Reklama

Dioptrické bryle

Martin (Út, 5. 7. 2022 - 14:07)

Když už to bez brýlí nejde, tak ať alespoň trochu vypadají. Mám 12 dioptrií, velmi výrazné obroučky a skoro každého moje brýle zaujmou. I v pánských je dnes velký výběr.

Helča (Po, 11. 7. 2022 - 17:07)

Dobrý, mám docela stejný názor. Brýle si užívám, mám jich docela dost a v poslední době zase mám neztenčené skla a miluji Retro. Ať si každý hned všimne.

Návštěvník (Út, 5. 7. 2022 - 07:07)

Ten kdo dnes potřebuje nosit brýle si zcela určitě vybere. Nabídka je velmi rozmanitá. Dobrý výběr myslím vzhledu může spíš pomoci. Sama nosím celý život spíš nenápadné brýle, nám poloobroučky. Zkoušela jsem i manželovy retro silné brýle a říkal, že mi taky velmi sluší, bohužel jsem se přes ně moc neviděla. Tak příště bude možná změna, silné plastové RETRO. Alena

Blanka (Po, 4. 7. 2022 - 08:07)

V minulém století mi na vzhledu určitě záleżelo, brýle jsem, ale nutně potřebovala, tak jsem nosila ty co byly. Většinou dost velké,mohotné a v jedné barz. V rámci možností jsem se pokoušela i vybírat. Brýle nosím stále a je pravda, že dnes je výběr naprosto dokonalý, brýlí mám několik a střídám je podle oblečení a nálady.

nostalgie (Pá, 1. 7. 2022 - 19:07)

Pamatuji ještě minulé století, kdy brýlky pro ženu znanenaly tragedii. Tehdy je nosily zejména dívky, jímž na vzhledu moc nezáleželo, pro ty ostatní to byl krutý ortel. Okolo roku 2000 se to poměrně rychle změnilo. Tehdy se začaly běžně nosit kontaktní čočky. Možná to s tím souvisí, nevím, ale od té doby nosí brýle mnohem více vyloženě hezkých žen, a to včetně těch mladších. Začínalo to postupně, nejdřív bylo potkat obrýlenou krasavici vzácnost, ale během několika let se staly úplně běžnými, což předtím nebývalo. Dneska mi přijde, že se to úplně otočilo, a že "brýloočky" bývají obecně pohlednější, elegantnější a obecně lépe upravené než průměr.
Jestli je to tím, že ty ostatní sahají po bezproblémových alternativách? Kdo ví.
Přeji všem, co to stojí, zdravý zrak a těm co nosí brýle rády, aby jim to v nich slušelo :-)

Ivana (Čt, 30. 6. 2022 - 09:06)

Taky patřím mezi brejlovce od střední školy, zvykla jsem si na brýle a prý mi sluší.

Mirek (Čt, 30. 6. 2022 - 07:06)

V 8 třídě jsem už fakt neviděl na tabuli skoro nic, tak první brýle a mám je dodnes. Mám 5 a 5,5 dioptrie, ráno nasadím, večer sundám a nějak mě nevadí.

Návštěvník (So, 25. 6. 2022 - 12:06)

Zdravím všechny brejlovce a všem příjemnou sobotu. Brejle mě zkrášlují už 45 roků. Marie

Návštěvník (Út, 28. 6. 2022 - 18:06)

Já teď řeším zrak u pětileté dcery.Je krátkozraká a zítra jedeme pro brejličky. Budou její první a jsem zvědavá,co na to bude říkat.Zatím se snad i těší. Nemá nijak silné,ale po vlastních zkušenostech ji budu směřovat a stálé nošení hned od začátku.Monika

Miloš (Ne, 26. 6. 2022 - 10:06)

Nápodobně, mám je o 4 roky déle a jsou už mojí součástí. Krásnou neděli všem co nosí brýle a samozřejmě i těm šťastnějším co je nepotřebují.

Patrik (So, 25. 6. 2022 - 11:06)

Do diskuse, brýle musím nosit od školních let. Aktuálně mám - 3, cyl. 3,5 a - 4, cyl. 4,25. Jsou chvíle, kdy mi brýle docela vadí, ale jinak s nimi nemám problém a ženy v brýlích se mi opravdu moc líbí.

Leňa (Pá, 24. 6. 2022 - 10:06)

A nechceš to napsat sem, třeba to pomůže i někomu dalšímu!

Návštěvník (Pá, 24. 6. 2022 - 16:06)

Uhodla si dobře ne nechci ,nikdo jiný nepsal ,že má málo peněz, chtěl jsem jen pomoct ,,ale když nechceš tak nic..

Leňa (Ne, 26. 6. 2022 - 07:06)

Mám toho za tenhle rok až až (v lednu první silnější brýle, v únoru jsem měla covid a tři týdny byla doma, v květnu mi zjistili astma, teď tohle) a to poslední, co potřebuju, je napsat někam veřejně svůj e-mail, aby mi pak úchiláci posílali dickpicky. Máma se mnou šla stejně už v pátek do optiky, tam nás přemlouvaly do ztenčených skel, ale když prodavačka řekla, že ty nejvhodnější by byly za 3500 jedno!!!, bylo rozhodnuto. Prý ty nejobyčejnější nemají skladem, musí je objednat, takže mám přijít ve čtvrtek. Aspoň mě v nich neuvidí hned lidi ze školy…

bracesfan (Pá, 5. 8. 2022 - 08:08)

Leňo, nebuď z toho tak nešťastná. Jsou horší věci. Ty jistě při těchto dioptriích potřebuješ brýle už od časného dětství, a pak je velmi pravděpodobné, že korekce dosáhne vysokých hodnot. Je jen škoda, že ti v dětství nenavrhli operaci - ta bývá velice úspěšná. Teď se holt se silnými brýlemi musíš smířit, a nechci strašit, je opravdu téměř jisté, že tak do 22-25 to ještě poroste. Takže kupovat teď ta nej-nej sklíčka je nesmysl. Stačí základní, plastová, maximálně mírně vysokoindexová. A ta určitě nebudou za 3500. Je třeba obejít optiky, je jasné, že si chtějí vydělat. A nějaký lepší vysokoindex pořídit, až když to minimálně rok neporoste. A opravdu nevěš hlavu, i když je to zdravotní problém, holky s brýlemi se líbí spoustě kluků, a často právě ty s více dioptriemi.

Návštěvník (Ne, 26. 6. 2022 - 12:06)

Můžeš si udělat mail jen na mou odpověď a přečíst si informace které jsem ti chtěl napsat a dále mail nepoužívat...jak jednoduché..ale už to ani nepiš .. už na něj stejně neodpovim...

Leňa (Čt, 23. 6. 2022 - 16:06)

Psala jsem sem někdy loni na jaře, že mám -6,5 dioptrií a že je to hodně. Teď sedím doma a chce se mi brečet, byla jsem dnes u oční a mám na horším oku -9 dioptrií a ještě dvě cylindrické. Za rok a půl mám teda o 2,5 dioptrie víc (leden 2021 -6,5; leden 2022 -8,25; teď -9). Strašně se bojím, kam až to poroste, ještě mi není ani 17 let a růst krátkozrakosti se zastaví podle doktorky někdy kolem 18, někdy ale až hodně po 20. Zítra jdu s receptem do optiky, ale máma už mi řekla, že nemáme peníze, takže budu mít jen ty nejlevnější sklíčka, prý si za to stejně můžu sama, jak furt koukám zblízka do telefonu... Navíc že se nevyplatí kupovat lepší, protože stejně pořád potřebuju silnější. Už teď to není žádná krása, ale v lednu jsem aspoň měla nějaké peníze z Vánoc, tak jsem si připlatila za aspoň nejlevnější ztenčená skla, ale to teď nepůjde. Navíc tlustší asi taky znamená těžší, což teda bude úplný peklo. Vím, že mi tady asi nikdo moc nepomůže, ale potřebovala jsem si někde aspoň postěžovat.

Návštěvník (Čt, 23. 6. 2022 - 20:06)

Napiš sem tvůj mail. Ja ti na něj napíšu kde si manželka mění sklíčka nema sice tolik dioptrií jako ty ale cena se mi zdá daleko nižší než v optikach .třeba by cena byla nižší než cena kde si je děláš ty

Michala (Čt, 23. 6. 2022 - 20:06)

Chápu tě docela dost dobře, jsem na tom taky dost špatně, ale dá se s tím docela dobře fungovat. Ikdyž brejle máme silné, věř hlavní je dobře vidět. Jsem starší než ty a zvykla jsem si.

Návštěvník (Čt, 23. 6. 2022 - 16:06)

Brýle mám asi od 11 roků, po posledním měření 5 a 6,5 dioptrie, přemýšlím o operaci, ale už jsem si na ně zvykl.

Reklama

Přidat komentář