Reklama

Dioptrické bryle

Návštěvník (Po, 17. 8. 2009 - 18:08)

Při prvním použití dávej pozor, abys nešlápl do hovna.

Radek (Po, 17. 8. 2009 - 14:08)

Mike, prozradíš jaké GOC (značka, provedení) nosíš a kde je kupuješ?

Na co si dát při prvbím použítí GOC pozor?

Radek

Mike (Ne, 16. 8. 2009 - 22:08)

Čauky no já GOC nosím, tak napiš na mail sk8ak-mike"volny.cz a mužem pokecat.

HonzaP (Ne, 16. 8. 2009 - 11:08)

Zaujala mě zmínka o GOC, ale s kontaktními čočkami nemám zkušenosti. Mohu poprosit nějaké postřehy zkušenějšího?

Radek (Pá, 14. 8. 2009 - 13:08)

Ještě pro Marii : chtěl jsem se Tě zeptat, kolik let již takhle nosíš brýle? (vím, dá se to zhruba spočítat podle nárůstu dioptrií - co rok to dioptrie navíc).
Jaké obroučky jsi nosila na počátku a jaké teď? Teď myslím nejvíce "frčí" úzké hranaté rámečky..ne?
Jak reagovalo Tvoje okolí? Předpokládám, že jsi se všem v brýlích líbila..nebo ne?

Měj hezký den.

Radek

Radek (Pá, 14. 8. 2009 - 12:08)

Pro Marii, díky moc za tip..to jsem tedy celkem překvapen, že jsou tak vstřícní.

Škoda, že se nemůžeš vložit fotečku svých brýlek..kdyby Tě to příliš neobtěžovalo..pošli mi jí prosím mailem na :xchatar2013"volny.cz

Měj hezký den se svými brýlemi

Radek

P.S. jaký byl ten úplně první pocit s minus 3 dioptriemi?

Marie (Pá, 14. 8. 2009 - 12:08)

To Radek:
Chodim pro brejličky do Eiffel Optic na Andělu v Praze, vyberu si obroučky a pak se mě akorat dycky zeptají jaká budeme dávat skla, povím a je hotovo, nikdy v tom nebyl žádnej problém, oči mi tam nikdy neměřili a ani mi to nijak nevnucovali...mají tam fainový přístup :-) brýle jsem si ani v jiné optice nenechávala dělat, jsem s jejich přístupem moc spokojená :-)
Brejličky mam ted s černo-červenou obroučkou nahoře a dole, po stranach je krasně vidět jak jsou skla tlusťoučká... jj mam bryle co teď frčí :-)

Radek (Čt, 13. 8. 2009 - 22:08)

Pro Marii - díky za příspěvek. Prozradíš prosím, jak jsi (tehdy) v optice požádala o těch minue 3 dioptrie - t.j., že Ti ani nechtěli měřit oči?
Prozradíš třeba, která je to optika?

Jaké tvary brýlí se Ti nejvíce líbí a jaké tedy nosíš?

Radek

Mike (Čt, 13. 8. 2009 - 22:08)

Já sem zase na mínusky libí se mi pravý opak , jak zmenšujou očka :-)

Návštěvník (Čt, 13. 8. 2009 - 21:08)

Někdo už roupama neví, co by si vymyslel.

Zuzi (Čt, 13. 8. 2009 - 13:08)

Také jsem našla zálibu v GOC, ulitávám na plusovejch brejličkách, moc se mi líbí jak zvětšují oči :-) Nalíčené velké oči jsou moc bezva:-)

Mike (Út, 11. 8. 2009 - 23:08)

Tak to jsme na tom podobně, taky je miluju, jen jsem začínal na P-1,5 a L-2, taky se mi líbí tlustší sklíčka. Teď mám taky černo-červený brejličky :-)

Marie (Út, 11. 8. 2009 - 22:08)

Teďka mam krasny červeno-černý brejličky, použivam - 6,0 a -7,0, to víš, že když si pak pořídim nové silnější brejličky tak je to první dny strašně ostré, vnimani prostoru zhoršené, po schodech pak rači nechodim, ale očička si zvyknou cuby dub....a pak je to krasa....hlava se mi netočí a ani mě nebolí, to jen když jsem si pořídila svoje první brejličky to byli -3,0 ...
Skla si nenechvam ztenčovat... mam rada jak postupně tloustnou....Rano je nasadim a sundavam je až večer....Miluju svoje brejličky :-)

Mike (Út, 11. 8. 2009 - 22:08)

Glass Ower Contactlens, neboli kontaktní čocky v očích a přes vrch býle s opačnou dioptrikou hodnotou. To je pro ty co chtějí nosit dioptrické brýle a vidí přitom dobře. Vezmeš si třeba čočky s hodnotou +6 dio a navrch nasadíš brejle -6 dio, když brýle sundáš, tak vidíš tak jako kdybys byl krátkozrakej , vidíš jen na blízko asi tak do 30cm, dál je všechno rozmazaný, nasadíš si ty -6tky a už vidíš normálne. Je to dobrá simulace toho jak bys viděl kdybys byl skutečně kratkozrakej. :-)

Návštěvník (Út, 11. 8. 2009 - 20:08)

co je to GOC

Mike (Po, 10. 8. 2009 - 23:08)

Ja utáhnu nejvíc -5dio hold už nejsem nejmladší, když chci na sebe vzít silnější , tak používám GOC. Jinak se mě zrak za tu dobu 15ti let nošení a zvyšování si dioptrií nijak nezhoršíl, bez nich vidím stále dobře.

čočka (Po, 10. 8. 2009 - 21:08)

čau to je hezký že seš takhle na brejličky ale nemotá se ti hlava když si takhle moc zvyšuješ dioptrie nebo tě nebolí hlava nebo oči a jaky máš ted brejličky....

Marie (Po, 10. 8. 2009 - 13:08)

Ahoj, ja mam brýle P -7,0 a L -6,0 hrozně se mi to líbí... a chci víc a víc dioptrií, dobře jsem viděla a pak jednou jsem přišla do optiky a nechala si udělat -3,0 na obě oči a teď si dělam každej rok radost novou dioptrií, za měsíc mam narozeniny...už se těším jak si pudu pro další nával...
Ano, oči se mi tím "zhoršují to je jasne" třeba teďka když si vemu své starší brýle -5,0 tak přes ně nic nevidím... nevíte, jak je oči potrénovat?...trošku se bojim, až mě tahle záliba přejde zda to půjde se vratit k nenošení brýlí....?
A mam vlastně ještě jeden dotaz kam až se dá v mínusových sklech dojít, jaká nejsilnější vyrábějí? chtěla bych víc a víc, chápu že to někomu může připadat divné, ale mně se to strašně libí... Díky za odpovědi :-)

Mike (Po, 10. 8. 2009 - 10:08)

To je krásný, já je taky nesundám za celej den z očí :-)

monika (Čt, 6. 8. 2009 - 22:08)

čau já mám brýle na dálku -1.5 a -1.75 diop nosím je stále bez nich jsem slepá .....

Reklama

Přidat komentář