Reklama

Citalec

laura (So, 19. 1. 2008 - 00:01)

A Leno, citila ses po nem jako driv, pred onemocnenim? Brala jsi asi klasiku, 20 mg denne, ze jo? Ani se ti nezdalo, ze bys byla utlumenejsi nebo naopak excitovanejsi, neprijemne hyperaktivni? diky...

Lena (Pá, 18. 1. 2008 - 15:01)

Brala jsem citalec několik let a bylo to úspěšné.Do roka jsem na něm zpátky.Ač jsem se cítila skvěle,tělo řeklo dost.Vím ,že mi zase pomůže.Mám panickou poruchu.

Lena (Pá, 18. 1. 2008 - 15:01)

Brala jsem citalec několik let a bylo to úspěšné.Do roka jsem na něm zpátky.Ač jsem se cítila skvěle,tělo řeklo dost.Vím ,že mi zase pomůže.Mám panickou poruchu.

__utma=48467763 (St, 16. 1. 2008 - 01:01)

Rozhodne si ho vyzvednete,beru ho pres rok a jsem v pohode.Predtim jsem mela hrozne deprese a nez se k nim vratit,tak ho budu klidne uzivat do konce zivota.

Návštěvník (St, 16. 1. 2008 - 01:01)

Rozhodne si ho vyzvednete,beru ho pres rok a jsem v pohode.Predtim jsem mela hrozne deprese a nez se k nim vratit,tak ho budu klidne uzivat do konce zivota.

Návštěvník (Ne, 13. 1. 2008 - 19:01)

ahoj chtela bych jen napsat ze me lekar napsal citalec a ja ho nevyzvedla,nechci brat nic,ale nevim co delat jsem porad nervozni

Javůl (So, 15. 6. 2019 - 23:06)

Tak si nic neber a buď nervózní.

Návštěvník (Ne, 13. 1. 2008 - 19:01)

ahoj chtela bych jen napsat ze me lekar napsal citalec a ja ho nevyzvedla,nechci brat nic,ale nevim co delat jsem porad nervozni

Veronika (Út, 8. 1. 2008 - 20:01)

ahoj, už to bude dva roky co užívám citalec a musím říct, že teď jsem zase jako dřív, než jsem začala mít úzkosti. Co se týče návyku. Na Citalec návyk nevzniká, jde o to, že by se měl užívat dlouhodobě, protože udržuje hladinu serotininu v mozku a nesmí se rychle vysazovat. Vysazovat se začíná pozvolna a myslím, že se to nedá uspěchat. Po půl roce užívání jsem ho chtěla vysadit, ale začaly se mi úzkosti vracet. Řekla jsem si, že to nebudu hrotit. Snažím se, ale nespoléhat na léky a snažím se mít koníčky, atd. U každého je to jiné. Někdo má své stavy periodické, ale někdo je má jednorázově, takže po vysazení zhoršení stavu neucítí. Snažila jsem se hodně nastudovat o tom co vlastně užívám, protože jsem se těžko smiřovala s tím, že jsem mladá a už užívám AD, ale jsou to novodobé léky, které nenarušují osobnot, což můžu potvrdit. Ze začátku jsou po nich trošku rozšířené zorničky a menší ospalost (nic dramatického), ale do 14 dnů se to srovná. Takže to jsou mé zkušenisti.Hodně štěstí všem.

Dagmara (Út, 8. 1. 2008 - 19:01)

Ahoj ja bych chtela zacit uzivat Citalec ale bojim se ze si na neho moc zvyknu. Mam problem s nevlastnim synem a uz to nezvlada. Je v puberte a je to hrozne. Verim jak puberta prejde tak se vrati vse do starych koleji. Jen to vydrzet.Ale co navyk na ty prasky.Porad te prosim.

laura (Út, 8. 1. 2008 - 00:01)

Ahoj, ja jsem teda po Citalecu spis zhubla, ale je to individualni, spis slysim o lidech, kteri po Ad priberou. Souvisi to s mechanismem ukladani tuku atd., ale hlavne jde asi take o to, ze kdyz se clovek zklidni a citi se vice spokojeny, zacne i vic jist - ve velkych psych. problemech jsem vetsinou jist prestala.Jinak HANKO, mylsim, ze se toho Citalecu bat nemusis, co se tyce rakoviny prsou. Nektera Ad mohou zvysit tvorbu prolaktinu a zastavit zene menstruacni cyklus, ale myslim, ze Citalec mezi ne nepatri, tak mi to vysvetlila jedna znama z psychiatrie.

Hanka (Po, 7. 1. 2008 - 00:01)

Po vyšetření prsou mi doktor řekl, že mám "mladá prsa" (v mých 44 letech), a vysvětlil to tak, že mám velmi mnoho hormonů. A upozornil mě, že bych neměla brát žádné hormony. Mám teď začít brát citalec a bojím se, abych nevyvolala rakovinu prsou.

jana (Po, 7. 1. 2008 - 00:01)

Jsem přecitlivělá a nervní a mívám úzkosti, a hlavně jsem už dlouho moc hubená. Cilatec mi předepsal doktor na gastro abych přibrala. Máte někdo zkušenost, že jste po citalecu přibrali?

laura (Po, 24. 12. 2007 - 23:12)

Sono, to s tim nosem je dost divny! Vysvetlili ti, jak to s tim souvisi? ja mam vlastne celorocne problemy s nosni sliznici a rymou, ale pri brani Citalecu jsem nejakou zmenu nezaznamenala... a co beres ted za AD?

Soňa (St, 19. 12. 2007 - 08:12)

Ahoj a děkuji za odpověd. Citalek mi pomohl docela dost, ale asi jej budu muset vysadit protože se mi při smrkání vždy ráno tekla krev z nosu, tak mi lékař na nosním doporučil vysadit . Máte někdo takovou zkušenost,napište prosím,docela mě to zaskočilo . Děkuji
Antikoncepci neberu, protože mám od 16. let migrény a při užívání HA se vždy zhoršili.

laura (So, 15. 12. 2007 - 18:12)

SONA Ahoj, po Citalecu mi spatne od zaludku nebyva, ale slysela jsem, ze je dobre se pred branim Citalecu dobre najist, aby nesel nalacno. To pry pak muze zpusobit zaludecni problemy. A jinak ti pomaha?
ALINA Ahoj, ja pri Citalecu beru Jadine. Zadny vliv nepozoruju, ptala jsem se doktorky - brat se to takhle muze, ani to nestizuje ucinnost antikoncepce pry (coz treba trezalka dela, bacha na ni).

Alina (St, 12. 12. 2007 - 10:12)

Ahoj. berete holky při léčbě citalecem i HA? Nemá to na sebe nějaký vliv?

Soňa (Ne, 9. 12. 2007 - 18:12)

Ahoj beru citalec už 9 měsíců, někdy semi stane,že mi po něm není dobře od žaludku. Jestli máte podobné zkušenosti tak prosím napište co vám pomohlo. děkuji

laura (Pá, 7. 12. 2007 - 16:12)

ja myslim, ze je to potreba urcite postupne, treba kazdy den pulku, nebo celej jednou za dva dny, aby to pro telo nebyla takova velka rana.navykovy neni, ale kdyz se proste telu prestane dostavat neceho, na co bylo dlouhou dobu zvykle, samozrejme, ze to s nim zamava, kazdopadne by sese mela poradit s doktorem.

jana (Pá, 7. 12. 2007 - 08:12)

Měla by jste se poradit s lékařem,myslím,že na citalec 10 je rok dost dlouhá doba,a pomohl Vám?Stačili Vám jen 10?Říkají,že Citalec není návykový,ale nevím jestli je to pravda.Když vynecham,tak nejsem ve své kůži zase úzkost.Teď nevím jestli je to jistá vsugesce,polkni prášek a vše je OK.Jsem zachráněná nic se mi nemůže stát,a že by to bylopravdu návykový lék?Z citalec 20 snížit na 1 denně,pak asi přejít na 10 a nic,ale z 10 netuším

Reklama

Přidat komentář