Reklama

Sudeckova atrofie

Default User Image
Kateřina (Ne, 5. 11. 2023 - 20:11)

Dobrý večer,dceři byl potvrzen sudeckův syndrom po uraze zlomenina v nartu.Uz je měsíc bez sádry a týden bez berli.Ale každý den otok a špatná chůze kvůli bolesti.Poradite mi tělocvik ve škole ano nebo radši šetřit? Rehabky-magnet jsme objednání.dekuji

Návštěvník (So, 27. 5. 2023 - 08:05)

Dobrý den, chci se zeptat, zda se u někoho Sudeck. syndrom - dnes nazývaný KRBS syndrom vyléčil úplně. U mě už jsou to 3 roky, je to mnohem lepší, ale stále omezena hybnost nohy, velká únava, slabost večer otok, bolesti jsou stále, ale dají se vydržet = pocit v noze, jakoby zvrtlý kotník, ale během dne několikrát cca půlhodina, kdy jsem bez bolesti a najednou se neumím rozhodit, nelze na nohu našlápnout, zatížit ji, noha tuhne. Prostě pořád dokola tyhle problémy, odezní to někdy? Máte někdo tyhle zkušenosti?

Jana (Čt, 23. 3. 2023 - 20:03)

Na jednom portálu jsem našla, když užíváte tobolky Omega 3, že bolest do 3 měsíců ustoupí, tak to zkouším.
Napište prosím, co vám pomohlo k uzdravení kromě chem. léků. Moc děkuji

Návštěvník (Ne, 19. 6. 2022 - 07:06)

Po roce bolestí, vyzkousení různých léků na bolest, rehabilitace, akupunktura, Priessnitz obklady, lymfodrenáž, lázně.....opět bolesti, tuhnutí nohou..... navštívila jsem Ambulanci chronické bolesti dostala jsem opiatové náplasti, mám ji druhý den a konečně úleva.....

Martina (So, 21. 5. 2022 - 13:05)

Dobrý deň, tiež mi zistili sudeckov syndróm, ktorý mi spôsobila únavová zlomenina ihlice (najprv prasknutá, neskôr zlomená ). Momentálne so sudeckom bojujem od marca. Ortopéd mi predpísal rehabilitácie, aktuálne mám za sebou 20 dní (10+10). V prvej fáze rehabilitácii som absolvovala 10x magnetoterapiu, 10x biolamu a 5x LTV (gymnastika s nohou). V druhej fáze rehabilitácií 10x ultrazvuk, 10 elektroliečba s programom sudeck a 3x LTV (gymnastika) + 4x tejpovanie nohy od prstov až po koleno. V marci som nedokála stúpiť na nohu, momentálne prejdem krátku trasu pomocou 1 francuzskej barle. Noha mi odpuchla(mala som ju o 2 čísla väčšiu, začala sa normálne prekrvovať, predtým mala veľmi tmavú farbu, občas až do fialova. Menej sa potí, predtým som vymenila 5 párov ponožiek za deň a nemám ju už celú ladovú. Hýbem prstami, predtym to bolo nemožné, noha mi tuhne 2x az 3x za deň, predtým bola stuhnutá nonstop. Nebolí ma na dotyk, predtým ma bolel aj dotyk paplónu. Stále ma trápia výrazne nepravidelné bolesti počas dňa aj noci, začali ma bolieť bedrové kĺby. Noha sa mi naštastie bez pohybu prestala triasť, ale v súčatnosti sa mi trasú nohy po 20-tich minútach chôdze od bedier až dolu. Mávam zimnice a bývam veľmi ospalá. Začala som mať psychické problémy. Momentálne ma čaká 1.6. kontrola u ortopéda a veľmi dúfam, že mi pomôže dostať sa z toho úplne. Nevzdávam sa, platím si fyzioterapeutku na gymnastiku, cvičím všetky tieto cviky aj doma, dávam si tejpovať raz týždenne nohu a čo som zabudla napísať, úplne som zmenila životosprávu. Určite sa od začiatku sudecku cítim o 60% lepšie, pretože som ako 33-ročná len 6 mesaciov ležala a mala som hrozné bolesti. Keď máte možnosť, absolvujte všetky rehabilitácie, hlavne to nevzdajte.

Jarda (Po, 21. 2. 2022 - 16:02)

Zdravím všechny. Po úrazu dvou prstů na pravé ruce loni v červnu a následne špatné sádře diagnostikovan KRBS pět týdnů po úrazu. Ruka fialová, nateklá, bolesti někdy až do podpaží. Postupně i psychické potíže- úzkostné stavy, problémy se spánkem. Ihned po diagnóze blokace stellatum v pichy do krku, rehabilitace - procvičování, magnet, vířivka. Léky Aescin Teva, Pregabalin. Dnes už ruka ok. Hybnost 98 %, sem tam bolesti v předloktí, osteoporóza v zápěstí, mírná zatuhlost, ale díky Bohu, že tak. Všem co to mají čerstvější doporučuji dle místa postižení co nejvíce masírovat, pro lepší prokrvení je dobrá studená/ teplá sprcha př. 20 sekund hodně studená, 20 sekund hodně teplá, opakovat jednou, dvakrát, klidně třikrát, ale poslední teplá má být vždy dvojnásobek času tj. v tomto případě 40 sekund. Dobrá je milgamma na obnovu nervů, calcitrate D3 jako prevence osteoporózy. Zbytečně nic extra nehledat na internetu a nestresovat se tím. Všem přeji ať toho neřáda porazí co nejdříve!!!

Vlasta Komendová (Ne, 10. 4. 2022 - 22:04)

Dobrý den, děkuji za Váš povzbuzující komentář. Prosím kde jste se léčil? máte nějakou další radu co s tím? Manžel je už rok a půl doma a v květnu mu ukončí neschopenku a nevíme co dál, je truhlář, myslím, že nevydrží stát na noze celý den... On měl úraz nohy, otevřenou ránu, spadla mu deska na nohu. Pak necítil nějakou dobu prsty, lékař se tím nezabýval, ale později stále častější otoky...pak diagnóza a neschopnost. Už byl v lázních, tam to bylo lepší, ale doma je to opakovaně oteklé...

Jarda (Po, 18. 4. 2022 - 11:04)

Dobrý den, asi bych zkusil sehnat nějakého kvalitního ortopeda. Nevím, odkud jste, tady na Šumpersku je vyhlášený pan doktor Debre. Ale po roce a půl už to chce spíše trpělivost, procvičovat- hlavně ne do bolesti. Zkuste se poptat po rázové vlně, někde jsem četl, že by mohla u Sudecka výrazně pomoct. A možná ještě tlačit na opakování lázní pokud mu to pomohlo. Přeji brzké uzdravení!

Návštěvník (Po, 2. 5. 2022 - 08:05)

Již rok po artroskopii kolene ve velkych bolestech lítám po doktorech, docentech ortopedie a pomoc žádná. Hledám zkušenosti lidí se Sudeckovým syndromem na netu a za sebe musím říct, že mi nejvíce pomohla 2 x denně přístrojová lymfodrenáž, kterou jsem si koupila domů, léky na bolest a aktivní cvičení bolestivé nohy - je to ale šílené.... beznaděj, bezmoc, bolest, stres, co bude dál.......a doktoři NIC.....

Jarda (Po, 21. 2. 2022 - 16:02)

Zdravím všechny. Po úrazu dvou prstů na pravé ruce loni v červnu a následne špatné sádře diagnostikovan KRBS pět týdnů po úrazu. Ruka fialová, nateklá, bolesti někdy až do podpaží. Postupně i psychické potíže- úzkostné stavy, problémy se spánkem. Ihned po diagnóze blokace stellatum v pichy do krku, rehabilitace - procvičování, magnet, vířivka. Léky Aescin Teva, Pregabalin. Dnes už ruka ok. Hybnost 98 %, sem tam bolesti v předloktí, osteoporóza v zápěstí, mírná zatuhlost, ale díky Bohu, že tak. Všem co to mají čerstvější doporučuji dle místa postižení co nejvíce masírovat, pro lepší prokrvení je dobrá studená/ teplá sprcha př. 20 sekund hodně studená, 20 sekund hodně teplá, opakovat jednou, dvakrát, klidně třikrát, ale poslední teplá má být vždy dvojnásobek času tj. v tomto případě 40 sekund. Dobrá je milgamma na obnovu nervů, calcitrate D3 jako prevence osteoporózy. Zbytečně nic extra nehledat na internetu a nestresovat se tím. Všem přeji ať toho neřáda porazí co nejdříve!!!

Bajka (Čt, 28. 1. 2021 - 16:01)

Po kolesové zlomenině mi mladý Dr.reknul,že otok je normální ,náhodou tam přišel starý doktor podíval se na ruku a reknul,to je jasný sudeck!Předepsal mi troje prášky,rehabilitaci a chodim jen k nemu.Mlady dr.vubec nevedel co to je! Cvicim už třetí měsíc,ruku nezavru,šálku kafe unesu, pletu .Ruku nedám do polohy nastavit ale nic mne neboli a řekli,že sem došla včas!!! jedny prášky,které ničí žaludek už neberu zato neustále spim,někdy i s míčkem v ruce.Otok zmizel jen díky prášku,aescin nepomohl.Drzim všem palce!

Vlasta Komendová (St, 3. 3. 2021 - 21:03)

Dobrý den,
prosím ke komu a kam chodíte? Manžel má nohu s tímto syndromem a je to fakt šílené...

Dagmar. dazska… (Po, 5. 10. 2020 - 22:10)

Po operaci kolene, mi byl diagnostikovan - Sudeckův syndrom. Kdo má ví, čím si procházím. Bolesti, otoky, pálení, stuhlost kloubů.. Bojují, hledám možnosti léčby, pomocí.. Bio klinika dělala studia - léčbu Sudeckův syndrom.. V současné době, není dostatek zájemců, pacientů (Sudeck bývá vzácně)Aby mohli léčbu opět provádět. Proto hledám touhle cestou, stejně trpící pacienty..

Eva Humpova (Út, 28. 3. 2023 - 21:03)

Zdravím byl mi po zlomenině kotníku,otoků a bolesti nohy až po koleno diagnostikován Sudeckovy syndrom.Chodim zatim na rehabilitace.

Zuzana (Ne, 12. 12. 2021 - 18:12)

Dobrý den, taky trpím sudeck syndrom.už rok po operaci kolena, nohu mužů ohnout jenom na 80° a dal mi to už nejde:(mám bolesti.

Daskar (Pá, 27. 8. 2021 - 14:08)

Dobrý den, jsem 8. týden po vyvrtnutí kotníku, stále "chodím" jen o berlích, chodidlo bolí a je nefunkční, podezření na Sudeck. Hledám, kdo by pomohl. Nemá někdo z diskutujících nové poznatky nebo kontakty na lékaře, který s tím má zkušenost?

Miroslava Řezníčková (Čt, 27. 5. 2021 - 09:05)

Dobrý den ,odkud jste? Nebo spíše kde by se léčba prováděla ,jsme z Vysočiny.
Díky za odpověď Mirka

Dagmar (Út, 16. 4. 2019 - 19:04)

Dobrý den.,
Píši sem jelikož jsem již zcela zoufalá.
Jsem po 5té operaci kolene a objevili u mě Sudeckův syndrom(noha je lesklá,nateklá,nehty úplně jiné než dříve,noha má jinou barvu než noha zdravá a mám příšerné bolesti).Nemohu žít vůbec svůj život jakmile jen trochu nohu přetížím(nemohu ani po bytě se pohybovat bez fr.holí)tak bolesti jsou ihned ještě větší plus jiné výše zmíněné problémy se hned zhorší též.
Beru Caltrate 600mg,vitamín D v kapkách-Vigantol a už je to rok a půl a zlepšení není žádné.Ba naopak řekla bych,že mám bolesti větší a větší :(
Máte někdo se Sudeckem dobré poznatky a rady,prosím Vás o ně.
Opravdu jsem již zcela bezradná,unavená a vyčerpaná.
Kdo Sudecka má jistě ví o čem zde píši.
Předem Vám všem děkuji za odkazy.
Zdravím.

Blanka Telínová (Út, 11. 2. 2020 - 19:02)

Dobrý den mohla byste mi říci jak jste na tom teď? Po téměř jednom roce? Mám také sudeckův syndrom na pravé ruce. A ozval se vám prosím někdo s nějakou radou. Děkuji

Iris (Pá, 17. 7. 2020 - 19:07)

Je škoda, že tato skupinová diskuze nějak ustala.
Taky mám KRBS v koleni a zajímalo by mě, jestli někomu s touto diagnózou operovali meniskus a jak to dopadlo.

Reklama

Přidat komentář