Reklama

karpální tunel

Jarka (St, 25. 6. 2008 - 17:06)

Mám obě ruce po operaci karpálního tunelu.Pravou ruku mě udělali dobře ,ale levou ruku mám kolem jizvy oteklou,mám tam horečku a občas bolí.Byla jsem s tím v nemocnici tam kde mě operovali,v brně Bohunicích a nikdo se se mnou nechtěl bavit.Doktor mi řekl,že to nic není.

Hanka Beroun (St, 25. 6. 2008 - 13:06)

Paní Ludmilo, ničeho se nebojte, neváhejte a nechte se operovat. Jsem po operaci levé ruky a v srpnu půjdu s druhou rukou, není se čeho bát. Moje operace probíhala velice dobře a má ruka je zase funkční. Celá dlan se umrtví a necítíte skoro nic. Pak dvě hodiny po operaci to přichází k sobě a přijdou menší bolesti, dá se to zvládnout. Druhý den po operaci jsem cítila jen maličkou bolest a pak den ode dne je to lepší a lepší. Neváhejte, moc se Vám uleví.

Ludmila (Čt, 19. 6. 2008 - 16:06)

Nemám tak strašné noční problémy, jak tady všichni uvádíte. Jen mě lehce bolí zápěstí, lehce mi brní, ale co mi vadí nejvíc, že mi nedrží palec na propisce, tedy nemůžu pořádně psát. Nejde psát rychle a o čitelnosti ani nemluvím. Všechna vyšetření ukázala jen lehké postižení karpál.tunelu. Doktor v Brně mi navrhl operaci,ale já pořád váhám. Ruční psaní mě přivádí téměř k depresi. Tak nevím, jak se mám rozhodnout. Zkuste dát svoje rady. Děkuji.

__Dasa (Pá, 13. 6. 2008 - 16:06)

Je naprosto mylné se domnívat, že syndrom karpálního tunelu je možné trvale vyléčit akupunkturou. V nejlepším případě je možné touto procedurou ulevit od bolesti, ale opravdu nejspolehlivější je operace.

mjanik (Po, 9. 6. 2008 - 20:06)

lepšia by bola akupunktúra,tá vie pomerne rýchlo vyliečiť karp.tunel a výhodou voči operáciam je,že vylieči a neostanú žiadné pooperačné problémy

Eva (Pá, 8. 11. 2019 - 16:11)

Tak akupunktůra mi nepomohla..... ukazováček ""brní" trochu méně, ale jinak vše bolí, brní , necitlivé...nejhorší v noci. Čekám na operaci /v prosinci?/ chci ji co nejdříve...už velice dlouho nespím, jsem nevyspalá, unavená...Mudr ale mají dlouhé termíny, na vyšetření EMG jdu až za14 dnů a pak zase čekat na termín operace! Ach jo!

Maris (Po, 9. 6. 2008 - 11:06)

V lednu mi operovali jednu ruku a teď v květnu druhou.Pokud pracujete rukama,myslím že ano,tak nemocenská je v délce skoro tří měsíců.Zbavila jsem se sice problémů s trpnutím,mravenčením,necitlivostí,ale teď mám ty ruce tak slabé,že si sama nedokážu ani otevřít minerálku.Protože jsem měla postiženy obě ruce,tak doktor mi doporučil obě operace za sebou.

9.8.2008 Věra (Po, 9. 6. 2008 - 11:06)

jsem po operaci pravého karpalu zajimalo by mně jak dlouho budu marodit operovali mně 14.5 pracuju jako operator u svařecich stroju

Návštěvník (Út, 3. 6. 2008 - 12:06)

A působí i na karpální tunel, heč.

Návštěvník (Út, 3. 6. 2008 - 12:06)

Konečně super IQ test ke kterému dostanete i certifikát, záruka kvalitního výsledku. Vyzkoušejte http://cz.iq-test.eu/?d=12534

misa (Út, 3. 6. 2008 - 11:06)

ja mam 3 stehy jsem čtvrtý den po operaci ale stale to bolí sice už vydržím bez léků ale i tak je to bolestivé

Karolina (Čt, 8. 5. 2008 - 17:05)

Som 3 dni po operácii karpálu,prostrednik ešte tupý článok inak pohoda,po 5 dnoch nastupujem do práce. Reakcia na Ivetu,ýe vela ludí má recidivu. Moj operatér zoperoval 523 ludí z toho 3 opakovane takže asi záleži v akých ste rukách. ďakujme denne svojim rukám že nám služia. ahoj

Karolina (Čt, 8. 5. 2008 - 17:05)

Som 3 dni po operácii karpálu,prostrednik ešte tupý článok inak pohoda,po 5 dnoch nastupujem do práce. Reakcia na Ivetu,ýe vela ludí má recidivu. Moj operatér zoperoval 523 ludí z toho 3 opakovane takže asi záleži v akých ste rukách. ďakujme denne svojim rukám že nám služia. ahoj

iveta (St, 7. 5. 2008 - 18:05)

operaci sem se vyhnula diky mazani které sem si našla na internetu měla jsem velké bolestia pan doktor mi řekl že operace je nutná ale v mém případě návrat do práce nepřichází v uvahu. dnes sem ráda protože ve svém okolí znám spoustu lidi kterí musí na operaci znovu,

margit (St, 7. 5. 2008 - 12:05)

Karpalny tunel sa operatívne lieči - odstraňuje/čistí aj na Slovensku, a úspešne. Moja mama mala ve?ké problémy s oboma rukami, už nič poriadne neudržala v nich, všetko jej vypadávalo kôli tzv.vystre?ovacím prstom, po operácii môže aj manuálne pracovať a zmizli jej bolesti aj trnutie a ost. príznaky.Jazvičky má minimálne a druhú ruku jej operovali len ambulantne.

Návštěvník (Ne, 4. 5. 2008 - 21:05)

3/5/08
Z ARIZONY: ZDE SE OPERUJE KARPALNI TUNEL
TAK ZV. BROWN PROCEDURE -
JE TO OTEVRENI MISTA JENOM PRO DVA MALE STEHY - ENDOSCOPIE ,
RADA BYCH VEDELA, ZDA SE TO TAKE DELA U NAS . kDYBY MNE MOHL NEKDO ODPOVEDET TAK NA E/M
SYMPATICO"COX.NET , DEKUJI VERONIKA

15.4.2008 EVA (Út, 15. 4. 2008 - 13:04)

jsem po operaci obou karpalů po třech týdnech po sobě ruce jsou dobré čeká mě rehabilitace a natupuji do prace po třech měsících.

alena (Ne, 13. 4. 2008 - 13:04)

mne po operacii velmi pomohli jemne masaze s olejom z cilskej ruze mosqueta.je to vsak produkt vyrabany v taliansku.ja po dvoch tyzdnoch operacie som nastupila do prace a nemala som ziadne problemy a ani teraz.moja ruka je v poriadku

alena (Ne, 13. 4. 2008 - 13:04)

operaciu tunelu na pravej ruke som absolvovala pred 2 rokmi v taliansku.uz po 2 tyzdnoch operacie som nastupila do prace.nemam ziadne problemy.operaciu ti vrelo odporucam.

Návštěvník (St, 9. 4. 2008 - 19:04)

Mužete tu prosím napsat, kolik máte stehů ? Já jsem měsíc po operaci v UVN,2 stehy, po týdnu po vyndání se místo mezi nimi trochu rozšklebilo,doporučeno promazávat sádlem ev.indulonou,rehabilitovat - prsty ve špetce sbírat třeba čočku ap.Sestra na příjmu říkala, že za měsíc je ruka dobrá, operující zase řekl, že dva měsíce s rukou nebudu moct dělat - dávám za pravdu jemu !!! Dlaha po operaci ani náhodou, pouze náplast a vatou trochu změkčený - zpevněný ?? obvaz. O masírování jizvy mi řekla sestra u obv.lékaře. Čeká mě ještě druhá ruka, už teď je mi z toho špatně.

Reklama

Přidat komentář