Reklama

horske slunce

Mirek (So, 24. 10. 2020 - 04:10)

Ultrafialové záření proniká každým sklem, vždy je křemík základní složkou. A pronikání záření je stejné jako od Slunce.

! (St, 20. 5. 2020 - 19:05)

UV záření proniká dobře křemenným sklem. Též vodou (např. při koupání v exteriéru). Obyčejné sodnovápenaté sklo (okna, dveře, stavební aplikace - luxfery apod.) ultrafialové záření nepropouští.

Návštěvník (St, 23. 9. 2020 - 18:09)

Relevantní odpověď. Ne jak ty kecy před tím že proleze i pod dveřmi.

Pavel (Čt, 16. 4. 2020 - 20:04)

Ještě chci upozornit, že v pásmu UVC už se dělají LED diody, které vydrží déle než výbojka, nepracují při vysoké teplotě a jejich cena není tragická.

Pavel (Čt, 16. 4. 2020 - 20:04)

Horské slunce s výbojkou ničí viry spolehlivě, ozon také. Mám předválečné Hanau, které má tu podkovu výbojku a UVC habaděj, hodí se skoro výhradně na tu dezinfekci, na slunění raději ta nová, co mají méně UVC a více UVA a UVB.

monty155 (St, 25. 3. 2020 - 11:03)

v místnosti, kde nejsou žádné květiny, dám doprostřed židli, na ni pečící plech (požární hledisko), do něj postavím horské sluníčko, které namířím na volnou stěnu (nábytku, záclonám nedělají UV paprsky dobře), pustím ÚV lampu a vypadnu z místnosti. Po cca 15-20 minutách vypnu (při zapnutí i vypnutí ÚV paprsků dbám, abych se do nich nekoukal) a místnost nechám 2-3 hodiny uzavřenu, aby mohl působit vzniklý ozón. Pak místnost vyvětám, abych se zbavil ozónu, krerý nezreagoval.:):).
Takhle dezinfikuji byt v období chřipek již dlouhá léta.
V dnešní době ještě postavím před ÚV lampu (asi 70-100cm) věšák, na který po návratu z venku pověsím oblečení (bundu, košili, kalhoty, čepici), roušku, brýle apod. a na rohožku pod věšákem dám v dezinfekci otřenou obuv. Samozřejmě si po dotyku s věcmi pečlivě omyji ruce a obličej mýdlem (ruce i dezinfekcí). V alpě párkrát namočím hřeben a pročísnu si vlasy (pokud jsem neměl venku čepici:):).

Petr (St, 20. 5. 2020 - 10:05)

Dobrý den,
mohu se zeptat, jak se při dezinfikování chránit? Proniká škodlivé záření i skrze sklo? Ptám se, protože máme skleněné dveře mezi místnostmi, tak jestli, když budeme ve vedlejší místnosti, tak jestli nám to neuškodí.

Děkuji
S pozdravem
Petr

Jerry (Čt, 26. 3. 2020 - 12:03)

Slyšel jsem v rozhlase ze k dezinfekci např. roušky stačí ozarit UV horským sluncem z každé strany 3 minuty.

! (Čt, 26. 12. 2013 - 17:12)

Hořák do "horského slunce" lze získat ze rtuťové výbojky 125W, používané dosud někde pro pouliční osvětlení.

hrstek (Čt, 26. 12. 2013 - 16:12)

Může mi někdo poradit kde...Já jsem sběratel světelných zdrojů mám zkušenosti z Horskými slunci někdo tady podotýkal že je metr dvacet vysoké tudíž jsou v něm Germicdní zářivky ty se dají bežně koupi stojí kolem 300 kč ale jso nové (Philips,Osram)ale jakmile máte namysli takzvané podkovy výbojky ve tvaru (ů) a rovné Teslácké hořáky RVK tak ty buď neseženete jsou vzácné objeví se málokdy a když už tak si šáhnete hodně do kapsy někdy jsou v řádu stovek ale když na Aukru tak jse viděl že se cena dotyčné výbojky vyšplhala na 30000 kč dost vysoká cena Takže Vám všem přeju hodně štestí s Horskými slunci A hlavně pokud máte Chirana Sirius tak sním nedezinfikujte 20 minut ale pět při dlouhém svícení se tvoří vysoké množství ozonu a nebezpečného UVC záření !!!

gamb11 (Po, 24. 2. 2014 - 09:02)

Doporučuju všem lidem...vesmírní lidé.....to jsou ale bláboly...:)

lada (Čt, 20. 2. 2014 - 14:02)

Doporučuju všem lidem...mam dojem že na nás moc nezáleží

! (St, 5. 2. 2014 - 15:02)

Vesmírný lide, seru ti na tvoje reklamy.

www.vesmirni-li (St, 5. 2. 2014 - 13:02)

Doporučuju všem lidem stránky www.vesmirni-lide.cz jsou tam velice důležité a pravdivé informace o tom, jak to s námi lidmi tady na planetě Zemi ve skutečnosti je a záleží na vás lidech, co si zvolíte.

Eva (Pá, 22. 3. 2013 - 08:03)

máte tip na nějaké kvalitní moderní horské slunce?

tomas1978 (Pá, 22. 2. 2013 - 11:02)

Právě toto staré sluníčko používám skoro každý den ale maximálně 20 minut :-)

frantisek hrubi (So, 12. 1. 2013 - 16:01)

Může mi někdo poradit kde...ano mohli.

kolemjdoucí (St, 18. 9. 2019 - 16:09)

kde?

Mira.B (Út, 13. 11. 2012 - 17:11)

Může mi někdo poradit kde se dá koupit nová(zářivka,výbojka),do starého československého horského slunce.Celí přístroj je asi půl metru široký a asi metr dvacet vysoký.Stojanoví.Děkuji

Miroslav Vorel (Ne, 22. 3. 2020 - 08:03)

Mohu Vám poradit pouze jediné - doučit se pravopis. Viz.: celí , stojanoví !!!!!

Reklama

Přidat komentář