Reklama

Trestani dospelych deti

Zdena (So, 15. 3. 2008 - 09:03)

Je to přesně tak ja píše JanaII. Je hrozné že jsme si to nechali líbit, ale byli jsem zmanimpulovaní okolím. Já pocházím z vesnice a v té době tam byli výprasky samozřejmostí. Osobně se mně to týkalo co jsem z našima bydlela takže skoro do 20 let! . Teť když to vidím z odstupem let tak mi to připadá hrozné, ale v té době jsem to skutečně brala jako normální trest a ani mně nenapadlo se nějak bránit a rodičům se vzpírat. Takže často za průšvihy jsem od mamky nebo táty dostala strašně nařezáno na holou řemenem nebo proutkem do doby než jsem se vdala. U mých kamarádek to bylo stejné. No bylo to tou dobou a jak se chovalo okolí chovali se i naši .Odpustila jsem jim a své děti jsem nikdy takto netrestala.

Jana II (Pá, 14. 3. 2008 - 08:03)

Mně se to teď už taky zdá nemožné, ale já i sestra jsme opravdu dostávaly výprasky až skoro do osmnácti. Pravda, je to už trochu dávno, víc jak 30 let, a v té době to bylo docela normální. Ani mě tehdy nenapadlo, že bych se mohla nějak bránit a ono to vlastně ani nešlo. Příbuzní, známí nebo sousedi všichni s tělesnými tresty 100procentně souhlasili a také je i používali. Jednou se nás na ZŠ učitelka po třídních schůzkách zeptala, kdo doma dostal výprask, ruku zvedla víc jak polovina třídy a učitelka prohlásila, že je to tak dobře. Takže když otec odepnul pásek, tak se nedalo dělat nic jiného než nastavit zadek a trpět.

ToraToraTora (Pá, 29. 2. 2008 - 23:02)

Jasně,velkou část příspěvků tady píšou nadržený chlapi a čekaji,která se na to chytne.

Jana (Út, 26. 2. 2008 - 08:02)

Souhlasím s názorem, že většina příspěvků tady jsou jen fantazie. Pár facek v afektu je možné dostat kdykoli, ale nevěřím, že u nás existuje 16-18ti letá holka, která dostává pravidelně výprasky řemenem a ještě na holou, jak jsem se také dočetla. Takhle se trestalo možná za císaře pána.

Edita (Út, 12. 2. 2008 - 00:02)

kAnne-jasne,planovite trestat ne,ale ja to tady vidim kolem sebe,dite se nesmi uhodit,ani malo,rodice poslouchaji deti,misto naopak.A pak deti toho vyuzivaji,protoze vedi,ze rodice na ne nesmi sahnout.Nedavnojsem sedela v autobuse.a tam asi 14 leta holka rvala na svou mamu,sproste a nahlas,a mama?Jen sklonila hlavu a byla zticha....nevim jsem uz leta z Cech pryc,ale ady to jde nekdy do extremu....

Anna (Po, 11. 2. 2008 - 17:02)

Ačkoliv,částečně Ti dám za pravdu-jsou asi situace,kdy se člověk udrží jen těžko.Velké děti velké starosti a v pubertě se toho může stát.Záleží na momentálním pocitu beznaděje a hladiny adrenalinu.Ale plánovitě fyzicky trestat mi přijde pod úroven.

Anna (Po, 11. 2. 2008 - 17:02)

No já měla velmi divoké dospívání,ale také žiji od 16ti sama.
Otec mě uhodil jednou(strachy) a vážím si ho dodnes moc -matka mě fackovala a když to jednou vyvrcholilo a přepískla to,tak od té doby jsem ji neviděla...je to již deset let.

Edita (Po, 11. 2. 2008 - 15:02)

k ANNE,jo,jo,byla jsem spratek,ale dnes je ze me slusny clovek,co si vazi sveho taty...ale kazdy mame jiny nazor,kdyz myslis tak,tak deti nikdy nemlat,ani kdyz ti samy daji nekdy..na nektere deti neplati krome toho nic.Me ucily nebyt mekka,nelhat,a vazit si nekoho kdo to se mnou myslel dobre.Ono asi memu tatovi nic jineho nezbyvalo.kdyz jsem mu ve 14 letech utekla z baraku a neprisla 2 mesice...atd...me tohle udelat dcera tak nespim,ono zalezi co dite udela.

Anna (Ne, 10. 2. 2008 - 22:02)

No možná si byla hnusný spratek proto,že Tví rodiče si úctu pro chování ke svým dětem nezasloužili.

e (Ne, 10. 2. 2008 - 21:02)

JA DOSTALA TAKY V 16,17 LETECH,A DNES VIM ZE SKODA KAZDE RANY KTERA PADNE VEDLE,KDYZ SI NEKDO NECHCE DOMLUVIT NECHAT PO DOBREM?Aby to pak v dospelosti nebylo opacne,koukam kolikrat kolem sebe a pubertaci rvou na sve rodice ,Nejsem pro tyrani,ale rozmazleny a neodpovedny dospely deti ,nesnasim.Ja byla drzy hnusny fracek,nebyt nejake facky ,tak co by ze me bylo?Dnes se vse pitva,co bylo po staletich normalni,ucta k rodicum,respekt.

Anna (Ne, 10. 2. 2008 - 21:02)

Na druhého člověka přece nemáme právo beztrestně vztáhnout ruku.Dítě není náš majetek,je to "druhý člověk" a má stejná lidská práva jako my.Stejně jako si nedovolím uhodit kamarádku,nedovolím si mlátit dítě.Jednou jsem dokonce zasáhla když jsem na ulici viděla jednu ženskou bít dítě.

Jirka (Ne, 10. 2. 2008 - 20:02)

jacku, myslim, ze vetsina "holek" zde spis pise o svych fantaziich o vyprascich na holou, nez opravdovych zkusenostech. Urcite takove vyprasky dostavaji z velky vetsiny kluci a holky velmi malo. Co se tyka "protoze to vic boli", domaci vyprasky zas nejsou tak balestivy, ani na holy zadek, ze by na nich bylo neco uchylnyho, nebo sadistickyho. Lepsi by ale bylo trestat decka jinak, nez telesne.

jack (Ne, 10. 2. 2008 - 18:02)

Jirko,nesouhlasím-mlátí tak i holky.Vždyt si to tu přečti.
A už jen to"protože to víc bolí"
To jsou sadisti-děti se dají vychovávat i jinak(mám dvě).Na ma mě taky rodiče nevztáhli ruku a dovedli si se mnou poradit.A to nebyla v mém případě legrace.

Jirka (Ne, 10. 2. 2008 - 15:02)

jacku, u vetsiny rodicu, ktery sva decka telesne trestaji, nejde o uchylaky. Drtiva vetsina z nich udeluje vyprasky na holou proto, ze to vic boli. Kdysi nekdo napsal, ze zatimco nahy zensky zadek podvedome lidi spojuji s erotikou, nahy muzsky zadek spojuji
s vyprasky, protoze na zadek u nas tradicne byli trestani nejen kluci od rodicu, ale kdysi i muzsky zlocinci, poddani, vojaci atd.
Telesny tresty neschvaluju, ale kdyz uz rodice trestaji sva decka na holou, tak jen kluky a nikdy holky, protoze to muze byt uchylny.

Zuzka (Ne, 10. 2. 2008 - 10:02)

Tak tohle odsuzuji zase já :(
15. 7. 2007 18:29:14, Jola
Mám 15-ti letou dceru a 12-ti letého syna, s dcerou to občas pěkně tříská - ale nedovedu si představit, že bych jí dala VA?EKOU NA HOLOU!!! Ano - u malého dítěte symbolické lupnutí na holý zadek snad nějaký smysl má - i když nevím, nevím... ale u patnáctileté slečny, či dvanáctiletého kluka to není trest ,ale strašné ponížení. Br, hnus . Jo - občas si fakt nevidí do pusy a já to nevydržím a záhlavec přiletí. Tohle odsuzuji!!!! -------- >>> tohle odsuzuji já .. paní Jole sice ulítne jí ruka a přiletí záhlavec .. já osobně své děti (viz výše) nebiji, ale do hlavy mlátit děcko, to je ještě horší, než když by dítě dostalo na zadek :/ To taky žeru, když čtu, když rodiče své děcka pohlavkují, jak udělat z děcka po letech debila, z jednoho pohlavku může být snadno lehký otřesk mozku, v mnohých případech i víc.

-------- s těma šatama .. to je dobré :-D))))

Princezna (So, 9. 2. 2008 - 23:02)

Píše se tu o nářezu přes šaty.Tak jo.Na plese jsem se jednou opila a polila si vínem šaty z půjčovny.Dostala jsem na vybranou.Buď si zaplatim čištění a nebo nářez.Rozhodla jsem se pro to druhý.Už jsem se bála že dostanu na holou ale nakonec jsem to ukecala.Prutem to nakonec přes šaty moc nebolelo Fakt.Holky by měli dostávat jedině přes ty princeznovský sukně.Aspoň to tak nebolí a neponižuje.

Zuzka (So, 9. 2. 2008 - 22:02)

Tak k tomuto tématu mám co říct, pročetla jsem si to i několik let zpět.

Psala zde třeba nějaká kočka, co dostala v 19-ti, protože nepřišla včas domů .. ona to brala jako, že to tak má být .. reakce na ni byla, proč si to nechá líbit, když je dospělá, můj názor je takový, i se to preferovalo u nás, dokud žiji s rodiči v jednom baráku, tak bych měla brát na zřetel jejich pravidla .. Proč to rodiče pak udělají? Protože mají strach, logicky, a navíc .. dnes je jiná doba .. už v tom, že rodič se může dítěti ozvat, protože existuje přehršel mobilních telefonů a už dnes není problém si myslím, napsat rodičům, přijdu později, dříve to neexistovalo, rodiče dostali strach o dítě a když se děcko objevilo, tak ze strachu byla obrovská úleva ve vztek, proč to děcko přišlo pozdě .. buď se objevily rodiče, kteří byli ochotni vyslechnout potomka .. a na základě toho se pak rozhodnout .. pokud ale děcko přijde ožralé jak tank .. tak je chápu, pak to znamená, že to dítě není zodpovědné a tím by nemuselo být zodpovědné ani pak v dospělosti vůči svým dětem.

Teď k dalšímu, velmi ale velmi často se tu objevovala hláška .. že ti co byli v dětství biti, tak v tom pokračují u svých dětí!

tak vám to tu trochu vyvrátím jiným směrem :)))) mám dvě dcerky .. a jsem člověk, který jde na ně velmi psychologicky .. takže z toho vyplívá, ačkoliv jsem byla bité dítě, své DĚTI NEBIJI! Když není nazbyt, zvyšuji hlas, ta starší, bohužel je trochu aktivnější, tak tam musím jít přes psychiku fest, občas se bohužel stane, že jí slovy ublížím, - ne, nejsem vulgární, pokud to někoho napadlo, ale dcera začne plakat .. takže si na druhou stranu říkáte, zda není lepší dát děcku pár přes zadek. Asi ne, v tomto případě pak dochází k tomu, že dítě začne víc přemýšlet nad tím, co provedlo .. než u toho výprasku, kdy si bude jen myslet, ať už to má za sebou a pak to bude OK!

Takže byla jsem bita, své děti nebiji, ale jsem submisivní člověk, nechávám se vychovávat, takže by se snáááááád mohlo diskutovat o tom, že mne to nějakým způsobem psychicky poznamenalo, ale myslím, že pozitivním směrem, protože se mi to líbí, ale to už je téma jinam :)

Lenka (So, 9. 2. 2008 - 20:02)

O výprasku přes plesovou róbu vím taky docela dost.Na našem maturáku jsem se nepohodla s miláčkem a utekla od něj asi na 2 hodiny.Potom si mě našel a řekl,že si musíme pokecat venku.Šla jsem si pro bundu a venku to začalo,Ohnul si mě přes koleno a než jsem se stačila vzpamatovat,dostala jsem asi 30 docela velkých ran přímo přes šaty velký punkerským páskem z kůže.Měla jsem něco jako svatební šaty,ale červený.S korzetem a hlavně ohromnou sukní která mi tak trochu zmírnila výprask.Kdyby se mně někdo zeptal od čeho jí mám tak zmačkanou,těžko bych se z toho vykecala.Když jsem si sedal,tak jsem si jí vždycky musela nahrnout pod zadeček,abych si sedla do měkýho.Takže jsem byla asi jediná maturantka,co dostala takhle napráskáno na šaty.

Bárbína (So, 9. 2. 2008 - 19:02)

Né,ja můžu mít při řezaní plesový šaty.Co by za to spousta holek dala.Jenom mám někdy strach,že se zlomí ty kruhy který vyztužujou sukni.Ale je to hodně slyšet,když to práská.No co,jedna něvěsta dostala páskem na svý svatbě.

jack (So, 9. 2. 2008 - 19:02)

Nemůžu uvěřit tomu co tu čtu..jsme fakt národ uchyláků,který svlíkaj a třískaj svý děti?!

Reklama

Přidat komentář