Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Návštěvník (So, 22. 1. 2022 - 21:01)

Ani se mi tomu nechce věřit, ale je to tak.

Návštěvník (So, 22. 1. 2022 - 21:01)

Taky mám ten pocit.

lalla1 (So, 22. 1. 2022 - 17:01)

Přes kopírák, ale probereme to emailem

Miluna (So, 22. 1. 2022 - 13:01)

A nechci válku Ukrajinu vs Rusko :-( To je stejný jak Sergej vs Vasil.Je to na hlavu.

Host (So, 22. 1. 2022 - 13:01)

Nebýt Krásné Heleny nenapsal by Homér Illiadu, (Trojská válka),ani Odysseu. Na Ukrajině jde ovšem o soupeření mocností, které má ekonomicko- surovinové pozadí. Ukrajina je jen záminka.

Miluna (So, 22. 1. 2022 - 14:01)

Někdo tomu taky říká Amerikanizace Evropy..Co si o tom myslíš?

Host (So, 22. 1. 2022 - 14:01)

Amerikanizace Evropy probíhá plynule od II. světové války. Okupační pásma, rozdělení Berlína, Marshallův plán, Trumanova doktrína, Železná opona. Po zrušení Varšavské smlouvy, rozšiřování NATO, americké vojenské i raketové základny, poradci, servilnost národních politiků, školení v USA, stále rozsáhlejší používání angličtiny v evropské mluvě (ač po vystoupení Británie, k tomu není důvod), jsou jasné důkazy mohutného vlivu USA v Evropě.

Miluna (So, 22. 1. 2022 - 15:01)

Bohužel no.Nějak se mi to celý nelíbí.A co ty jak je?

Host (So, 22. 1. 2022 - 16:01)

Stereotypně v pohodě. Chtělo by to nějakou změnu. Když ne temperamentní hospodyňku, tak alespoň lyžařský výlet na Šumavu.

Miluna (So, 22. 1. 2022 - 21:01)

Ani sem ti nestačila odpovědět o tom včerejšku.Já nejsem náročná jestli to nevyznělo blbě.To je vždy takový období kdy mam chlapi začnou sexuálně silně provokovat ale jen určitý typy.Teď mi to probudil Vasil a ještě jak sem vyhecovaná tou Sergejovo kolegyní.Ono se to těžko vysvětluje.Musim si neustále zastírat nějakym ten pocit vůdči Sergejovi a kolegyni.A ty plánuješ jet na Šumavu?

Host (So, 22. 1. 2022 - 21:01)

Jsi plná citů a vášní, které nedokážeš ovládat a já tě zcela chápu, přesto, že jsem takové situace zvládal stoicky, podle schématu, "komu to prospěje?". Vždycky to vyhrála rodina a její budoucnost. To si musíš vyřešit sama. Větší pták nemusí být zrovna to pravé "ořechové". To samé samozřejmně platí i pro Segeje, v opačném gardu. Na Šumavě mi bylo vždycky dobře a nic není vyloučeno. Na běžkách už jsem nebyl věky.

Miluna (So, 22. 1. 2022 - 22:01)

Jo těžko se mi to teď ovládá.Ale jde mi tam u chlapů i u psychický uklidnění nejde mi jen o ptáka.Třeba vidim nějakýho pěknýho a mam strašnou chuť ho obejmout aby mě to pomohlo od pocitu Sergeje vs kolegyně.Nevim jestli to chápeš? Tak bys tam jel někam do chatky na Šumavu?

Miluna (So, 22. 1. 2022 - 14:01)

Jo, Ukrajinu si stáhli jako takovýho rukojmí.Tak mi to přijde.

Miluna (So, 22. 1. 2022 - 13:01)

Tak mam zase nějak bloklí fb.. :-(

Andrea (Pá, 21. 1. 2022 - 20:01)

Mio,já si schovávám semínka paprik z loňské úrody.Sadbu kupují hlavně celer, jinak si seju doma. Seju do kelímků tak na konci února.Dnes jsem si udělala velkou radost, plnou tašku příze a pletu a hačkuju, kolegyně chtějí plno věcí a hlavně zvířátka pro děti.Jaro se blíží,Ježíšek přinesl hrábě Fiskars,další radost.

Mia 22 (So, 22. 1. 2022 - 15:01)

Tak semínka taky schovávám. Já myslela nějakou fungl novou odrůdu. Papriky seju uprostřed února a rajčata na Josefa. Celer sadbu taky kupuji, mě stačí 8 kousků, zkusila jsem to jeden rok pěstovat doma, ale sazeničky na pikýrování jsou moc malé a měla jsem s tím problémy. To pletení ti celkem závidím, já jsem dřív pletla na děti a pak když jsem začala mít problémy, tak jsem se vrhla na pletení ponožek. Dala jsem si židli na sluníčko a už jsem jela, hodně mě to uklidnovalo a i zabavilo, hlavně v zimě. Jenže s tím už je nějaký rok konec, začnou mě mrtvět prsty, dostaví se křeč, tak mám po pletení. Zima se mě zdá ted moc dlouhá, ale už pookřívám, přemýšlím nad zahrádkou a kde a co obnovím, vylepším, stříhám, přesadím. Mám nějaké plány, tak snad to v poho zvládnu. Jo a těšte se, zanedlouho bude aktuální, všemi oblíbené téma slimáci.

lalla1 (So, 22. 1. 2022 - 16:01)

Mio, hořčík bereš na tu křeč? Fakt pomáhá, ale musíš tak dvojitou dávku a hlavně nějaký kvalitní, ne oxid

Mia 22 (So, 22. 1. 2022 - 16:01)

Jojo, hořčík beru, jinak by mě chytaly i křeče do nohou a to je opravdu hodně bolestivý. Ale i tak se mě občas stane, že vezmu hrnek s kávou a prsty u rukou chytnou křeč. Mám to ted náročný, musím brát prášky na křečáky, ty jsem brala i dřív, ale spíš jen tak halabala, ted musím denně. Taky do sebe rvu prášky na ředění krve, to prý mám nadosmrti, no lepší než když jsem si musela píchat do břicha. Do toho vitamíny, omega, nenadělám nic, proti věku není léku. Ale to nenaříkám, mohlo by být hůř.

lalla1 (So, 22. 1. 2022 - 16:01)

Ale jdi ty, nejsi žádná staroba. Zkus ten hořčík nějaký lepší a neboj se dvojité dávky, ráno nalačno. Nejlepší je Mane B6 Forte, to doporučil jistý adiktolog jednomu závislákovi, co jsem mu ho poslala, aby s ním něco udělal. Je to to nejlepší z cenově dostupných. Křeče, bolest hlavy...A když jsem s ním pak mluvila, tak doporučuje větší dávky beze strachu, vše navíc se vyčůrá

Mia 22 (So, 22. 1. 2022 - 16:01)

Zapsáno, zaevidováno. Po neděli jedu do města, tak si ho opatřím.

Reklama

Přidat komentář