, že nemůže žít sám a má se znova oženit - a měla pravdu. Máme žít svůj život, i když to mnohdy bolí, ne se mu vyhýbat. To jejen pro nemeocné, ti jsou ze života vyreklamováni. Pan dalajláma ať si to, co proklamoval v Nigerii, praktikuje na sobě a svých nejbližších. Ani v Tibetu už po něm nějak neprahnou. Mimo to, mniši v Tibetu, sami vzdělaní, nějak nespěhají vzdělávat obyvatelstvo, které je z devadesáti procent negramotné. Proč?
2. Prosinec 2008 - 5:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Hm (anonym)
JS ať si žije svůj život, tj. nejpíš by si měla "hodit smyčku" i se svými bližními. Člověk má žít svůj život, ne se mu vyhýbat, i když to mnohdy bolí. A když už: proč ho nenásleduje Václav Havel, obdivovatel?! Sama Olga mu řekla, že nemůže žít sám a má se znova oženit - a měla pravdu. Máme žít svůj život, i když to mnohdy bolí, ne se mu vyhýbat. To jejen pro nemeocné, ti jsou ze života vyreklamováni. Pan dalajláma ať si to, co proklamoval v Nigerii, praktikuje na sobě a svých nejbližších. Ani v Tibetu už po něm nějak neprahnou. Mimo to, mniši v Tibetu, sami vzdělaní, nějak nespěhají vzdělávat obyvatelstvo, které je z devadesáti procent negramotné. Proč?
2. Prosinec 2008 - 5:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Nechápu ty, kteří tu...Teda musím zareagovat na příspěvek mamuta a jeho prohlášení, že se Dalajlamovi stýská po klanících se davech. Snažím se v duchu budhistické filozofie žít každý den a držet v klidu sebe i své myšlenky, ale toto prohlášení mě skutečně zvedlo ze židle. Pokud byste byl alespoň trochu vzdělaný, věděl byste, co je celoživotním cílem Dalajlamy a jistě by vám neuniklo, jaká zvěrstva čínský lid prováděl a dosud provádí na Tibeťanech. Dalajláma je ten poslední, komu by šlo o nějaké uctívání, když dostal Nobelovu cenu za mír, přijal ji nikoli za sebe a za své skutky, ale za celý Tibet!!! Jde mu o to, aby tibetksý národ žil ve své zemi,ve které žil přes 2 tisíce let a která bude svobodná, prosta jakéhokoliv počínšťování. Nejprve si tedy doplňte vzdělání z objektivních zdrojů (nikoli z Číňany cenzurované literatury) a poté pečlivě važte, co slušně řečeno vypustíte z vašich úst.
3. Únor 2011 - 15:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Nechápu ty, kteří tu...Teda musím zareagovat na příspěvek mamuta a jeho prohlášení, že se Dalajlamovi stýská po klanících se davech. Snažím se v duchu budhistické filozofie žít každý den a držet v klidu sebe i své myšlenky, ale toto prohlášení mě skutečně zvedlo ze židle. Pokud byste byl alespoň trochu vzdělaný, věděl byste, co je celoživotním cílem Dalajlamy a jistě by vám neuniklo, jaká zvěrstva čínský lid prováděl a dosud provádí na Tibeťanech. Dalajláma je ten poslední, komu by šlo o nějaké uctívání, když dostal Nobelovu cenu za mír, přijal ji nikoli za sebe a za své skutky, ale za celý Tibet!!! Jde mu o to, aby tibetksý národ žil ve své zemi,ve které žil přes 2 tisíce let a která bude svobodná, prosta jakéhokoliv počínšťování. Nejprve si tedy doplňte vzdělání z objektivních zdrojů (nikoli z Číňany cenzurované literatury) a poté pečlivě važte, co slušně řečeno vypustíte z vašich úst.
3. Únor 2011 - 15:01
Obrázek uživatele Návštěvník
mamut (anonym)
Pro Lucii - o té objektivitě a vzdělání bychom se mohli pobavit. Asi patříte mezi týpky, pro které je cokoli exotického "in". Takových lidiček jsem viděl v Praze i jinde houfy. Od pošuků, kteří poskakovali, zvonili zvonečky a donekonečna opakovali své "hare Kršna", až po existence posedávající v různých "čajovnách" s přiblblým úsměvem po dávce marihuany. Čínský lid žádná zvěrstva na Tibeťanech neprovádí. Snaží se tuto oblast vymanit z duchovní a sociální bídy. Kdybyste alespoň trošku znala objektivní fakta, nemohla byste tu plácat takové nesmysly. Srovnejte si jen gramotnost Tibeťanů před a za vlády komunistů, jejich sociální úroveň, atd. Tibet byl nejzaostalejší částí Číny pod feudální nadvládou lámů a bohatých statkářů. To, že se dříve vládnoucí skupina lidí snaží tento stav udržet a vydává ho za vlastenecký boj, je něco jiného. A Nobelova cena za mír ? Kdo a jak ji uděluje ? A za co a komu ? O tom si v dnešním světě vůbec nedělám iluze. Připomíná mi to jmenování polského Jana Wojtyly papežem. Také se to hodilo, když bylo třeba rozložit východní blok zevnitř. Zajímavé, že předtím se to žádnému jinému člověku ze slovansky mluvících zemí nepodařilo. Proč ? Tibet byl, je a bude čínský. Na tom celý dalajláma, ani jeho chlebodárci nic nezmění. Číňani nejsou padlí na hlavu a nenechají si, na rozdíl od nás, nic diktovat.
23. Říjen 2012 - 8:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana1 (anonym)
To nevíte, kdo byl vychovatelem Dalajlámy od dětství? Že to byl esesman Harrer, který jím svým světonázorem i celý život zůstal? Dalajláma ho taky celý život navštěvoval v Rakousku... Ten film dle Harrerovy knihy je pohádka, kde se podstatná fakta zatajují - Navíc byl Dalajláma i přítelem toho sarinového sektáře v Japonsku, co chtěl v tokijském metru oddělat tisíce lidí...
7. Prosinec 2012 - 5:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana1 (anonym)
V Rakousku se vždy zdržel více dní u svého vychovatele; o tom se tady pochopitelně nepsalo (Harrer zemřel teprve nedávno, dožil se vysokého věku)- A zajet do Čech, to bylo vždy na skok, když ho tu pan prezident Havel měl tak rád...
7. Prosinec 2012 - 5:57
Obrázek uživatele Návštěvník
luci (anonym)
V Rakousku se vždy zdržel...Také ta meditace Dalajlámy s prezidentem Havlem stála zato.Plzeňská Škodovka měla rozjednaný kontrakt pro Čínskou energetiku za čtyři miliardy švýcarských franků.Čínská strana reagovala tak,že jednání zrušila a zakázku získal francouzko-německý koncern Schneider-Crouso.
24. Prosinec 2017 - 0:54
Obrázek uživatele Návštěvník
sdfg (anonym)
Baron Jirsák Čeněk je ve skutečnosti české skautské jméno pozdějšího Barona Rotchilda,odtajnil to Hájek,který se v té době jako mladý svišť pohyboval v těchto kruzích pověstné pražské pětky jako nezaopatřený synek chudého nezaměstnaného ševce,který byl propuštěn od baťi a živil se domácí zašíváním bot.Do klubu ho nevzali,protože měli radost,že mohou hrát bojové hry a chytat mažňáky,jak mu říkali,když ho schazovali ze své skautské klubovny na lodi kotvící v romantickém ohybu řeky u Mánesova mostu.
24. Prosinec 2017 - 6:42

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama