Reklama

Obřízka

Jahoda (St, 12. 9. 2018 - 23:09)

Ty jsi kdesi napsal, že orel...tobě hlavně nevoní jinačí názor než máš ty.
Takže nesváděj nic na nějakou jahodu!
Já se zhora jasně a z důkazy logičnosti vyjádřil a ty namísto vyvracení a dizkuze ihned napadáš a shazuješ.
Mě je uprdele co tací jako jsi ty o mě myslej,toto jednání jsem si užil již dosti zpřed r. 89.
Tady je svobodná a demokratická země .
Zákaz obřízky a určování někomu cokoli proti jeho vůli je protidemokratické a má to diktátorské sklony.,

Jahoda (St, 12. 9. 2018 - 22:09)

přepískl jsi to.a co jsem jako přepísk?
Zde je řeč o nějaké zákazu obřízek do 15 let.
Mě to ale připadá jako diskriminace,rasizmus,vyvolávání nenávisti,omezení svobody a práv člověka a protože je obřízka praktikována u většiny muslimů a Židů-jako antisemitizmus.
At nikdo nikomu v tomto ohledu nic nezakazuje!

Navíc ,jak jsem již zhora uvedl,pokud by byla obřízka zakázána zákonem,asi by se dělala pokoutně,amatérsky a mohlo by to být nebezpečné.
Celé toto jsou praktiky totality,kdy někdo určuje co je správné a co ne a protože je přesvědčen,že má patent na pravdu vnucuje to svému okolí i když protestuje.
Aktivita proti obřízce je jedna věc a i když to třeba koleruje s exhauzněfundamentálním názorem,pořád je to jenom aktivita a názor jednotlivců ,tak at s tím neomezují veřejnost!
V USA,kde je nad 85 % obřezaných mužu by tento zákaz obřízky neprošel,tam je svoboda a demokracie a veřejnost by se teda v TOMTO omezit nenechala ani náhodou!
USA je totiž země svobody a na nějaké totalitní praktiky fanatických aktivistů s totalitníma a diktátorskejma sklonama tam teda nejsou zvědaví.
Doufám,že jsem se vyjádřil jasně!

Jahodovej (Út, 11. 9. 2018 - 21:09)

já přece vždy...přepískl jsi to.

Jahoda (Út, 11. 9. 2018 - 11:09)

já přece vždy...něco veřejnosti zakazovat a nepodpořit to trestným zákonem je cesta do pekel.
Udám příklad.
Je zakázáni pít alkohol a sednout za volant
je zakázáno krást
loupit
prznit nezletilce do 15 rok
a pod.toto vše je podpořeno zákonem s tresní sazbou jako trestný čin za který se jde před soud a zhusta i do vězení na podmínku,anebo nepodmíněně.
A navíc většina společnosti toto jednání odsuzuje a považuje za společensky nepřijatelnou a provinilce odsuzuje.

Otázka ale zní,zda by byl celspolečnesky přijatelný zákon proti obřízce českých chlapců do 15 let.
I kdyby by bylo porušení tohoto zákona trestáno čistě teoreticky vězením,moc Čechů by to asi nezajímalo a pokud by někdo tento zákon porušil,asi by ho mnoho lidí neodsuzovalo,bylo by jim to pro smích.
Navíc,pokud by ten zákon platil a obřízkychtivá mládež chtěla obřízku a nenašla by kvalifikovaného lékaře,asi by se to dělalo pokoutně,amatérsky a to by bylo nebezpečné.
Ze stejného důvodu není zakázán zcela alkohol a tabák,stát ví,že veřejnsot by si to dělala sama podomácku a amatérsky a bylo by to nebezpečné,jako důkaz svého tvrzení bych chtěl doložit,že třeba pálení kořala podomácku je trestné,ale nikdo to neodsuzuje a ani Policie se o to většinou nezajímá,veřejnsot to toleruje a celý ten zákon je akorát tak na pendrek.
Zákon zakazující obřízku chlapců do 15 rok by byl také na pendrek,kočkám pro smích a trestně nevymahatelné a toto Piráti musí vědět...i když vypadaj jako fetáci a hipíci,jsou to většinově vysokoškolsky vzdělaní lidé a mají přehled.
A tohle co jsem napsal prostě musí vědět

Jahoda (Út, 11. 9. 2018 - 08:09)

Hlavně, aby pyjráty...já přece vždy říkal-ŠMIK! kvik a je po problému.
Jo a Piráti zřejmě žádnou plíseň nemají,když tak blbě kecají a zakazovat obřízků je taky pěkná blbost.
Toto mě zavání totalitníma praktikama!

Tony (Út, 11. 9. 2018 - 06:09)

Chtěl jsem napsat vypitý,...sajme, sajme, než nás někdo zajme

Tonik (Po, 10. 9. 2018 - 13:09)

Ještě tu okopčím...Chtěl jsem napsat vypitý, mozek vypitý

Tony (Po, 10. 9. 2018 - 12:09)

Ještě tu okopčím příspěvek, který jsem teď napsal na stránky pirátské strany:

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Tonda.Vlas » 10 zář 2018, 12:17
Poslanec Pikal se ptal na současnou právní úpravu, podle mých znalostí to v ČR žádný zákon neřeší, je to povoleno na základě jakéhosi zvykového práva. U starších 14 let by měl vůli rodičů poněkud omezovat NOZ, jenže jak znám situaci v Německu, málo chlapců zná v této věci svá vlastní práva.

U náboženské obřízky stejně nebývá zdravodnické zařízení vyhledáváno. U židů by byla taková obřízka rituálně neplatná a jak jsem vygooglil na muslimských stránkách, tak si brněnská náboženská obec na to zve svého obřezávače z Vídně. U muslimů to bývá zpravidla hromadná akce, konaná jednou za několik let, kdy je pak obřezáno pár ročníků najednou. Já se tím, co se děje za dveřmi synagogy nebo mešity zabývat nemíním.

https://zdravi.euro.cz/denni-zpravy/z-d ... ani-465772

Potíží je hlavně bod B (to je ale jiná kapitola) a hlavně bod C, krotože některé české matky mají vymytý mozek stupidní cirkumfetišistickou propagandou. To poněkud chápu, sám jsem měl ten mozek vymytý také.

Tony (Po, 10. 9. 2018 - 11:09)

Než mě pokrytecký evangelikál začne křivě napadat z antisemitismu, tak by si nejdříve měl přečíst zprávu ministerstva zdravotnictví v této oblasti:

Zdraví Euro > Zprávy > Z domova > Obřízce z jiných než zdravotních důvodů… Velikost: menší střední větší
Obřízce z jiných než zdravotních důvodů v ČR zákon nebrání
zpět
2.8.2012
Sdílet Tweetnout Komentovat
obřízka, cirkumcize, dítě,
zvětšitobřízka, cirkumcize, dítě,
Zdroj: wikimedia.com
Provádění obřízky u chlapců z jiných než zdravotních důvodů v Česku žádný zákon nebrání, jen si úkon musejí rodiče pro svého syna zaplatit. Zdravotní pojišťovny hradí operaci jen ze zdravotních důvodů. ČTK to řekl mluvčí ministerstva zdravotnictví Vlastimil Sršeň. Reagoval na problémy s rituální obřízkou v Německu a Rakousku. Německý soud ji nedávno označil za ublížení na zdraví. V rakouské spolkové zemi Vorarlbersko vyšlo nyní doporučení, že lékaři mohou rituální obřízku bez obav provádět.

„V Česku v této oblasti nejsou žádná omezení,“ řekl Sršeň. Podle zjištění ČTK se vykonávání tohoto židovského a muslimského rituálu české nemocnice nebrání, věřící se ale na ně téměř neobracejí. Dětský chirurg z Fakultní nemocnice Motol Luboš Zeman ČTK řekl, že ročně provádějí několik desítek těchto výkonů u chlapců kvůli zdravotním obtížím. U zdravého chlapce, kdy by snad důvodem mohla být víra, dělají obřízku jednou, nejvýš dvakrát do roka.

„Komunity, kde se obřízka provádí, zřejmě mají své kvalitní lékaře, kteří provedou zákrok bez komplikací. Nepřicházejí k nám tedy ani s komplikacemi,“ shrnul lékař. Když se operuje ze zdravotních nebo hygienických důvodů, není podle Zemana proč spěchat. Zatímco třeba nesestouplá varlata je nutno u chlapců operovat do dvou let věku, nápravu předkožky lze udělat kdykoli. Vhodné ale je provést to, než chlapec nastoupí do školy.

Rabinát Židovské obce Praha na dotaz ČTK sdělil, že poskytuje rodičům kontakt na mohela, tedy rituálního obřezávače. Dřív sídlil v Praze, byl to lékař, člen obce. Nyní si musejí rodiče domluvit mohela z Německa, Rakouska či Británie. Vedle výkonu rituální obřízky platí mohelovi také cestovní náklady.

Obřízka podle rabinátu ale ani v této komunitě není příliš častá. Určitě není povinná, záleží na rodičích, zda ji pro syna chtějí. „Z 1800 členů pražské obce asi 70 až sto je ortodoxních, pokud by měli dítě, dali by je obřezat,“ uvedl rabinát.

Rituální obřízku může podle rabinátu ale provádět pouze mohel. Pokud by ji provedlo běžné zdravotnické zařízení, za rituální se neuznává. Mohel bývá obvykle urolog či gynekolog, mohelské zkoušky mívají také někteří rabíni. Podle tradice byl prvním mohelem Abrahám, který na boží příkaz obřezal sebe, syna Izmaela a všechny muže ve svém táboře.

V ortodoxních komunitách vykonává práci mohela muž. V konzervativních a reformních obcích mohou získat kvalifikaci mohela také ženy. První ženou, která obřezala svého syna, byla manželka Mojžíšova Sipora. Obřízka je u Židů obřadem smlouvy s Hospodinem, znamením příslušnosti k židovskému národu. Provádí se osmý den po narození.

https://zdravi.euro.cz/denni-zpravy/z-domova/obrizce-z-jinych-nez-zdravotnich-duvodu-v-cr-zakon-nebrani-465772

Tony (Ne, 9. 9. 2018 - 22:09)

však tu kdosi psal, že s...To je totální překrucování toho, co jsem tu napsal. Pokrytectví evangelikálů je mi nyní jasné. Oblíbil jsem si tu kdysi mladého ateistu Jakuba, u něhož mě mrzelo, že Bibli nikdy nevezme do ruky, ale když vidím pokrytectví evangelikála jako jste vy, tak ho plně chápu.

Tony (Ne, 9. 9. 2018 - 22:09)

to jste se našli, jak se...°

Ať si zkusí místní pisálek psát svoje bludy na stránky židovské obce nebo židovského muzea, tam by s ním vyběhli, smazali by ho rychleji než na stránkách klinik, kde jim začal spamovat v příspěvcích od pacientů. Oni jsou doktoři slušní, ale jak vidí, o co jde, tak zas nemají čas dokola odpovídat na totéž, navíc když to nemá hlavu a patu a má to vědeckou hodnotu jak hospodské kecy. °

Milý evangelikále, teď jste tu prokázal svou pokryteckou duši. Obhajujete cenzuru, jste v zajetí ohavného náboženského tmářství.

Tony (Ne, 9. 9. 2018 - 22:09)

to jste se našli, jak se...Milý pokrytecký evangelikále, chováte se jako pokrytec toho největšího kalibru. Vy dobře víte, co jsem tu psal ohledně židů. Ale vaším zvráceným motorem je pokrytecká evangelikální víra.

Tony (Ne, 9. 9. 2018 - 22:09)

Oprava:

naddenominační

Tony (Ne, 9. 9. 2018 - 22:09)

to jste se našli, jak se...Milý pane no. Zase z vás vyhřezla vaše náboženské demagogie. U mě jste totálně pohřbil mou koncepci nasdomenačního křesťana.

Apoštol Pavel napsal o takových jako jste vy: S TAKOVÝMI ANI NEJEZTE!!!"

Tony (Ne, 9. 9. 2018 - 22:09)

už tu před časem bylo,...Milý evangelikále, dobře víte, v jaké situaci jsem to napsal, jsa ovínšn, abych bigotní náboženské náně Haně vyvrátil její úmysl, když zmrzačující amputací předkožky - obřízkou znechala zmrzačit pohlaví svého jedenáctiletého syna.

Myslím si, že jste Joe z KD. Velice nechutně jste se odkopal. Evangelikální víra je mnohem zvrácenější než islám.

Martina (Ne, 9. 9. 2018 - 21:09)

přítel se nechal obřezat, přiznám se, že už bych neobřazanýho čuráka do pusy nevzala, tohle je paráda. Já bych obřízku zavedla povině, ukažte mi kluka, co po holce nechce, aby mu ho kouřila, po mě to chtěli už ve 14.

no (Ne, 9. 9. 2018 - 20:09)

Ale za to se nám nakrásně...však tu kdosi psal, že s vodou není zrovna kamarád. Když se pár dní nemyje, tak si nechává předkožku stáhnutou, navíc píše, že ho to rajcuje, proto to dělá. Nemá ji ale vzadu stále, to by ho nerajcovalo. A taky psal, jak mu šourek šíleně smrdí. Zkrátka hygiena jak u Mao Ce Tunga, ten s vodou taky nekamarádil. Svůj úd si myl v ku..ách svých konkubín. Těm se na sklonku života věnoval víc jak vládnutí říši. Pak že věkem klesá potence. Někdo sice nemá ženské, ale o to je větší honič.

jo (Ne, 9. 9. 2018 - 20:09)

Pane evangelikále (Joe),...to jste se našli, jak se říká, vrána k vráně sedá. Jenže jak to prosákne mezi lidi, že piráti chtějí zakazovat obřízky, tak jim hodně ubyde voličů. Většinu lidí sice téma obřízek nezajímá, ale nestojí o to, aby měli další zákazy. Zákazy, to je typický totalitní styl vládnutí. Ani v době temna, kdy u nás byla povolená jen katolická víra, v té nejpokleslejší podobě, v podstatě jak to popisuje Jirásek, tak Židům nikdo v jejich víře nebránil. Jednalo se s nimi jak s méněcennými, např. nesměli vlastnit půdu, ale jejich víru jim nebrali ani ti jezoviti. A obřízky u nich nikdo neřešil, to bralo samo sebou, že tam každého chlapce obřežou. Zákaz obřízek, to byl byl nástup jen horší totality a nesvobody, co tu byla za habsburků v době temna.

Ono ta nenávist k Židům se často projevuje právě na těch obřízkách. Za nacismu mít nebo nemít předkožku znamenalo rozdíl mezi životem a smrtí, obřízky haněli bolševici, právě proto u nás je prováděli jen v skutečně nejnutnějších případech. Nesnáší je ani nyní lidi, co mají blízko k totalitě, Bartoš je jen jeden exemplář, ukazuje se, že takových je víc. Nakonec tím antisemitismem byli nasáklá i slovenská katolická církev v době jejich Štátu za 2. sv. války, říkali, že židé "ukrižovali Krista Pána". Ale přijde mi, že to zůstalo i v současném českém katolictví, u některých lidí. Papež je osvícený, ale jak je možné, že odchovanec katolického učiliště je antisemita? Tak to je, vedle řady úctyhodných katolíků tam jsou i neřádi, nemyslím jen Bartáka nebo ty kněze, co honily ptáky chlapcům nebo seminaristovi, když spal (seminaristu Nováka poté propustili ze semináře, když si na to stěžoval, oficiálně byl odejit pro neprospěch). Tihle neřádi bývají typicky antisemity jak ti Tisovci a Hlinkovci, kdežto ti slušní katolíci jsou proizraelští.

Ať si zkusí místní pisálek psát svoje bludy na stránky židovské obce nebo židovského muzea, tam by s ním vyběhli, smazali by ho rychleji než na stránkách klinik, kde jim začal spamovat v příspěvcích od pacientů. Oni jsou doktoři slušní, ale jak vidí, o co jde, tak zas nemají čas dokola odpovídat na totéž, navíc když to nemá hlavu a patu a má to vědeckou hodnotu jak hospodské kecy.

sardanapal* (Ne, 9. 9. 2018 - 20:09)

Aha, takže to máš na mysli...Ale za to se nám nakrásně prodlužuje šourek a takový "vytahaný koule" některé ženy taky pěkně rajcují ...

no (Ne, 9. 9. 2018 - 20:09)

Ten Bartoš je totální...já zas tvrdím, že někdo se hodně u něj inspiroval.

Reklama

Přidat komentář