Reklama

Trestani dospelych deti

mazlik (Út, 19. 12. 2006 - 13:12)

Co to je za nesmysl,dospělé děti se trestat nenechají a dopělí rodiče dospělé děti netrestají.Kdo je starší osmnácti let má možnost si uspořádat život podle svého,i když není tak pohodlný jako s rodiči.

Petr (Út, 19. 12. 2006 - 10:12)

Všeho s mírou. Jsou děti, které není třeba bít. Jsou však činy dětí, které jinak potrestat nejde. Fyzický trest by měl následovat nikoli za to, že zapomněl zastavit vodu a vytopil byt, ale např. za to, že ve škole šikanoval slabšího spolužáka. To by vsak po řádné výchově ani neměl dělat......

Eva (Út, 19. 12. 2006 - 10:12)

Taky mě doma matka bila. Nikdy to nemělo výchovný efekt. Nebyla jsem rebel a většina bití byla odreagování se na mě. Mám dvě děti, chodí do školy. Naposledy jsem je PLÁCLA ve školce asi tak ve 4 letech. Nikdy bych dítě školou povinné nefackovala. Znamená to totiž ne výchovu, ale neudržení svých nervů. Co se tím výpraskem vyřeší? Vrátí se čas zpátky a nebudou následky vytopeného bytu? Moje děti bity nejsou a nebudou, vše řešíme rozumnou domluvou a ještě se mi nestalo, že by udělaly nějakou kravinu dvakrát. Jakože jich dělají spoustu. Jsou totiž klidnější a vědí, že všechno se dá řešit. Výprask rozhodně nic neřeší. Tím že ponížíte výpraskem druhého ulevíte jen svým nervům. Což je dost smutné.

Zdenka 39 (Ne, 17. 12. 2006 - 15:12)

Já byla taky trestaná výprasky až do 17, ale naštěstí ne rákoskou. Mamka mi většinou napleskala na holou rukou vyjímečně vařechou. Ponižující to bylo teda pořádně zvlášť když u toho byl někdo další z rodiny.

Návštěvník (So, 16. 12. 2006 - 17:12)

Tak ted ty jsi silnejsi a je v tve rade je trestat!

Milena, 35 (Pá, 15. 12. 2006 - 09:12)

Naši rodiče byli velmi konzervativní a tradiční výchovné prostředky, které znali ze svého dětství, používali i na nás. Rákoska měla poutko a visela v hale u vstupních dveří, to proto, aby byla vždy po ruce a abychom ji stále měli na očích. Většinou nás trestala matka a i za kdejakou drobnost velmi přísně. Stačilo opozdit se o půl hodiny, hned jsem musela sundat kalhoty a přehnout se přes botník a bez milosti jsem dostala pět nebo i deset pořádných švihanců na holu kůži. Až do sedmnácti jsem snad každý měsíc měla na zadku jelita. Hodně to bolelo a bylo to hrozně ponižující.

Stano (Čt, 14. 12. 2006 - 13:12)

No, my sme mali ve?ké gazdovstvo a od detstva som musel rodičom na ňom pomáhať. Nie vždy sa mi chcelo, no na moju nechuť a neposlušnosť bol účinný liek - remeň. Pamätam sa na prvý tvrdý výprask, keď som mal 6 rokov, posledný som dostal na prahu 18. narodenín. Ten remeň, ktorý visel na vešiaku v kuchyni (bol z tvrdej kože a dedo si na ňom brúsil britvu), mám ešte teraz v očiach a už len poh?ad naň vyvolal vždy vo mne búrku rôznorodých pocitov. Nedostával som síce na holý, ale aj tak som mával zadok riadne zma?ovaný.

Návštěvník (Pá, 8. 12. 2006 - 08:12)

No byl jsi pro neho boxovaci mic. Nemusil chodit do cvicitelny a taky si musel nekde vybit sve neuspechy..

Freeman (Pá, 8. 12. 2006 - 00:12)

Sa nehádam, asi máš pravdu, ja som ale mierny výprask nikdy nezažil, tak nebudem posudzovať, inak otec je Inžinier aj doktor vied a čo ja viem čo ešte takže sprostný nie je, len trochu cholerický

Juraj (Čt, 7. 12. 2006 - 19:12)

Freemane, mlatit pestmi je jeste horsi, nez vyprask na holou. Tvuj otec byl surovec, kterej te mohl vazne zranit.

... (Čt, 7. 12. 2006 - 11:12)

päsť po slovensky aleob pěst po česky

Návštěvník (Čt, 7. 12. 2006 - 08:12)

Co to jsou ty "pästě"?

Freeman (Čt, 7. 12. 2006 - 00:12)

sakra, fakt som to nevedel, že na holou. Mňa foter proste dobil päsťami a bolo. Žiadne že priprav sa na bitku, alebo tak, proste niečo sa mu ne?úbilo tak ma dobil a vôbec som sa nemal čas na niečo pripraviť. Potom mi vždy dával peniaze a bolo mu to ?úto. Matka ma síce nebila, ale tie reči sú ešte horšie a peniaze mi nikdy nedávala.

Freeman (Čt, 7. 12. 2006 - 00:12)

sakra, fakt som to nevedel, že na holou. Mňa foter proste dobil päsťami a bolo. Žiadne že priprav sa na bitku, alebo tak, proste niečo sa mu ne?úbilo tak ma dobil a vôbec som sa nemal čas na niečo pripraviť. Potom mi vždy dával peniaze a bolo mu to ?úto. Matka ma síce nebila, ale tie reči sú ešte horšie a peniaze mi nikdy nedávala.

Pepa (St, 6. 12. 2006 - 21:12)

kluk, který nedostal od svých rodičů aspon
jednou pořádný výprask, není ani normální
kluk. Když ale kluk vyvede opravdu něco
vážného, pak výprask nic neřeší. Vážný problém se musí řečit jinak.

Návštěvník (St, 6. 12. 2006 - 20:12)

oni necítí jako ty, oni to vidí jinak a jinak si to vysvětlují:-)

Návštěvník (St, 6. 12. 2006 - 19:12)

To skoro sileny, jak lidi v Cesku I Slovensku jsou vadne vychovany. Smat nebo brecet nad nimi?

Juraj (St, 6. 12. 2006 - 19:12)

Freeman, tys nikdy neslysel o vyprasku na holou? To si delas srandu, vid?

Vlado (St, 6. 12. 2006 - 15:12)

Mňa rodičia fyzicky trestali len výnimočne /1-2 za rok/.Takmer výlučne za to keď som spôsobil nejakú väčšiu škodu. nezanechalo to na mne nijaké duševné následky. Môj posledný väčší výprask som dostal, keď som mal takmer 17 rokov.Teraz mám 25. Myslím si, že ak sa telesné tresty správne "dávkujú" nemôžu byť na škodu.

Freeman (St, 6. 12. 2006 - 02:12)

Uf, nevedel som, že rodičia trestajú deti na holý zadok. Fakt to čítam prvýkrát. Ja má o 2 roky staršieho bráchu a vždy sme sa bili ako psy. Otec je typický cholerik, vždy sa na mňa, alebo bráchu vyrútil a bil päsťami hlava - nehlava, raz mi dokonca rozbil francúzskym klúčom hlavu, chacha. Zato brat mi prestrelil šípom peru a ja som mu zase balvanom zlomil prst. No ale to bolo dávno, nasposledy ma foter zbil, keď som mal tak 13 rokov. Teraz mám 22, a pri mojích 86 kilách a 186 cm by si veru už netrúfol. Zato matka ma nebila nikdy, raz niečo do nej ale vošlo, asi keď som mal 20, že ma zmláti a začla plácať rukami do mňa, bolo mi to komické, pretože je o hlavu nižšia tak som ju jemne odstrčil a ona sa z toho psychicky hneď zrútila a revala jak blázon, že som ju zbil. Potom som ju musel upokojovať, lebo mi jej bolo ?úto. Nechápem však, ako si niekto môže nechať nasádzať rany na holý zadok, keď má 15 rokov a tutíž aj občanák...

Reklama

Přidat komentář