Reklama

Cinkali byste znovu klíčema?

nona (Ne, 7. 8. 2022 - 06:08)

Já se z vás picnu. To jsem zase otevřela téma. Hele, já toho o stravování a dietách vím možná víc než vy tady dohromady, že bych mohla dělat výživového poradce. Konečně to taky dělá kdekdo. Samozřejmě, že jedu nízkosacharidovou stravu, když se do toho pořádně opřu, tak keto. A PP neboli přerušovaný půst, neboli od 14-15hod už nejím. Mražená zelenina je fuj, lepší čerstvá. Párek, uzený to možná Jahůdka, já ani ve snu. Chleba rohlíky:) tak to je pro ženskou sváteční výjimka. Bohužel spousta sacharidů je v i v jinak zdravém ovoci a v kořenové zelenině, na což ženy zapomínají. A alkohol. Takže já teď baštím broskve ze zahrady a včera k tomu ta zmrzka (asi poslední letos:) a šup 0,5kg navíc

Návštěvník (Ne, 7. 8. 2022 - 15:08)

Při svém hogo-fogo prohlášení, že znáš více diet než my (což ti věřím) jsi zapomněla na jednu maličkost - nám naše diety efektivně pomohly. A za druhé - o dietu při hubnutí jde až v druhé řadě. Nejdůležitější je změnit své stravovací návyky na skoro dietní, aby sis nízkou váhu udržela. Jinak jsi na houpačce. A tady většinou padne kosa na kámen. Být bez bábovky do konce života? Nikdy!

Návštěvník (Ne, 7. 8. 2022 - 16:08)

Si mysím, že toto nemá opodstatnění. Jistě je v případě návykových látek úplná nepřerušená abstinence, ale je snad bábovka návyková látka?

Návštěvník (Ne, 7. 8. 2022 - 18:08)

To víš, že bábovka je návyková. Jako každé junk food: „Junk food“ je termín používaný k popisu jídla, které má vysoký obsah kalorií z cukru a/nebo tuku a případně také sodíku, ale s malým množstvím vlákniny, bílkovin, vitamínů, minerálů nebo jiných důležitých forem nutriční hodnoty. Je také známá jako potravina HFSS.

nona (Ne, 7. 8. 2022 - 16:08)

Janě, ale já netvrdím, že ty moje mi nepomáhají. Ty jedeš nízkosacharidové stravování, já taky . jen musím ubrat na kcal a srovnat se po dlouhodobém braní léků a povalování se v nemoci, protože z těch 5kg bude tak 3kg voda. Ještě ale musím vydržet. Jinak slovo dieta znamená původně a já ho tak také používám, něco jako způsob stravování. A způsob stravování je součástí životního stylu

Návštěvník (Ne, 7. 8. 2022 - 17:08)

Já si svoji váhu držím už 13 let. Denně se vážím a okamžitě reaguji. Pět kilo navíc? Tak daleko jsem to nenechal dojít nikdy. xxxx A způsob stravování je součástí životního stylu? Vyvaruj se tragického omylu! Životní styl je součástí stravování!

7.8. (Ne, 7. 8. 2022 - 19:08)

Ok souhlasím,kontrola váhy je důležitá.

Návštěvník (Ne, 7. 8. 2022 - 19:08)

Jo, kontroluji váhu pořád. Někdy ti prodají salám za stejnou cenu, jako dříve, ale doma pak na obalu zjistíš, že máš místo 10 dkg jen 7,5 dkg.

nona (Ne, 7. 8. 2022 - 17:08)

Wow, to jsem nevěděla. Jinak gratuluji. Každý den se vážit? Proč ne. A hlídáš se, abys dostál svým představám o svém těle nebo abys neměl nadváhu dle BMI?

Návštěvník (Ne, 7. 8. 2022 - 18:08)

Sestra mi jednou na pláži řekla, že jsem tlustý, tak jsem během asi tří let shodil třináct kilo. A pak se hlídal. A to bys nevěřila, jak jsem se pak cítil lehkonohý. Holt vláčet ty kila navíc dá zabrat a nebaví. Na body index kašlu, jde mi o váhu. (A jedna zkušenost - voda nám háže do toho hubnutí vidle. Někdy přibereš nebo zhubneš jen díky vodě. Tak se vážím vždy hned ráno, abych to eliminoval.)

Návštěvník (Ne, 7. 8. 2022 - 07:08)

Dobrý den, měl jsem jeden recept od pána co zhubnul a také se dietami zabýval celý život, ale váží většinu dospělého života kolem 150kg.Tu dietu co mi dal prý výborná je kombinace asi tří diet. Kombinace hrstkové diety (jednou2-3dny) pak dělené stravy a pak že dopoledne jen ovoce.
Alkohol jen pro Čecha v abstinenčních dávkáchj jako do 1-2 sklénky(2dc) bílého večer pro muže a do 2dc u ženy. S tím, že to není podmínkou, ale je to povolené.

Návštěvník (Ne, 7. 8. 2022 - 16:08)

Jen povahově slabí lidé bez vůle se přehrabují v dietách, různě je střídají a tak. Podstata hubnutí je "nežrat". Resp. jíst co nejméně, jak to jen ze zdravotního hlediska jde. Pomahají v tom různé fígle, např. napít se před obědem, nepřidávat si, poslední jídlo ve čtyři. Ale podstata je v tom nežrání. Po čase (řekněme za rok) si organismus zvykne na menší dávky a metabolismus se ustálí.

Návštěvník (Ne, 7. 8. 2022 - 16:08)

Já to nikomu neberu, asi máte pravdu. Já mám podstatu života právě v přežírání :-), byť zdravého jídla..

nona (Ne, 7. 8. 2022 - 08:08)

Taky dokonalé. To ovoce ráno se hodně hlásalo v devadesátkách. Bohužel lidi to pochopili tak, že můžou ráno sníst dvě manga, tři hrušky a nalít se džusem z krabice. A to byla ''cukrová'', sacharidová bomba.

nona (Ne, 7. 8. 2022 - 08:08)

Taky dokonalé. To ovoce ráno se hodně hlásalo v devadesátkách. Bohužel lidi to pochopili tak, že můžou ráno sníst dvě manga, tři hrušky a nalít se džusem z krabice. A to byla ''cukrová'', sacharidová bomba.

nona (Ne, 7. 8. 2022 - 08:08)

Taky dokonalé. To ovoce ráno se hodně hlásalo v devadesátkách. Bohužel lidi to pochopili tak, že můžou ráno sníst dvě manga, tři hrušky a nalít se džusem z krabice. A to byla ''cukrová'', sacharidová bomba.

? (Ne, 7. 8. 2022 - 01:08)

Kolik tak je těch bílkovin v tom smaženém květáku?

Návštěvník (Ne, 7. 8. 2022 - 15:08)

Někdo nepochopil princip, anebo ze sebe dělá blbce. Má dieta je založena na zelenině, ovoci a odmítání sacharidů a polysacharidů. Zapiš si to do deníčku.

Nerik (Ne, 7. 8. 2022 - 01:08)

Málo, ale bílkoviny nejsou problém. Při smažení to nasaje tuky a ty už probém jsou.

Návštěvník (Ne, 7. 8. 2022 - 15:08)

Nerelativizuj. Moje dieta je pružná a snese si tuky. Takže anglická slanina? Proč ne. Ale bez chleba!

Reklama

Přidat komentář