Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
0 příspěvků / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

cysty v prsu

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Je mi 49 let,po devíti letech užívání Minuletu mi našli vodovou cystu v prsu,která mi byla operativně odstraněna.Zároveň se léčím na hyper-tenzi. Je pro mne Minulet vůbec vhodná antikoncepce? Existuje přírod-ní přípravek jako prevence proti vzniku vodových cyst v prsou? Jana
12. Září 2004 - 18:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Viki (anonym)
Ahoj Jano, mně je 51 a operativní odstranění cysty mi dělali letos v květnu. Původně jsem měla jít na odstranění podezřelého útvaru 1,5cm, ale ve skutečnosti mi vyndali z jiného místa obyč.cystu 6cm. Zůstal mi asi 7cm řez až do bradavky a prohlubeň, v podstatě zmrzačené prso a pravděpodobně zbytečně. A úplně bez jakéhokoliv vysvětlení. Jsem ráda, že to nebyla rakovina, ale i tak mám z toho velmi špatný pocit. Jaké zkušenosti s operací máš Ty? Jinak pár měsíců po operaci mám zase v obou prsou tak velké cysty, že s tím musím něco dělat. Jo, a žádnou antikoncepci již dlouho neberu, takže příčina je někde jinde.
13. Září 2004 - 13:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Ida Noskova (anonym)
Utvary a problemy s prsy maji ve vetsine propadu puvod se spatne fungujicimi vajecniky a pridruzenymi organy. A na to hormonalni antikoncepce ma vliv take. A dost negativni. Doporucuji v tomto pripade juknout na www.energy.sk/cz, a v sekci produkty si precist o Gynexu a kremu Cytovital. Dale v sekci poradny si najit tzv. Klub Energy v blizkosti vaseho bydliste a uricte si nechat zmerit energeticky stav organu na pristroji EAV, to take leccos odhali. Ale problem bude urcite v jiz zminovanych vajecnicich. Ida
3. Únor 2005 - 10:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Irča (anonym)
Prosím, cysta v prsu bolí? Projevuje se nějak navenek? Mě občas pobolívá prso směrem k podpaží. Mám trvale problémy s krční ahrudní páteří, tak si to dávám do souvislosti. Byla jsem jednou na mamografu, ale to trauma již nechci.
23. Červen 2005 - 15:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Joan (anonym)
Řeším stejný problém, cysty v obou prsou ( a jak mi zpětně řekla má gyn. tak i malinké na vaječnících, ale to "prý" má skoro každá ženská, s takovou informací mě ani nechtěla zatěžovat) a asi jsem se konečně dobrala řešení( protože já žádné cysty nechci!!) - akupunktura a čínská medicína na pročištění a posílení vaječníků. Cysty se vstřebaly během asi tří měsíců a také zmizelo pnutí v prsou před menstruací, jsou teď jiná,klidná, neumím to přesně popsat. Pokud vás to někoho zaujme, tak 1xza 14 dní bývá v Praze p. Klimeš, kontakt 728 324 358, má hodně dobré výsledky! Nic z toho nemám, jen mě to stálo hodně času a různých pokusů, které nikam nevedly, a tohle prostě funguje.
2. Září 2005 - 9:38
Obrázek uživatele Návštěvník
mercedes (anonym)
Ahoj Jano, ptaš se jestli je nejaka prevence před tvorbou cysty v prsou. Taky jsem mela cystu na pravem prsu a dost to bolelo. Na gynekologii mi samozřejmě doporučili nějaký prášky. Místo prášků jsem si koupila pangamin bifi plus je s pupalkovým olejem a ten je pro vznik a tim pro odstranení cyst důležitý. Je to čistě na přírodmí bázi. Po 2-3 m+sících nebylo co řešit. Cysta sama zmyzela a tak pangamin (což jsou pivovarské kvasnice, které obsahují věechny vit. sk B a další vit. a minerály). Vřele doporučuji...............dá se koupit v lékárně a stojí na 14 dní cca 48 Kč.
21. Červenec 2006 - 6:38
Obrázek uživatele Návštěvník
mercedes (anonym)
Je možné, že před mesntruací se ti nahromadí hormony a vytvoří cystu, která se v období hlavně před menstruací nahromadí a utvoří bolavou bulku. Jak píši je na to dobrý Pangamin bifi plus...........bude po problémech.
21. Červenec 2006 - 6:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Michala (anonym)
Dobrý večer, cítím asi jeden měsíc na dotek pod prsem, jako bych měla nateklou žílu, na dotek to nebolí, jen je to nepříjemné, můžete mi poradit co s tím, co by to mohlo být, nebo na koho se mám obrátit?
23. Říjen 2006 - 21:56
Obrázek uživatele Návštěvník
bm (anonym)
Treba ísť ku gynekológovi, ten vás vyšetrí, prípadne pošle na sono, mamografiu. Netreba to odkladať, to je asi len nejaký zápal.
24. Říjen 2006 - 6:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Leona (anonym)
Já jsem cysty měla v 15 letech. Prsa byla tvrdá ( hlavně bradavka) a byly hrozně citlivé nemohla jsem se ani pořádně obléct. Poslali mě k "prsaři". Sono ukázala cysty. Doktor vzal injekci s hadičkou a začal odsávat. Bylo to hnusný zelenohnědý. pak mi řekl ať přijdu za 3 měsíce na kontrolu. Po 3 měsících jsem tam byla ještě po 2 rokách na kontrolu. Je mi teď 25 let. Cysty se mi už neobjevily. Jen v období menstruace mám prsa citlivá. Přesto že nemám žádné problémy musím myslet na tu !příhodu" v 15 letech. Bojím se jestli by se s toho nemohlo přecejenom vyvinout něco horšího. Chci se teda zeptat, jetli cysty jsou jakýmsi předpokladem pro vznik nádoru. Rakovinu prsu v naší rodině nenáme, ale bojím se i tak.
24. Říjen 2006 - 8:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Julie (anonym)
Já jsem měla vždycky dost citlivá prsa,zvlášť,v době menstruace a tak jsem se bála jít na mamograf,slyšela jsem,že to bolí.Jenže už jsem v přechodu a musela jsem tam.Objevili mi cystu.Po 2 letech jsem šla znovu na mamograf.Mezitím už vaječníky tak nepracují,prsa tak cilivá nemám,takže mě to vůbec nebolelo a hlavně,cysta sama zmizela.
24. Říjen 2006 - 10:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Leona (anonym)
Jůlinko a neptala jsi se třeba doktora jestli cysta může být jakýmsi předpokladem pro nádor?
24. Říjen 2006 - 10:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Julie (anonym)
Co já znám ženy s cystami v prsou,tak se to žádné v rakovinu nezvrhlo.Myslím,že cysta, sama o sobě, předpoklad pro nádor není,ani jsem o tom nečetla,ale musí se to hlídat.Jedna moje známá musí asi 2x do roka podstoupit vytahování tekutiny z cyst v prsou a zvládá to dobře.
24. Říjen 2006 - 11:50
Obrázek uživatele Návštěvník
viki (anonym)
já chodím na kontroly pravidelně už několik let. Po operaci (viz můj příspěvek na začátku diskuze)mi řekli, že se jednalo o prekarcinózní stav, tekutina v cystě byla tmavá a hustá a mám kalcifikovanou tkáň. Prý se to může zvrhnout, proto ta operace. Na odsávání jsem byla zatím jednou a teď se chystám po druhé, samotný zákrok se dá vydržet (jako injekce) a pak se člověku uleví, protže zmizí to napětí prsu, tlak a bolest. U mne aspoň na čas.
24. Říjen 2006 - 13:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Anna (anonym)
Ahoj je mi 29 let a mam spoustu cyst asi 12 mm,moc jsem se bála.Díky Vám všem co o tom píšete se bojím už míň doufám že to dobře dopadne nejen mě ale i Vám.
24. Říjen 2006 - 13:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
prosím mužete někdo popsat cystu,udělala se mi bulka na prsu mam docela strach ale stále doufa že to bude cysta nebo něco tukového děkuji
28. Říjen 2006 - 17:32
Obrázek uživatele Návštěvník
dominika (anonym)
no cysta je vlatně uzlinka v prsu. Je na dotek bolestivá, někdy bolí celé prso. Je citlivé (měla jsem i problém se obléci( a celé prso jakoby ztvrdne. Je to ale individuální. Já jsem m¨ěla cysty i v místě bradavky. Takže bradavka byla malý kameň.
28. Říjen 2006 - 17:49
Obrázek uživatele Návštěvník
M (anonym)
Cysty nas ma mnoho v prsou ,staci to kontolovat mamografem po 40roce Aspon 1x roka
28. Říjen 2006 - 18:23
Obrázek uživatele Návštěvník
simona (anonym)
Já jsem je měla v 15 letech. Můžou se objevit v kterémkoliv věku, tedy i ve velmi mladém jako u mě.
29. Říjen 2006 - 16:32
Obrázek uživatele Návštěvník
anna (anonym)
před měsícem jsem se uhodila do pravého prsu ted se mi udělala bulka muže to být po urazu jestli stím má někdo zkušenosti prosím napište děkuji
29. Říjen 2006 - 18:45
Obrázek uživatele Návštěvník
ditka (anonym)
No moc se mi to Aničko nezdá! Raději si zajdi k doktorovi, pokud se ti ale udělala i na tom místě modřina je to pravděpodobně z toho úrazu. To ale musela být šleha!!
29. Říjen 2006 - 21:54
Obrázek uživatele Návštěvník
blanka (anonym)
dnes jsem byla na ultrazvuku tak mam cystu děkuji za váš příspěvek doufam že to bude vše vpořádku
30. Říjen 2006 - 15:41
Obrázek uživatele Návštěvník
anna (anonym)
byla jsem u doktora je to malá cysta 7,5mmx5mm řekl že se mi musela naplnit rychle proto ta bulka díky
30. Říjen 2006 - 15:45
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
Cysta nemusí být bolestivá.Našli mi ji na mamografu, vůbec jsem o ní nevěděla. Za rok mám jít na kontrolu na ultrazvuk.
11. Leden 2007 - 2:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára (anonym)
Doktorka mi našla cysty na obou prsou a dost-nevím.co s tím-nikdo neporadí-mám strach.Nemůže za to náhodou hodně esrtogenu?
21. Březen 2007 - 15:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
ano
23. Březen 2007 - 12:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Johana (anonym)
Našli mi na mamografu a ultrazvuku několik cyst v levém prsu jaké je řešení, je nezbytný chirurgický zákrok ? Je jiné řešení?
19. Červenec 2007 - 22:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Mám už cca 4 roky cystu v pravém prsu... U specialisty jsem byla xkrát, ten mi řekl, že do 25 let s tím nebude nic dělat (je mi 21). Je to VELMI bolestivá záležitost. Máte někdo nějakou radu proti té bolesti??? Děkuju mockrát.
9. Srpen 2007 - 12:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Pokud Vás lékaři prohlédli a nic s Vámi nechtějí dělat, můžete zkusit tradiční čínskou medicínu. Cysty řeší několik směsí, které celkově harmonizují organismus, odstraňují např. i nervozitu, podrážděnost, PMS apod. Je důležité směs správně vybrat. Máte-li zájem, napište mi na jin_jang"volny.cz. Pošlu Vám konzultační dotazník, který má 4 stránky a ze kterého poznám, co Vaše problémy způsobuje. Zdarma udělám diagnostiku a doporučím vhodnou bylinnou směs. S pozdravem Hanka.
11. Srpen 2007 - 17:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzana (anonym)
Moji dceři našli cystu v prsu. Její teprve 14 let a zatím ji jen sledují, jestli se nezvětší.Ráda bzch jí pomohla, ale nevím jak. V rodině máme dva případy po odstranění prsu a tak mám obavy.Zuzana
14. Leden 2008 - 12:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Dcera ráda jí asi mléčné výrobky, zejména ty nasladko, další sladkosti a tučná jídla, možná taky ovoce. To je primární příčina. Sekundární je pak živočišná strava a dost soli.
14. Leden 2008 - 13:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Milena (anonym)
Odpověď pro Zuzanu. Mně je už 68 let, cysty v prsu se mi opakují už 20 let. Vždycky menší operace, pak dvě, někdy více let pokoj a znovu. Právě teď se mi udělala znovu a již fakt uvažuji, jestli s tím mám něco dělat nebo ne.
2. Únor 2008 - 0:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Milena (anonym)
Odpověď pro Viki. Mně je už 68 let, cysty v prsu se mi opakují už 20 let. Vždycky menší operace, pak dvě, někdy více let pokoj a znovu. Právě teď se mi udělala znovu a již fakt uvažuji, jestli s tím mám něco dělat nebo ne.
2. Únor 2008 - 0:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Proti cystam mi pomohlo, kdyz jsem vyloucila kofein a presla na prevazne rostlinou stravu - maximalne 2 jogurty denne, a to nejradeji bio, protoze neobsahuji hormony. Pry to pomaha i jako prevence proti rakovine prsu.
12. Duben 2008 - 5:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Milada (anonym)
Perfektní čaj na cystopatickou mastopatiii a cysty v prsu.Ja chodim také na kontroly,nic s tím neuděláte.A je dobré čaj od pana Váni:Vrbka úzkolistá,drnek,dioscorea.3 krát denně na lačno před jídlem,je to i prevence ca. prsu.Nebo si s dioscorez udělejte kapky zalit vodkou a nechat 21 dni louhovat a pak 10kapek ráno a pak večer,urovnává hormony.
3. Červenec 2008 - 10:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Milada (anonym)
Proti bolesti vitan B.pangamin,jinak více rostlinou stravu.Mazlit si nemocné místo a mít ho ráda.Věřit,že se to samo ztratí.Dnes má cysty mnoho žen.Já také.Jinak je na to i mast.pokud zdarma budete chtít poradit mam mob.608377703.Vyzkoušela jsem toho hodně.Hezký den.
16. Červenec 2008 - 15:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Milada (anonym)
Je jiné řešení.Příroda léčí.Poradim zdarma 608377703
16. Červenec 2008 - 15:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Použitím našich produktů a kúr mizí i cysty.POMŮŽEME VÁM UDĚLAT PODSTATNÝ KROK (NEBO KROKY) PRO VAŠE LEPŠÍ ZDRAVÍ.Většinu zdravotních potíží, i ty, které bývají mnohdy považovány za obtížně léčitelné nebo dokonce nevyléčitelné, lze úspěšně vyléčit. U těch zbylých je možné alespoň zlepšit celkový zdravotní stav a úroveň homeostázy, zmenšit obtíže s nemocí spojené a tím zlepšit kvalitu života.Nabízíme vám pomoc při léčení nejrůznějších zdravotních problémů a to pomocí preparátů vyrobených z čistých přírodních surovin. Jednoduchá aplikace buď samotných přírodních preparátů nebo jako součást a velmi účinná podpora vaší stávající léčby, se kterou jak je vidět moc spokojeni nejste.Nabízíme:* vyzkoušené a ve světě osvědčené postupy přizpůsobené každému jednotlivému případu,* dlouhodobé zkušenosti,* individuální přístup a konzultaci s lékařem,* účinné preparáty (na rozdíl od léků nemají škodlivé vedlejší účinky) Rádi pomůžeme všem, kdo se rozhodnou pro své zdraví něco dělat.A POSKYTUJEME ZÁRUKU: POKUD BYSTE NEBYLI SPOKOJENI, VRÁTÍME VÁM PENÍZE.Centrum zdraví HARMONIE - zdravotní poradenství a přírodní produkty pro lepší zdraví, prevenci a vitalitu, Kladno. Další informace už soukromě na: info.harmonie"volny.cz
12. Listopad 2008 - 22:57
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
dobry den mam cysty 2 v levim prsu a boli to pomaha studeny obklad
8. Červenec 2009 - 21:11
Obrázek uživatele Návštěvník
ANNA (anonym)
To nevím,ale jdik lékaři oni ti ji odsají. Nebolí to ,byla jsem na tom taky.
9. Červenec 2009 - 8:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Renáta (anonym)
co když jsou velké,až 2cm, ty také můžou zmizet, nebo se jen odsávají??
13. Únor 2010 - 9:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
co když jsou velké,až 2cm,...Souhlasím. Dnes jsem na tom byla. S velkým strachem jsem šla na sono, protože mě bolel jen jeden prs,před menses bolí a jsou napnuté oba, pan doktor/prof. Daneš, mamologické centrum Beroun/ mě vyšetřil a hned obsah cysty odsál tenkou jehlou.Nebolí to. Viděla jsem to přímo na monitoru, jak k tomu ta jehla proniká a jak odsátím ta dutina zmizela. Rakovinu bychom neodsáli, uklidnil mě pan doktor.Bohužel v 60% se může znovu naplnit, ale už se nebudu bát.
17. Listopad 2010 - 14:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Sylva (anonym)
Ahoj. Mám v prsu jedno bolestivé místo, trvá to už nějakou dobu, boulička tam asi je, ale celkem malá. Před menstruací mě prsa bolí a to místo až celkem dost. po menstruaci se bolest téměř vytratí, jen je to spíš takový nepříjemný pocit. Může to být cysta? mám divnýho gynekologa, který mi prsa ani neprohmatá, ale pak máme ve městě jen doktorku gynekoložku a k tý nechci. můžu jít jen třeba k obvodní doktorce?
3. Únor 2011 - 19:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Sylvi (anonym)
Jdi přímo na mamologické oddělení pro choroby prsu. Tam jsou specialisti a oni tě vyšetří.Nemusíš mít žádanku(doporučení),ale objednej se.Nebo na onkologii a oni si tě taky předají na specializované pracoviště.Jestli cítíš něco v prsu,tak to neodkládej. Neboj se,bude to asi jenom cystička,ale musíš se nechat vyšetřit.
4. Únor 2011 - 14:06
Obrázek uživatele Návštěvník
jitka (anonym)
nemáte někdo zkušenost s přípravkem Indonal? prý se po něm cysty zmenší a v lepších případech zmizí (na mamografu jsem byla, ale byla jsem tak vystrašená, že jsem se zapomněla zeptat)
21. Únor 2011 - 18:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitko (anonym)
Indonal je prý dobrý,ale nemá zde ještě nejakou licenci,nebo tak nějak jsem to četla. Nic tím ale nepokazíš. Každopádně ti neuškodí. Cysty v prsou se mohou ztratit,ale mám známou co je má v prsou už asi 10 let a zaboha nepůjde na ultrazvuk. Byla u lékařky a ona ji na ultrazvuk poslala,jenže ona strachy utekla a tak s tím žije už asi těch 10 let.Někdy ji bolí,ale zase to přejde. Já mám fibroadenom,ale cystu jsem měla taky. Už ji ale nemám,tak se někam poděla.Kdyby se něco dělo,tak by to u tebe mamo odhalil. Buď v klidu.
22. Únor 2011 - 9:45
Obrázek uživatele Návštěvník
jitka (anonym)
Indonal je prý dobrý,ale...díky za odpověď, byla jsem i na ultrzvuku a jsou to opravdu cysty, tak jsem si svým způsobem oddychla, Indonal už je objednaný, tak uvidím, za půl roku jdu na kontrolu, ženy, držím nám všem palce!
22. Únor 2011 - 16:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Cysty (anonym)
díky za odpověď, byla jsem...Pry to znamena toxikace organismu, ktera se dostala uz i do lymfatickych zlaz. Operaci jsem odmitla a zacala jsem s hydrocolonoterapii, detoxikaci jater. Cysty zmizely citim se dobre. Doporucuji
23. Únor 2011 - 14:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Ahoj určitě běž na kontrolu,zřejmě máš cysty.Musí tě poslat na ultrazvuk a mamograf.Mě je 32 a mám cysty v obou prsách.Ženský chce to pevný nervy a hodně štěstá nám všem.
27. Únor 2011 - 22:00
Obrázek uživatele Návštěvník
estonka (anonym)
Našli mi také cysty v obou prsou. Chodím s tím pravidelně na sono. Výborně mi pomohl pupalkový olej s vitamínem E (Orissa)dá se koupit v lékárně. Brala jsem 1 denně, asi po měsíci se cysty 2x2zmenšily na úplně malinké.
11. Květen 2011 - 12:48

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama