Reklama

Colostomie, ileostomie

Denisa (St, 8. 8. 2007 - 13:08)

V únoru jsem byla na ileostomii a na pravo i na levo od ní mám jen holé maso bez kůže a nechce se to zatáhnout.Skoušíme dávat Granuflex,ale nemá to vůbec tendenci ke zhojení.Vypadá to tak,že si střevo nechám zanořit,protože už půl roku se trápím,strašně to bolí a nedrží na tom už žádná podložka,no prostě přes den a noc jen lepím nové podložky a už jsem z toho zoufalá.Vývod mám kvůli anální píštěli,mám ji už 10let a tak jsme ji chteli nechat zahojit a místo toho mám takovou hrůzu se stomií.Děkuji za každou radu.

andrea (St, 30. 5. 2007 - 09:05)

Pouch je vytvořený rezervoár /taková kapsa/ z tenkého střeva, který umožňuje hromadění stolice u člověka který už nemá tlusté střevo. Bez pouche by člověk měl problém s udržením stolice a furt by se mu chtělo..tenké střevo samo o sobě stolici udržet neumí. Pouch byl vytvořen na konci tenkého střeva a našit na konečník (asi 5 cm), který mi po operaci zbyl.

mirek (Po, 28. 5. 2007 - 18:05)

Asi nejsem dost zasvěcen, co je to ten pouch?

andrea (Po, 28. 5. 2007 - 12:05)

Mě všechny operace dělali v Brně -Bohunicích. Stomii, zanořovali tak že v místě kde byla stomie mám asi 10 cm jizvu..takže otevřeli..našili pouch..atd. Pak mám dalši jizvu od pupku dolů..a to když mi rozrušovali srůsty a vypouštěli abces. Ale neměnila bych, jím úplně všechno, bolesti nemám, a ty 2-3 tablety na zahuštění (je to na principu černého uhlí)..mě po těch všech Prednisonech a Imuranech nevadí. Nevím jestli jsem to už psala, ale plánujem s manželem (a samozřejmě s požehnáním lékařů) druhé dítě..což si s neustále protékající stomií (tak jsem to měla) nedokážu představit

mirek (Čt, 17. 5. 2007 - 10:05)

Díky za odpověď, píštěl na pauchy kde to je?Já jsem měl píštěle duodenokutální a duodenokolické, museli mi vzít vzestupný tračník,dělali mi gastroentero anastomózu(takový bypase dvanáctníku) 20měsíců jsem byl na parenterální výživě. Teď už jím v podstatě vše až na vyjímky, ale díky srůstům mám při trávení problémy.Mě sice není už 17,ale 41 let není zas takový věk.Píšete, že máte problémy s tím "lítáním", Vy máte tlusté střevo?Mě 3/4 střeva zůstalo, tak to snad nebude takový problém.Uvidíme 18.6..Kdy po operaci začínáte jíst?

Kristyna (St, 16. 5. 2007 - 16:05)

Stalo se ji to po te prvni operaci. Uz v nemocnici, spatne se hojila, nebo spis az moc rychle.Ted v pondeli mela jit take na zanoreni, ale zjistili ji pistel na pauchy. Chudak mala je ji 17let. Ted bude muset projit zas operaci na vic. Ja se vcera vratila z nemocnice a taky to nebylo a neni nic lehkeho. Strevo se mi po zanoreni nechtelo rozhybat.Po peti dnech rekli, ze mi davaji den a pak, ze zas vrati stomii. Nastesti se asi strevo zaleklo a vecer zacalo fungovat. Nez se to vsechno rozbehlo tak jsem tyden prozvracela a museli mi zavist sondu do zaludku.. Ted je zas strasny to litani na zachod a rozbolavely konecnik.

lukas (So, 31. 8. 2019 - 18:08)

prosim vas ja ky toje po zanoreni stomije bolito hodne jak dlouho jste v nemocnici jemi 32let dekuji

Mirek (St, 9. 5. 2007 - 08:05)

Jaké měla problémy Vaše kamarádka s těmi srůsty?Jak se to projevovalo?Já mám po mnoha operacích také srůsty a mám značné tlaky.Také mě čeká zanoření za měsíc.

Zdeněk (So, 28. 4. 2007 - 17:04)

Zjišťoval jsem si informace ohledně zanoření a zjistil jsem, že je to velmi inviduální. Sestra mi popsala lidi, kteří si to nechali zanořit a po nějaké době si nechali vrátit vývod. Měl jsem sousedku, ta si zanoření nechala udělat a když chtěla jít někam do města, tak pomalu den před tím nic nesměla jíst.Zde je popisován úspěšný případ, takže těžká volba.
Přeci jenom cpát do sebe chemii na zahušťování, být opatrný v jídle nebo případně riskovat "nehodu". slyšel jsem, že spíše ženy mají tendenci si to nechat zanořit za každou cenu. S podtékáním mám problém tak jednou za 3 měsíce a to ještě vlastní vinou, že sežeru něco, co hodně napíná stomii při vylučování. Celkem aktivně cestuji, sportuji, jezdím na kole, takže já jsem se rozhodl nezanořovat.

Kristyna (So, 28. 4. 2007 - 15:04)

No jsem zvedava jak to vsechno dopadne a chci se zeptat kde jsi byla na to zanoreni?
A jak rikas stima bolestma ty jsem mela obcas i ze stomii, hlavne po arasidech. Jinak jsem jedla uplne vsechno a bez problemu. Kamaradka kterou to ceka asi za mesic mela vzdy s jidlem problemy a dokonce byla 3x na operaci kvuli srustum. Jo a jak ti tu stomii zanorovali? Pry se to da zanorit jen tou stomii??

andrea (Pá, 27. 4. 2007 - 08:04)

Já si vážně nemůžu vůbec ztěžovat. Dokud jsem měla stomii měla jsem s ní furt problémy..podtékání, odlepování, poraněná kůže kolem stomie..bolestivé atd. Po zanoření (operace trvala jen 45 min), jsem šla po 3 dnech z nemocnice domů a v podstatě jsem byla bez problému. Z počátku jsem chodila tak 8 denně na záchod ale to se časem upravilo (i s pomocí léků na zpomalení a zahuštění stolice)a bylo to v pohodě. Jen jsem z počátku musela všechno hodně kousat, když se mi stalo, že jsem snědla něco hůře stravitelného..kukuřice, oříšky, nebo i špatně pokousany grahamový rohlík..tak pak nastaly dosti velké bolesti břicha...tenké střevo..v místě napojení se jakoby ucpe a dokud se to neztráví nebo neprojde tak to bolí (vždy když bylo nejhůř pomáhaly kapky ALGIFEN od bolesti a pohyb (z počátku jsem ležela v bolestech, ale to bylo ještě horší, člověk se musí přemoct a chodit a chodit a ono to povolí....)). To mi dělalo tak 5-6 měsíců (tak jednou až dvakrát do měsíce), ale teď už můžu jíst cokoli a kdykoli a je to OK..střevo už se roztáhlo jak potřebovalo a jsem zcela bez problému.

Kristyna (Čt, 26. 4. 2007 - 17:04)

Ahojky, taky se moc bojim zanoreni ceka me to asi za tyden. Jaky byl tvuj stav po operaci?? Rikaji ze je to hruza...

hanka (Út, 17. 4. 2007 - 22:04)

ahoj..no to se máš,že ti je dobře..ja se toho zanoření stomie mocinky bojim,aby mi pak nebylo ještě více blbě,ale stím vyvodem to zrovna není taky nák pohodlny.mám už ho rok.

andrea (Út, 17. 4. 2007 - 08:04)

Přesně před rokem mi brali celé tlusté střevo, 10 týdnů jsem měla dočasný vývod a teď jsem už řadu měsíců bez stomie, bez léků, bez komplikací. Za těch 10 let co mám UC, mi ještě takhle dobře nebylo. Na častější chození na záchod 3-5 krát jsem si už zvykla, sem tam se projeví hemeroidy, ale to se dá v klidu zvládnout. Takže jsem se zanořením stomie zcela spokojená

hanka (Po, 16. 4. 2007 - 22:04)

hancas28"seznam.cz

hanka (Po, 16. 4. 2007 - 22:04)

ahoj..chtěla bych se zeptat neco více o zanoření stomie..mam jí rok a ted no asi tak za měsíc mi ji mají zanořit.docela se toho bojím jak jse jim to povede.jestli by jsi se mnou o tom někdo chtěl trochu popovídat bala bych ráda.děkuji za odpověd.je mi 33let a někdy toho mám nák plnou hlavu.

Market (Čt, 5. 4. 2007 - 00:04)

Dobry den, muj syn (1 rok) ma ileostomii, cekame na zanoreni, ale bohuzel ma postizeny kousek tlusteho streva, tak ho ceka navic operace, kde mu ten kousek odstrani. Chci poradit, jestli nemate informace, kde by mohl podstoupit operace, nebot v Ostrave jsou cekaci doby vice nez 4 mes. na termin operace. A kdyz jen trosku onemocni, budeme cekat dalsi 4. Doufam, ze v napr. v Praze to jde rychleji. Jedna se samozrejme o detskou chirurgii. Predem diky (pripadny mail m.zlam"seznam.cz).

mirek (So, 3. 3. 2007 - 16:03)

Omlouvám se za předešlý překlep.Marodím už 2 roky.Je mi 41 let,začalo to slinivkou,následovalo 8 operací břicha.Při té poslední mi "brali" vzestupný tračník tlustého střeva a tím následovala i dočasná ileostomie.V listopadu 2006 jsem byl na zanoření, nicméně to se pro srůsty v břišní dutině nepovedlo. Vše se odložilo o půl roku.To by se měly srůsty uvolnit.Můžete mi někdo napsat, zda nemá podobné zkušenosti?Mají mi provádět tzv.ileotransversoanastomozu.Díky.

mirek (So, 3. 3. 2007 - 16:03)

ilestomie

andrea (Čt, 22. 2. 2007 - 08:02)

Mám po operaci celého tlustého střeva -duben 2006, v červnu 2006-mi zanořovali stomii od té doby jsem bez vývodu a bez problémů. Chodím sice častějc na WC, ale vzhledem k nemoci, která mě trápila 10 let a chodila jsem i 40 x denně a s krví, tak teď kdy chodím 4-6 denně je to pohoda. Akorát si musím ošetřovat konečník neboť ten trpí. Jo a je mi 33 let.

Reklama

Přidat komentář