Reklama

Trestani dospelych deti

Naďa (Pá, 30. 11. 2007 - 08:11)

Trestání rákoskou bylo běžné možná tak před 100lety, dneska je něco takového snad už nemožné. Já bych se tedy v osmnácti zmlátit nenechala.
Copak se někde ještě prodávají rákosky?

Marie (Ne, 25. 11. 2007 - 08:11)

Mohu potvrdit, že to opravdu běžné bývalo. Já jsem rákosku "jako výchovného léku" pociťovala na svém holém zadečku až do dospělosti. A dokonce jsem parkrát dostala ještě když už jsem chodila do práce. Skončilo to až když jsem se vdala. Pro rodiče jsem zkrátka byla do vdavků jako malá. Tak to bylo i u mých kamarádek v okolí nikdo se nad tím nijak zvlášť nepozastavoval.

jola (St, 1. 8. 2007 - 09:08)

záleží na tom, co si kdo představí pod pojmem postarší dítko.... naštěstí osobně neznám nikoho, kdo by tuhle výchovu praktikoval na 15ti-letých a starších dětech....
A docela by mě zajímalo, co by k tomuto způsobu trestání řekl psycholog - jsem so skoro jistá, že by něco takového neschválil.

Návštěvník (Út, 31. 7. 2007 - 17:07)

Bývalo běžné, že se vytáhl řemen, nebo dokonce rákoska a i postarší dítko dostalo mazec na holou a nikdo se nad tím nepozastavoval. Proč mluvit o úchylných rodičích? Byl to prostě jiný postoj k výchově.

jola (Út, 31. 7. 2007 - 09:07)

Pro Mirku - brzdit rozhodně nebudu !!!! Nikdo na světě mi nevymluví, že rodič, který mlátí pubertální dítě na holý zadek je úchyl. Samozřejmě, puberťák tě vytočí, v afektu mu vytneš záhlavec - ale nutit ho, aby si sdělal kalhoty a flákat ho po holém zadku - to je prostě k ničemu, je to ponižující, nic to neřeší - snad jen dotyčný rodič uspokojí svou podivnou zvrácenost.

monáda (So, 28. 7. 2007 - 19:07)

Dokud jsem se nezačala sama bránit a nevrazila jí facku.pak už mě terorizovala jen psychicky.Je to chytrá mrcha nebo spíš blázen který si ani neuvědomuje co dělá.Chce však ze mě udělat blázna před celou rodinou-jsem na to sama je mi z toho dost těžko občas jsem zašla k psychologovy je to starý hodný pán ale moje matka za ním začala chodit taky už k němu nemám takovou důvěru jako před tím.Když jsem si přečetla vaše vzkazy vidím že v tom nejsem sama kdo něco podobného prožil a taky je dobře že se o tom více mluví.

Mirka (So, 28. 7. 2007 - 08:07)

Pro boha Monádo to co popisuješ je fakt hnus. Do kolika let tě takhle terorizovala? Já osobně jsem pro rozumný byť i fyzický trest(normální naplácání na zadek a basta), ale to co popisuješ ty vypadá jako by tvoje matka byla úchylná sadistka. No řešit to teť soudně obávám se že to nikam nepovede. Jak by jsi to chtěla dokazovat po tolika letech?

monáda (Pá, 27. 7. 2007 - 23:07)

Taky mě matka mlátila až mi tekla krev nebo až jsem se počurala,byla mě i přes břicho a přirození,nadávala mi do lhářek,kurev atd.Bylo to kvůli špatným známkám a za blbosti někdy jen tak přišla a začala do mě kopat a řekla že jestli to někde povím že mě zabije.Své dětství jsem přežila a dost dlouho mi trvalo vymanit se od matky.V současné době se sní nestýkám je to asi rok a púl vyhledala jsem psychologa a ten mi pomohl.Asi před třemi dny mi matka napsala dopis že se chce semnou sejít a že doufá že to nebude nic vážného tvrdí totiž že jsem blázen a že to co probíhalo je v mezích normy-výchovy a že ona se ničeho nedopustila.V případě že by přitlačila víc jsem rozhodnutá řešit věc i soudně-hledám skupinu lidí která pomáhá lidem kteří byli v dětství týráni a chtějí to v dospělosti řešit a dokázat.Ještě bych chtěla říct že sama mám 16 letého syna vychovala jsem ho bez bití a křiku a učí se na samé jedničky.Ahoj a nevěřte že násilí něco řeší je to ubohost a zbabělost bít dítě

ajaj (St, 25. 7. 2007 - 19:07)

Mě máma řezala za každou hovadinu vařečkou nebo bičem, prý abych nebyla rozmazlená. No nevím,můj vztah k ní to moc poznamenalo. Svoje 3 děti jsem nikdy nebila, ale vysvětlovala jsem proč je to či ono špatně. Nejhorší trest byl zákaz her na počítači.Dnes jsou dospělé a máme se moc rádi, pubertu jsme přežili bez problémů.
Násilí je vždycky důsledek nezvládnutí sebe sama a na dětech je to neomluvitelné.Jenže když někdo vyrůstá v tom, že je to normální a taky to tak bere, bude stejný vůči svým dětem.

Luisa (St, 25. 7. 2007 - 18:07)

Jezis marja to koukam kolik je v Cechach zasranejch sadistu. Nerikam ze je spatny dostat za zivot 1-2 poradny vyprasky ale za opravdu neco velikeho ve vyjimecnem pripade. Ne za kraviny jako znamky, koureni pozdni prichody. Oni se vam ty deti totiz ve staru pomstej tim ze se na vas totalne vyserou a nakonec to budete vy kdo bude potrebovat je. Moje mati taky nesla pro ranu daleko a jeste si z nas delala sluhy. Uz jsem z domu pryc a bude to 5 let co s ni nemluvim. Ona by ted chtela, bohuzel ja jaksi nemam zajem.

Prispevek od pana Pomste te se me fakt rozesmal. No mozna ze ses preci jen pomstil trochu hodne ono vybudovat takovou chatu stoji dost usili a penez. Mels ji radsi prodat televizi:}}}

Lidi jako je Jarca nemaj uctu sami k sobe. To pak jeden nevi jestli je vic uchylnej rodic nebo to dite. Lidi kteri trpej temahle uchylkama maj chodit do sadomaso salonu a ne si porizovat deti.

Jarča (Út, 24. 7. 2007 - 21:07)

Vy s tím naděláte. Pocházím z vesnice a bití za trest jsem dostávala co jsem u našich bydlela. Poslední výprask asi někdy v 19 letech. Většinou to bylo od mámy na holou prcinu páskem nebo proutkem a zas tak moc jsem se před ní nestyděla horší by bylo kdyby u toho byl někdo cizí.

katka (Po, 23. 7. 2007 - 10:07)

a já si pořád myslím, pokud chcete opravdu POTRESTAT, tak ne fyzicky. Jasně, vytočenej rodič si uleví, ale to je tak všechno. Za pár minut to přestane bolet, vztek přejde, všechno se vrátí do normálu a je zas pohoda. Kdežto zákaz něčeho je mnohem horší než bití. Jako dítě bych brala bití a tím aby to skončilo, jako rodič bych volila účinější zákaz.

Návštěvník (Ne, 22. 7. 2007 - 22:07)

S Mirkou zásadně souhlasím.Jde o to netrestat za každou blbost.To je lepší nějaký zákaz nebo přidání úkolu a podobně.Proč ale někdy nevytáhnout pásek ikdyž jde o puberťáka?Jsou nastaveny domluvy a při porušení se má dítko stydět za své chování a ne za to,že je trestáno.

Zoro Mstitel (So, 21. 7. 2007 - 23:07)

No seš pěknej hajzl smrade !!! Do kriminálu s tebou!!! Asi tě řezala málo !!!

Neváhejte se po (So, 21. 7. 2007 - 21:07)

Pokud vás rodiče ještě v pubertě řežou na holou, tak se jim neváhejte POMSTÍT!!!!! Já dostal ještě v 16 od mámy vařečkou, když mě nachytala ve sklepě jak čuchám toluen. Seřezala mě a já jí za to škrtnul chatu. Dřevěnej baráček vyhořel do základů, máma se z toho málem složila. Dodnes neví že jsem jí chatu zapálil za ten výprask. Myslí si že to blaflo od elektriky......

Mirka (So, 21. 7. 2007 - 20:07)

Tak s tím úchylem brzdi. Nevidím nic špatného na tom když rodič usměrní naplácáním svoje děcko byť i v pubertě. A trochu studu k potrestání patří.

Návštěvník (Po, 16. 7. 2007 - 19:07)

Krupičko - za prvé : odsoudila jsem mláceni puberťáků po holém zadku - to mi opravdu přijdé úchylné a rodič, který to dělá je úchylák největší!!!! Za druhé: Pokud by se stalo a ratolest začala domů chodit zfetovaná, pochybuji, že ji nějaké mlácení po holém zadku donutí jí s tím přestat - spíš naopak - bude fetovat vesele dál a domů přestane chodit úplně. Pubertální dítko má tisíc způsobů jak vytočit rodiče takřka do mrtva - ale já a manžel to řešíme jinými tresty, ne fyzickými. Kdybych bych dceři řekla: sundej kalhoty a ohni se, myslím, že bych ji tím strašně ponížila. Zkus se sám vžít do té situace - a pokud se ti ta představa zamlouvá, tak jsi úchylný taky.

Tomáš (Po, 16. 7. 2007 - 01:07)

To Krupička:
No, kdyby se tedy mělo stát, že mi moje "ratolesti" přijdou domů sjetý extází nebo pervitinem, tak sám sebe i manželku druhý den objednávám na konzultaci do protidrogové poradny. Neboť vím, že v takovémto případě s velkou pravděpodobností udělali nějaký výchovný "kiks" rodiče - tedy my. Facka by mě tedy jaksi vůbec nenapadla, nevím CO by v dané chvíli vyřešila a tuším CO by mohla způsobit v budoucnu.
Jimak některé spankingové fantazie jsou opravdu půvabné, ale už by to možná chtělo změnit repertoár :))

Návštěvník (Ne, 15. 7. 2007 - 22:07)

Katko,bylo by divné pokud by tě v 21 rodiče ještě trestali,jsi přece už dospělá.

katka (Ne, 15. 7. 2007 - 19:07)

mě teda doma nebijou, je mi 21. jako malá jsem občas trochu dostala, ale že by byly nějaké velké fyzické tresty, to ne. Podle mě pokud chtějí rodiče trestat, horší je samozřejmě ten zarach, nebo nějaký zákaz (televize, počítače...). Nejvíc mě vadí, víc než bití, když je doma dusno, třeba mámu naštvu a ona se mnou den dva skoro nepromluví. Táta vypění lehce, ale za chviličku už je v pohodě, stejně jako já (a hlavně dřív vypěnil hodně, dokázal mě třeba honit po domě:-)) , kdežto máma to v sobě dokáže dusit a tím mě vlastně ubližuje víc než kdyby mi dala facku.

Reklama

Přidat komentář