Reklama

Rostou u vás nyní HOUBY?

Janka (Ne, 16. 1. 2022 - 18:01)

Já zatím ochutnala jen to jidášovo ucho, o kterém zde již bylo psáno - většinou ve vietnamské kuchyni. No a pak samozřejmě ještě hlívu - z ní miluji gulášovku.

Libor. T. (Ne, 16. 1. 2022 - 19:01)

Tak to s vámi souhlasím, polévka z hlívy je super, smaženička také, ale hlíva se dá jíst i syrová, naložit do octa, k sušení se příliš nehodí. Má prospěšné léčivé účinky na organismus, působí i protirakovinně atd.

Návštěvník (Ne, 16. 1. 2022 - 04:01)

Může se člověk otrávit po jedlých houbách? Mě se to totiž stalo

Libor. T. (Ne, 16. 1. 2022 - 09:01)

Návštěvníku, jestli můžeš něco k tomu víc doplnit? Těch příčin může být opravdu mnoho. Může dokonce jít i o tzv. pseudootravu. Díky za upřesnění informací

☮✌ korkokluk (Ne, 16. 1. 2022 - 07:01)

Příčin může být několik. Nedostatečně tepelně zpracované houby. Nesprávné uskladnění. Nesnášenlivost na některé jedlé druhy. Záměna na za jedovaté dvojníky tzv. variety. Současné pití alkoholu s některýma druhy - kupř. zapíjení houbového pokrmu pivem, anebo vínem. Tolik toho mě napadlo...

Ryzec (Ne, 16. 1. 2022 - 11:01)

Někdy stačí když se houby zapaří v igeliťáku

☮✌ korkokluk (Ne, 16. 1. 2022 - 06:01)

Já znám osobu, které se to taky stalo. A je zvláštní, že se to stane i znalcům...

Jitka (So, 15. 1. 2022 - 15:01)

Tak hlásíme Libore, že jsme obešli kousek kolem lesa a rybník a dávali jsem pozor na ty pařezy a listnaté stromy i polámané, ale nic jsme nenašli. Jen nějaké choroše na břízách a jabloni. Co je špatně? Nebo kde je nejlepší hledat?

Libor. T. (So, 15. 1. 2022 - 18:01)

Jitko, jak píše korkokluk, já mám ta místa už vyhledaná a tak jdu najisto, ale kolikrát musíš hodně hledat než takových míst nalezneš. Zkus parky, zahrady, rokle, hráze rybníků a najdeš-li místo, pak tam budou houby růst i více let. Nejen ty zimní, o kterých píšeme . Dnes jsem nalezl jen troudnatce a březovníky, ale ty už byly vymrzlé a nevhodné pro zpracování. Mám ještě doma nasušený a tak z toho uděláme se ženou speciální výluh 40%, letos jsme jich udělali hodně, ale lidi si je oblíbili, takže musíme přidělat další. Jinak penízovky zatím nenarostly, jestli se oteplí nad nulu, mohly by být za týden

JItka (So, 15. 1. 2022 - 19:01)

Díky za poučení. Těšila jsem se, že ti pošlu nějakou fotku s houbou. Tak třeba příště. Ahoj a napiš ještě něco zajímavého o houbách

☮✌ korkokluk (So, 15. 1. 2022 - 16:01)

Pokud jsem v terénu, kde nemám své místa, trvá někdy celé hodiny, pokud nájdu něco. Projdu třeba i 20 km v terénu. Není to tak, že hned úlovek. Někdy vyjdu i naprázdno. Někdy mne zas někdo předběhne a vysbírá houby. Na jistou jdu jen na místa, které znám jenom já.

Návštěvník (Pá, 14. 1. 2022 - 09:01)

Houby v zimě to je stejně ujetý jako lyžování v Emirátech

Libor. T. (Pá, 14. 1. 2022 - 12:01)

Návštěvníku, ono je to pouze o nezvyku a neznalosti. Houby se dají sbírat i v zimě a je to přirozený přírodní cyklus, zatímco lyžování v Emirátech je snobská hovadina

Tomáš (St, 12. 1. 2022 - 20:01)

Mě nevyrostla ani lesklokorka podle návodu.

sardanapal (Út, 11. 1. 2022 - 19:01)

Šišky v lese třeste se ! Top 1 .... Za mě Masák - Muchomůrka růžovka . Neboť se nechá upravit na mnoho způsobů a vždy bude chutnat výborně ... Třeba jen tak na sádle , nebo trojobalu ... Plněné kloboučky směsí nasekaných nožek a masa , zalité čímkoliv (třeba - vejce , smetana , str. sýr a td) na bílém víně ... Atd., atd. ...

☮✌ korkokluk (Út, 11. 1. 2022 - 22:01)

Jsou skvělé. Určitě jedny z nejlepších hub, ale žel u nás nerostou. Měl jsem však tu čest je sbírat a jíst.

sardanapal (Ne, 9. 1. 2022 - 20:01)

Moje těžce určená Top 5ka. Ale ne podle umístění .
Masák , holoubek nazelenalé , suchohřib , gampl pravý .... A hlavně taky Čirůvka májovka ....

Martina 2 (Po, 10. 1. 2022 - 21:01)

Suchohřib, u nás zvaný poddoubák, jsme neprávem zapomněli. To je výborná, mnohostranně využitelná houba. Navíc je strašně krásný, hlavně když je mladý a má sametovou hlavičku.

☮✌ korkokluk (Út, 11. 1. 2022 - 00:01)

Áno, jsou taky skvělý, ale se rychle kazí. Plesniví. To isté platí taky na smrže.

Libor. T. (Út, 11. 1. 2022 - 11:01)

Tys asi myslel hřiba žlutomasého, neboli babku. Ta je často napadána plísní nedohubem zlatovýtrusným a takové plodnice jsou již nepoživatelné, suchohřib bývá ale napadán plísní také často

Reklama

Přidat komentář