Reklama

Existuje Bůh?

☮✌ dřevěnej (So, 13. 8. 2022 - 07:08)

No a pokud jsou to cestovatelé v čase?

☮✌ dřevěnej (St, 10. 8. 2022 - 21:08)

Ok Mirku, podívám se na to. Ovšem nebude to žádná pohodovka v této diskusi jako znalý zdejších poměrů, to ti hlásím na uvítanou.

M i r e k (St, 10. 8. 2022 - 22:08)

Nejsem tu kvůli pohodě. Věřím, že hledání duchovní cesty má smysl, a že se při tom lidé mohou vzájemně obohacovat, inspirovat, poučit se :)

Návštěvník (So, 13. 8. 2022 - 01:08)

Dřevěnej má pravdu, stačí když si přečteš něco na tomto vlákně z minulosti - tady to mají věřící těžké.

☮✌ dřevěnej (St, 10. 8. 2022 - 22:08)

OK, tak se těším. Do této témy se těžko někdo odhodlá a nejen kvůli Rakatovi...

Mirek (St, 10. 8. 2022 - 20:08)

Záleží na úhlu pohledu. Podle mě věřící i ateisté každý mají část pravdy. Věřící mají pravdu v tom, že něco jako Bůh existuje. Ateisté mají pravdu v tom, že takový Bůh, jakého si představují věřící, tak takový Bůh neexistuje. My lidé si nedokážeme představit Boha ani přibližně. Ale lze se s ním "setkat", někteří dokáží vnímat jeho přítomnost v přírodě, někteří dokáží uvědomovat si ho v hloubce mysli. O mém hledání jsem něco sepsal: http://novotnymirek.sweb.cz/Duchovno.htm

Rakato (So, 13. 8. 2022 - 00:08)

Chodíš po diskusních kroužcích doktorky a propaguješ své duchovno? No proč ne. Ale uznej, že máš v ruce slabé karty. A navíc se za ně stydíš (když svůj duchovní zážitek ani nepopíšeš). Aby lidé mohli uznat, že tvůj duchovní zážitek je důkaz existence nadpřirozena, pak a) museli by být schopni si jej sami na sobě zopakovat, b) bys musel dokázat, že to není žádný z těch stavů, co popisují psychologové a psychiatři u svých pacientů, které zažívají uživatelé drog. Jenže ty máš (stejně jako jiní propagátoři nadpřirozena - viz bible a jiná náboženství) jen plno řečí a dojmů. Nic víc. Nakonec přijdeš s tím, co všichni náboženští pábitelé, kteří svého boha neumí dokázat - že náboženství a věda spolu nesouvisí, že to jsou zcela jiné oblasti. Což je hodně trapné. Vnímat přítomnost boha v přírodě? No, slyšel jsem o lepších autosugescích.

☮✌ dřevěnej (St, 10. 8. 2022 - 20:08)

Tak nejtvrdší ateisté tvrdí, že Bůh neexistuje a to v žádné podobě!!

Mirek (St, 10. 8. 2022 - 20:08)

Nejtvrdší ateisté si asi myslí, že si dokážou představit všechny možné podoby Boha a správně docházejí k závěru, že žádný takový Bůh neexistuje. Problém, je ale v těch tvrdých ateistech samotných, protože i jejich představivost je prostě na Boha krátká :D
Ať si kdo chce myslí co chce. Já jsem se s něčím jako Bůh osobně setkal mnohokrát, takže mi těžko někdo vyvrátí, že existuje :)

Rakato (So, 13. 8. 2022 - 00:08)

Náboženský hrdino, a proč na to své setkání s bohem nevezmeš partu ateistů, abys ty ubožáky konečně přesvědčil, že bůh existuje? Prosím? Tuším jen výmluvy. A vezmi to i z té praktické stránky - k čemu ti je bůh, když pro tebe občas něco neudělá? Vyznavači hinduismu mají svého ŠIvu a křesťanství je nezajímá. Nějak se to tvému bohu vymklo z rukou - stvořil prý všechny lidi, ale někteří v pralese o něm v životě neslyšeli, hinduisté sice ano, ale odkopli ho ve prospěch ŠIvy.

☮✌ dřevěnej (St, 10. 8. 2022 - 20:08)

Rakato ti to šmahem vyvráti...

Mirek (St, 10. 8. 2022 - 20:08)

Věřím, že to je jen otázka času, a že se postupně všichni naučí vnímat ono moudré tvořivé vědomí světa, podstatu všeho... Ale i tyhle představy je samozřejmě třeba brát s rezervou, protože jsou nepřesné a neúplné :)

Návštěvník (So, 13. 8. 2022 - 00:08)

Je to jen otázkou času, že lidé začnou věřit v boha? No, nějak jim to nejde, protože Židé s Jehovou uzavřeli pakt řekněme v 15. století před naším letopočtem, ale počet věřících Židů a křesťanů na Zemi relativně (percentuelně) poklesl. Leť si dál, s prestreleným srdcom!

☮✌ dřevěnej (St, 10. 8. 2022 - 20:08)

Krásně vysvětleno, klobouk dolů ode mne!!

Rakato (Út, 9. 8. 2022 - 23:08)

Pán bůh s námi a zlé pryč!

Kůl v plotě (So, 6. 8. 2022 - 09:08)

Už jsi zase u klasiky, že si píšeš sám se sebou.

Návštěvník (So, 6. 8. 2022 - 00:08)

Rakato, je to pravda, žes Noně vyhrožoval a vulgárně nadával, černochy nenávidíš a trpíš rusofobií? Máme na vlákně Cinkali byste... jednoho debílka, který to o tobě šíří.

Návštěvník (Ne, 7. 8. 2022 - 01:08)

Ano, je to debil. A velký.

Rakato (Ne, 7. 8. 2022 - 00:08)

Jak jsem už několikrát psal, rasismus je jen výmysl nesnášenlivých čubek, protože to není tak, že lidi nemají rádi barevné kvůli jejich barvě, ale kriminálníky a nevychované parchanty. Že je jich mezi barevnými tolik a proto jim kazí pověst, za to běloši nemohou. Z toho plyne, že mi nevadí barevní, ale kriminálníci. Nona je slušná ženská s logickými názory, a nikdy jsem jí nevyhrožoval. A proč se mě na to vlastně ptáš? Jak tě to napadlo? Vždyť tady Nona ani nevystupuje.

☮✌ dřevěnej (So, 6. 8. 2022 - 19:08)

Rakata jsem neviděl nikdy vulgárně nadávat a nebadám na něm ani žádný šovinismus. Je sice diskusně ostrý, ale je fér. Tolik moje zkušenost s ním.

Reklama

Přidat komentář