Reklama

Citalec

Jarka (Po, 31. 1. 2005 - 23:01)

Věro prosím tě, jak dlouho jsi ho brala a jak je ti nyní? Beru Citalec 5 měsíců, mám ho na další dva a půl a vůbec nemám dojem, že by se dal vysadit. Říkala mi p. doktorka, že se bere dlouhodobě, ale nevím, co tím myslela a jdu za ní až za dva a půl měsíců. Prosím tě, dej mi vědět jak to bylo u tebe. A pomohl ti celkově? Díky. Jarka.

věra (Po, 31. 1. 2005 - 22:01)

citalec jsem vysadila před třemi týdny.Měla jsem i nepříjemný třes v noci a byla jsem více přecitlivělá.Docela dost normálních věcí mě rozbrečelo, ale teď už je to v pořádku. Takže asi těch 14 dní bylo přechodné období a tak trochu nervy.

jitka (Čt, 20. 1. 2005 - 08:01)

ahoj.Taky v dubnu mám začít vysazovat Citalec a mám strach,že budu zase jako na začátku.už asi dva dny cítím mírný třes,ale jen zatím v noci.je pořád do kola.

věra (Út, 18. 1. 2005 - 17:01)

Chtěla jsem se zeptat, jak se u vás projevilo vysazení Citalecu.Já jsem ho po půl roce přestala brát, ale citím se teď skoro jako na začátku.Doufám, že se to srovná, ale kdy.Je možné, že mam všechny ty nepříjemné stavy díky vědomí, že už Citalec neberu?

Návštěvník (Út, 9. 3. 2021 - 21:03)

V průběhu 10 let jsem ho brala již třikrát a vždycky mi pomohl dvakrát jsem ho pomalu vysadila a bez problémů. Momentálně ho beru potřetí jelikož jsem měla kovid a nemohu spát. Také mi to pomáhá zvládnout tuhle dobu, jelikož se starám o velmi staré rodiče, Také mi sklidňuje srdeční arytmie. Nedám na tento lék dopustit. Stačí mi 10 mg denně.

Alena (Pá, 12. 3. 2021 - 14:03)

Mohu se optat ? ten citalec ti zabírá i na nespavost?

Jarka (Ne, 28. 3. 2021 - 17:03)

Alenko, na nespavost nepomáhá. Někdy si musím pomoct i Neurolem. 1/4 tbl. 0,25.

Jarka (Ne, 28. 3. 2021 - 17:03)

Přidávám se k diskuzi. Beru citalec ráno l tbl cca asi půl roku. Jednu dobu to vypadalo celkem dobře. Teď poslední dobou se mi zhoršily úzkosti. Má někdo zkušenosti? Doktorka úřaduje pouze přes telefon.

Jarmila (Pá, 17. 12. 2004 - 11:12)

Ahoj. Beru Citalec něco málo přes tři měsíce, dvacítku. Zpočátku jsem užívala desítku, takže to bylo tak 3 týdny. Necítila jsem nic, možná tak po 14 dnech jsem byla klidnější. Předtím jsem užívala v případě potřeby, takže ne pravidelně, diazepam 10, neurol, lexaurin. Podobné léky se s Citalecem nesmějí brát, měla jsem problémy s usínáním. K tomu někdy tedy beru Stilnox. Citalec po delší době užívání pomáhá. Ahoj Jarmila

Anna (Čt, 16. 12. 2004 - 09:12)

Můžete mi říci,jak jste reagovali v prvních dnech na učinky prášku.Mám jej začít brát a celkem se obávám toho,že mi bude dost zle.Díky.A.

Andrea (Pá, 10. 10. 2003 - 08:10)

zdravím Vás, co se týče Citalecu, jsem v podobné situaci jako Vy jak s depresemi, tak s plánováním mateřství. Ptala jsem se na jeho připadné negativní vliviy mého ženského lékaře, který mi řekl, že Citalec určitě není dobré brát v těhotenství ani před ním, protože Citalec v sobě obsahuje mimo jiné látku prolaktin, který působí antikoncepčně, tzn. že by se Vám mohlo nedařit přímo otěhotnět. Proto je nutné konzultovat tuto záležitost se svým lékařem - neurologem, kdy je nutné buď postupně omezovat dávky tohoto léku až jej zcela vysadíte, případně ho nahradit jiným.Budu nám oběma přát, aby jsme se zbavili našich potíží a vše šlo jen k lepšímu.Hezký denVaše čtenářka, 25 let

Jirka (St, 6. 8. 2003 - 18:08)

Co se týká braní Citalecu v těhotenství a při kojení tak v informačním letáku toho léku je napsáno že účinky nebyli zkoumány a že jedině po poradě s lékařem.

Ivan (Po, 26. 5. 2003 - 11:05)

Beru ho asi rok a pomohl mi.

Ivan (Po, 26. 5. 2003 - 11:05)

Určitě se zeptejte Vašeho lékaře. Ptát se tady asi není to pravé.

Dáša (Út, 4. 2. 2003 - 07:02)

Ahoj!Užívám citalec už přes rok, měla jsem vážnější psychické problémy, nezvládala jsem život a sama sebe. Vše by bylo na delší povídání.. Citalec mi pomohl, zklidnila jsem se, otupil mě, zmizely úzkosti a pocity strachu .. Výsledek byl znát, i když netvrdím, že je ze mě jiný člověk a že je vše O.K. Je-li člověk už takový - že je přecitlivělý.., tak se jen tak jeho city nezmění.. Citalec beru stále, i když už v minimálních dávkách. Chtěla bych se teď zeptat - a doufám, že mě někdo vyslyší.. Chtěla bych miminko, jsem s partnerem už 5 let, teď v březnu se budeme brát, a přejeme si dítě. Jediný problém ovšem vidím v citalecu.. Vyjádříte se prosím někdo k tomu, jestli by citalec vadil v těhotenství, jestli neohrozí mé dítě?? Je to pro mě velmi důležité !!! Ovšem sama se bojím citalec vysadit, už jsem to jednou zkusila, a dopadlo to špatně. Myslela jsem si, že jsem silná, ovšem nejsem.. Nechtěla bych ublížit dítěti, ale ani nechci, abych se pak trápila já - v depresích.. Děkuji moc za jakoukoliv odpověď... Dáša

Návštěvník (So, 23. 11. 2002 - 16:11)

Berete nekdo Citalec?Pomohl vam? Dekuji za odpoved

Anfa (So, 25. 6. 2022 - 01:06)

Brala jsem citalec 3 roky nejmenší dávku 10mg, pomůže na uzkostne stavy, depresi, v krátkodobém měřítku nemá skoro žádné nežádoucí účinky. Dlouhodobě Radim neužívat a pokusit se o psychoterapii a zvládání depresi jiným způsobem. Má nežádoucí účinky pokles libida,, změna váhy, vysoká podrážděnost, únava. Pak se ho nezbavite bude vám opravdu zle.

Reklama

Přidat komentář