Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Věra (Pá, 15. 4. 2022 - 12:04)

Pájjo, krásný výraz "potravinová banka". Naše banka má otevřeno zítra od oběda do večera :-)

Alena (Čt, 14. 4. 2022 - 20:04)

Milá děvčata, přestože teď žijeme ve více než nelehké době, ráda bych vám popřála pokojné a bezbolestné velikonoční svátky, nejlépe se svými rodinami a přáteli. Také jsme to měli v plánu a těšili se, ale Covid nám to zhatil. Kromě mne a manžela padla postupně celá naše rodina, aniž by byli vzájemně ve styku. Celý ten "covidí čas" jsme se drželi a teď najednou takovej boom. A ta zvláštnost, kdy starší jsou na tom mnohem lépe než ti nejmladší, mě taky překvapila. Dost už o Covidu, nepatří to do diskuze. Ale co už, že? Tak se mějte co nejlépe, opatrujte se a hlavně buďte zdravé !!!

Alena (Čt, 14. 4. 2022 - 21:04)

Dokonce takovou radost, že jsem ti zapomněla pogratulovat k té vaně. Musí to být "fajné", představuji si to.

Věra (Pá, 15. 4. 2022 - 12:04)

Ali, vím, že víš, že vím, že jsi tu :-)

Věra (Čt, 14. 4. 2022 - 20:04)

Všem, kdo se sem podívají přeju krásné, klidné a pohodové Velikonoce. Děvčata, povedlo se to, co jsem ani nedoufala, že vyjde. Vyměnili jsme v koupelně stávající vanu za vanu s dvířky. Pro mě i pro manžela je to velká pomoc, protože jen otevřeme dvířka a nemusíme překračovat okraj vany. Můžeme se sprchovat ve stoje, má i sedátko, takže se můžeme sprchovat v sedě a také si do ní můžeme sednout. Je ale hlubší, než byla ta stará. Zkusila jsem se z ní zvednout a jde to hůř. Musím hodně spoléhat na kolena a ruce. Tak jsem zkusila otevřít dvířka, nohy dát ven, pak se zvednout a držet se za okraj a jde to líp. Prostě zkouším, co dokážu :-) Mám velkou radost, že se to povedlo. Tak ještě jednou - klidné svátky.

Alena (Čt, 14. 4. 2022 - 20:04)

Věrko, předběhla jsi mě. Ani nevíš, jakou mám radost, že ses ozvala :-)

Chlap (Čt, 14. 4. 2022 - 11:04)

Zdravím Alču, zdravím Páju. Dva dny po operaci už chodím sám, i ven zakouřit. Vypadá to nadějně, zítra nebo v sobotu bych mohl jít domů. Jsem nadšen. Alči přeji hezky prožité lázně zejména jsou li tam mladší ročníky. Třeba se zadaří. Každopádně mějte se hezky a ozvu se z domu. Lázně jsem zrušil ale to asi už víte Pááá.

Chlap (Po, 11. 4. 2022 - 15:04)

Přeji hezký den. Píšu dnes z nemocnice, zítra operace. Chtěl jsem jen pozdravovat dobré lidičky, popřát zdravíčko a slíbit že jakmile to půjde, oznámím výsledky. Ahojte.

Pájja (Čt, 14. 4. 2022 - 07:04)

Určitě už děláte první kroky, tak ať vám to šlape čím dál tím lépe.

Alča (St, 13. 4. 2022 - 09:04)

Přeji úspěšnou operaci a lázně špatné nejsou. Jsem teď v Lázních Bělohrad a je tu k mému překvapení hodně mladých lidí.

Návštěvník (So, 9. 4. 2022 - 06:04)

V lázních jsou jen stařeny.

Chlap (So, 2. 4. 2022 - 12:04)

Děkuji, určitě se ozvu když to přežiju. Stále se nemohu rozhodnout, zda jít do lázni, nebo to rozchodit svépomocí. Po první kyčli jsem v lázních nebyl a v pohodě. Je to ale 15 let, tak nevím.

Hana (Čt, 21. 4. 2022 - 17:04)

Já bylo po TEP kyčle v lázních v Jáchymově. Bylo to super a hodně mi to pomohlo. Radonové koupele jsou zázrak. Kdybych neměla letos tak napjatý rozpočet, jela bych znovu. Bohužel tyto lázně jsou trošku dražší. Ale záleží co kdo preferuje. Já chtěla jednolůžkový pokoj, a hotel Běhounek byl zrovna zavřený tak jsem byla v hotelu Radium Palace. Na druhou stranu jsem si tam odpočinula a i si ulevila nejen od pooperačních bolestech, ale i od bolestí bederní páteře. A je tam hezky.

Chlap (Pá, 1. 4. 2022 - 20:04)

Zdravím. Díky za rady, pořídil jsem ten navlékač. S těmi berlemi je to zvláštní ale představit si to dovedu. Dnes jsem dokončil předoperační maraton a za deset dní nastupuji na operaci Jo a ty botičky krosky mám z tržnice za 150.

Pájja (So, 2. 4. 2022 - 08:04)

Tak ať vše dopadne na 100% a dejte vědět, jak jste to zvládl.

Tana (Pá, 1. 4. 2022 - 16:04)

Já navlékala ponožku pomocí berli. Nic jsem nekupovala. Musí to být ty nízké ponožky, ke kotníkům. Dala jsem k sobě obě berle obráceně, guma nahoru a na ně navlikla ponožku. Otočila, roztáhla berle a tím vstup do ponožky a vsunula nohu. Totéž druhá noha.

Pájja (So, 2. 4. 2022 - 08:04)

Táňo, já bohužel ponožku nenatáhla už asi víc než rok před první operací. Oblíkala jsem s ním i punčocháče. Ne vždy byl doma manžel, aby mi pomohl. To jsem se pak kroutila jako hadí žena, protože rozsah v kyčlích byl už hodně omezený. Z tohoto důvodu jsem vyřadila i boty s tkaničkami, zavázat si ji případně na ulici, nemyslitelné. Boty na zip, když nebyl manžel doma, tak jsem zvonila na sousedy, pravou jsem ke konci už nedávala vůbec. Ten nazouvák jsme koupili i taťkovi, měl problém s plotýnkou, vyzkoušel u nás a pak si ho pochvaloval. Po operacích jsem ho mohla schovat, kompresky natahoval manžel, po šesti týdnech jsem je odložila a ponožky už nebyl problém sama se ohnout. Ale pomocník je to skvělý, pro starší lidi ideál.

Pájja (So, 19. 3. 2022 - 21:03)

Já měla na ponožky něco takového, před lety za vyšší cenu. Dá se najít plno výrobků za různé ceny. https://www.nejlepsi-darecky.cz/navlekac-ponozek?gclid=CjwKCAjw_tWRBhAwEiwALxFPoaWhBTDMkB-_GypRdHoYFYhXvf10NMQzm0WG8EtHcVT4HzwBWa4VdBoCGPwQAvD_BwE

Aja (So, 19. 3. 2022 - 20:03)

Na navliekanie ponožiek dostanete kúpiť v zdravotníckych potrebách pomôcku "navlekač ponožiek". Aja

Alča (So, 19. 3. 2022 - 18:03)

PROSÍM buďme na sebe hodní, jinak se to tu zvrhne k nepříjemné diskusi. Pro pána, který si dal přezdívku chlap. Ponožku jsem sama nenavlékla, naštěstí jsem na to měla muže. Jde to prý pomocí ručníku, ale to jsem nedokázala, asi jsem nešikovná. Zdravím

Reklama

Přidat komentář