Reklama

Citalec

Lucie (So, 23. 12. 2006 - 23:12)

Zdravím, nevíte, za jak dlouho vzniká na ho vzala zatím asi 6 x a nevím, jestli mám pokračovat. Mám z AD trochu strach. Budu už mít problémy? Beru zatím jen 10 mg denně.

Jitka (Ne, 17. 12. 2006 - 15:12)

Měla jsem to takhle podobně. Jsou prostě typy lidí, kterým léky nepomáhají. Je to v našich povahách. Ty se nedají změnit ani práškama. Proto cítím svůj život jako boj a nikdo mně nechápe. Spíš je to přežívání a už od svých 18 let hledám nějakou hnací sílu, co by mi v životě pomohlo. Bohužel musím říct, že se mi stav právě hodně zhoršil vlivem pracovního stresu.Takže je to začarovaný kruh a ty léky jsou jen slabou náplastí na problémy. Hodně zdaru a síly!!!

James (Út, 28. 11. 2006 - 17:11)

AHOJ VŠICHNI-VŠECHNY. MOC VÁS KOHOKOLI PROSÍM O RADU.3 MĚSÍCE JSEM BRALA COAXIL-NA DEPRESI A PANICKÉ STAVY.NEPOMAHAL A VŠE BYLO PO CELOU DOBU STEJNĚ STRAŠNÉ.I KDYŽ..STAVY DEPRESE ZŮSTALY,SNAD PANIKA SE ZLEPŠILA. DOKROT MI JE POSTUPNĚ VYSADIL A NYNÍ PŘES MĚSÍC BERU CITALEC 20 A STÁLE JE MI HROZNĚ. DOKTOR UŽ KROUTIL HLAVOU... MÁTE NĚKDO ZKUŠENOSTI S TÍM, ŽE STAVY DEPRESE BYLY NEPŘETRŽITÉ A NIC NAZABÍRALO?...PODOTÝKÁM, ŽE MÁM ÚŽASNÉHO ROČNÍHO SYNA A MANŽELA ATD, ČILI ŽÁDNÝ OPODSTATNĚNÝ DŮVOD KE SMUTKU. SILNOU DEPRESÍ TRPÍM JIŽ MNOHO LET.
MOC DĚKUJI.

Jeana (St, 22. 11. 2006 - 13:11)

Tak mě zabral asi za tři týdny a ještě jsem v těch třech týdnech zhubla 5 kg!!!

Katerina (Pá, 9. 4. 2021 - 13:04)

Jakto ?

Linda (Út, 21. 11. 2006 - 15:11)

Beru ho taky. Asi 3 měsíce. Začínala jsem na 10mg, to jsem zlepšení necítila. Po 3 týdnech jsem dávku zvýšila na 20mg a začalo se to zlepšovat. Teď je mi mnohem líp, i když úplně skvělé to ještě není. Chce to čas.

Jana2 (Út, 21. 11. 2006 - 15:11)

A pěkně prosím, jak dlouho trvalo, než Vám zabral? Já ho beru asi 18 den a zatím nic. Není to ani špatné, ale ani dobré. Asi jsem do něho vkládala velké naděje......

Návštěvník (Po, 20. 11. 2006 - 21:11)

KOnečně napsala také osůbka v přechodovém věku. S Citalecem jsem začala před měsícem, měla jsem psychické problémy, připadalo mi, že mě nikdo nechápe a skoro vše mne dojímalo. Ještě to není nejlepší, ale pokrok a zlepšení jsou viditelné. Můj pohled na svět kolem mne je jiný, dovedu se radovat, nad určité problémy, které jsem neustále měla potřebu řešit a nevěděla jak, se dovedu povznést a mám pocit, že i pro mé okolí jsem příjemnější a z toho mám největší radost. Všem držím palce.

Karla (Po, 20. 11. 2006 - 16:11)

nebojte se toho.
Je lepší užívat Citalec než se trápit a trápit, k tomu se přidají různé somatické obtíže.
Zkuste pomalu, třeba jen čtvrtečku, po čase půku atd., to samé při vysazování, já ho brala 3 roky a vysazovala asi dva měsíce a skoro rok jsem v pohodě. Pomohl mi.

martina (Ne, 19. 11. 2006 - 18:11)

Ahoj, Citalec beru cca 4 roky. Je to rozdíl, měla jsem dost velké problémy s psychikou.Je to podstatně lepší, dávky mám už jen minimální. Myslím,že než se trápit v depresi a řešit to jinými prostředky, tak je lepší užívat Citalec.

Jana (Pá, 3. 11. 2006 - 10:11)

Petro, já užívám Citalec a dlouho jsem se tomu bránila. Nejdříve jsem také zkoušela přírodní léky, ale bohužel nezabraly. Byl to Jarsin. Z třezalky tečkované. Nejlepší přírodní antideprasivum.

Petra (Pá, 3. 11. 2006 - 10:11)

Ahoj Vám všem,jsem již 3 měsíce doma s chronickým zánětem tlustého střeva a snad víc jak samotné střevo mi dává zabrat psychika. Ale prý to s tím logicky souvisí. V pondělí bych měla jít už do práce a na cestu jsem také dostala Citalec. Zatím jsem si ho nevzala,také mám obavy z pozdějšího vysazení a možná ještě horších stavů. Ale cítím takový nepříjemný vnitřní třes a nejsem to prostě já. Nic mi nebaví,netěší,mohla bych brečet na požádání,no prostě stav na draka,vážně. A taky jsem pro své okolí určitě nesnesitelná. Byla bych raději za nějakou přírodní pomoc,jestli někdo máte dobré zkušenosti s něčím jiným než s Citalecem. Přeji Všem pevné nervy a zdraví vůbec :o). Petra

P21 (Po, 30. 10. 2006 - 20:10)

DOBRÝ VEČER, KARLE. TO, CO PÍŠETE MNE OPRAVDU MRZÍ. TAK SI ŘÍKÁM, JESTLI SE TO NEDÁ NĚJAK ŘEŠIT... MYSLÍM ZMĚNOU VAŠEHO VZTAHU A JEJÍHO CHARAKTERU. VY JÍTE TY PRÁŠKY Z DŮVODU NEROZUMĚNÍ SI S MANŽELKOU NEBO Z PSYCHICKÝCH PROBLÉMU, KTERÉ TAM JSOU I BEZ SOUVISLOSTI S NÍ? TO PŘECE NENÍ MOC SPRÁVNÉ, ABY JSTE MANŽELSKÉ PROBLÉMY ŘEŠIL ANTIDEPRESIVEM, ŽE? NENÍ VAŠE SITUACE LEHKÁ A DĚŤÁTKO TO JEN "ZHORŠUJE", ALE JISTĚ JE ZDE NĚJAKÉ ŘEŠENÍ...

Karel (Čt, 19. 10. 2006 - 15:10)

Zjisteni:
Ja jsem prestal uzivat citalec a jsem zas vztekly jako pes.. ale jenom se svou partnerkou. Je jako gestapak a prenasi zlou naladu na okoli, zjistil jsem ze nejsem sam koho znervoznuje jeji pritomnost (taky u ni v praci dela zlou krev)... anejhorsi je, ze nedokazi od ni odejit protoze mame male dite. Takze budu radeji jist to svinstvo.. ale budu se synem... blby ze?

Karel (Čt, 19. 10. 2006 - 15:10)

Zjisteni:
Ja jsem prestal uzivat citalec a jsem zas vztekly jako pes.. ale jenom se svou partnerkou. Je jako gestapak a prenasi zlou naladu na okoli, zjistil jsem ze nejsem sam koho znervoznuje jeji pritomnost (taky u ni v praci dela zlou krev)... anejhorsi je, ze nedokazi od ni odejit protoze mame male dite. Takze budu radeji jist to svinstvo.. ale budu se synem... blby ze?

Karel (Čt, 19. 10. 2006 - 15:10)

Zjisteni:
Ja jsem prestal uzivat citalec a jsem zas vztekly jako pes.. ale jenom se svou partnerkou. Je jako gestapak a prenasi zlou naladu na okoli, zjistil jsem ze nejsem sam koho znervoznuje jeji pritomnost (taky u ni v praci dela zlou krev)... anejhorsi je, ze nedokazi od ni odejit protoze mame male dite. Takze budu radeji jist to svinstvo.. ale budu se synem... blby ze?

Karel (Čt, 19. 10. 2006 - 15:10)

Zjisteni:
Ja jsem prestal uzivat citalec a jsem zas vztekly jako pes.. ale jenom se svou partnerkou. Je jako gestapak a prenasi zlou naladu na okoli, zjistil jsem ze nejsem sam koho znervoznuje jeji pritomnost (taky u ni v praci dela zlou krev)... anejhorsi je, ze nedokazi od ni odejit protoze mame male dite. Takze budu radeji jist to svinstvo.. ale budu se synem... blby ze?

(Út, 17. 10. 2006 - 08:10)

Vzhledem k tomu,že jsem věkově baba v přechodu,kde psych.potíže jen vzrůstají,udělal ze mě citalec za 4roky užívání ženskou,která dokáže řešit život tak,jak nikdy předtím!Když to tam není-serotonin v mozku-musí se dodat,tak jako inzulín cukrovkáři!Negativní pocity při jeho i z jeho užívání zásadně nemám.Přeji VŠEM příjemný život!!!

katrinka (Po, 16. 10. 2006 - 15:10)

Monika, ja som citalec brala a syncek je nastastie v poriadku(2r). Psychiater mi ho odporucal, lepsie kludne tehotenstvo s liekmi ako rozbita mamina. Nie je to Tvoja vina!!!

monika (So, 14. 10. 2006 - 22:10)

Brala jsem citalec 3 měsíce a otěhotněla jsem. Asi z té pohody. Ale dítko v pohodě není. Špatná genetika, autismus. Nevím zda to na to mělo vliv, ale určitě nic neberte, i když jsou to v podstatě jen hormony. Mě už na to nikdo neodpoví.Snad abych se necítila vina. Ale víčitky a vinu si budu dávat pořát!!! Budete to muset bez citalecu vydržet.

Reklama

Přidat komentář