Reklama

Existuje Bůh?

sardanapal (Pá, 24. 6. 2022 - 20:06)

Již jedenáctá odbyla a lampa ještě svítila ..

sardanapal (Pá, 24. 6. 2022 - 20:06)

Již jedenáctá odbyla a lampa ještě svítila ..

sardanapal (Čt, 23. 6. 2022 - 18:06)

Kdyby děti . Za jeho let a později ony romány hltali i dospělí . Snad proto se mnoho jeho snů (vizí) , stalo i skutečností ... Vím , Erben byl povinná , ale já sem jej (Kytici) dál celou sám a dobrovolně . 1. Svatební košile ...

☮✌ dřevěnej (Čt, 23. 6. 2022 - 18:06)

Rýchle, rýchle, šup - šup! Čas běží a peníze se kutálejí!

sardanapal (Čt, 23. 6. 2022 - 18:06)

Ale mám doma jednu co jsem ještě od mala nepřečetl - Dobrodružství Kapitána Hatterase . Tu si schovám na důchod . Vydání je někdy z 1. republiky ...

sardanapal (Čt, 23. 6. 2022 - 17:06)

Opomněli jste jednoho z nejoblíbenějších autorů , mých mladických let , vizionáře , člověka co viděl hluboko do budoucnosti, jednoho z prvních autorů scifi , pana Julese Verna ...

Rakato (Čt, 23. 6. 2022 - 20:06)

Za Vernových času byly futurologické výhledy poměrně jednoduchá věc. Lidé jeho vize obdivovali, protože většinou byli technicky nevzdělaní. --------------- Že vrtule dokáže nadzvednout předmět, bylo známé. A tak Verne dál Roburu Dobyvateli vrtulník. První pokusy s ponorkami už proběhly. Tak si Věrně vymyslel Nautilus. ---------------------------- Ale dneska jsou vědeckotechnické prognózy zabíračka na hlavu. Nikdo si není jistý, jak s námi zacvičit umělá inteligence. A genové manipulace? Stačí, když nějaký stát pošle na Mars genově upravené lidi, a pak po čase povolí úpravy genomu každému. ---------------------------- Zato prognózy životního prostředí jsou velmi jednoduché - bude se kácet a znečišťovat, až všichno půjde do hajzlu.

Návštěvník (Čt, 23. 6. 2022 - 21:06)

Blbost -------- Lidé jeho vize obdivovali, protože většinou byli technicky nevzdělaní.-----

nona (Čt, 23. 6. 2022 - 18:06)

Co jsi měl nejradši. Jaká jako dítě dvě knížky a obě byly o cestování a vlastně i svobodě. 2000mil pod mořem a Děti kapitána Granta. Měla jsem zatrhané pasáže a sjížděla je pořád dokola...

sardanapal (Čt, 23. 6. 2022 - 18:06)

Já to snad ani nerozhodnu , ale ve výběru by byl - Patnáctiletý kapitán , oněch 2000mil down , Matyáš Shandorf nový hrabě Monte Christo , ale číslo 1 je Tajuplný ostrov ...

☮✌ dřevěnej (Čt, 23. 6. 2022 - 18:06)

Často jsem se zamýšlel nad těma 2000 mílema a nijako mi to nedávalo smysl.

Návštěvník (Čt, 23. 6. 2022 - 20:06)

správně 20 000 mil pod mořem , úplně správně 20 000 lieues = 4000m

Rakato (Pá, 24. 6. 2022 - 19:06)

Jinak řečeno - podle Verna Nemo zmákl pod vodou uplout 80 tisíc kilometrů. ------------------------------------ Mimochodem, Verne zemřel bídně - zastřelil ho jeho bratranec: --- Od roku 1879 bydlel Jules Verne v Amiensu, kde také zemřel. Příčinou smrti byl jeho bratranec, čistil pušku a omylem ho zabil.

☮✌ dřevěnej (Čt, 23. 6. 2022 - 21:06)

Že mi to někdo konečně vysvětlil, protože by to bylo více, než průměr zeměkoule.

Rakato (Čt, 23. 6. 2022 - 17:06)

Nejlepší předpovědi a komentáře měli starozákonní proroci. Napřiklad když to rozbalil Izaiáš, celý Izrael zaplakal. Zde malá ukázka.

"K čemu je mi množství vašich obětních hodů, praví Hospodin. Přesytil jsem se zápalných obětí beranů i tuku vykrmených dobytčat, nemám zájem o krev býčků, beránků a kozlů. Že se mi vůbec chodíte ukazovat! Kdo po vás chce, abyste šlapali má nádvoří? Nepřinášejte už šalebné obětní dary, kouř kadidla je mi ohavností, i novoluní, sabatní dny odpočinku a svolaná shromáždění; ničemnost a slavnostní shromáždění nemohu vystát. Z duše nenávidím vaše novoluní a slavnosti, jsou mi jen na obtíž. Jsem vyčerpán, když je musím snášet! Když roprostíráte své dlaně, zakrývám si před vámi oči. Ať se modlíte sebevíc, neslyším. Vaše ruce jsou celé od krve.“ – Izajáš 1:11–15

I Daniel uměl Izraelce zdeptat (a navíc mluvil i k naší imigraci): "Že jsi viděl železo promíšené s hliněnou keramikou -- lidé se budou mísit, ale držet jeden s druhým nebudou, právě tak jako se železo nemísí s keramikou. " (Da 2:43)

☮✌ dřevěnej (Čt, 23. 6. 2022 - 17:06)

To s tím mícháním národů bylo řečeno Izaiášem tehdy. Dnes se věci změnili a dnes je to jinak. Bůh Izraele je stejně pryč, tak si lidstvo dělá a míchá, válčí a zločiní, jak se mu zachce.

nona (Čt, 23. 6. 2022 - 13:06)

Tak už jsem na ten odkaz koukla. No, ono je to jako vše v Simps myšleno jako humor. Autor to tehdy napsal jako ''bacha, Američani, ať se prezidentem nestane Trump''. .....

At the time, the real Trump presidency was still 16 years away. However, in a 2016 interview with The Hollywood Reporter, writer Dan Greaney explained the joke was meant as a warning to the country. “That just seemed like the logical last stop before hitting bottom,” he said. “It was pitched because it was consistent with the vision of America going insane.

nona (Čt, 23. 6. 2022 - 12:06)

Jo a prý běží i nějaké fejkové epizody nebo fotky z nich, kde Simpsonové predikovali, že Trump v r. 2020 zemře :))

☮✌ dřevěnej (Čt, 23. 6. 2022 - 13:06)

Výhoda Simpsonovců je fakt, že se dají fejky spolehlivě odlišit od originálů.

☮✌ dřevěnej (Čt, 23. 6. 2022 - 13:06)

U simpsonových nevím, jestli jsou nějaké fejky. Předpokládám však, že budou taky, přesně jak je to i v případě fejkových Sybil, Nostradamů a pod.

Reklama

Přidat komentář