Reklama

Počasí

V.B. (Po, 6. 2. 2023 - 12:02)

Bude ještě tento týden mrazivo v tlakové výši, přes noc běžně kolem -8 C, ale v údolích a mrazivých lokalitách i výrazně níže

Návštěvník (Po, 6. 2. 2023 - 14:02)

To víme asi 14 dní. Dál.

Veronika (Po, 6. 2. 2023 - 14:02)

Byla jsem chvíli venku. Sice je sluníčko, ale citelná nepříjemná zima. Co říkáš na zemětřesení v Turecku?

Couffal Il. (So, 11. 2. 2023 - 21:02)

Zemětřesení říkám že je mi u prdele. Sem se přežral a je mi špatně, praskla mi kšanda, druhá už je načatá a praskne mi v posteli, protože se nepřevlékám a spím v hadrech co nosím celý den. Koupat se budu až na Valentýna, sluníčko je mi na hovno, protože mi naskáčou pihy, bež se zemětřesením do hajzlu.

David (Po, 6. 2. 2023 - 12:02)

Horská Kvilda na Šumavě měla dnes -25.

V.B. (Ne, 5. 2. 2023 - 11:02)

I Praha byla podobně pod nulou :-)

Jitka (Ne, 5. 2. 2023 - 11:02)

Teď píší na Seznamu, že mají být mrazy až ke dvacítce. Zase to vypálí bacily

Markéta (Po, 6. 2. 2023 - 08:02)

To jo, u nás bylo -9

Markéta (Ne, 5. 2. 2023 - 10:02)

A dnes byo u nás ráno-6

Návštěvník (So, 4. 2. 2023 - 14:02)

Řádilo to i na Slovensku. Tatry jdou kalamitně zavřený

Veronika (Pá, 3. 2. 2023 - 18:02)

U nás taky zatím bez bouřky

V.B. (Pá, 3. 2. 2023 - 18:02)

Ok, trochu jsem si přál, aby i přes naší chaloupku přešla bouřka, ale jen funělo a pršelo a i na studené frontě nezabouřilo. Ten aktivní pás oblačnosti s místními bouřkovými výboji postupoval v ose Liberecko, Pardubicko a dál východně od Prahy směrem na vysočinu, pár blesků se objevilo i na Karlovarsku v Krušných horách, střed tlakové níže postoupí z Polska a východu Čech dále k jihovýchodu a zítra bude doznívat živější počasí a bouřkové výboje pokud se objeví tak spíše už jen v horských oblastech . Další dny bouřky už prakticky nebudou nikde u nás

Návštěvník (Pá, 3. 2. 2023 - 19:02)

Je hodně popadanych stromů. Hlavně na D 10 a Vysočině

V.B. (So, 4. 2. 2023 - 11:02)

OK, už se to uklidňuje a bude počasí méně divoké a příští týden i s teplotami pod nulou v anticykloně a chladném vzduchu

Návštěvník (Pá, 3. 2. 2023 - 15:02)

Bouřka, pardubicko

Návštěvník (Pá, 3. 2. 2023 - 15:02)

Vítr bouřka , Liberec

Veronika (Pá, 3. 2. 2023 - 11:02)

Asi to přijde. U nás prší a fouká

Markéta (Pá, 3. 2. 2023 - 07:02)

Koukala jsem se na pohyb mraků a už se to blíží nad Evropou od severu k nám

Zdena (Čt, 2. 2. 2023 - 19:02)

Nestraš

V.B. (Čt, 2. 2. 2023 - 12:02)

Tak, pokud je živější a vlhké západní nebo severozápadní proudění, kde se rychle střetávají a mísí teplejší a studené vzduchové hmoty, mohou se i v zimě objevit bouřky na studených frontách, zejména těch podružných, které následují předchozí studenou frontu a jsou spojeny s centrem tlakové níže. Podobná situace nastala i včera, kdy se střed tlakové níže pohyboval přes Norsko k jihovýchodu a v blízkosti něho se vytvořila ještě další malá níže ,která postupovala nad Polsko a její oblačnost mohutněla nad Německem v návětrné oblasti a následně přešla přes naší republiku k jihovýchodu za přítomnosti silného větru a ojedinělých bouřkových výbojů a vydatného sněžení s krupkami. Ano, další situace, která bude nahrávat ojedinělým bouřkám nastane v pátek, ale spíše ve druhé polovině dne a večer a také v sobotu. Dnes bouřky nepředpokládáme, bude postupovat teplá fronta a ta studená projde až zítra od severozápadu. Ještě jsem nahlédl do Pranostikonu ,autor Zdeněk Vašků....." Bouří-li na Hromnice, jaro a teplo blízko je velice.......Února měsíce když hřmí, tehdy mnoho lidí obzvláště bohatých, nemoci a nezdravé neduhy to předpovídá......Vlhké-li Hromnice - hospodářova radost, mrazivé- starost

Reklama

Přidat komentář