Reklama

Cinkali byste znovu klíčema?

Návštěvník (Út, 28. 3. 2023 - 22:03)

Psychologie otrokářství je jednoduchá a funguje dodnes. Představ si, že sedíš za veslem galéry, jako otrok nucený veslovat až do vypuštění duše. Biřic ti slíbí řízek, když budeš poslušně veslovat. Ty se nadchneš, v tom momentě se cítíš být svobodný a svého otrokáře zbožňuješ. Vesluješ ze všech sil, ale řízek nedostaneš. Protože jsi nepoučitelný blb, tak to příště uděláš zas. Zvolíš si za sliby znova své otrokáře a oni s tím počítají.

Návštěvník (Út, 28. 3. 2023 - 22:03)

Pleteš se. To ty bys vesloval za řízek, který bys nedostával, ale já nikoliv. A vůbec, tvůj příklad s řízkem na otrokářské galéře je debilní, protože tam se vesluje, abys neschytal bejkovcem, ne že ti dají řízek. (Ovšem s voliči máš pravdu, ti volí i toho, kdo neplní sliby. Jenže u nich to je psychologické dilema - chtějí se při volbách zachovat jako správní občané a volit, ale na druhou stranu všechny strany už byly u lizu a sliby neplnily, takže koho tedy volit? Toho, kdo v TV vypadá nejlíp.)

Návštěvník (Út, 28. 3. 2023 - 22:03)

Debil nepochopí pointu a nazve autora debilem. Jinak volby jsou nekonečné dilema. Taťka Klaus měl pravdu, že pro přímou volbu prezidenta není národ zralý, ale tím pádem není zralý ani pro volby v parlamentu, který prezidenta volil dříve. Máme dvě možnosti. Buď přijmout diktát nevolených diktátorů odkudkoliv, nebo jak se ukazuje i jednoho jiným podřízeného u nás, "demokraticky" zvoleného (což byl Hitler taky) a nebo zvýšit vzdělanost natolik, že se to nebude opakovat a volby budou poctivé po všech stránkách.

Návštěvník (Út, 28. 3. 2023 - 23:03)

Jj, nedostatek vzdělanosti a pracovitosti to nás prý dělí nejen od prosperity našich sousedů...A. teď si vem, kdyby tenhle národ neměl EU a měl to tady řídit sám, tak jak si aktivisté přejí. Jaké kreteny by si tam asi ten ''lid'' zvolili..

28.3. (Út, 28. 3. 2023 - 18:03)

Tak to někdy na vesnici chodí, ale jsou i ty absolutně věrné.

Návštěvník (Út, 28. 3. 2023 - 17:03)

Lidé se vyznačují jedním schematem - když se jim něco nelíbí, tak si najdou výjimečný opačný příklad, který podpoří jejich verzi, a mají vymalováno. Jako ty se zootechnikem. Já ti věřím, že existuje. No a co? Znamená to, že všem mužům je jedno, že jim žena tajně podstrčila cizí dítě? Vždyť hustě opouštějí i manželky s dětmi, které jsou tutově jejich. xxx A podstata tématu (tím začala tato diskuse) je ta, že ženy po mužích vyžadují věrnost, ta mužova je pro ně často alfa a omega manželství, ale samy bývají často nevěrné. (Což potvrzuje, že ten asiatský křesťanský kult manželské věrnosti, násilně implementovaný Evropanům, nikdy moc nefungoval. Funguje jen v extrémních kulturách, jako jsou Arabistány, kde muži drží ženy doma pod zámkem, mají dvě i více žen, a žádné bordely.)

Návštěvník (Út, 28. 3. 2023 - 19:03)

Jo - Arab si vezme dívku na 1 noc nebo na léto - pak se druhý den rozvede - a to není bordel .

Návštěvník (Út, 28. 3. 2023 - 21:03)

Není to složitější? Arab sice může říct: talaq, talaq, talaq, a je rozvedený, ale také musí vrátit věno.https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/muslim-se-zertem-rozvedl-pres-skype-allah-ted-manzelku-sveri-jinemu-muzi.A101030_143636_zahranicni_btw Ovšem člověk si zvykne na všechno. Hodně muslimek trpí takovým stockholmským syndromem, že obhajuje své podřadné společenské postavení a velebí islám.

Návštěvník (Út, 28. 3. 2023 - 17:03)

Dobře vystiženo.

Návštěvník (Út, 28. 3. 2023 - 17:03)

Dobře vystiženo.

Návštěvník (Út, 28. 3. 2023 - 17:03)

Smutný příběh. Jen opakuji, zveličováním mám na mysli, že se o tom mluví více, než se to děje. Ono to vše souvisí s dobou, s tím, jak nevěříme. Ani sobě, natož partnerovi. Však i tady jsou slova jako láska a důvěra slova vyčpělá, zpochybňovaná, směšná.

Návštěvník (Út, 28. 3. 2023 - 17:03)

Podle mých zkušeností důvěru většinou vyžaduje ten, který ji chce zklamat, a chce to mít jednoduché. Ale jsou manželé, kteří se ujišťují o vzájemné důvěře, a opravdu si ani nekontrolují mobily, protože nechtějí o zahýbání partnera nic vědět. Prostě si nedělají iluze, ale současně chtějí zůstat v manželství. No a pak tady jsou manželé, kteří si na důvěru nehrají a dají si tzv. volnost. No pokud se nebojí pohlavních nemocí, proč ne. Jejich manželství je pak tichý, sluncem zalitý přístav. A ženské okolí jásá, že věrnost je realizovatelná a muži těchto žen skřípou zuby. (Nebo ženy skřípou zuby.)

Návštěvník (Út, 28. 3. 2023 - 18:03)

My jsme nevěry vůbec neřešili. Jakoby nebyly. Asi jich nebylo zas tolik, já se jim spíše vyhýbal a děti mají nejen moje fyziologické rysy, ale i povahové, tak nemáme žádný problém. Dal bych mnoho příkladů, kdy manželka přímo počítala s mojí nevěrou. Dávala recepty toho co mi chutná, potencionální milence, oslepla, když mne jiné ojížděly, Když jsem jí to chtěl vysvětlit, nic neviděla. Bylo toho víc. věděla, že si bere proslulého děvkaře a byla šťastná, že mne má. "Přísahej, že jiným tohle dělat nebudeš." A já přísahal a přísahu dodržoval. Něco bylo jen pro ní. Já jsem jí oplácel stejně. I jsem zmlátil pár chlapů, kteří jí pomlouvali. Stejně jsme byli nejšťastnější spolu, neboť nevěra slouží k tomu, abychom zjistili, že doma je to nejlepší.

Návštěvník (Út, 28. 3. 2023 - 21:03)

Jako vždy - úžasný příběh o tobě. Jsi prostě dokonalý a ve všem nejlepší, i v tom děvkaření. Jiný by měl špatné svědomí, ty máš krásné vzpomínky. Gratulace.

Návštěvník (Út, 28. 3. 2023 - 22:03)

Mám krásné vzpomínky na manželku, blbečku. Na nevěry ne. Holt, když chceš psa bít....

Návštěvník (Út, 28. 3. 2023 - 22:03)

A já se ti nedivím (že máš krásné vzpomínky na manželku). Na takovou světici by vzpomínal každý.

Návštěvník (Út, 28. 3. 2023 - 22:03)

Ona zas taková světice nebyla, ale byla má jediná a největší láska. Odpustil bych jí úplně všechno, ale to jsem nemusel. Byla tím nejlepším co mne v životě potkalo.

Návštěvník (Út, 28. 3. 2023 - 17:03)

Ale ano. To už jsem taky psala, pokud je dohoda, může to fungovat. Jenže většinou to nefunguje, pak jsou plné ''psycho nebo vztahové poradny''.

Návštěvník (Út, 28. 3. 2023 - 20:03)

To máš pravdu, život je někdy tak těžký a člověk tak osamocen, že jde i k psychologovi nebo psychoanalytikovi. A ne příliš kompatibilní manželé do manželské poradny. Proč ne, aspoň se snaží problémy řešit zdravější cestou. (Protože jiný třeba začne chlastat, utíkat z manželství do hospody nebo brousit nůž.) xxx Vývoj společnosti i z těchto důvodů směřuje k tomu, že každý budeme mít pro život několik poradců či koučů, a sami budeme v nějakém oboru koučovat jiné lidi. Umožní nám to robotizace, kdy umělá inteligence bude pokračovat v přebírání práce od lidí. A až nasadíme automaticky řízená auta a další roboty i na manuální práci, bude třeba lidi nějak zaměstnat. (Uvažuji o tom, že budu poradce pro odtučňovací dietu. Ale budu brát jen lidi do body indexu 30, protože z velryb mě bolí oči.)

ShabbaTot-Jahoda (Út, 28. 3. 2023 - 20:03)

Cynik k psychaři nikdy nepude,protože je blbej a navedenej a zítra ráno bude zase blít zde.

Reklama

Přidat komentář