Reklama

Nosíte rádi korkové dřeváky?

Noro (So, 14. 1. 2023 - 12:01)

A je zaujímavé, že tu už toľké roky prúdi debata desiatok ľudí o korkáčoch, zatiaľ čo vo fejsbúkových skupinách na to určených neprebehla jediná debata za 10 rokov. Je jasné, že túto debatu niketo umelo priživuje vymýšľaním nových aliasov, všetky tie príspevky majú rovnakú dikciu. Chlapík, čo toto robí, by mal naozaj vyhľadať odbornú pomoc, to nemyslím ako urážku, ale dobrú radu.

Návštěvník (So, 14. 1. 2023 - 12:01)

Na této diskuzi není snad nic špatného. Otázka je spíše ta, proč Vy se do ní zapojujete? Není urážlivá, hanlivá, ani nic podobného. To už jsem viděl horší diskuse.

Gábina (Pá, 13. 1. 2023 - 07:01)

Nosila jsem je několik let.Na základce asi 3 roky a pak na střední jak ve škole tak na praxi.Pak jsem nastoupila jako zdravot.sestra a v malé ordinaci to bylo ok,ale když jsem šla na oddělení a lítala hodně po schodech tak to byl docela problém.No a pak si v nich kolegyně zlomila kotník a vrchní sestra je zakázala.Pak jsem začala nosit sportovní pantofle protože nemám ráda uzavřenou špičku bot v místnostech kde není nutné nosit klasickou obuv.

Kamila (Pá, 13. 1. 2023 - 07:01)

Nosila jsem je chvíli a nejsou moc pohodlné.

Ivana (Čt, 12. 1. 2023 - 19:01)

Nevidím problém chodit v korkáčích v silonkách ani ponožkách, ovšem nejlepší je naboso.

Jemný (Čt, 12. 1. 2023 - 20:01)

Pokud ti to jde v silonkách a ponožkách, proč dáváš přednost naboso??

Silvie (Čt, 12. 1. 2023 - 10:01)

Tak korkáče se snad dají nosit jen naboso.Jednou jsem to zkusila v ponožkách a furt mi v nich klouzala noha a úplně nejhorší jsou silonky,to jsem si pak silonové ponožky radši sundala protože to fakt nešlo.

Jemný (Čt, 12. 1. 2023 - 16:01)

Já korkáče nosím i s ponožkama a dokonce i silonkama. Jde jen o to naučit se to. Klidně v nich chodím i po schodech bez problémů. Ale je zase pravda, že si upravuji stélku, aby nebyla hladká. V hladké stélce to opravdu nejde.

Jirka (Čt, 12. 1. 2023 - 12:01)

Tak v silonkách věřím, to opravdu nejde. Nejlepší jsou na boso.

Jitka (Čt, 12. 1. 2023 - 09:01)

Tak mně korkáče taky hrozně pleskaj o bosé paty a je zajímavé že třeba u žabek,který nosim od května do října skoro furt,se to neděje.A to nosim většinou žabky sportovní co jsou dost volné. Taky by mě zajímalo komu se to pleskání o paty může líbit ?:-)))

Jemný (Čt, 12. 1. 2023 - 16:01)

Je to tím, jak jsou žabky uchycené o nohu. Těžisko žabek je blíž ke středu chodidla a mají oproti korkáčům 3 body úchytu. Korkáče mají jen 2 a těžisko je blíž ke špicce, co dává patě vetší volnost a vetší švih při chůzi.

Milan (Čt, 12. 1. 2023 - 15:01)

To pleskání o paty prostě je korkáčům patří. Ale dá se v nich chodit i tak, že moc nepleskají a také naopak.

Felem (Pá, 13. 1. 2023 - 07:01)

Utlumit pleskání se určitě dá, ale záleží na výrobci. Vanimar jde utlumit zcela bez problémů, u Protetik to jde obtížněji. Je to o tom, kam umístí pásek a jak je tvarovaný. S jinými značkami nemám zkušenosti. Osobně si myslím, že pleskání k tomu patří :)

Jemný (Pá, 13. 1. 2023 - 08:01)

A i připojení pásku hrá roli. Dále i její pevnost a šířka. Těch proměnných v této problematice je více, ale právě proto je to tak hezké. Těch tvarů a způsobu chůze a pleskání je docela hodně. Prostě korkáče jsou zajímavá obuv.

Návštěvník (Pá, 13. 1. 2023 - 08:01)

Pro korkoúchyla jako ty určitě.

Jemný (Pá, 13. 1. 2023 - 08:01)

Nejsem korkoúchyl. Mám zálibu pro módu nohou, co je odívání a obouvání nohou. Je to hoby a ne úchylnost.

Návštěvník (Pá, 13. 1. 2023 - 09:01)

Žádná hoby ale hobby a v tvém případě ani hobby ale úchylka.

Jemný (Pá, 13. 1. 2023 - 09:01)

Je to hobby, protože to není patologické.

Návštěvník (Pá, 13. 1. 2023 - 10:01)

V tvém případě je !

Jemný (Pá, 13. 1. 2023 - 11:01)

Proč? Protože tím žiju a věnují se tomu? Vyrábím si sandále a korkáče a různě si je upravuji? To je úchylné? Je to klasické hobby, jako třeba modelování. Jsou lidé, co si vyrábějí, upravují a vystavují vláčky. Je to jejich hobby. Přesně tak to dělám i já.

Reklama

Přidat komentář