Reklama

slinivka břišní

Zuzana (Čt, 6. 11. 2003 - 08:11)

Milá Ivo!Já mám manžela nemocného se slinivkou(měl už i amylázy dost velké).Je mu 36 let a klempíruje s nítak tři roky.Chvilku drží dietu,ale dělá namáhavou práci,tak to dlouho nevydrží.Navíc dýchá v rpáci dehtové výpary.Bojím se o něj,je mu třeba dva tři měsíce dobře a zase má vzplanutí bolesti.Má chronický zánět slinivky.Chtěla jsem se zeptat,jak se projevilo u tchyně to,že už je fakt zle? Nikdy nevím,když dostane křeče,jestli mám někoho zavolat(nechce).Myslím-zvracela,byla žlutá,měla horečky,atd.)?(moje mamka zemřela ve 45 letech na zánět slinivky...tak mám strach.Manžel nechce jít k doktorovi a já nevím,co dál.Jo,CT měl loni,takže to je fajn.Měl ji jen mírně zvětšenou)Díky Zuzka

iva (St, 5. 11. 2003 - 15:11)

V ten zázrak taky doufám ale moc nadějí do toho nevkládám, našla jsem Breussovu dietu jestli ti to něco říká ale nevim jestli je to správný krok. Jde o 42 denní kůru která spočívá v pití šťáv a čajů. Zítra jí pouští z nemocnice tak už se těší. Píšu z práce a jdu domů takže se ozvu zítra ráno. Přeji příjemný zbytek dne koukej se uzdravit.

Monika (St, 5. 11. 2003 - 15:11)

Treba se stane zazrak.Ale na druhou stranu,kdyz konecne clovek zjisti,cim to je,tak se mu svym zpisobem ulevi-nemoc je pojmenovana.Nechci to zlehcovat-promin.Mas ji doma?

iva (St, 5. 11. 2003 - 13:11)

vzhledem k tomu že je to v pokorčilém stadiu ( z důvodu toho že nevěděli co jí je) se jí objevily metastázy na játrech takže naděje na chemoterapii je taková že se prodlouží přežití o 4 měsice. je mi hrozně a nemůžu s tím nic dělat. Nás doktoři ujiš´tovali že by totaky poznali a že je vše v pořádku, pak se zhroutila protože měla různé prášky a až na CT uviděli flek a říkali že slinivka se ozývá jako poslední až když už je pozdě. Tak nevim

Monika (St, 5. 11. 2003 - 10:11)

Tak to je hrozny.Ma alespon nadeji,chemoterapie atd?Tak ted mam fakt hruzu.Me lekarka rekla,ze tim,ze jsem hubena,bylo by to videt uz na sonu.Posledni mi delali minuly tyden,po nejake 4mesicni pauze,takze uz by to tam videli.Jak to zvladas Ty?Moji kamaradce zemrela maminka na r.slinivky a vim,jak to bylo hrozne

iva (St, 5. 11. 2003 - 10:11)

S tím že jsi mladá to neni omluva, mé tchyni je 53 let a nikdy nemarodila a neměla žádné problémy a hlavně jí v krvi nic nenašli a utvrzovali nás tím že je vše v pořádku a až na vyšetření CT zjistili že je tam malý flek který půjde odoperovat a když jí otevřeli tak se zhrozili a zas jí zavřeli. Je jí vcelku dobře ale má hrozné bolesti když něco sní. Jsou to starosti

Monika (St, 5. 11. 2003 - 09:11)

Ivu,jsi moc hodna,ze jsi mi to napsala.Bolesti nemam zadne,jen nevolnost a prujmy.A jak ji je,doufam,ze uz ji to tolik neboli.Ja uz od unora prodelala tolik vysetreni,ze jsem z toho magor.Toklik odberu a krome Ct,snad vse.Moje doktorka me utvrdila v tom,ze by nekde bylo alespon malinko neco zvysene.Je mi 36,pry jsem na to mlada.No uvidime.Napis,jak se ji dari.Pa

iva (St, 5. 11. 2003 - 08:11)

Ahoj Mončo. Projevovalo se to hroznými bolestmi při jakémkoliv druhu potraviny co snědla. Nemohla ani spát jaké to byly bolesti, ale doktoři nenašli nic až na vyšetření CT proto si ho nech udělat a tam poznají co to je.

Monika (Út, 4. 11. 2003 - 15:11)

Ahoj Ivo,take mam neustale pocit,ze mam nemocnou slinivku.Prosla jsem vsemi moznymi vysetrenimi,sono take a nikde nic.Amylazy a lipazy byly naprosto v poradku.Napis vice,jak se ji to projevovalo,take mam neustale zlutou stolici,nejim maso

iva (Út, 4. 11. 2003 - 11:11)

Milá karlostejné příznaky měla moje tchyně se kterou si lékaři nevěděli rady, veškerá možná vyšetření byla v pořádku a rozhodli, že je to psychického původu a předepsali léky po týdnu se zhroutila a až na vyšetření CT zjistili že je na slinivce malý operovatelný "flek" Při otevření však zjistili že jde o neoperovatelný nádor. Neberte to na lohkou váhu a naléhejte na podrobné vyšetření.

iva (Út, 4. 11. 2003 - 11:11)

Také je divné že nic nezjistili z krve, proto nezahálejte o nenechte to dojít tak daleko jeko my. Trvalo 5 měsíců než to doktoři zjistili a jejich odpověď na léčbu zní " nelze už nic dělat"

iva (Út, 4. 11. 2003 - 11:11)

Paní Renáto je to případ mé tchyně a probíhalo to zhruba tak že kdykoliv se najedla měla bolesti do celého žaludku, lékaři udělali všemožná vyšetření a nic nenašli a usoudili že jde o psychiku a nasadily prášky. Po týdnu se zhroutila a na vyšetření CT zjistili že jde o malinký flíček na slinivce a že to půjde odoperovat bez komplikací. A během operaci zjistili toto. Pokud máte takovéto problémy nenechte se odbít a žádejte vyšetření CT

Renáta (Út, 4. 11. 2003 - 09:11)

Paní Ivo,jaké byly příznaky nemoci takto nemocné slinivky?Myslím tím,jakto,že nepoznaně vyrostl nádor do tak velkých rozměrů....To je Váš případ?Mě pořád bolí slinivka,po každém jídle je mi špatně,tak se ptám!Renáta

iva (Po, 3. 11. 2003 - 12:11)

tato operace nakonec nebyla vzhledem k tomu že lékaři při operaci zjistili, že nádor je veliký a nelze ho odstranit a zároveň zjistili metastáze na obou lalocích jater, prosím o pomoc při léčbě, je možná chemoterapie, či ozařování nebo již nelze nic dělat???

Karla (Čt, 30. 10. 2003 - 17:10)

Doktorka mi zjistila z krve hodnotu 8,8 ma pry byt do 7,6, nejsem si presne jista. Pry mam slinivku brisni jen podrazdenou. Nic mi s tim nedela, mam se pry hlidat v jidle. Muzete mi prosim nekdo napsat, jestli muzu mit treba i rakovinu slinivky nebo jestli to muze but nejak vaznejsi. Casto me boli bricho pod zebrama, hlavne tedy po jidle. Muzete mi tez nekdo napsat, jake mate priznaky vy osobne? Predem diky za odpoved.

ivana (Po, 27. 10. 2003 - 09:10)

Nádor slinivky je snad inoperabilní.

iva (Po, 20. 10. 2003 - 14:10)

chci se zeptat, pokud lékaři najdou nádor na slinivce břišní, jaké jsou kompikace při jejím odstranění - operace

Ivana (Čt, 30. 1. 2020 - 08:01)

Mám za sebou kolonoskopii, gastroskopii, odběry krve a vše možné. Ze strachu z nemoci slinivky jsem guglovala. Pokud dojde k rakovině slinivky, je to neoperovatelné, nevyléčitelné a člověk umírá do půl roku.

michaela (Pá, 25. 4. 2003 - 15:04)

Dobrý den, chtěla bych se informovat, mám vředovou nemoc slinivky-gastroduodenu, již jsem byla 2x na sondu, žaludek mám v pořádku a beru lék Ortanol. Můj stav se nelepší, držím sice dietu-bez smaženého jídla, bez zeleniny, česneku, bublinek apod. Ale po jídle je mi stále těžko, pokud mi můžete doporučit nějakou brožurku ve které by byla dieta více specifikována popř. nějaký jiný preparát. Děkuji za odpověď.

Mikesková (Út, 4. 2. 2003 - 14:02)

Dcera trpí chronickým zánětem slinivky. Bohužel nikde se nemohu dopátrat diety, kterou by měla držet. Co všechno smí jíst a co ne?Děkuji za odpověď

Reklama

Přidat komentář