Reklama

Astrální cestování(výstupy z těla)

Dalibor (Po, 3. 11. 2014 - 19:11)

Ono na tom opravdu nic mimořádného není.Vystoupit s těla by měl dokázat asi každý,ale každému to prostě nejde.

Shogun (Ne, 2. 11. 2014 - 19:11)

"Astrální..."Přirozená věc", ale přitom můžeš vidět, co se tam v danou dobu odehrává? To mi teda moc přirozený nepřipadá. Ty to dokážeš? Už sis to někdy ověřoval?

Karel (Ne, 2. 11. 2014 - 06:11)

"Astrální cetování" je myslím docela přirozená věc. Žádné čáry a koudla.
Ve spánku vystupuje "astrální tělo" samovolně a jde tam, kam je mysl nasměruje. I některé sny jsou takzvaně "astrální" zážitky.
Jde to ovlivnit posledními myšlenkami před usnutím.
Některé stará návody na tom staví určitý duševní výcvik. jedn byl zvěřejněný v časopise Isis a paracelsia z roku myslím 1907.
Před usnutím si představovat v mysli cestu. Ale cestu se fším fšudy, sledováním jednotlivých kroků, snahou pozorovat okolí. Nejlépe pro ověření na nějaké dobře známé místo. Když usnu vystoupí astrální tělo a jde tam, kam je mysl nasměruje.
Při pravidelném opakování se pomalu začne rozjasňovat a mohu vidět co se v dané době na oněch místech odehrává.

magic woman (Pá, 3. 10. 2014 - 13:10)

To ano,magie je ve všem,ale...Ano vím, chápu. Mně se tohle děje už od malička. Dříve jsem samozřejmě nevěděla o magii nic. Dabassi, dík. Ano, také se mi to děje. Ale to by bylo na dlouho a jednak to není tíma této diskuse, tak není třeba to víc rozebírat a jednak o tom asi ani moc psát nechci. Vím, že vy oba víte a není třeba více vysvětlovat :-)

Dabass (Pá, 3. 10. 2014 - 11:10)

Jo Tonny, 1.10.2014 večer v půl osmé jsem měl pocit, že mi někdo stojí za zády a podlamovaly se mi kolena. Fakt nekecám. :-) Mám Ti dojem, že se naše cesty v ten čas setkaly při psaní Tvého příspěvku. Magic women - souhlas. Například u nás doma, když si stěžujeme, že se dlouho neozvala dcera nebo syn, za chvíli zadrnčí telefon! :-)))

magic woman (Pá, 3. 10. 2014 - 08:10)

právě.o tomto nemůže...No, ve skutečnosti se magie dopouštíme dnes a denně a ani o tom nevíme.

Dabass (Čt, 2. 10. 2014 - 11:10)

Možná se mýlím, ale toto fórum pravděpodobně nebylo založeno pro podporu duchovních nauk (někdy hraníčící až s esoterikou). Spíše fórum považuju za jakousi zpovědní vrbou pro osoby, které se ve svém životě již střetly s informačním morfologickým polem a lidským nevědomím (někdy i kolektivním) v jakékoli formě. Pokud by se někdo po zážitku svěřil v práci, poslali by ho na psychiatrii. Kdyby se svěřil doma, poslali by ho na neurologii. Jinak musím souhlasit s Tonnym, astrální cestování osobně (z vlastní zkušenosti) považuji za životu velmi, VELMI nebezpečné! Jde fakt o kejhák. Lucidní snění je častá forma úniku, mnohdy barevnější než svět sám a za nebezpečnou jí nepovažuju.

Dabass (Út, 30. 9. 2014 - 15:09)

Přihodím si polínko...Všechny dobré předpisy mystiky mají stejné počáteční požadavky na na cestu k přebudování osoby. Vedou k přebudování bytosti tím, co např. křesťané nazývají spásná mravnost. Většinou jsou cesty příliš dlouhé, zdá se mi až záměrně dlouhé. Teprve potom prý lze dojít k takzv. osvícení nebo nirváně. Tato cesta si myslím není nezbytná pro prožití mimosmyslového vnímání nebo výstupu z těla.

Dabass (Po, 29. 9. 2014 - 11:09)

Jen pro doplnění: diskuse je o šestém eventuálně sedmém smyslu člověka bez ohledu na jeho "karmu".

Dabas (Po, 29. 9. 2014 - 10:09)

Tak nějak jsem to i myslel v předchozím příspěvku a užil jsem slovní spojení "předpis náboženství", místo "předpis mystiky". I hluboko věřící křesťan nebo muslim se meditačně dokáže pomodlit a vyzpovídat. Přitom každý má jiného mystického představitele.

! (Po, 29. 9. 2014 - 08:09)

oprava myslel jsem joga.Až na to, že jsou různé druhy jógy. A pak, když se to vezme kolem a kolem, vždycky je v pozadí nějaký ten polobůh atd.

Dabass (So, 27. 9. 2014 - 13:09)

Osobně to vidím tak, že předpisy náboženství jsou velmi, velmi různorodé. Některé hlásí nutnost šíření dobra (co to je?). Jsou i víry, kde je dobré zabíjet protivníka, aby "mé JÁ" nabralo jeho sílu. Nakonec i v současných válkách nejlepší z dobrých kněží žehnají zbraním na obou stranách. V předpisech náboženství to asi není, neboť před stvořitelem by měla stát jakási jednotná myšlenka pro všechy na planetě. Zatím každý předpis náboženství říká, že je právě ten pravý. Za to pravé osobně považuju to hrábnutí do sebe. Podle mne je to v meditacích lucidního snění s napojením na určitou osobu (nebo osob) a poté vcítění event. problému té osoby. To jsem se ale asi trochu vzdálil od zde probíraného astrálního cestování...

mistr é (So, 27. 9. 2014 - 09:09)

"Hrábnutím do...Děkuji. A mohl bys ještě napsat, jaké předpisy? Myslíš tím nějaké náboženství (do žádné společnnosti tedy patřit rozhodně nechci a nebudu)? Která je to ta pravá duchovní cesta? Předpokládám, že světské předpisy tím asi nemyslíš (všude mají jiná měřítka a světská spravedlnost je hodně relativní).

Dabass (Pá, 26. 9. 2014 - 17:09)

Třeba z jedné strany pohledu výplod materiální lidské fabulace, ale kdo překročil určitou hranici (např. s Ketaminem), tak se už nevrátil. Ono taky nelze paušalizovat, že co nejde změřit, neexistuje. Možná že by zde pochybovačům do toho vnesl svým dílem jiný rozměr Břetislav Kafka, nebo Edgar Cayce a kultury staré 7000let (Mayové). Současný materiální svět se jim ale v dané oblasti bohužel jen vysmívá...

Navíc v AC je J (Pá, 26. 9. 2014 - 10:09)

Astrální cestování? Úplně obyčejné OBE, nic víc. Dá se zažít při NDE, umí to i dissociační anestetika (ketamin), předvedou ti to i psychedelika.
A.C. je výplod lidské fabulace (zde nejčastěji podvědomé autofabulace), snažící se vysvětlit (racionalisovat) myslí neuchopitelný, ale přitom extrémně silný prožitek.

Tož asi tak.

mistr é (Pá, 26. 9. 2014 - 10:09)

je opravdu málo lidí,co...Můžeš to více rozvést, jak hrábnout? Dík.

Dabass (Čt, 25. 9. 2014 - 20:09)

Většinou co dělají Jógu to mají navrčeno z knížek a zajímá je spíš schránka. Co to dělají hlouběji, dostanou se tak maximálně k lucidnímu snění. Ti špičkoví až LS s mentálním propojením na další osoby s možností vytvoření jakéhokoli umělého světa. To ale není AC! LS je tvořeno mozkem, konkrétně je to práce spánkových laloků. V AC není čas ani rozměr. Navíc v AC je JÁ úplně samo a nemá možnost průvodce jako v LS. V tom je ten problém :-(

Ich (Čt, 25. 9. 2014 - 09:09)

ZÁŽITEK MIMO TĚLO:
ano,...Experimentovat by se s tím asi opravdu nemělo, ale když je to samovolné, co dělat.

Dabass (St, 24. 9. 2014 - 21:09)

ZÁŽITEK MIMO TĚLO:
ano, psal jsem to zkráceně na dvě fóra v r.2011. Možná přeháním, ale AC osobně považuji za životu velmi nebezpečné experimentování.

Ich (Út, 23. 9. 2014 - 20:09)

ZÁŽITEK MIMO TĚLO
Kdysi...To je zajímavé. Už jsem tento příběh někde četla. Měla jsem podobné stavy, jednou po narkóze. Hnus. A jednou, ještě jako dítě, jsem vyletěla z těla po nárazu do hlavy. Ale to byl naopak ten nejkrásnější zážitek v mém životě.

Reklama

Přidat komentář