Reklama

Co je podle Vas, ta opravdova laska?

Návštěvník (Út, 15. 2. 2022 - 08:02)

osobnost :)))

Luci (Po, 14. 2. 2022 - 22:02)

Nejradši jezdíme do Laa, je to z jižní Moravy kousek za hranicemi. Saunování perfektni

Libor. T. (Út, 15. 2. 2022 - 16:02)

Luci, do Laa jezdí bratránek z Dačic. Nebyl jsem tam, ale prý super. My máme zase dobré zkušenosti z Gmundu, to je rakouská část Českých Velenic nebo kousek dál Nové hrady. Taky super

Luci (Út, 15. 2. 2022 - 17:02)

Do Gmundu jezdíme,je to trochu dál, ale líbí se nám tam

Ivoš (Po, 14. 2. 2022 - 23:02)

Dobrý saunování je v Bešeňové na Slovensku nebo v Luhačovicích

Libor. T. (Út, 15. 2. 2022 - 16:02)

Ivoši, obojí znám, ale pro mě jsou TOP Rajecké Teplice, Aphrodite s maximálně možnou wellness nabídkou. Vyrazíme v květnu na týden. Zkus to

iva (Út, 15. 2. 2022 - 09:02)

V současnosti má dobrý sauny každý lepší hotel nebo wellnes. Čestlice jsou fajn. Libor jezdi někam do Německa. Tam to moc neznám, ale asi to bude všude stejné. Nebo máte někdo nějaký vychytávky kam?

Libor. T. (Út, 15. 2. 2022 - 16:02)

Ivo souhlas. Já jezdím do Bad Elstru nebo Bad Schandau a tam to mají opravdu vymakané, několik velkých saun, pravidelné saunové rituály každou hodinu, venkovní bazény, vířivky, noční promítání. Podívej se na net. Do Elstru jedeme v neděli na 2 dny,pak dám info,co je tam nového. Schandau dáme brzy taky. Vstup proti potvrzení o očkování nebo o PCR testu, ale to se mění, tohle je aktuálně

Filip (Út, 15. 2. 2022 - 16:02)

Našel jsem vstupné na den 27 euro, to je celkem jako v Čestlicích nebo v Babylonu nebo jinde na stejnou dobu. Tady to mají dost luxusní, ale to ubytování tedy to radši někde v Česku u hranic. A parkování jak?

Libor. T. (Út, 15. 2. 2022 - 18:02)

Fildo, parkování hned vedle v patrovém parkovacím domě na den cca 6 až 8 euro

Filip (Út, 15. 2. 2022 - 19:02)

Díky. Zkusíme nějaký víkend a spojit to s Varama nebo Františkovýma

Libor. T. (St, 16. 2. 2022 - 07:02)

Filipe, já jsem včera přehlédl. Samozřejmě, že to tak děláme, máme ubytování poblíž Františkových nebo případně Aše a z Aše je to přes kopec a z Františkových přes Vojtanov tak 20 minut. Přeji všem hezký den. Dnes nebudu mimořádně na pětce, ale u sebe. Kolegyně má omikrona a tak máme zavřeno

Filip (St, 16. 2. 2022 - 10:02)

Jj,tak jsem to taky myslel. Ne v Německu

Libor. T. (St, 16. 2. 2022 - 12:02)

Filipe, můžu doporučit penzion Josef ve Fr., dobře vaří, posezení, rodinná pohoda nebo Pernštejnův statek. To samé, mají tam i koníčky a příjemné prostředí

lalla1 (St, 16. 2. 2022 - 12:02)

...a hele, koukám, masáže i v penzionu hmmm:)

Libor. T. (St, 16. 2. 2022 - 12:02)

Jejda,jestli myslíš toho Josefa,tak tam to je slušný a dělá to tam jeden starší pán. A dobře. Ale v lázních budou i " sociální pracovnice" maskované za podobnými službami...

Návštěvník (St, 16. 2. 2022 - 08:02)

A kdy bude otevřeno? Já tam beru
mámě rakytniíkovou šťávu a vitestin. Skřítecká to nebere. Eshop nechci

Libor. T. (St, 16. 2. 2022 - 12:02)

Návštěvníku, od pondělí. Bohužel to nebylo aktualizováno ani na stránkách. Hodně lidí volalo a mají chaos, tedy co nebyli objednáni, ostatní jsem přesunul k sobě

Markéta (St, 16. 2. 2022 - 07:02)

Ahoj Libore a dobré ráno. Já jsem velký laik, ale jak probíhá ten suanový rituál? Našla jsem si, že je to s roztočeným prostěradlem na hudbu a taky se tam nosí čepice a jak to dlouho je a kolik je tam stupňů u toho? A když se ti udělá špatně tak co potom

Libor. T. (St, 16. 2. 2022 - 17:02)

Markéto, saunový rituál probíhá na hudbu a do kamen se vloží vonné esence s vodou nebo ledovými koulemi. Saunér roztočí nad kamny speciální látkou víření vzduchu a následně obejde všechny přítomné a tou látkou provede před obličej a tělo tepelný náraz. Do sauny se mohou nosit čepičky (musíme dát čepičku, Bohoušku....), ale není to povinnost. To je spíš fenomén saunování v Rusku. Saunový rituál trvá zpravidla 10 až 15 minut při teplotách kolem 90 až 98 C. Každý může kdykoliv odejít, pokud už je mu to nepříjemné. Mohu říci, že i já, i když jsme v saunování zběhlí se ženou, tak se mi taky stane, že mám někdy dost a zmizím dříve. většinou si to ale užívám až do konce. Pokud jsou rituály přes den každou hodinu, tak stačí absolvovat tak čtyři a už to tělo dává najevo, že víc ne. Už by to nebylo na pohodu a byla by to zátěž a ne relax. Ale jsou ranaři, kteří si to vychutnávají třeba celý den každou hodinu, po rituálu hups do chladné vody a pak do se zabalí na lehátku a v polospánku čekají až bude další rituál....

Reklama

Přidat komentář