Reklama

Dioptrické bryle

Návštěvník (So, 13. 8. 2022 - 09:08)

Přesně tak. S brýlemi vidím,bez nich špatně,tak je nosím,musím. A snažím se,aby mi slušely,když už jsem brýlatá. Nic víc,nic míň. Soňa

Danka (Ne, 14. 8. 2022 - 12:08)

Je taky rozdíl jestli bez brýlí vidíš špatně, ale alespoň něco, nebo nic.

Návštěvník (Ne, 14. 8. 2022 - 23:08)

To je pravda. U mě se to blíží tomu nic. Soňa

Mikuláš (St, 10. 8. 2022 - 08:08)

Já jsem po 2 letech konečně dostal taky brýle. Na to, že to jsou moje první brýle, tak mi přijde, že jsou docela silný. Pravý mám -0,5 a k tomu cylindr -1 a na levým čistou -0,75 Dio. Těch brýlí mám víc, mám i silnější, protože ty mi přijdou daleko lepší, když přes ně koukám, tak vidím líp než s těma, co mám předepsaný. Šíleně rád je nosím, bez nich si připadám takovej úplně jinej. Můj přítel je z nich absolutně unesenej. Sám má spousty brýlí a navzájem si je zkoušíme.

Simona (Po, 8. 8. 2022 - 15:08)

Taky nosím brýle už od školních let. Buď je nenávidíte nebo milujete. Já je
miluju a za tu dobu co je mám, bych si bez nich připadla jako nahá jsou jako by můj ochranný štít, bez kterého už nechodím. Mám asi 40 brýlí, které ráda měním a porůznu střídám. Znám i lidi, kteří brýle absolutně nesnáší, avšak je nutně potřebují.

Pavel (Po, 8. 8. 2022 - 12:08)

Brýle jsem začal trvale nosit ve svých 27 letech. Nadčený jsem z toho moc nebyl, ale vzhledem k tomu, že jsem přes ně viděl prostě nádherně , zvyknul jsem si poměrně brzy. Asi po dvou letech jsem je přestal naprosto vnímat. Dneska se těším na ráno, kdy brýle nasadím,tak jsem si na ně zvyknul a svět je zcela ostrý. Mám 7 dioptrií.

Jiří (Pá, 5. 8. 2022 - 13:08)

Brýle mám od 6 let, aktuálně + 7,5 a +9, nějaký cylindr a strabismus. Tak všechny brejlovce zdravím. Jirka

bracesfan (Pá, 5. 8. 2022 - 08:08)

Michalo, vím, o čem mluvíš. Holt s prizmaty nikdy už nebude vidění takové jako dřív. A u prizmat bohužel si většinou na ně člověk zvykne, takže potřebuje časem víc a víc. Já mám teď na každém oku 10 horizontálně a 3 vertikálně, takže je to docela tloušťka i s pouhými 3 dioptriemi do dálky. Ale já je mám kvůli dvojitému vidění, nešilhám. A ty pořád šilháš? Neuvažovala jsi o operaci?

Martin (Po, 1. 8. 2022 - 10:08)

Bez brýlí na blízko nepřečtu ani SMS v telefonu, je mi 51 a mám 2,5 dioptrie. Do dálky brýle nepotřebuji.

Soňa (Út, 2. 8. 2022 - 13:08)

Mám to nějak blbý, já v 42 nám 3,75 na čtení a už v 38 jsem si šla pro první brýle a rovnou 1,5 dioptrie, to už jsem nepřečetla skoro nic. Jinak známí zatím pořád v mých letech bez brýlí.

Soňa (Po, 1. 8. 2022 - 08:08)

Brýle na čtení potřebuji bohužel už několik let a mám 3,75 na obě oči což je celkem dost, vzhledem k mému věku. Začínám však hůř vidět i na dálku, přečíst číslo přijíždějící trsmvaje je problém, tak se budu muset smířit s druhými brýlemi.

Peťa (Ne, 31. 7. 2022 - 08:07)

Polovina Čechů nosí brýle z té druhé polovině určitě taky půlka prd vidí, jen si to nechcou přiznat. Byla jsem mezi nimi. Dneska mám 2,5 dioptrie, nádherné všechno vidím a dost lidí mi říká, že mi to s brýlemi hodně sluší.

Návštěvník (Čt, 21. 7. 2022 - 08:07)

Všimli jste si, kolik Chorvatek nosí dioptrické brýle? Připadá mi, že tak 2-3x víc než tady v ČR. A všechny. Mladé i čtyřicátnice. Tlusté, hubené, hezké, méně hezké i top class. Když jde parta holek spolu, tak jich má brejle skoro vždycky většina (třeba jedna nebo dvě z deseti nemají) a dost často ani ta jedna. A nevypadají na turistky, ale na místní.

Návštěvník (Ne, 31. 7. 2022 - 07:07)

Taky jsem si všiml, ale tak půlka z nich má ty brejle jen tak pro parádu, nulky, čtvrtky, nebo půlky dioptrie..

Návštěvník (Čt, 4. 8. 2022 - 22:08)

Chorvatsko mi přijde jako země brýlooček. Může to bude tím, že místní děvčata začínají s brýlemi na pevno na nižších dioptriích (půlky či slabší) , protože je už nosí kámošky, ségra a tak.
Tady je obecně snaha oddalovat brýle, dokud to bez nich jde. Samozřejmě, i některé Češky se na obroučky těší :) a ne každá Chorvatka chce být obrýlená, protože ostatní holky.
Což nic proti gustu, ale dávat hromadně brýle puberťačkám, které by mohly klidně fungovat bez nich, taky asi není úplně dobrý nápad, poněvadž už jen statisticky se některým z nich kvůli tomu zhorší zrak tak, že se bez nich neobejdou dřív, než kdyby začaly v pozdějším věku. Pochopitelně jako obecný princip, když chce některá nosit brejle 0,5D či 0,75D s tím, že chápe, že za pár let už to bude víc a nepůjde to bez nich, tak je to její volba, ale ne tlak okolí či obecně špatný přístup.

Tom (Po, 11. 7. 2022 - 11:07)

Spíš jsem si dva roky říkal, že příští týden si zajdu udělat náhradní... Nebyl jsem schopen se k tomu dokopat, dobře mi tak..

Tom (Čt, 7. 7. 2022 - 20:07)

Dnes jsem si neopravitelně rozbil svoje brýle a bohužel nemám náhradní. Mám -11D, takže je to dost problém. Od kolegyně mám půjčené její -14. Není to ideální, nicméně s nimi vidím stokrát lépe, než bez nich a nikoho, kdo by byl mé vadě dioptriemi blíže a mohl by mi brýle půjčit, neznám. Tak budu nějaký čas nucen nosit dámské obruby (které na mém obličeji nevypadají až tak špatně) se silnými skly, kolegyně je má jako jedny z náhradních, pořizovala je s tím, že je nejspíš nosit nebude, budou do rezervy... A tak jsou v nich ty nejlevnější a tím pádem nejtlustší skla. Asi tak 2x tlustší, než mé tenčené -11 a moje oči za těmi skly vypadají mnohem menší, s výraznějším vizuálním vykrojením obličeje na obou bocích při pohledu zepředu. Trochu z těch brýlí bolí oči, jsou přeci jen o 3D silnější, než potřebuji, ale nemám na výběr :|

Petros (St, 10. 8. 2022 - 20:08)

Ahoj Tome. Mám jedny -11D, které bych ti mohl poslat. Napiš.

Tom (Čt, 11. 8. 2022 - 10:08)

Ahoj, už mám hotový jedny na nošení plus jedny náhradní. Ale třeba by se hodilo mít dvoje :)

Petros (Čt, 11. 8. 2022 - 11:08)

Aha, tak to už jsi asi v pohodě. Mě se to nedávno zhoršilo, takže taky budu mít nové, moc se na ně netěším. Ale budu vidět líp. Jednu sem byl na táboře tři dni bez brýlí a bylo to otřesné.

Reklama

Přidat komentář