Reklama

Banany a jed????

Rss (Ne, 9. 8. 2020 - 07:08)

jo a hodně bumbaj rumík.

Rss (St, 6. 8. 2008 - 10:08)

Dnes už žrát banány nebudu,po přečtení těch píčovin jsem otrávenej jak malajskej šíp.....:-(( Večer si šlehnu prašivky,jsou ze správného zeměp.pásma.....potřebuji se zformovat
:-))))'

MiD (St, 6. 8. 2008 - 09:08)

Já bych se asi zaměřil na to, že celou dobu se hovoří o jediném případu někdy v 70. letech, a to ještě snad ani ne v ČR. Od té doby nic, o čem bychom věděli. Takže i kdybychom předpokládali, že je ona původní zpráva pravdivá, je beztak pravděpodobnost, že zrovna váš banán bude otrávený, téměř nulová.'

Sillogism (St, 19. 3. 2008 - 23:03)

Ne, tato pověst je velice stará. Slýchám jí naprosto běžně, ať už o pavoucích nebo hadech.'

Dan (Čt, 20. 9. 2007 - 10:09)

Jed ve špičce banánu a související doporučení týkající se odlamování spiček banánu před konzumací je klasickým případem moderní pověsti. Internetovou hantýrkou by se dalo říct, že se jedná o klasický hoax.'

Eva (Pá, 14. 9. 2007 - 04:09)

Právě,že večer jsou doporučovány,protože uspávají.'

katka (Pá, 7. 9. 2007 - 17:09)

to by člověk nemohlů jíst nic. Je to asi možný, ale možný je všechno.. co když si koupíš vajíčko a bude v něm salmonela, nebo v šunce bude nějaká bakterie, prostě, na tohle člověk nesmí myslet, jinak by zešílel'

simona (Pá, 7. 9. 2007 - 16:09)

Já jsem na tohle téma vyděla nějakej pořad v TV, mluvil o tom nějakej doktor, a prý banány a jed od nějakejch potvor je naprostý nesmysl a akorát pověra. Říkal, že se tahle pověra nějak šíří, že ji taky slyšel, ale prý je to blbost. tak žádnej strach:)'

Alienka (Pá, 7. 9. 2007 - 15:09)

Taky znám podobný případ zvláštního úmrtí a bylo to snad nekvalitně ošetřenými banány, ale víc o tom ví lidé tam, kde rostou. My je jíme a oni ze strachu dávají jen prasatům. Infikovány mohou být mnoha parazity a bakteriemi pavouků, motýlů, much, ....'

Alienka (Pá, 7. 9. 2007 - 15:09)

Taky znám podobný případ zvláštního úmrtí a bylo to snad nekvalitně ošetřenými banány, ale víc o tom ví lidé tam, kde rostou. My je jíme a oni ze strachu dávají jen prasatům. Infikovány mohou být mnoha parazity a bakteriemi pavouků, motýlů, much, ....'

Alienka (Pá, 7. 9. 2007 - 15:09)

Taky znám podobný případ zvláštního úmrtí a bylo to snad nekvalitně ošetřenými banány, ale víc o tom ví lidé tam, kde rostou. My je jíme a oni ze strachu dávají jen prasatům. Infikovány mohou být mnoha parazity a bakteriemi pavouků, motýlů, much, ....'

Alienka (Pá, 7. 9. 2007 - 15:09)

Taky znám podobný případ zvláštního úmrtí a bylo to snad nekvalitně ošetřenými banány, ale víc o tom ví lidé tam, kde rostou. My je jíme a oni ze strachu dávají jen prasatům. Infikovány mohou být mnoha parazity a bakteriemi pavouků, motýlů, much, ....'

Eliška (Čt, 21. 6. 2007 - 14:06)

To bylo na základce. Už je to dávno. Fasovali jsme na sváču banány. No a šlo se na vejlet a točila to ČT pro nějaký pionýrský studio. No jestli mě nějaký prase nedalo do toho banánu nějakou živou potvoru! Já nevím červ, nebo housenka možná malá ještěrka, bylo mě 8 let...ono se to tam hejbalo a kroutilo a strašně jsem řvala a zahodila sváču. Pak mě ještě učitekla strašila, že je potřeba vyvolat dávení. Že ten banán mohl být otrávený výměšky toho zvířete. A já řvala jak pominutá a reportér se asi dobře bavil!
Tak mě napadá, není to původ tý legendy o holčičce jak měla v banánu hada nebo hadí jed!?'

Zbynďa (Čt, 21. 6. 2007 - 14:06)

Werich a Burian? To myslíte vážně?
Jedem z banánů, které uštípal had se téměř otrávil Chinmoy Kumar Ghose, dnes známý jako Guru Sri Chinmoy. Stalo se mu to v době jeho dětství,v roce 1934. Ale protože měl předurčeno stát se Avatárem Věku, v pořádku přežil. Teď jde jen o to uvěřit!'

Honza (Čt, 21. 6. 2007 - 13:06)

Ale teď vážně. S banány jsem problémy neměl ale kdysi mi bylo příšerně zle z bonparů. To bylo asi v roce 78 nebo 79 jeli jsme do NDR já poprvé v cizině. Tehdy letěly bonpary a já polykal celou cestu tam jeden za druhým. Těsně za hraniční čarou v německu mi bylo tak zle, že první co jsem v cizině zanechal byly právě ty bonpary.Od té doby je nemám rád i když dnes už jsou asi jiné'

Mašín (Čt, 21. 6. 2007 - 12:06)

Ano ano, ano Alkajda s židobolševikama otrávili tříletý holčičce banánek! Nebo jí naprali do huby jinej banánek a udusila se?:))
A ještě tu o Budulínkoviííííííí!!!!!!'

Nanča (Čt, 21. 6. 2007 - 00:06)

Blití z banánků:) Taky jsem vyfocená jako dítě jak se hledím zbavit té "dobré" potraviny:) Bylo mě tak kolem čtyřech když jsme byli na chatě a tatínek dal banány vychladit do potůčku vedle pivka:)Pěkně blbej nápad, lidi se v tom koupou a mejou auta a tenkrát se tam pásly i ovce:)
No a ten humus z toho potůčku násákl do těch banánů a byla to nějaká infekce, snad salmonela, když mě bylo tak 10 tak mě to naši vysvětlili ale už si nevzpomínám. Skončila jsem tenkrát ve špitále a rodina měla ostudu jak Brno, snad to i vysílali v rádiu jako varování rekreantům, aby nechladili ovoce v nečisté vodě:) Takže je klidně možný, že někdo v sedmdesátých letech slyšel o holčičce "otrávené banány"...
A ten příběh s hady a jedem v banánu má na svědomí Vlasta Burian, klidně se zeptejte němčinářky, on to ten komik za Protektorátu vykládal v kabaretu německy. A taky Voskovec s Werichem. Ti to říkali česky tuším ve hře Rub a Líc. Tam šlo zase o to, že v banánu měl najít Emil Holub místo dužniny ukrytého hada a tou historkou chtěli jako znechutit nějakýho milionáře v restauraci, aby mu mohli ty banány šikovně sebrat:)'

Bobeš (St, 20. 6. 2007 - 23:06)

Taky jsem se asi ve třech letech poblil z banánků:)Už to bude 40 let:) Byl jsem i nějaký čas hospitalizovaný. Nebyla to alergie, ale stav, do kterého se ty banány v zavazadlovém prostoru autobusu dostaly cestou z Maďarska! Strejda si je vezl z dovolené a doma zjistil, že už si moc nepochutná:) Já blbec jsem je vylovil doma z kýblu a spapinkal:))) Ano, byla to otrava banány jak když vyšije, rodinu to stálo hrozné nervy a ještě je tenkrát "zkontrolovali" nějací sociální pracovníci, co to se mnou proboha doma udělali...To víte, tenkrát byla taková doba, že si třicetiletá šílenka nemohla hrát na třináctiletou holčičku a už vůbec jste nemohli chlapečka svázat do komory a krmit šlichtama...A ještě o té mé otravě nějakej blbec napsal pár řádků do černý kroniky...Naštěstí nikoho nejmenoval!'

R. (St, 20. 6. 2007 - 22:06)

:-))))

Jůlinka (St, 20. 6. 2007 - 21:06)

Já jsem se ve třech letech přiotrávila banánama. Nevěděla jsem že má teta je trochu na hlavu a banány si vystaví na parádní stůl a nalakuje lakem na vlasy. To by nevadilo:)stejně se loupou. Protože na ně lítaly muchy, tak je má pečlivá teta taky důkladně nastříkla nějakým rajdem nebo něčím podobným. No a byla z toho pěkná motolice do palice a zvracení a průjem. Dneska se tomu směju, ale tenkrát na mně teta hystericky ječela, CO TI JE!!!!! místo aby mě k tý dětský lékařce vzala hned...'

Reklama

Přidat komentář