Reklama

Gynekomastie

glumm (Ne, 25. 4. 2004 - 00:04)

Zdravím všechny!Jsem rád že vím zase o dost víc.Je mi už 28,a když si vzpomenu na ty léta depresí a maskování tak bych brečel.Před cca 2 roky jsem byl u obvoďačky a ta se mi vysmála že mít gynekomastii tak mám prsa jako ona(cca č5)6e prý to je z toho že jsem tlustý...teda pánové to mne ranilo-mám 195cm a 102kg!!!Vyšel jsem od tamtaď jak spráskaný pes...Asi si tedy rovnou zajdu na tu endokrinologii...Kdyby jsem to věděl už dávno tak.........ani nemluvím.

xxxxx (So, 24. 4. 2004 - 14:04)

panove diky za prispevky(rady).Jeste se u lekarky poptam ale tvrdila mi ze operace by byla kosmeticka zalezitost a tudiz za penize.Rikala ze to u me neni tak hrozne ale ja tvrdim:syty hladovemu neveri!Ten kdo si to neprozije nevi o co jde.Panove jake mate zkusenosti s zenami?Jak to vidi a jak se na to tvari?Diky za ucast v diskuzi

Láďa (Čt, 22. 4. 2004 - 23:04)

jestli potřebuješ informace, tak ti je rád podám před měsícem jsem byl na operaci.

Radek (St, 28. 7. 2021 - 11:07)

AHoj, jak jsi spokojen s odstupem casu s operaci?

Radek (Čt, 23. 7. 2020 - 20:07)

AHoj, jak jsi spokojen s OP po case?

Láďa (Čt, 22. 4. 2004 - 23:04)

P.S.: Sama podstata mě trápila už dřív než v devatenácti, ale od tý doby co jsem věděl, že na to maj i jméno mě trápilo, jak se toho zbavit.

Láďa (Čt, 22. 4. 2004 - 23:04)

Plně souhlasím s posledním příspěvkem Michala. Ale myslím si, že panuje i dneska stejná neinformovanost a pokud člověk neví, jak to pojmenovat, tak se stejně k žádným informacím nedostane. :) Taky mně to trápilo. Jednou si mně doktor při kontrole divně prohlížel a nic neřekl. Napsal akorát do papíru, pro mně do tý doby neznámý slovo, gynekomastie. To mi bylo 19. Je mi teď 21 a od tý doby mně to trápilo. Pořád jsem nevěděl, jestli se to dá nějak léčit nebo jestli se to operuje a když se to operuje, jestli to musím platit nebo to hradí VZP. Tady na stránkách jsem se dočetl, že to hradí VZP. A od zimy už jsem jenom běhal po doktorech.STRUČNÝ NÁVOD :)1. zajděte si za Vaším praktickým lékařem a nechte se vyšetřit. Pokud není slepý, tak uvidí zvětšený bradavky a napíše Vás buď k endokrinologovi rovnou nebo Vám udělá krevní testy, ale pak Vás stejně pošle pro jistotu k endokrinologovi.2. endokrinoložka mi nezjistila žádné změněné hormony. Ale ještě před tím než přišly krevní testy mi jasně řekla, že i kdyby mi předepsala nějaké léky, tak ZARUČENĚ NEJLEPŠÍ ŘEŠENÍ JE OPERACE. Poslala mně na sonograf - takovej ultrazvuk. Tam zjistili zvětšený žlázy a více tuku. Endokrinoložka mi napsala papír pro nemocnici k operaci.3. Přišel jsem na oddělení plastické chirurgie, kde mně prohlédla další doktorka. Ale prohlídka to byla opravdu rychlá - byl jsem tam 5 minut včetně objednání do pořádku operací. Na oddělení plast. chirurgie to není žádná novinka - na tenhle zákrok už jsou zvyklí. Můžu Vám sdělit, že operace diagnózy N62 - gynekomastie (u mně se to nazvalo pseudogynekomastie) JE HRAZENA PLNĚ POJIŠŤOVNOU.4. Operace je to zcela bezbolestná, akorát ležíte asi dva dny po ní v nemocnici a pak máte týden max. dva obvaz kolem hrudníku. Pak se po dalším týdnu vyndají stehy. 5. Měl jsem strach, jestli budou vidět stopy po operaci, ale jsou to dvě malé jizvičky na bradavkách - lidským okem nepostřehnutelné, takže největším problémem pro mně teď spíš je, že musím počkat než mi doroste "kožich" :) Na operaci jsem byl před měsícem. PÁNOVÉ JE TO SKVĚLÝ POCIT, VZÍT SI TRIČKO NA TĚLO A NEMUSET SE HRBIT A KONTROLOVAT, JESTLI TO NENÍ VIDĚT. Jestli je ovšem vůbec možné tričko si vzít a nekrejete to za svetry. Chytněte příležitost za pačesy a netrapte se kvůli tak banální operaci - pak už si jen budete užívat vše to co Vám gynekomastie nedovolila kvůli studu. Přeju Vám hodně štěstí. Láďa

Radek (Čt, 23. 7. 2020 - 20:07)

Ahoj, chtel bych se zeptat jak jsi spokojen s vysledkem OP s odstupem casu? Vse je v poradku?

Diky

R,

Michal (Čt, 22. 4. 2004 - 13:04)

Všechny Vás zdravím, jsem úplně paf z toho kolik je tu lidí. Měl jsem naprosto stejný problém asi od 14 let. Chodit v tričku nebo dokonce nahý do půl pasu v parném létě bylo pro mě těžké, stejně tak koupání bylo traumatické. Dneska jsem v pohodě mám ženu dítě a jsem se svou postavou spokojen. Na operaci jsem byl asi před 10ti lety, to mi bylo 23let. Docela Vám závidím já byl tehdy se svým problémem sám, nebyl žádný Internet a obecně málo informací. Vše jsem si zajišťoval sám až po vyšetření u Endokrinologa. Podle mých zkušeností se po pubertě nedá dělat nic jiného než operace, pravda je, že do nějakých 16ti zabírají anabolika (nandrolon), ale dorostoví lékaři se většinou takovýma "prkotinama" nezabývají. Takže to člověk začne řešit sám většinou až je dospělý a to už je pozdě! Nevím jestli na to má vliv acylpiryn, v každém případě to může být dědičné, záleží jak se namixují geny z matčiny a otcovy strany. Starší brácha je v pohodě, já to schytal naplno a nejmladšího jsem zavčas asi v 15ti poslal k lékaři(endokrinologovi) a dnes je po léčbě stereoidy taky v pohodě (22let). Jinak po operaci, můžu potvrdit, je to dost bolestivé, nicméně to stojí zato. Jizvy jsou vidět (záleží na způsobu operace a stupni Gynekomastie) pár let. Hlavně je třeba neustále je mazat i celý rok od operace! (měsíčková mast s vepřovým sádlem atd.) To vepřové sádlo je fakt nejlepší. Časem je možné podstoupit i nějaký Laser (tak 4-5 let po operaci) Myslím, že dneska si nezasvěcený člověk na mě ničeho nevšimne, ale hlavně můžu chodit včem se mi zachce a nestydím se a ani mě nebolí zduřené bradavky! Zkrátka sebevědomí i osobní komfor jsou mnohem lepší. Hlavně si vzpomeňte až Vaše děti budou mít podobný problém co jste sami prožili a nenechte to dojít tak daleko.Držím Vám pěsti.

xxxxx (St, 21. 4. 2004 - 20:04)

Zdar panove,tak jak vidim je nas vic cotrpime timto svinstvem.Je mi 21 a mam to asi od 14 nebo tak nejak.U doktorky jsem byl a bral jsem asi pul roku nejake prasky(hormony).Bohuzel bez uspechu.Dokonce jsem zhubnul z 92 na 85 a mozna ze uz mam 82kg.Stale mam vystouple bradavky,bohuzel!Asi budu muset na operaci.Nevim jak vy ale ja se za to stydim a v tricku teda vazne nechodim,v lete je to uprpeni.Panove zatim se drzte i ja se budu drzet!xxxxx

glumm (So, 10. 4. 2004 - 00:04)

Ahoj rád bych věděl pár věcí...byl jsi nejdříve u endokrinologa,jak jsi zjistil že to je gunekomastie,není to také náhodou hrazeno zdravotní pojišťovnou???? díky a napiš jak to teď vypadá!!

xndl (So, 13. 3. 2004 - 12:03)

Jinak než operací se to řešit nedá, buď to zmizí samo, nebo operace

Slayer (Pá, 12. 3. 2004 - 11:03)

Stejný problém. Na operaci kaslu. Nevíte o nejakym jinym zpusobu leceni?

xndl (So, 6. 3. 2004 - 11:03)

Je mi skoro 17 let a uz čtyři roky jsem měl menší gynekomastii. Rozhod jsem se pro operaci. Objednal jsem se na jedné soukromé plastice a zákrok stál 10 000kč. S lékařem jsem se domluvil, že zákrok bude proveden v lokální anestezii, abych mohl hned po zákroku domů. Operace trvala 3 hodiny(protože žláza byla větší, než se čekalo,jinak 1,5-2hod).Očekával jsem bolest, ale skoro žádná nepřišla, a tak jsem se v druhé polovině operace nudil a usínal. Sice jsem hned mohl jít domů, ale zůstaly mi v prsou hadičky s lahvemi pro odvedení zbylé krve. Ty mi doktor druhý den vyndal a bolelo to víc, než celá operace dohromady. Teď jsem čtvrtý den po operaci, bradavky jsou ploché, jak mají být i bez umrtvení žláz.(doktor mi vysvětlil že je velmi nebezpečné umrtvit bradavky, ty pak odumřou a zčernají) Po operaci mě prsa v klidu nebolí, akorát mám malý rozsah pohybu, když to přeženu, tak to pálí. Později ještě napíšu, jak se mi vstřebají jizvy. Pokud máte dotazy, ptejte se.

Radek (St, 28. 7. 2021 - 11:07)

Ahoj, jak jsi spokojen s OP gyna s odstupem casu?

Diky za info

R.

Petr (St, 4. 2. 2004 - 08:02)

to co jsi si objednal není žádný steroid, ale Spiropent. Je to antiastmatikum a za 14 dnů ho budu brát taky, abych shodil tuk a vyrýsovat prsa. Jinak dneska jsem byl na endokrinologii na odběr krve, tak jsem docela zvědavý na výsledky.

anonym (Pá, 12. 12. 2003 - 18:12)

anglicky stranky o gynekomastiiwww.gynecomastia.org

deni (Ne, 23. 11. 2003 - 22:11)

ahojte lidi,tenhle problem mam od 15roku doktorka rekla ze je to puberta a ze to prejde ... keci neni to pravda ted mi je 24 a doktokra na endokrinologii rekla z ekdyby to bejvali lecili od mala tak to vylecili.. jinak hledam spusob uz 2 roky ja to znicit ne operacne a ziskal jsem informace ze to je ovlivnene acilpirinem cim vic ho berete tak mate vetsi sanci ze to budete mit .. jinak bral jsem na to tamoxifen od doktorky .. pomohlo to malinko .. po vysazeni se to hodne zhorsilo... zobal jsem anabolika a hodne cvicim ... kdyz jsem te naslaply tak je to ok .. ale jak vyrysujete tak je maler je to videt jak svine zadne hubnuti NEPOMAHA !! to je fakt.. asi budu muset na kudlu :( co je dobre ze doktorka rikala ze po tom co to vyriznou tak to nenastane ani kdyz budu brat anabolika a to je dobre... pokud mate nekdo informace o tom jak to probiha po operaci jak dlouho tam jste jak to boli a tak tak napiste diky moc

Pavel (Pá, 21. 11. 2003 - 10:11)

Nechci videt, co se stane, az to prestanes brat !

Bob (Čt, 20. 11. 2003 - 19:11)

Nejsem doktor,ale zdá se,že mám něco podobného otec to má taky já ale cvičím v posilce už minimálně 5 let a zatím se mi zdá že to úspěšně hubím mimoto beru stereoidy ktere by měli gynekomasti rozšiřovat JENOMŽE! jsou to stereoidy které mimo to i brutálně likvidují podkožní tuk tělesná teplota se zvýší o několik stupňů a hádejte čím to je?To teplo vzniká spalováním tuků je to jednička na podkožní tuky nechci dělat reklamu,ale najdete článek o tom preparátu na stránkách se jménem Anabolic 800

Reklama

Přidat komentář