Reklama

Totální endoprotéza kyčle

lenka (Ne, 15. 8. 2010 - 15:08)

taky prosím napiště, jak jste často cvičily, jestli jste chodily (i do schodů) a vůbec jaké činnosti jste zvládaly - první a druhý měsíc po operaci - díky!

lenka (Ne, 15. 8. 2010 - 15:08)

ahoj všem, píšu zas kvůli té své šílené tchýni. v její propouštěcí zprávě se totiž píše o tom, že o lázních se případně rozhodne až po 15. září (v ten den má první kontrolu po operaci, která byla 23.7.). Tedy skoro 2 měsíc po operaci. Jak jste to měli vy? dělali jí tuším cementovou náhradu a je jí 70.

když jsme se jí zmínili o lázních, osopila se na nás, že se jí chceme zbavit (což je v podstatě pravda, protože ji obskakovat je jako sloužit maceše a její dceři v pohádce O dvanácti měsíčkách. Denně se musí jet minimálně 2x pro něco, na co má chuť, skoro se nehýbe, leží na měkkém divanu v obýváku a pořád čučí na tv, když přijde návštěva naříká, jinak je v klidu, ale jen můj muž na den a půl odjel, hned "spadla z postele" a musel ji sbírat soused, takže už to ví celá vesnice. na druhou stranu lidi, co ji přišli navštívit, nepustila dovnitř (prý nemůže chodit), ošetřovatelku nechce, obědy s donáškou taky ne, pořád jen krmí ty svoje kočky (15 vlastních a asi 20 cizích), na psy kašle, takže když byl muž den a půl pryč, nedostali najíst a nikdo s nimi nedošel ven.

už jsem z toho zoufalá, opravdu by bylo třeba poslat ji na měsíc pryč, ale to ona zřejmě nechce, takže se zřekně klidně i lázní, zvlášť když budou dál a ona nebude moct kontrolovat, co se u ní doma děje ..

Aja (Ne, 15. 8. 2010 - 14:08)

Zdravím všechny tepkaře. Zvlášť posílám pozdrav Janě a Yvoně do lázní. To opečovávání se mi líbilo. Majlo, ty už to máš za pár. Tak šťastnou cestu do lázní, hlavně ti přeji pohodovou spolubydlící. Já jsem měla fakt štěstí, první tři týdny mladá paní 45 let, poslední týden také už mladá paní 32 let, sluníčko, obě tichounké, čistotné a milé. Klopím uši a jen mlčky doufám, že ani já jsem nebyla otravná.
Blani, tak ty už máš termín, ničeho se neboj, všichni na tebe budeme myslet a držet pěstičky, aby bylo vše dobré.

Aleno, už jsem volala do nemocnice,chtěla jsem se objednat, ohledně mé druhé kyčle. Na ortopedii je dovolená. Tak ještě chvíli počkám. Jsem rozhodnutá nic už neodkládat a jít do toho. Musím se pochlubit, byla jsem asi po dvou letech poprvé v lese. Ta vůně, stromy, houby. Pajdala jsem o jedné f.holi, ale byla mi pomocníkem, při rozhrnování trávy, kde jsem nacházela nádherné křemenáče.
Čtu si vás pilně, ale jsme vždy jen na skok doma a zase odjíždíme.
Ještě k těm pomocníkům, mým velkým pomocníkem byla i dlouhá lžíce na boty.
Mějte se všichni pohodově

majla (Ne, 15. 8. 2010 - 11:08)

Yvonko děkuji, odpovím odpoledne, čekám na oběd všechny mladé tak chystám. Hezkou neděli všem. Tady v Brně byl před chvílí pořádný slejvák, snad jste vy holky TEPKové všechny v pořádku a nebojujete ještě s vodou

Yvona (Ne, 15. 8. 2010 - 10:08)

Majlo máš tam mail.

Yvona (Ne, 15. 8. 2010 - 10:08)

Ty trekingové hole co mám jsou skládací a těžké. (Stály asi 600 Kč)Na kterých jsem se učila chodit ve Velichovkách jsou neskládací a lehké.Takže s těmi mojemi nejde správně chodit tou severskou chůzí. Také úpon u ruky je jiný.Já mám jen jakoby širší poutko.U těch správných je možno utáhnout pevněji na ruku, pomocí suchých zipu, při zdvihu ruky nemusíš vůbec třeba hole držet.Dobré trekingové hole jde již sehnat od 1200 Kč.Takže Petra 30 je má jistě dobré.

Petra 30 (Ne, 15. 8. 2010 - 00:08)

ty hole by mě také zajímaly :-), vloni jsem dala za hole asi 2 tis., tak snad jsem si koupila dobře...

Alena (So, 14. 8. 2010 - 22:08)

Ahoj tepkaři a tepkařky....Yvono,
mám radost, že ses ozvala a že Ti lázně pomáhají. Jak je to s těmi trekingovými holemi? Které by měly být správné? Já je mám doma také, zatím je ještě nepoužívám, ale teď nevím, zda nemám také špatné...

Yvona (So, 14. 8. 2010 - 22:08)

Ahoj tepkaři a tepkařky. Jsem zase do zítra doma.Cítím se po těch procedůrách čím dál lépe. Hodně mě pomáhá fyzioterapeut.Mě mačká různé body na zádech , kyčlích i zadku, po kterých se rovnám.Manžel tvrdí, že chodím lépe, sice ještě trochu kachním,ale méně. U toho n ácviku trekingových holí jsem zjistila, že mám špatné hole. Mám turistické.Takže používám jen jednu jako případnou oporu,jsem si s tím jistější.Rašelinu mi nechtěli dát, nesmí dávat rašelinu 1 rok po operaci(snad zakazuje zdr. poj.), ukecala jsem je, mám na druhou kyčel a záda -zadek.Jinak mám procedůr hodně. Užívám si zde lázeň. života, sice na tanečky nechodíme s Janou, ale snažíme se hodně na výlety,případně hospůdka.Jen mě vadí,že tu nemaj zatím wifi připojení na všech pokojích (tedy i mého).Na babču jsem si na pokoji již zvykla (nechrápe, chodí spát v 19.h. a vstává mě už o 1/2 6, to je horší,ale přežiju to, samozřejmě bych brala někoho věkově přibližně stejného,ale co nadělám.Tak se tu mějte, zase se ozvu.
Blanko jsem ráda,že ta operace ti vyjde.

Alena (So, 14. 8. 2010 - 21:08)

Blanko,
ještě mám...Ještě Blance :
Petra má pravdu s těmi berlemi. Je to s nimi jednodušší, ušetříš si námahu i bolesti.

Alena (So, 14. 8. 2010 - 21:08)

Alčo,já měla takovej...Blanko,
ještě mám všechno čerstvě v paměti a ta doba před operací je opravdu náročná - nejen fyzicky, ale hlavně psychicky. Neboj, všechno zvládneš a budeš šťastná, až to budeš mít za sebou. Už v nemocnici se Ti brzy uleví po všech stránkách, uvidíš.

Petra 30 (So, 14. 8. 2010 - 21:08)

Alenko,
máš samozřejmě pravdu s tím podavačem :-), já to vlastně všechno znám i ve svém věku, hlavně proto, že mám problémy s klouby (druh artritidy) a některé dny bývají krušné..
Blanko, těch vychytávek je spousta, každý druhý web se zdrav. potřebami nabízí spoustu vychytávek, některé už mám taky, ale na jiné problémy- bez nich bych ani nemohla normálně fungovat, takhle si nikdo ničeho nevšimne a vypadám jako normální třicátnice :-), o tom bych už mohla napsat román :-).
Držím ti palce, určitě všechno dobře dopadne - pochopila jsem to dobře, že ještě zvládáš chodit půl dne bez berlí? já bych s nimi chodila asi pořád, značně se ti uleví...

Blanka (So, 14. 8. 2010 - 14:08)

Mrkla jsem na ty navlékače ponožek, no to je výborný, taky zápasím s nazouváním. Ani jsem nevěděla že něco takovýho je. Ještě že sem chodím. Jen žasnu co vše se dá vylepšit při takovém omezeném životě.

Blanka (So, 14. 8. 2010 - 14:08)

Alčo,já měla takovej nával emocí a úlevy když mi to řekl,že jsem se tam málem rozbrečela. Je to den ode dne náročnější. Nespím,do jídla už mi taky moc není,pořád bolesti. Ted jsme tu měli šílené dusno a v noci obrovskou bouřku tak i to počasí mě morduje,že ani přes prášky na bolest nespím. Tak doufám že po operaci bude líp. Jak budu chodit na krev tak 2 dny před nesmím žádné léky. Já se asi zblázním,nevydržím půl dne,to už pak lezu a chytám po berlích,natož 2 dny.

Alena (Pá, 13. 8. 2010 - 23:08)

Tak dnes se konečně trochu...Blanko,
tak to jsem ráda, že Ti to dobře dopadlo. Když si představím ty pořadníky na operace, tak by to byl nakonec asi pěkný maglajs, kdyby se kvůli "ženským záležitostem" musely pořád měnit. Hlavně, že máš dobrou doktorku na gyndě, s její pomocí to zvládneš.

Alena (Pá, 13. 8. 2010 - 23:08)

Zjistila jsem, že existuje...Petro,
tak přesně ten navlékač ponožek za 140,- Kč mám a když jsem se s ním naučila zacházet, dělal mi dlouho dobrou službu. Už i před operacemi, kdy každé sehnutí (pokud to vůbec šlo, pak už ne),bylo pro mne hrozně bolestivé. I když si tu na něj v diskuzi někteří stěžovali a oblékali si ponožky jiným způsobem (pomocí ručníku či holí), já mohu jen doporučit.
Ten podavač ze svých zkušeností neznám ("pracovala" jsem holemi nebo podával manžel), ale může to být také dobré a nejen pro starší.

Blanka (Pá, 13. 8. 2010 - 20:08)

Tak dnes se konečně trochu líp vyspím. U ortopeda to dopadlo dobře. Prý kvůli měsíčkům takové operace nemění. Takže půjdu na gynek.se domluvit. Mám skvělou MUDr.takže snad mi poradí. mám opsané to co jste mi tu psali a uvidím.

Petra 30 (Pá, 13. 8. 2010 - 20:08)

Zjistila jsem, že existuje navlékač ponožek a není tak drahý:
http://www.dmapraha.cz/katalog/oblekani/0/582

Pak ještě existuje prodlužovací podavač (zvlášt ti starší to mohou ocenit), ten už je ale dražší...
http://www.zdravi-zdravotnickepotreby.cz/product.asp?P_ID=737&numLanguageID=2

Alena (Pá, 13. 8. 2010 - 19:08)

Ahoj všechny TEPKY :-))
Tak...Jano,
tak to vypadá docela dobře. A co ty noční výlety, o kterých psala Yvona? To jsem ještě neslyšela. Měj se stále prima, pozdravuj Yvonu a zase napiš.

Jana (Pá, 13. 8. 2010 - 16:08)

Ahoj všechny TEPKY :-))
Tak ve Velichovkách je to tam, že pravá část v Masarykově domě má možnost připojit na internet a to kabelem za poplatek. Platí se nějaká vratná záloha a za připojení na celý pobyt myslím 450 Kč. Já bych to mohla mít ale vzala jsem si z domu svoje připojení. Yvona je na stejném patře ale na druhé straně a tam připojení není. Řeší to z domu, protože každý víkend utíká :-)) Co se týká procedur, tak jsem měla štěstí na fyzioterapeutku i masérku, jinak koupele, cvičení na suchu, cvičení v bazénu, elektriky apod. Tělo zatím po tom týdnu neprotestuje. Jinak si užíváme výletů a procházek do restaurací a kaváren. Už se na tebe Mailo těšíme.

Reklama

Přidat komentář