Reklama

Cystoskopie

Lucka (Po, 7. 12. 2009 - 10:12)

Právě jsem se vrátila z cystoskopie a musím říct, že to je NAPROSTO v pohodě! Dokonce si dovoluju říct, že cévkování je horší. Sice po té cystoskopii mi trochu tekla krev a doktor mi řekl, že asi i následné močení bude nějakou dobu problematické, ale samotné vyšetření se dá úplně v klidu vydržet, trvá tak 2 minuty a jediné, co cítíte, je chladivý znecitlivující gel. Takže se holky nebojte, protože já jsem z toho byla vystresovaná měsíc dopředu a úplně zbytečně! :) A blábolům co se píšou na netu, že u toho holky omdlévaly, nevěřte!

Sára (Čt, 22. 10. 2009 - 17:10)

cystoskop je s tvrdým. Sorry.

Sára (Čt, 22. 10. 2009 - 17:10)

Cystoskopii mi dělali minulý týden. Domnívala jsem se, že je to "bolestivě" podobné jako cévkování - tak mi to bylo řečeno. Bohužel to bolelo hodně. Zavedení cystoskopu se dalo vydržet, to bylo opravdu obdobné jako při cévkování. Ale prohlížení močáku bylo děsné, každý pohyb přístrojem byl nesnesitelný a pan doktor mi řekl, vždyť to bude jen 5 minut - to jsem myslela, že nevydržím. Bolest při močení také byla dost velká a navíc za dva dny jsem dostala teplotu a měla jsem bolesti břicha (vystřelovaly), vůbec jsem si nebyla jistá, jestli je to močák, tak jsem skončila na pohotovosti - moč byla OK, gynda taky, jen v krvi jsem měla známky zánětu - závěr byl: podráždění sliznice cistoskopem. Trvalo to týden, než bolesti ustaly. Takže žádná sláva. Po druhé už na to nejdu! Stejně nic nenašli. Zase na druhou stranu má člověk klid, že je vše v pořádku. Určitě záleží na doktorovi, který cystoskopii dělá - ten můj mě bohužel bral jako další kus a jemný tedy moc nebyl. Na druhou stranu určitě záleží i na stabě těla, močového měchýře a tak. Každý jsme přeci jinak stavěný a je jasné, že cystoskopie u 50 kg holky nebo 80 kg bude třeba rozdíl

Ivetě (Po, 19. 10. 2009 - 19:10)

Cystoskopii v narkóze? To se už taky dělá? Vždyt cystoskopie není tak strašná, já jsem na ní taky byla a ani to nebolelo, dokonce mě ani moc nepálilo při prvním močení. Jen mi bylo trapně, když jsem se musela svléknout a mít roztažené nohy, ale samotné vyšetřní podle mě není ani nepříjemné a nebála bych se ho absolvovat znovu, proto nechápu tu narkózu, která má smaotná dost rizik a kvůli takové maličkosti bych ji teda nedávala. Chápu ale narkózu u kolonoskopie, která je fakt nepříjemná.

Iveta (Pá, 16. 10. 2009 - 14:10)

Ahoj Iveto, já už měla cystoskopii dvakrát, mě to dělali v narkóze. Takže bolest žádná. Iveta

Monika (Čt, 26. 1. 2023 - 23:01)

Ahoj Iveto, když chci cystokopii v narkoze, mohu o ni zažadat? nebo se musi zaplatit? jak to prosim te chodi? ja to bez nedam.dekuji

Jana (Út, 31. 1. 2023 - 09:01)

Ahoj Moniko! Myslím si, že my ženské zvládneme cystoskopii úplně bez problému, taky jsem byla na cystoskopii, taky jsem se bála a nakonec to fakt nic nebylo, skoro to neboli. To chlapi maji mnohem horší než my, ale dneska už to maji v poho i oni, to tátovi v osmdesátých letech vytahovali močový kámen přes močovou trubici, tím, že do něj zavedli tvrdou rouru s kleštěma a to bez anestezie a říka, že se tam bolesti posral, (dneska už se to dělá v narkoze) a ty se bijiš obyč. cystostiskopie, neboj a pokud chceš koukni na net a najdeš kde tě k tomu uspi.

Bubák (Út, 8. 9. 2009 - 12:09)

Cystoskopii a vytažení stentu z močovodu který mi tam dali při operaci ledvinového kamene jsem prodělal dnes dopoledne. Hrozně jsem se toho bál, zvláště po přečtení některých příspěvku na podobné téma na různých serverech. I když bych si ten zákrok znova dávat nemusel, není ta zas až taková hrůza. Než bolestivé raději bych řekl nepříjemné a protivné, zvláště pro chlapa který na tom vživotě nebyl. Dělali mi to v motole na urologii a byli na mne hodní. To močení po je nepříjemnější. Je to jako by člověk močil žiletky.
Takže závěr: Ten strach za to opravdu nestál.

Pavla (Po, 31. 8. 2009 - 12:08)

cystoskopii jsem prodělala před chvílí,dalo se to vydržet jen bolest při močení...ale na to jsem zvyklá od zánětů..chci se zeptat,jak je to se sexem?je to po zákroku nějak zakázané?doktor nic neříkal,ale radši se ptám.děkuji

Katka (Pá, 28. 8. 2009 - 11:08)

Ahoj,

já podstoupila cystoskopii 3krát během půl roku. Není to zas tak hrozné. Při prvním močení po zákroku jsem pokaždé omdlela, ale to byla jediná komplikace. Držím všem pěsti...

Danka (Pá, 7. 8. 2009 - 14:08)

Bude ho to pálit asi ještě pár dní. Já jsem pátý den po cystoskopii a stále mě to pálí a řeže, beru velice silná antibiotika a indometacinove čípky. Trošku mi pomáhá sedací lázeň s heřmánkem, hodně pít, nekořenit, nesolit, být v klidu a brusinky (ikdyž se brusinkový džus moc nedoporučuje, je dost dráždivý) A hlavně trpělivost

Anna (Čt, 6. 8. 2009 - 17:08)

Manžel prodělal cystoskopii včera v celkové narkóze. Ještě dneska ho "řeže" když čůrá a trochu i krvácí. Před časem měl zánět močáku a říká, že ty bolesti tenkrát při močení byly daleko menší. Může někdo poradit čím ty bolesti zmírnit?

Danka (Út, 4. 8. 2009 - 14:08)

Cystoskopii jsem podstoupila včera, a můžu říci, že je to nejhorší zážitek, který jsem zatím v nemocnici podstoupila. Je fakt, že mi to dělali při zánětu, takže to asi bolet mělo (A to jsem 14 dní z nemocnice doma,kdy mi léčili už 4.zánět měchýře za 3 měsíce) Paní doktorka byla velice hodná, dokonce mě při tom i uklidňovala, že mám plné právo na ty bolesti, protože to, co tam vidí opravdu naznačuje něco špatného. Poté si vzala kleště a odebrala vzorek, to už ze mě lil pot proudem a krvacela ruka, protože jsem si jí tou bolestí prokousla. Asi hodinu trvalo, než zabrala jakási injekce proti bolesti a další hodinu jsem zeleno-bílá ležela na lůžku pod dekou. Další kolaps nastal doma, když jsem šla na záchod (kdyby mi to někdo řekl, že budu čůrat krev a bude to tak bolet, byla bych na to připravená). Naštěstí mi zabraly čípky okamžitě. Možná jsem jen přecitlivělá, protože uz 3 měsíce chodím na záchod s velkým strachem, že mě to zase bude pálit, ale teď ten strach mám daleko vetší, když vím, že tam opravdu něco je. Každopádně další cystoskopii jen v celkové narkoze

Pacient (Ne, 2. 8. 2009 - 12:08)

Chtěl bych reagovat na příspěvek ze dne 25.6.2009.Já jsem absolvoval cystoskopii
ve čtvrtek 30.7.2009 a v sobotu 1.8.2009
jsem neměl už žádné problémy.A můžu říci,
že jsem byl na jedné z pražských urologickýchklinik.

Gabriela (Po, 20. 7. 2009 - 16:07)

Je mi 18, v životě jsem netrpěla na něco takového jako je zánět močového měchýře. Vůbec nic jsem o té nemoci nevěděla. Ale najednou minulý rok - můj první zánět. Vzhledem k tomu, že touto nemocí trpí každá 5. žena - není to nic divného. Divné bylo až to, že během půl roku se mi zánět vrátil asi 3x. No a moje doktorka mě radši poslala na urologii. Setkala jsem se s panem doktorem, který mi předepsal antibiotika a ještě prášky na prevenci. Ty jsem brala cca měsíc a všechno bylo v pořádku. S panem doktorem jsme se měli po dobrání prášků domluvit na cystoskopii. Ale než jsem se byla schopná na něčem takovém domluvit - pár dnů po dobrání prášků další zánět. Dnes jsem byla zase na urologii a tam byl jiný pan doktor - vážně moc milý. Nepředepsal mi jen antibiotika a prášky na prevenci. Starostlivě se mě zeptal, zda-li nechcu i něco proti bolesti při močení. Souhlasila jsem. Nakonec jsem zjistila, že mi předepsal kapky. Nejen jedny ale hned dvoje balení. Tohle jednání mi přišlo velice milé - starostlivý pan doktor tak to má být. Vím jaké to je potkat nepříjemné doktory a doktorky... Je mi sice 18, ale už jsem prolezlá tolika nemocemi, že se všichni doktoři diví, když jim to vyprávím (spála, trhání osmiček 2x, 5 let řešili nedovírající chlopeň žlučníku, streptokok asi půl roku, hemangiom jater atd.) Krom toho, že vyřešil můj velice nepříjemný zánět mi předepsal onu zmiňovanou cystoskopii. Prošla jsem hodně vyšetřeními a vždycky jsem to nějak přežila. Ale i po tom, mám strach co se bude dít. Je pravda, že každý to prožívá o dost jinak - podle toho jak je na tom zdravotně a taky podle doktora. Prostě se bojím neznáma, jako každý člověk. Nejvíce se bojím těch bolestí - co ještě snesu je to cévkování a i to je mi dost nepříjemné. Jdu tam až za měsíc a zde jsem si přečetla řadu odstrašujících i uklidňujících případů. Snad to nebude tak hrozné a já už budu konečně zdravá.. :(

Hanka (Čt, 16. 7. 2009 - 00:07)

No jo,ale když je sterilní ta normální moč,tak je přece jasné,že bude sterilní i ta cévkovaná,ne? Proto to bylo tenkrát úplně zbytečné.Přeju vám,aby se vám nic podobného nikdy nestalo...

pro Hanku (St, 15. 7. 2009 - 23:07)

Mně na urologii cévkovanou moč odebírají pravidlelně, aby se vyloučila kontaminace z pochvy.

Hanka (St, 15. 7. 2009 - 23:07)

Neříkám,že mi nic nebylo,ale že jsem do té doby neměla nic s močovým měchýřem,jinak mám dlouholeté bolesti ledviny.Od té doby mám MM permanentně zanícený.Cévkování bylo naprosto zbytečné,měla jsem sebou nález moče z minulého dne,který jsem si nechala udělat na středisku,ale doktora to nezajímalo a nařídil cévkování.(I ta cévkovaná moč byla pochopitelně bez nálezu). nebylo to první cévkování v mém životě,nikdy předtím to nebolelo,takže jsem neprotestovala,i když jsem věděla, že je to nanic.Sestra,co to dělala, kašlala a chrchlala,strčila pode mě misku plnou krvavých tampónů a cévku do mě prostě vrazila, strašně to zabolelo-ne v trubici,ale na spodní straně břicha.3 měsíce jsem měla teploty, koliky a bolesti mám dosud.Hledala jsem tam pomoc a odešla s něčím ještě horším, tolik k našemu zdravotnictví.

pro Hanku (St, 15. 7. 2009 - 23:07)

A proč Vás před půl rokem cévkovali, když to Vám nic nebylo???

Hanka (St, 15. 7. 2009 - 23:07)

ahoj,moje tchýně už byla na cystoskopii několikrát a tvrdí, že to nebolí a dokonce, že jak jí tam rejdil, tak že to bylo docela příjemné... na to jsem jí řekla- kdo ví,kam vám to vlastně strkal? :-) Já sama mám jen s obyčejným cévkováním příšernou zkušenost, je to už půl roku,co mi při něm poranili močák a zatáhli tam nějakou šílenou infekci (předtím jsem ji neměla), pořád mám od té doby velké bolesti, takže zítra jdu na cystoskopii, aby se zjistilo, co mi tam vlastně ta zmrdsvině urologická sestra před půlrokem způsobila za zvěrstvo... a po téhle příšerné zkušenosti se té cystoskopie bojím moc,klepu se jak ratlík a cpu se oblbovákama, abych vůbec přečkala noc... Závidím těm, co říkají,že to nic nebylo a že není třeba se toho bát, protože asi měli kliku a narazili na někoho,kdo to náhodou umí. Já už teď čekám jen to nejhorší. Nebojím se té bolesti při tom, ale toho, co bude zase následovat za martyrium.

Reklama

Přidat komentář