Reklama

Bolesti krcni patere

eva (Pá, 18. 7. 2008 - 15:07)

ZAŽÁDEJTE SI MAGNETICKOU RESONANCI.TAKY JSEM ŽÁDALA A NECHTĚLI MY JÍ DÁT CHTĚLY MIPÍCHAT LUMBÁLNÍ PUNKCI ALE TO JSEM ODMÍTLA.LÉKAŘ JE ZA TUTO PUNKCI LÉPE OHODNOCEN VE VÝPLATĚ. TRVALA SEM NA SVÉM A PŘINESLA VÝSTŘIŽEK Z NOVIN ,KOLIK CIZINCI DLUŽÍ ZA TAKOVÉ VYŠETŘENÍ A NAKONEC MY JI MUSELY DÁT. CHODÍM KAŽDÝ DRUHÝ ROK NEBOT JSEM PO OPERACI KRČNÍ PÁTEŘ,JAK SEM PSALA V PŘEDCHOZÍM PŘÍSPĚVKU. DNESKA TO CHCE TROCHU TRPĚLIVOSTI A DOSLOVA I DRZOSTI.JEN SE NEDAT A TRVAT NA SVÉM .DNES SI UŽ MŮŽETE VYBRAT.'

Pavel Javůrek (Čt, 17. 7. 2008 - 00:07)

Dobrý den, resp. dobrý večer. Pročítám si víc a víc příspěvky ohledně krční páteře. Co se týká páteře, tak od r. 2002 mám problémy s bederní páteří v oblasti L5 a L6, kde mám vyhřezlé ploténky s koř.iritací, dále pak VAS hrudní páteře a dle toho co tady čtu a dle prohlídky u neurologa pak i s C (krční páteří). Na tu bederní páteř už mám rentgen, CT, absolvoval jsem tzv. PRT obstřik pod CT v rámci myorelaxační hospitalizace na neur.oddělení v nemocnici. Teď k mému zdrav.stavu. Asi je to hlavně o způsobu života, jaké máte zaměstnání a je to také o psychice. Já pracuji jako recepční, pohybu moc nemám i když v mém městě stále někam chodím, ale to není všechno. Od května 2008 jsem celý rozhozený po fyzické stránce. Absolvoval jsem 3x interní vyšetření, kde mi zjistili jednorázově vyšší TSH (hormon štítné žlázy) snížená fu. štítné žlázy, ale mé OL se to nezdálo, neb týden před tím dle KO tam nic nebylo. Následovalo sono a další odběr krve, to bylo po měsíci v pořádku. Na interním oddělení jsem dále měl vyš. gastroskopie (kvůli dyspepsii) mám tam nějaký zánět gastritida a bulbitida. Jakmile jsem byl propuštěn z nemocnice, přidaly se bolesti hlavy, stále závratě, které jsem měl i těsně před poslední hospitalizací a k tomu mám chronický zánět močového měchýře. chtěl bych, aby mě neurolog poslal na CT krční páteře, zda-li tam jsou nějaké změny, protože mě se to už nezdá. Nyní mám stále tlaky v uších, když mám ty bolesti hlavy, jde mi to i do očí, jsem celkově oslaben. NA ORL a očním jsem už byl, tam nic nezjistili. Podotýkám jsem silný kuřák, snažím se to omezovat a mám nadváhu, ta samozřejmě páteři neprospívá. Mám nyní nějaké cviky tzv. SM systém dle Dr.Richarda Smíška. Poraďte, co by to mohlo ev. být.Děkuji.'

Eva (So, 12. 7. 2008 - 08:07)

Ozve se mi prosím někdo kdo je po operaci krční páteře a problémy zůstávají i nadále?.Navíc Vám dají ID ale posudková dělá vše aby Vám ho mohla odebrat tak Vás honí ke komosi každých 6.měsíců?E-mail EVA SUCHOPÁROVÁ"SEZNAM.CZ.'

Jana (Pá, 20. 6. 2008 - 18:06)

Ahoj, už jsem psala, fakt cvičte, ale bohužel někdy to dojde až k operaci. Čím jste mladší, tím je větší šance se z toho dostat. Nejsem přítel braní prášků, ale v akutních momentech to asi musí být. První návštěvu bych zase viděla u neurologa, ten by měl odkázat na spec. vyšetření - CT, MR. Taky se nenechávám "napravovat", to může situaci jen zhoršit. Musí být vyšetření, které ukáže, kde je příčina. Mám za sebou následně operaci beder. páteře a tam kdyby mě někdo chtěl předtím při bolestech napravit, ochrnula bych. Byla prasklá plotýnka a úlomky tlačily na míchu.'

Návštěvník (Pá, 20. 6. 2008 - 16:06)

lidi piste tato diskuse je dobra a uzitecna je nas moc co mame bolesti

Návštěvník (Pá, 13. 6. 2008 - 12:06)

tereza
neurolog, ortoped, rehabilitační lékař, když nejsou dosažitelní, k praktickému lékaři, zda je to opravdu krční páteř.'

tereza (Pá, 13. 6. 2008 - 10:06)

prosím kam mám jít se zablokovanou krční páteří?je mi na zvracení a příšerně mě bolí hlava.děkuji'

Petan (Út, 10. 6. 2008 - 11:06)

dík moc za info :-) ale právě mi jde o ten tlak na zatylku krej občas jde do čela a na nos. ten když bych neměl tak by to bylo skvělý. :-)'

Jana (Út, 10. 6. 2008 - 07:06)

Petane, mě bylo kolem 25ti a měla jsem problémy, co popisuješ. V počátku to se mnou švihlo přímo na ulici, nebyla jsem se schopna udržet na nohou, táhlo mě to na levou stranu, pocit na zvracení. Ještě jsem se styděla, že si kolemjdoucí myslí, co jsem pila. Nějak jsem se dostala k lékařům, vyšetřování atd..., celé to trvalo snad 5 týdnů. Potom napadlo mou praktickou lékařku poslat mě na rtg. hlavy a krční páteře. A tam bylo vidět, že opravdu je to od té krční. Rehabilitace, cvičení, i ta akupunktura mi moc pomohly. Dnes už je to hodně dlouho, semtam ráno špatně otáčím hlavu, ale nic horšího se neděje. Jestli máš sedavé zaměstnání u počítače, to k tomu jen přispěje. Ještě k tomu točení na židli - to mám taky za sebou, je to vyšetření ohledně stability vnitřního ucha. Bylo mi po tom děsně zle od žaludku, ještě že jsem šla na lačno. Doktor, když mě viděl, prohlásil: "Sestro, já si tam taky sednu, roztočte mě!" Pak vrávoral po ordinaci, nebyl schopen se trefit na židli. To jen pro zasmání. Držím palce!'

mjanik (Po, 9. 6. 2008 - 20:06)

krčná chrbtica sa výborne lieči akupunktúrou,stačía 2 až 5 sedení a problémy zmiznú'

petan (Po, 9. 6. 2008 - 10:06)

dobrý den, je mi 20 minulej rok jsem prošel vyšetřeními CT mozku, eeg, evokovaný potencialy, rtg páteře nakonec to uzavřeli úzkostnou neurozou. Motala se mi hlava a cítili jsem tlak v zátylku. Pak to nějak odeznělo. Ale letos jsem byl ve škole zvedl hlavu a najednou jakoby se mi nedokrvil mozek šla na mě mdloba. No o 3 dny později jsem šel k jenomu rehabilitačnímu doktorovi ten mi s tim křupl ale řekl že mam sklon že se mi to tam bude vracet. Byl jsem znova i na neurologii atd. A začal jsem cítit i takový tlak v zátylku který mi hlavně při chůzi nebo nějakem pohybu jde i do čela a na kořen nosu. Mam i rehabilitace a právě ted po jednom cvičení se to zhoršilo, když jsem jel domů a nemohl jsem dát hlavu vůbec do prava, jelikož při jednom záklonu se mi jakoby uplně zabolelo v levim trapezu až nahoru, pak jsem to nějak rozhýbal ale od odpoledne jsem šel ven a po chvilce chůze jsem měl hned ten tlak ze zatylku až do čela a když jdu dýl už jdou na mě jakoby mdloby a točí se mi hlava. Jsem z toho na nic a nervy mam teď uplně mimo jak se bojim. Když jsem pak v klidu je to lepší, ale bojim se pak kamkoliv jít že mi bude zase stejně. Teď mi dělali ještě nějaký vyšetření na krčnim na sluch, a nějaký točení na židli ze zavřenýma očima a to prej mam taky dobrý. Zítra mě ještě čeká sono krku. Má někdo podobnou zkušenost? a ještě v tom zatylku a na krku a nad lopatkou jakobych měl nějakej bod co mě tam bolí a když to zmáčknu je to nejhorší ta bolest, a často nemůžu ohnout hlavu do leva ale když zvednu jakoby to rameno výš tak to jde,( zjistili že mam prej jednu lopatku výš tak nevim jestli to má vliv ) ale zase ted na rtg páteře nic nebylo, doktor říkal že prej tam tyhle blokace nejsou vidět ale já už fakt nevim :-('

Jarmila (Ne, 1. 6. 2008 - 20:06)

Na krční páteř je nejlepší cvičit pokud to jde.Páteř nesmí nachladnout vím ze své zkušenosti když mě páteř prochladne tak si dám teplí šátek na krk stačí chvíli ohřát v mikrovlnce'

EVA (Ne, 1. 6. 2008 - 16:06)

Mám asi tři týdny zavratě.Někdy jsou horší,a někdy je mam minimálně.Doktor mi řekl že je to pravděpodobně od krční páteře.Jinak nemam žádné potíže.Ani mi meboli záda,ani hlava,prostě krom těch závratí mi nic není.Jen mám vysoký tlak,ale léky to nedělají.Jsem z toho neštastna,nevím co dělat.moc prosím o radu'

Markéta (So, 31. 5. 2008 - 15:05)

krční páteř je opravdu spouštěč tolika možných příznaků a pocitů,že si kolikrát myslíte,že vám v hlavě praskne aneurysma nebo,že určitě máte nádor a podobně,o očích ani nemluvím,nebudu vypisovat kolik vyšetření mám za sebou,ale je mi 36 a bolest hlavy mám denně od 27 let....9 let,tenzní bolest v zátylku s propagací do hlavy....cervikokraniální syndrom....mozek,cévy,oči vše v pořádku,lumbální punkce,imunologie vše ok.....jediný nález byl na rezonanci krční páteře,ale jen drobné protruze disků....prý tam může být dráždění sympatiku,ale je to samé kdyby...RHb bez efektu.....nevím,co s tím....dla jsem spoustu peněz za různé preparáty,pomůcky na krční páteř a i když je to někdy lepší,mám i stavy,kdy si myslím,že musím umřít,jak mi je zle,snažím se s tím žít plnohodnotně,nikdy jsem neměla neschopenku....přesto je to velmi stresující a nevím,co s tím......takže držím palce všem,aby to nebylo tak nepříjemné,dá se s tím žít....'

Barbora Rytířová (St, 26. 2. 2020 - 08:02)

Dobrý den. Zkuste ozonterapii v Brně v surgal clinic na krcni páteř a dornovu metodu,či reponanci krční páteře, spinal touch.

Lenka (Pá, 9. 5. 2008 - 19:05)

Je mi 22 let.Tři týdny mám závratě a bolí mě hlava a za krkem.
Doktor mi dal injekce ,které nepomáhají a rehailitace také ne.Prosím o radu zda nevíte o někom kdo by mi pomohl.Děkuji'

Lenka (St, 7. 5. 2008 - 18:05)

Mě pomohlo hodně to, že jsem si koupila lepší matraci na postel (přeci jen na ní člověk tráví spoustu času..., ale každému vyhovuje jiná, mě třeba tvrdší..), taky mi pomáhá, že si dávám na spaní jen pod hlavu menší polštář tak, abych měla hlavu vždy aspoň trochu v předklonu (no boku krk tak nějak vodorovně), ale hlavně ne zakloněnou - na záklon hlavy si musím dávat pozor i normálně, protože mi to dokáže krční páteř děsně zablokovat. Pak je dobrý hlídat, aby nebylo svalstvo kolem krční páteře ztuhlé, takže masáže a dávat si pozor na chlad (když se zpotím, tak je nejhorší ofouknutí, to pak můžu počítat i s několikadenní migrénou, kdy mi dokážou snad lézt oči z důlků :o(.'

T. (St, 7. 5. 2008 - 17:05)

Podělím se o zkušenosti. Práce u PC a vysoká škola, čtení knih atd. Ztuhlá páteř, bolesti až do hlavy, očí, prostě migréna, únava. Jsem lína i unavená cvičit, ale jednou za týden jdu na masáž, aspon trošku úleva. Poprvé to začalo když jsem se učila na přijímačky, pak vždy před státnicema ated už to je při práci k nevydržení. Někdy musím i zhasnout světlo a lehnout si, vzít si valetol, ale vím, že bych měla cvičit.'

PETR (St, 7. 5. 2008 - 15:05)

Je mi 32 a už 6 měsíc mě boli za krkem a hlava.Byl jsem u doktora a ten mi dal rehab. a masaž,ale pomohloto na chvilku.Jesli mate stejne problémy prosím porat.DÍKY'

marta (Po, 14. 4. 2008 - 19:04)

dobry den chodte na masažni lehatka a budete mit klid,je to senzačni věc,a pomaha to.774179203'

Reklama

Přidat komentář