Reklama

Těhotenství v pozdějším věku

Šídlo (Ne, 14. 9. 2014 - 18:09)

Ahoj chtěla bych reagovat s...Děkuji vám za názor, velmi poučný!!! Mám již 3 děti a nyní mám po rozvodu novou přítelkyni a ta nemá žádné dítě! Ještě by strašně dítě chtěla, ale věnovala se cestování, karieře a pod a nyní je jí již 45 let! Je to velmi pozdě na první dítě, ale mám již vnoučata a ještě se na dítě cítím! Je to veliké dilema!!!!!!!!!

Opravdu (Ne, 22. 2. 2009 - 11:02)

nechapu, jak souvisi to, ze je pani vysokoskolacka, s tehotenstvim v pozdejsim veku?

marclka (Ne, 22. 7. 2012 - 16:07)

je riziko mít první dítě ve 47letech

Franta (Po, 14. 7. 2008 - 23:07)

Co tím myslela, ví pánbůh, vždyť jí nemusí paní Blanka poslouchat. Ať poslouchá jenom doktory a těší se na dítě.

Petr (Po, 14. 7. 2008 - 23:07)

Jiřino, nechápu tvůj příspěvek Blance.
Co jsi tím myslela?

Lenka (Po, 14. 7. 2008 - 21:07)

Vsechny zdravim,ja jsem 37 mamina,mam 3 deti,16,13, a 3letou slecnu.Vsechny tehu byli chtene a planovane,bez ohledu na vek.A o tom to myslim je,je sice fakt,ze lip vse jde okolo 30 veku,nez okolo dvaceti..ale pokud je vase touha po ditku opravdova,jen vam to "neujelo!,ale je chtene,vse se zvlada a bere stejne,at je vam 20,ci 40!!!Ale horsi nez vsechny vlastni pochybnosti ,jsou reakce okoli,casto bohuzel i rodiny,babicek..Ceska spolecnost si zaskatulkovala,ze ditko v tu dobu,staci tak dve,tri,to uz je magorina..a dite oklo 35=40?,to uz vas maji za cvoka,socku,cloveka bez mozku..Ja si myslim,ze tohle vsechno je hlavne veci te kazde zeny,kdy budE RODIT DETI?KOLIK A V JAKEM VEKU JE POCNE!Chapu kolikrat ty pochybnosti,tlak okoli dokaze delat paseku,ale nikomu neni nic do toho,kdy chceme,nebo nechceme deti!Ziji ted ve state,kde je to kazdemu fuk,vice cetne rodinky nejsou raritou,naopak,je to zde kazdeho vec,nikdo po vas nekouka,deti jsou zde neco jako zazrak,je jim zde udelano vsude hezke prostredi,i na pitomem urade herny atd a chovani k maminkam ukazkove,to v cesku bohuzel nebude asi nikdy,to je v lidech zazite...Ale ja si stejne,spolecne s manzelem,budu delat v tomto smeru,co chceme,dokonce jeste snazinkujeme o dalsi ditko,i na prani nasi male.Preju vsem hodne sil,pochopeni,hlavne od rodiny a pratel!Pokud se ho nedostava,cloveka to boli..Ale svet se toci dal a kazdy at dela,jak on citi!Daleko horsi jsou,myslim,maminy,co maji ditko sice ve vzornem dvacatem roce..ale jejich nervy,krik..na ditko,by potrebovali nakopat do zadecku..Preu vsem zenam,at se jim splni jejich touha po ditku v jakemkoliv veku!Myslim,ze poznamky zde tipu-to si zacinate uvedomovat dost pozde..atd..jsou zbytecne,podle a hlavne nikomu do toho nic neni..uz to,ze vam zde nekdo otevre sve srdce,ceka radu,spise nakopnuti,zda tehotnet..a zatim se mu dostane tohoto?!!!Nedospele a podle...

Jiřina (Pá, 4. 7. 2008 - 13:07)

To si začínáte uvědomovat dost pozdě. Chtěla jste být asi moderní a jít s dobou?

blanka (Pá, 4. 7. 2008 - 13:07)

je mi 46 a jsem těhotná,řeším co dál mám3 skoro dospělé děti. uvědomuji si ,že dítě bude v ZK škole a já v duchodu.Jak ho potom udržím na škole,když ted se musíme s manželem dost snažit,všechny děti studují

Simona (Pá, 8. 11. 2019 - 13:11)

Si fandíte, když si myslíte, že budete do 15 let v důchodu :-) Možná, až bude dítě na vysoké...

Alex (Čt, 15. 5. 2008 - 14:05)

hm, stydět se za svou matku kvůli věku?! Já jsem porodila ve 20, mé mamce bylo tehdy 39. Pokaždé, když s mým synem kamkoli jde, všichni si myslí, že je to jeho maminka a moc se diví, že je babička.

41let (Út, 13. 5. 2008 - 12:05)

ale,ale vždyť má pravdu.ženy by měli rodit zdravé děti av produktivním věku.Já se své matce narodila když jí bylo 39 a styděla jsem se před spolužáky každej si totiž myslel,že je to moje babička.hrůůůza dnes to sice vidím už trochu jinak. ale rodit děti ano ale opravdu tak do 35-ti let a pak už je to riziko ve všem...

Mirka (Po, 12. 5. 2008 - 19:05)

Milé dámy,
letos mi bylo 44 let a mám už 1 dospělého syna.
Vlastně jsem jej vychovala sama.
Před časem jsem potkala partnera, s kterých bych miminko ještě moc chtěla (on také).
Samozřejmě, že mám trochu obavy,ale spíše z toho, že se mi nepodaří otěhotnět.
Pokud máte v tomto věku s těhotenstvím zkušenost, prosím, podělte se o ni (budu
doufat,že uslyším především ty kladné, ale díky i za ty druhé). mirka

iva (So, 17. 11. 2007 - 22:11)

Ali,jako stařěna si fakt nepřipadám a užívám si to,taky mám dvě děti,23 a 20 let,jak odrostli,tak jsem si užila,všechno dohnala no a ted jsem se zase zklidnila.Ale je pravda,že moje vrstevnice si klepou na čelo a jsou štastný,že mají děcka velký a do tohodle by nikdy nešly.A říkají : Ivo,ty seš takovej chudák,ani s náma nemůžeš jít pařit,všechno podřizuješ děcku,ráno musíš vstávat,denně vařit,pořád za ním uklízet...atd.Mají pravdu,ale je to o prioritách,ted prostě mám dítě,tak se mu věnuju,času mám dost,nic mi neuteče a kdyby ano,tak mi to nevadí,už jsem si svoje užila.
Monika to vzali z gruntu,ale pokud se na to cítí,budu jim držet palce v druhém kole,at to ustojí.Bude to pěkná zabíračka,ale se srdcem na pravým místě se zvládne vše,hlavně ve dvou.

Eva (So, 17. 11. 2007 - 21:11)

Moniko,to tě tedy obdivuju.Většina párů,která měla děti v mladém věku,se spíš těší,že děti odrostou a oni budou mít konečně čas na své zájmy a doženou,o co v mládí přišli....
Mám postiženou holčičku a jednou bych měla ráda zdravé dítě.Ale čas letí,jsem s malou sama a kdoví,jak to jednou bude...

Monika (So, 17. 11. 2007 - 21:11)

Brali jsme se s manželem v 19ti letech, narodil se syn, za dva roky dcera. Považovala jsem to za úžasné. Ještě nám nebylo třicet a měli jsme děti deseti a osmileté, začínali jezdit na kole, běžkách, děti nám byly parťáky, moc jsme si s nimi rozuměli. Najednou nám bylo ale 36 a sedmnáctiletý syn a 15ti letá dcera se rozjeli do světa do škol a my se nechtěli smířit s tím, že budem manželé středního věku a těšit se na vnoučata....při dnešních možnostech mladých v nedohlednu. Tak jsme "šli do druhého kola", máme 2,5letého klučinu a čekáme...zatím nevíme, ale na řadě je doufám holka...

Alena (Út, 13. 11. 2007 - 09:11)

Tak vidíš, Ivo, a připadáš si jako nějaká stařenka? Asi ne, viď? Já na tom taky nevidím nic divnýho, ani špatnýho, a navíc si to teď určitě víc vychutnáš, než ve dvaceti.

iva (Čt, 8. 11. 2007 - 18:11)

já otěhotněla ve 40ti,těhotenství super,normálně jsem chodila do práce a užívala jsem si to.Ted jsou mu dva roky,je pravda,že mi dává velmi zabrat,do klidného dítka má daleko,ale neměnila bych.A i když jsem na to zůstala sama a ještě musím jít občas pracovat abychom vyšli,tak jsem šťastná a neumím si představit,že by se nenarodil,když už se to stalo.V plánu to ale nebylo.

iv. (Čt, 8. 11. 2007 - 17:11)

Marcelko,i já posílám gratulace (a tiše zavidím ) a moc, moc držím pěstičky aby vše probíhalo jak má.Hodně štěstí!!!

Sova (Čt, 8. 11. 2007 - 17:11)

Marcelko, taky gratuluju. A vy ostatní, když se na to cítíte, jděte do toho, a neposlouchejte škarohlídy, ani debilní rádobyvěděcké statistiky!

Alex (Čt, 8. 11. 2007 - 14:11)

Gratuluju Marcelo a přeju hodně zdraví.

Reklama

Přidat komentář