Reklama

Sex po operaci prostaty

prostatik (Po, 11. 4. 2022 - 23:04)

člověk musí mít aspoň smysl pro humor, když už nic jiného

klasik (Po, 11. 4. 2022 - 02:04)

Ono úplně stačí co vyvolávají léky na zmenšení prostaty jako finasterid, už ten způsobuje snížení testosteronu nebo DHT a zhoršení libida. Natož takováhle operace, kde se něco vyndá a přesekne

klasik (Po, 11. 4. 2022 - 02:04)

Přátelé, není to jednoduché, rozhodovat se mezi jedním z hlavních věcí v životě - sexem, aspoň u lidí tak do 60let určitě a mezi zdravím a životem. Je pravda, že dneska moc trpělivých žen není, určitě ne těch mladších.

Snad s náma budou mít trpělivost aspoŇ ty Ukrajinky co sem utekly :)))

Přeju vám všem… (Čt, 2. 12. 2021 - 02:12)

A ženy mají tendenci zůstávat spíš s tím, kdo s nima může mít děti, když jsou mladé, než opačně. Aby jí někdo zbouchl a ona přišla zpět ke mně? To těžko

Přeju vám všem… (Čt, 2. 12. 2021 - 02:12)

Přeju vám všem štěstí, já osobně bych se ve 30 asi raději odbouchl, nehledě na to, že ještě nemam děti, ale to by mě tak neděsilo jako ten sex a ten orgasmus.

V mém věku by se na mě holka vysrala, i kdyby mě milovala, protože by chtěla děti.

Sex je hlavní (St, 25. 11. 2020 - 00:11)

pro mě je ale sex a hlavně orgasmus to nejdůležitější v životě, takže se ho vzdát nechci, to raději chcípnout na raka, samozřejmě i rakovina může v daných orgánech udělat svoje, ale aspoň se to oddálí konec orgasmu, kdyby něco, možná že by mě rakovina zabila dřív než přijdu o orgasmus, což by bylo pořád lepší než žít bez něj, rozhodně do takových 60let věku bych se tak rozhodl, pak nevím jestli je ještě o co stát, asi jak u koho, možná bych si na stáří sháněl hormony, kdybych byl zdravý, abych měl orgasmus co nejdéle a co nekvalitnější (nejsilnější)

hrk (Ne, 22. 11. 2020 - 23:11)

politická kariera ,třeba senát ,tam je prostatiků :-D

Milan (So, 21. 11. 2020 - 17:11)

Všechno časem bude dobré toť otázka?

Návštěvník (So, 10. 10. 2020 - 00:10)

Mimochodem, jestli tomu asi 30letému chlapovi z dokumentu vzali v bezvědomí (aniž by se ho zeptali, možná i předem) i semenné kanálky a další věci, tak ani ten orgamus mít asi moc nemůže. Oni něco jiného třeba vidí na ultrazvuku a pak při operaci se rozhodnou vzít toho víc než míň a má to tyto často nezvratné následky

Návštěvník (Ne, 22. 11. 2020 - 23:11)

Kamaráda při operaci prostaty vykastrovaly a penisem až do močového měchýře zavedli permanentní cévku , říkal : ty vole ani vyhonit si ho už nemůžu , tak jakejpak sex .

Další studie (So, 10. 10. 2020 - 00:10)

"Lokalizovaná léčba rakoviny prostaty (radikální prostatektomií, brachyterapií, externí radiační terapií, hormonální léčbou) vede ke dvěma hlavním sekundárním účinkům: dysfunkce močového měchýře a svěrače moči na jedné straně a sexuální poruchy na straně druhé. Poruchy močení jsou stresová inkontinence moči (hlavně po radikální prostatektomii), příznaky skladování a hyperaktivní močový měchýř a obstrukce odtoku (zejména po radiační terapii).Stresovou inkontinenci moči lze zvládnout tréninkem svalstva pánevního dna a behaviorální léčbou. V případě selhání a po jednom roce vývoje jsou indikovány chirurgické možnosti (periuretrální injekce, umělý močový svěrač, pásky a balónky). Skladovací příznaky reagují na lékařskou péči (anticholinergika) a obstrukční příznaky jsou v případě potřeby léčeny alfa-blokátory, katetrizací nebo chirurgickým zákrokem. Sexuální poruchy jsou erektilní dysfunkce, nepohodlí pánevního dna, porucha orgasmu a zatažení penisu a fibróza. Dostupné možnosti shromažďují lékařské ošetření pomocí inhibitorů fosfodiesterázy-5, vakua a protézy penisu. Nedávné pokroky v této oblasti poukazují na úlohu časné rehabilitace penisu a prevence sexuálních poruch. Ačkoli jsou často spojovány u stejných pacientů,sexuální a močové poruchy po léčbě rakoviny prostaty jsou často posuzovány samostatně. Jejich kombinovaná léčba by měla být cílem jak pro klinickou praxi, tak pro výzkum. Nová léčba zvládání stresové močové inkontinence (latero-uretrální balónky, nové vaky pro muže) a erektilní dysfunkce (rehabilitace penisu, léčba retrakce penisu a optimální použití inhibitorů fosfodiesterázy-5) rozšíří terapeutické možnosti v budoucnu a zlepší úroveň péče o pacienty s rakovinou prostaty.nové mužské vaky) a pro erektilní dysfunkci (rehabilitace penisu, léčba retrakce penisu a optimální použití inhibitorů fosfodiesterázy-5) rozšíří terapeutické možnosti v příští budoucnosti a zlepší úroveň péče o pacienty s rakovinou prostaty.nové mužské vaky) a pro erektilní dysfunkci (rehabilitace penisu, léčba retrakce penisu a optimální použití inhibitorů fosfodiesterázy-5) rozšíří terapeutické možnosti v příští budoucnosti a zlepší úroveň péče o pacienty s rakovinou prostaty. " https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21220229/

Další studie (So, 10. 10. 2020 - 00:10)

" Sexuální funkce po operaci rakoviny prostaty nebo močového měchýře Alejandro J. Miranda-Sousa 1 , Hugo H Davila , Jorge L Lockhart , Raul C Ordorica , Rafael E Carrion Přidružení PMID: 16885913 DOI: 10.1177 / 107327480601300304 Článek zdarma Abstraktní Pozadí: Narušená sexuální funkce je často vedlejším účinkem u pacientů po radikálních chirurgických zákrocích pro rakovinu močového měchýře nebo prostaty. Metody: Autoři hodnotí klasifikaci a fyziologii sexuálních funkcí a dysfunkcí. Kromě toho vysvětlují možnou patofyziologii přímo vyplývající z chirurgického zákroku a diskutují o několika dostupných přístupech k řešení těchto problémů. Výsledky: Možnosti mužské sexuální dysfunkce, zejména erektilní dysfunkce vyplývající z radikální prostatektomie nebo chirurgického zákroku pro rakovinu močového měchýře, sahají od vzdělávání pacientů po implantaci penilní protézy. Sexuální dysfunkce u žen způsobená chirurgickým zákrokem na rakovinu močového měchýře zahrnuje problémy s libidem, vzrušením, orgasmem a dyspareunií. Možnosti léčby pro ženy mohou zahrnovat sexuální terapii, hormonální terapii a preventivní strategie. Nebyla však stanovena shoda ohledně nejúčinnějších činidel a časových bodů pro léčbu mužské nebo ženské sexuální dysfunkce po radikální cystektomii nebo prostatektomii. Chronická přerušovaná léčba erektilní dysfunkce po radikální prostatektomii se běžně označuje jako penilní rehabilitace. " https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16885913/

Další studie (So, 10. 10. 2020 - 00:10)

""Z 239 pacientů nemělo 22% žádnou změnu intenzity orgasmu, 37% uvedlo úplnou absenci orgasmu, 37% snížilo intenzitu orgasmu a 4% uvedlo intenzivnější orgasmus po RP než dříve. " https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15329121/

Další studie (So, 10. 10. 2020 - 00:10)

Orgazmy po podstoupení radikální prostatektomie byly hodnoceny u 20 mužů (medián věku 65 let, rozmezí 56-76) pomocí polostrukturovaného rozhovoru a dotazníku. Kromě toho byli pacienti požádáni, aby napsali krátké prohlášení o svých zkušenostech a pocitech během orgasmu před a po operaci. Výsledek: Osmnáct pacientů vrátilo dotazník a 17 vyplnilo prohlášení naznačující, jaký byl jejich orgasmus před a po radikální prostatektomii. Po operaci nebyl žádný pacient schopen udržet zcela tuhou erekci, ale u pěti pacientů byla erekce dostatečná pro pohlavní styk. Devět pacientů použilo vakuové zařízení nebo intrakavernózní samoinjikování. Polovina pacientů uvedla po operaci sníženou sexuální touhu (libido) a vzrušení a uvedla, že k tomu samému došlo u jejich partnerů. Během jejich „suchého“ orgasmu po operaci nezažil žádný z pacientů vynikající pocit nevyhnutelnosti, takzvaný „bod bez návratu“. Sedm ze 14 pacientů zažívajících orgasmus si stěžovalo, že jejich orgasmický pocit byl oslaben.Čtyři pacienti uváděli normální potěšení a pocity ve srovnání s předoperačně. Překvapivě devět ze 14 pacientů mělo nedobrovolnou ztrátu moči při orgasmu; pro pět z nich to byl dostatečný důvod, aby se vyhnuli jakémukoli sexuálnímu kontaktu se svým partnerem. Závěr: Radikální prostatektomie může mít vážné následky na libido a erektilní funkci, ale někdy mohou orgasmus ohrozit i další důležité faktory, jako je absence kontrakcí prostaty a semenných váčků, ztráta ejakulace a nedobrovolná ztráta moči. " https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8705222/

Lízač vs. Nabíječ (St, 30. 9. 2020 - 19:09)

Raději být Nabíječ než Lízač. Z toho chlap nic nemá. Není důležité jen mít erekci, ale mít orgasmus (a to pořádný orgasmus) při každém sexu a mít libido. A bez varlat a testosteronu těžko budete mít libido, bez prostaty zase těžko budete mít ejakulaci a těžko erekci, orgasmus bez ejakulace existuje, ale neumím si to představit. Potřeba je vše: vzrušení i erekce i orgasmus. Sex bez orgasmu je tak pro ženský, ale ne pro chlapa. To přerušení sexuálních nervů kolem a možná i v prostatě je svinstvo a bude tam skoro vždy nějaké, podle západních studií se sníží orgasmus u více než 70% mužů, u některých není žádný orgasmus. Vše se dneska léčí léky na erekci, ale to nestačí, když vám stojí kus něčeho, z čeho nemáte potěšení a vyvrcholení. Testosteron zase těžko budou podávat externě lidem, kteří měli nádor prostaty, max. vám dají viagru. Kdybyste si sami sehnali testosteron "nelegálně", třeba ten ústní, možná by to mohlo pomoci, ale nevím a je to o hubu u lidí, kteří měli nádory prostaty atd.... těžko říct, zkuste taky nějaký antidepresiva, vzrušení je i v mozku, něco na dopamin, třeba bupropion (Elontril,...) a to min. 300mg denně. Já bych dal asi přednost smrti než přijít o sex a potěšení v mém věku, je mi přes 30let. A viděl jsem dneska ten dokument na čt2 a hned jsem prolezl internet a našel i tuto diskuzi

Oldřich Schneider (So, 10. 10. 2020 - 00:10)

Orgasmus bez ejakulace skutečně existuje a je moc fajn, ejakulace, když nemáš prostatu, jde do močového měchýře a prostě pak vše vymočíš. Dokument "Mé jméno je prostata" jsem na ČT2 viděl, je z FN Olomouc Urologie, je přesný, já to tak před necelým rokem právě tam zažil. Západní studie jsem nečetl, ale znám svůj současný stav/bez prostaty/ a není to tak strašné. Chceš-li vědět víc napiš třeba na můj [email protected], rád odpovím, ahoj.

Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat, jsem po operaci 5 měsíců, stále mám problém s močí, jak to bylo s vámi? Prosím o informace?
Moc děkuji

Ivo (Čt, 7. 4. 2022 - 09:04)

V předešlém komentáři jsem psal o úpravě zúžené močové trubice,pak proud dobrý,časem se zmenšoval.V únoru jsem absolvoval radioterapii (preventivní-údajně) - přitom se zhoršovalo močení i "velká".Jsem po ozařování cca měsíc.Dopoledne moc nejsem schopen někam vyrazit - cca 4 x na velkou,močit po 40 min.(Malý proudek ale je.)Za 14 dnů jdu na kontrolu k operatérovi - řekl,že mne "protáhne" cévkou a zlepší se močení.Několikrát jsem přestal močit a po hodině až dvou - náznak koliky (bolestí jsem kňoural a přítelkyně mne nechala odvézt "rychlou".Než se mi začali věnovat,začal jsem ukapávat,ucmrndávat a močit - další jejich páči jsem odmítl.Pak jsem při náznaku vzal kapky a dobrý.Už víc jak týden jsem to neměl - snad dobrý.Strašně chci k moři - už jsem se domluvil s chlapíkem u kterého jsme byli už 2x - když to ještě šlo(před kovidem).Všechno směřuji k tomu.Protože jezdím 20 let starým ROVEREM 75,pro jistotu jsem pořídil mladšího R 45(tomu je jen 18)abych jízdu pojistil.To vyjde,to dáme.

Leoš (Pá, 22. 10. 2021 - 16:10)

Dobrý den, jdu za 1 měsíc do FN Olomouc na odebrání celé prostaty( robotickou) můžete mě prosím napsat co mě čeká? Mám šílený strach. Mám 51let moc děkuju

Ivo (Pá, 12. 11. 2021 - 07:11)

V prosinci 2020 zjištěn agresivní karcinom,kvůli kovidu to chvíli vypadalo,že se nedočkám.Pak vyšla v březnu 2021 robotická v uvn.Celá prostata,semenné váčky,14 mízních uzlin(ty byly údajně negativní),pak asi dvakrát zánět s antibiotiky(po vytažení katetru /po 10ti dnech/)postupná ztráta proudu moči až na řetízek kapek.V říjnu 2021 močovou trubicí v anestezii zákrok,katetr po 7mi dnech venku,zatím bez komplikací a proud jak za mlada.Bohuýel mi bylo sděleno,že v 80 % se to zase zúží.Snad budu v těch 20ti %.Sex samozřejmě nelze,po operaci je zkrácen,erekce není možná a po něžném dráždění se dostaví slabý pocit výronu.Je mi 62,přítelkyni(která mne podporuje,vše zařizuje - i operaci) je 52.Koupil jsem jí "náhradníka" domů i na chalupu a s pomocníkem se s ní mazlím.I to je fajn a ŽIJU.

Reklama

Přidat komentář