Reklama

Ztráta čichu

Pepa (Po, 9. 11. 2020 - 18:11)

Prosím vás ja mám to stejné taky ti pomalu odchází co berete za kapky

Luboš (St, 18. 6. 2008 - 14:06)

Ahoj,mě je 54 a čich nemám od 21 roků.Pracoval jsem ve velkoskladě potravin a když začly bouchat masové konzervy,byl to šílenej smrad a já jsem tak nějak začal pozorovat,že už to tak nevnímám,až jsem teda zjistil,že necítím.Co to bylo rengenu dutin a neurologie.Pak mi řekli,že se s tím musím smířit,mojemu taťkovi se čich taky ztratil,až ale ve 45,když dostal rozedmu plic,možná to způsobily nějaké prášky.Vidím,že i v dnešní moderní medicíně,je problém navrátit čich.Já už jsem si zvykl,nikde to neříkám,kdybych ztratil chuť,to je myslím horší problém.Já když si jdu kupovat parfém,pěnu do koupele apod.,musím zpoléhat na to,že mi manželka nebo dcery vyberou správně.Já si myslím,že někde mám zánět,protože po antibiotikách asi měsíc cítím,pak se to zase začne vytrácet.Moc vám všem přeju,aby se vám čich vrátil.L.'

Dan (St, 18. 6. 2008 - 13:06)

Já mám trvale ztracený čich v jedné nosní dutině. Tam necítím nic. Na druhé straně čich mám, ale každou chvíli se ztrácí. Třeba ráno, když mám zahleněný nos. Mluvil jsem o tom s profesorem na ORL a ten mi řekl, že se s tím prakticky nic nedá dělat. Jen uvolnit vždy nosní dutiny. V cizině se už prý provádějí transplantace čichových buněk, ale jsou drahé a bere se to jako kosmetický zákrok. U nás se prý nikde nic takového nedělá ani nepřipravuje.'

Ivana (St, 18. 6. 2008 - 13:06)

Dobrý den, Magdo,
mám to všechno úplně stejné-ty pocity, je to hrozná představa, jestli nám to tak zůstane až do konce života..Je mi 38, ale mám to už od třiceti a je to zoufalé, že to nejde nazpět nijak "nahodit". Prošla jsem vším možným, od lékařů ORL, neurologie, léčitele, akupunkturu, různé masáže a já nevím, co všechno, ale nic není platné..Nevím,jak to bude dál, ale je to moc depresivní a stýská se mi, když jsem ještě cítila.Nejste sama, ale to není ani žádná moc velká útěcha..Kdyby se u Vás něco změnilo k lepšímu určitě sem ještě napište..'

Ivana (St, 18. 6. 2008 - 13:06)

Dobrý den, Magdo,
mám to všechno úplně stejné-ty pocity, je to hrozná představa, jestli nám to tak zůstane až do konce života..Je mi 38, ale mám to už od třiceti a je to zoufalé, že to nejde nazpět nijak "nahodit". Prošla jsem vším možným, od lékařů ORL, neurologie, léčitele, akupunkturu, různé masáže a já nevím, co všechno, ale nic není platné..Nevím,jak to bude dál, ale je to moc depresivní a stýská se mi, když jsem ještě cítila.Nejste sama, ale to není ani žádná moc velká útěcha..Kdyby se u Vás něco změnilo k lepšímu určitě sem ještě napište..'

Magda (Ne, 15. 6. 2008 - 18:06)

Ahoj já mám taky ztrátu čichu a chuti.Měla jsem opakovaně záněty dutin a nosní polypy.Před rokem a půl jsem byla na operaci,čistili mi nějak dutiny tam kde jsou čichové buňky,trvalo přes 3/4 roku než se mi čich začal vracet.Jakmile se trochu nachladím čich ztratím.Trvale beru NASOFAN,nevím jestli mi pomáhá ale co kdyby,věřím lékařům,možná jsem naivní.Teď mám čich opět pryč ani nevím proč,vrátí se mi někdy třeba jen na pár sekund,takže malá naděje čichové buňky jsou ještě funkční.Někdy kvůli tomu i brečím,mám na něco chuť,ale tu neukojím.Cítím chutě jen co jsou rozeznatelné na jazyku-sladkou,slanou,kyselou a hořkou,ale to určitě znáte. Těžko se vysvětluje co ztráta čichu znamená někomu kdo neví o co jde.Kdybych cítila aspoň ten čpavek nebo tak.Kolikrát spálím buchtu,protože ji dám péct do trouby a čekám,a po chvíli zapomenu na co čekám,čich mi nepřipomene že peču buchtu a tak odejdu,upozorní mě v lepším případě děti a v horším kouř z kuchyně.Nejsem stará sklerotička je mi 35 let,ale tady vidíte k čemu ječich dobrý.Není to zrak ,sluch,ale i tak raději bych ho měla.Vidím tady že nejsem sama a že to není malichernost,jsou i muži se ztrátou čichu?'

Ivana (Út, 27. 5. 2008 - 23:05)

Paní Jiřino, jsem na tom stejně a to už trvá osm let a je to neměnné, žádné pocity k lepšímu..Mám k tomu necitlivé tváře, jakoby mi jimi neproudil vzduch, jakoby mrtvé, taky jakoby mi odumíraly a je to velmi nepříjmné. Kdybyste v léčbě postoupila někam dál, prosím napište sem a děkuji zatím, Ivana.'

Návštěvník (St, 9. 4. 2008 - 21:04)

ubožáku.'

Jiřina (Po, 7. 4. 2008 - 23:04)

Ještě něco : poslední dobou mi jakoby MRZNE nos.Mám ho ledový,jakoby odumíral,je to hodně nepříjemné.A to i ve chvíli,kdy mi je hodně teplo.Do této doby jsem nikdy nic takového nepocítila...'

Jiřina (Po, 7. 4. 2008 - 23:04)

Ahoj,já jsem tady už také napsala o mé ztrátě čichu a chuti a ani já neznám příčinu-protože jich je možná hned několik.Vypsala jsem tady vše,co jsem užívala.Přestala jsem ale,protože jsem nepocítila po 4měs.žádnou změnu k lepšímu,naopak jsem přesvědčena,že jsem právě po Milgammě nehorázně ztloustla.Paradox,že?Člověk nemá chuť-fakticky,ale chutě si pamatuje,taky to tak máte?Např.se zakousnu s chutí do řízku...a pokaždé se dostaví zklamání,že ZASE NIC....Ten čich nesu ještě hůř....'

Iva (Pá, 4. 4. 2008 - 12:04)

Ahoj Dano,
ptáš se, jak jsem k tomu přišla, tak to po viróze, po rýmě a současně i po velkém stresu, takže mi není dodnes jasné, jestli za to mohla tehdy ta rýma nebo psychika, ale je to stále moc nepříjemné..Byla bych vděčná za jakoukoliv informaci, která by vedla k navrácení obou smyslů..Můžu se zeptat, jaké to byly přesně injekce??? Děkuji'

Dana (Čt, 13. 3. 2008 - 12:03)

Pěkné odpoledne ! Můžu se zeptat, pro navrácení čichu vám pomohly i nějaké bylinky např. ? Jestli se vám čich vrátil sám od sebe, tak to gratuluji :-) Já jsem ztratila čich před 10-ti lety a trošku pomohly injekce, ale po nich jsem přibrala 10 kg, tak jsem je dál neužívala....'

Dana (Čt, 13. 3. 2008 - 12:03)

Pěkné odpoledne ! Můžu se zeptat, pro navrácení čichu vám pomohly i nějaké bylinky např. ? Jestli se vám čich vrátil sám od sebe, tak to gratuluji :-) Já jsem ztratila čich před 10-ti lety a trošku pomohly injekce, ale po nich jsem přibrala 10 kg, tak jsem je dál neužívala....'

Dana (Čt, 13. 3. 2008 - 12:03)

Ahoj Ivo !! Já bych neztrácela naději, zkusila jsi někdy alternativní medicínu, léčitele atd. ? Lékaři se divili, že když mám narušenou schopnost čichu, že mi to nenarušilo i chuť... Jak jsi k tomu přišla, že se ti ztratila schopnost čichu i chuti?'

Dana (Čt, 13. 3. 2008 - 12:03)

Ahojky ! U mě to opravdu není záležitost několika týdnů, ale posledních cca 10 let. Byla jsem i na ORL jak u nás tak ve Střešovické Vojenské nemocnici a nic mi nezjistili :-('

Dana (Čt, 13. 3. 2008 - 12:03)

Jo, to je možná tvůj názor, ale cítit takové smrady a necítit nic z vůní, které se pro ženy nabízí, to je dost smutný.'

Spousta (St, 12. 3. 2008 - 17:03)

Mě se stalo, že mám čich pouze v jedné nosní dírce. Dostal jsem před 8 lety těžkou virovou rýmu s horečkou. Po ní jsem přišel o čich úplně. Bez jakéhokoliv léčení se mi po třech měsících čich vrátil do jedné nosní dírky. Život bez čichu není nic příjemného, přijdete o spoustu vjemů. Kdo nezažil, neuvěří... Snaha doktorů byla minimální, v podstatě se mi snažili sdělit, že nic závažného to není a že se s tím nic moc dělat nedá. Jsem vděčný, že cítím aspoň na jednu dírku. Postupem let se v ní čich prakticky obnovil.'

Ferry (St, 12. 3. 2008 - 15:03)

Dobrých pět možná i více let necítím a s chutí to je také mizerný.Nic už s tím nedělám a dopřávám si co registruji nejvíce,tzn.kyselé,sladké,slané a i hořkým nepohrdnu'

Jiřina (Út, 11. 3. 2008 - 19:03)

...bylo mi řečeno,že mám čekat půl roku,rok,dva roky.Když se do té doby čich a chuť nevrátí,tak už se- bohužel,nevrátí nikdy....Takže....'

Iva (Po, 3. 3. 2008 - 12:03)

...jsem z toho také velmi vyčerpaná, ale bohužel trvá to už téměř osm let a ještě stále jsem si nezvykla žít bez vůní a chuti a potřebovala bych nějakou naději. Asi jako každý, kdo tohle zažije..Vypadá to, že nejsem sama, beznaděj je však nepříjemná..'

Reklama

Přidat komentář