6 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

coxackie

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Vyšetření EAV objevilo mému 12 letému synovi v těle virus coxackie. Pan doktor pravil, že je to vážné, a mít ho já dospělá, mohla bych i ohluchnout. Dostali jsme biologické kapky, kontrola za 6 týdnů. Dětská lékařka pravila, že laboratorně ověřit takovou diagnózu by bylo velmi náročné vyšetření a doporučila brát kapky dle předpisu. Nemůžu nikde zjistit, o co vlastně jde, jen vím, že je to virus ze stejné kategorie jako kulhavka/slintavka, což mi na klidu nepřidalo. Nevíte někdo něco více? Syn je často nachlazený, unavený, má alergii, ale aktivně sportuje. Není to přílišná zátěž? Děkuju všem, kteří přispějí.
7. Duben 2003 - 16:10
Obrázek uživatele Návštěvník
damo (anonym)
Obraťte se na Centrum komplexní diagnostiky a terapie v Praze 6, nejlépe na MUDr. Wankatovou. Je alergolog - imunolog a zabývá se i EAV vyšetřením. Stanovení tohoto viru se provádí z krve, není to však příliš běžné vyšetření.
1. Červenec 2003 - 11:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
nie som lekarka ale mikrobiologicka, ale nejeke info o Coxsackie virusoch mozem poskytnut. Virus Coxsackie sa deli na A a B. Mozu vyvolavat tzv. herpanginu u malych deti - zdurene lymfaticke uzliny, cervene vyrazky, ale aj zapaly mozgovych blan (typ B), taktiez zapal srdcoveho svalu (tiez typ B), typ A sposobuje skor zapaly dychacich ciest. Virus sa dozuje v krvi, ale aj vyplach hrdla a pod. Kedze tento virus spada pod enterovirusy mal by sa prenasat spinavymi rukami, nakazenou potravou, ako zltacka A, ale neviem to na 100%. S tymito virusmi nepracujem, takze je to prevzate z knih.
4. Červenec 2005 - 11:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Dobry den,chtěla bych se zeptat mam pozitivní Cockaxie B4 a mela jsem i pozitivni Coxacie B6 take jsem mela velmi rozsáhlůý výpotek čili exudatovní perikartidis a po dobu 9 mesíců tam furt malý výpotek přetrvává.také mám anechogenní prostor za prasvou komorou chtela bych vedet jak na tom vubec jsem.Děkuji za odpved
17. Červen 2008 - 14:27
Obrázek uživatele Návštěvník
david (anonym)
Dobrý den,chtěl jsem se jen zeptat co to vlastně je anechogenní výpotek,mám to v pohrudniční dutině,posílaj mně na rtg srdce a plic.děkuji
13. Únor 2012 - 9:01

Přidat komentář