Reklama

karpální tunel

Eva (Pá, 1. 11. 2019 - 18:11)

lepší, šetrnější je prý operace ""endoskopická rychlejší hojení"! Ale musí se zaplatit/v Praze 10.000

Kopřiva (Čt, 1. 11. 2007 - 21:11)

Ahoj Renu,
tvoje představa je mylná.Já nesměla tři měsíce nic dělat.Měla jsem dlahu a byla ráda,když jsem nosila ruku na hlavě,neboť jak ji máš dole dost to bolí.Jizvu nemám skoro poznyt,vlastně vůbec.Mám ji přímo na dlani vedle čáry "života":-)A neboj se Renu.Já se také bála:-)jako čerta:-)Záleží hodně na přístupu doktora a sestřiček a na to já měla štěstí.Není to tak hrozné,nejvíce bolí opíchávání injekcemi na umrtvení a pak to jde jako po másle.Pár hodin po operaci to trochu bolí,ale znám horší bolesti:-)Přeji ti ať strach překonáš a ať ti to dobře dopadne.A jakou ruku dříve?Záleží na tobě ale myslím,že první tu co používáš více.Jsi-li pravák tak pravou.Tak pa pa.

Dotaz (Čt, 1. 11. 2007 - 09:11)

Me ceka operace jiz za tyden, pracuji jako urednice a moje predstava je ze pujdu maximalne za tyden do prace. Mam tezkou kompresy na obou rukach ale na prave je to o neco horsi, prosim poradte jakou ruku mam nechat operovat jako prvni ? A jak je velka jizva ? Ja se strasne bojim :-( Dekuji Renata

Kopřiva (Ne, 28. 10. 2007 - 22:10)

Omlouvám se Vysoké nad Jizerou co mi to tam vlezlo?To jsem ťulpas.Tady něco více
http://www.ruka-kosmetika.cz/index.php?co=syndromcc&m=1

Kopřiva (Ne, 28. 10. 2007 - 22:10)

Všem co se mají podrobit operaci karpálního tunelu doporučuji specializovaný ústav na tyto a jiné operace.Jablonné nad Jizerou.Super přístup,super provedení.Jizvy nejsou vůbec vidět a tak příjemný personál,to se jen tak nevidí.Jediná chybička-musíte se tam objednat co nejdříve,čekací lhůta i tři měsíce ne-li víc.Ale to čekání stojí za to.

Eli (Ne, 28. 10. 2007 - 21:10)

to Hanča
Udaná hodnota je zřejmě t.zv. DML /distální motorická latence/ jednoho z nervů předloktí /medianu/. Jenom podle její hodnoty není možno doporučit či nedoporučit operaci. Musí se posuzovat současně s obtížemi a neurologickým nálezem. Tato hodnota se poněkud prodlužuje se stoupajícím věkem a nemusí být přímo úměrná tíži obtíží. Naopak někteří lidé mohou mít hodnotu prodlouženou, aniž vůbec nějaké problémy mají. I při vyšetřování jednotlivými druhy EMG přístrojů mohou být malé rozdíly.
Nejvhodnější by byla konzultace na neurochirurgickém pracovišti - ambulance pro periferní nervy, které posoudí vhodnost operačního řešení.

Hanča (Ne, 28. 10. 2007 - 14:10)

již rok mám potíže - syndrom karpal tunelu na obou rukách je možné operovat hodnoty 4,8

Iva (St, 5. 9. 2007 - 09:09)

Ahoj moje sestra absolvovala na problémy s karpálním tynelem Dornovu metodu a Bruessovu masáž,měla jít v září na operaci.Hned po první proceduře se jí uvolnili ruce,šla tam pro jistotu 2x stačí jednou a dnes je v pořádku,na operaci nešla,zkuste to taky třeba vám to pomůže jako jí.O Dornovce na www.dornova-metoda.com

DRAHUŠ (Út, 4. 9. 2007 - 17:09)

Dobrý den pane Jendo,mám stejné problémy jako Vy,jsem po operaci obou rukou a bez úspěchu.Tím to Vás chci požádat o pomoc o zaslaní kontaktu kde jste byl a v jaké nemocnici u jakého chirurga.Předem dekuji za Vaší odpověď na můj meil - solventka"seznam.cz.S pozdravem Drahuš.

jENDA (Pá, 31. 8. 2007 - 16:08)

Radko,nedá.Jediná léčba je skalpelem.Ale pozor,musíš najít skutečně dobrého chirurga,jinak je to ještě horší,než před operací.Já si musel nechat udělat obě ruce,po zhruba 2 letech.Od té doby nemám žádné potíže.

Radka (Čt, 30. 8. 2007 - 18:08)

Mam problemy s karpalnimi tunely na leve ruce.Da se to lecit bylinkama?jakymi?Dekuji

Radka (Čt, 30. 8. 2007 - 18:08)

Mam problemy s karpalnimi tunely na leve ruce.Da se to lecit bylinkama?jakymi?Dekuji

baza (Út, 28. 8. 2007 - 21:08)

lze považovat hru na basovou kytaru po operaci karp.tunelu za rehabilitaci,nebo se jedná o nepovolenou námahu. Díky za odpověd. Roman S. 48 let

Eli (Pá, 24. 8. 2007 - 11:08)

Pravděpodobně jde o /distální/ senzitivní latenci? Její prodloužení znamená poruchu vedení v senzitivním nervu, t.j. cítivém, s vlákny pro citlivost.

Návštěvník (Út, 21. 8. 2007 - 18:08)

CO ZNAMENÁ PRODLOUŽENÁ SL POMĚRNĚ VÝRAZNĚ DĚKUJI.

Návštěvník (Út, 21. 8. 2007 - 18:08)

CO ZNAMENÁ PRODLOUŽENÁ SL POMĚRNĚ VÝRAZNĚ DĚKUJI.

Návštěvník (Út, 21. 8. 2007 - 18:08)

CO ZNAMENÁ PRODLOUŽENÁ SL POMĚRNĚ VÝRAZNĚ DĚKUJI.

Návštěvník (Út, 21. 8. 2007 - 18:08)

CO ZNAMENÁ PRODLOUŽENÁ SL POMĚRNĚ VÝRAZNĚ DĚKUJI.

Eli (Ne, 12. 8. 2007 - 09:08)

to Vlasta
Útlak v oblasti karpálního tunelu se ozřejmí elektromyografickým vyšetřením, je pravda, že za l,5 roku se může nález změnit.
Účast krční páteře bývá velmi častá, bylo by dobře zkusit rehabiltační léčbu, zda dojde ke zlepšení. U pravého karpálního tunelu se po léčbě na krční páteř většinou obtíže výrazněji nezlepší. U brnění rukou je vhodné i vyšetřit protilátky na boreliózu.

Vlasta (So, 11. 8. 2007 - 22:08)

Mám stejné problémy s brněním rukou už několik let. Ani nemohu říct, jestly se bolesti stupňují nebo jsou stále stejné, ale jisté je, že přicházejí po větší námaze-práce na zahradě, na počítači. Brní i při řízení auta i jiných činnostech, ale ne vždy a při změně polohy rukou brnění někdy hned ustoupí. I v noci přechází brnění až do bolesti (např. včera po dlouhém stání jsem měla v noci brnění až bolest od lokte dolů do konečku prstů).Při vyšetření cca 1,5 roku zpět: nález ano,ale operace není nutná prozatím řešení obstřikem. Jsem v přesvědčení, zda vše není od krční páteře. Je to možné?

Reklama

Přidat komentář