Reklama

Co je podle Vas, ta opravdova laska?

☮✌ korkokluk (Pá, 14. 1. 2022 - 20:01)

No, jsem jedna osoba. Někdy někdo napíše i v mém jménu, ale to je na doktorce běžné. Ale jinak píšu většinou jenom já...

Roayal (Pá, 14. 1. 2022 - 15:01)

Libore, líbí se mi, že se diskutuje taky o něčem jiném než jen o tobě. Tohle je moc fajn a užitečné informace. A na vlakně o růstu hub v zimě taky moc zajímavé. Takhle jsi za chlapa, který se už nepatlá v depresích. Mam z toho velmi dobrý pocit

Návštěvník (Pá, 14. 1. 2022 - 13:01)

Lalo,Libore,jaký máte názor na zakoupení nemovitosti v zahraničí. Jestli ano,ne a kde. V Itálii prodávají údajně za 1 euro,asi je to podvod

Libor. T. (Pá, 14. 1. 2022 - 18:01)

Ohledně zakoupení nemovitostí v zahraničí mám podobný názor jako Lalla

lalla1 (Pá, 14. 1. 2022 - 16:01)

Jak píše Jarda, není to podvod. Jsou to většinou vybydlené nemovitosti v zapadlých italských vesnicích, které obec potřebuje udržovat...Teď nic nekupuj, cestování a finanční situace lidí bude vypadat jinak, co se týká následného pronájmu turistů. Můj synovec takhle koupil byt ve zchátralém domě asi 200km od Říma. Nikomu se nám tam nechce, autem je to daleko, letadlem nešikovné. A v této době to ani dál neprodá

Markéta (Pá, 14. 1. 2022 - 17:01)

Lallo děkuji. Příjemný víkend tobě a Liborovi.

Zuzka (Pá, 14. 1. 2022 - 16:01)

Oni to mají dobře promyšlené, aby netratili. A pozdravuji také Libora a diky za zajímavé informace

Jarda (Pá, 14. 1. 2022 - 13:01)

není to podvod, jen pak má člověk ve smlouvě, že musí nemovitost opravit do několika let a to je hodně naročné- finančně i na to nalézt někde slušné řemeslníky. nejlepší je pokud si někdo může přivézt řemeslníky z Čech-nejlépe sousedy či kámoše.

Ida (Čt, 13. 1. 2022 - 21:01)

Libore koukám, že jsi dost cestovatel

Libor. T. (Pá, 14. 1. 2022 - 12:01)

Ahojky Ido. Cestoval jsem hodně. Soukromě, i pracovně i jako průvodce CK nějaký čas, a já navážu na dotaz,který je směřován na Lallu,kde asi bylo podle mě nejhezčí místo a tady záleží,co preferujete. Pokud hory a atmosféru chladnější tak oblast okolo rakouského Ischglu v létě, nádherný je norský Bergen s hansovními domky a přístavem, magické je Irsko, užasná je na odpočinek Kuba nebo Belize s Mayskými památkami a korálovými útesy, Indonéská sopka Bromo a chrámy Pramamban nebi Borobodur, Borneo okolo Kota Kinabalu a Kuching nebo Malajský ostrov Langkawi, Srí Lanka a Adams peak a moře včetně dalších památek , Zanzibar v kombinaci se safari, Japonsko Koyasan, Fuji, Okinawa a tak bych mohl pokračovat dál. Ale stejně se cítím dobře na chaloupce a v našich končinách. Lallo, omlouvám se, že jsem i za sebe odpověděl na dotaz určený pro tebe, ale měl jsem potřebu se také podělit o místa mě blízká

Scarlett (Pá, 14. 1. 2022 - 13:01)

A Francie, Chorvatsko a ty tvé oblíbené lázně?

Libor. T. (Pá, 14. 1. 2022 - 18:01)

Ahoj Scarlett. Moje odpověď bude zvláštní. Ve Francii jsem nikdy nebyl a má to svůj důvod. Kdykoliv jsme v minulosti si zakoupili zájezd do Francie, tehdy vždy někdo před cestou z blízkých rodinných lidiček nebo příbuzných zemřel. Tak jsme to vyhodnotili jako karmické varování a nejezdíme tam, přestože by nás se ženou lákala nejen Paříž, zámky na Loaiře, ale i oblast jihozápadu včetně Pyrenejí, Lurd a Dračí zátoky atd...Chorvatsko je moc krásné, často jezdíme s CK Nykar na ostrov Cres , všude je tam krásně, jednou jsme si udělali týden na jachtě a propluli celou přírodní oblast Kornati na jih a zpět a taky to bylo super. A lázně? Moje oblíbené Bad Elster v Německu nedaleko Chebu, Bad Schandau nedaleko Mikulášovic, Rajecké Teplice nedaleko Žiliny....

Návštěvník (Pá, 14. 1. 2022 - 18:01)

Na tu jachtu musíš mít zkoušky nebo si najmeš kapitána? Kauce za loď?

Libor. T. (Pá, 14. 1. 2022 - 19:01)

Musíš mít zkoušky a ty jsme neměli a tak s námi byl kamarád, co má chaloupku u nás v nedaleké vesnici (bohužel už nežije). Kauce za loď se platí, ale teď nechci kecat , nevím kolik to bylo a možná, že to ten kamarád platil sám, protože tam jezdíval pravidelně a znali ho tam. Byl tam s námi bratránek od Dačic a ten si tam kapitánské zkoušky udělal, prý to jde

Věra (Pá, 14. 1. 2022 - 18:01)

K těm německým lázním, jak to tam funguje s parkováním a jak to je s očkováním a testy?

Libor. T. (Pá, 14. 1. 2022 - 19:01)

Parkování klasicky, na den to vyjde cca na 5 až 8 euro, normální závora a kasa na placení, bere kovové, papírové i platbu kartou, nikdy nebyl problém, přes covid jsme tam nejezdili tak nevím, byli jsme jen na podzim v Rajeckých a tam chtěli potvrzení o očkování, tam neparkujeme, jezdíme vláčkem, ten jede přímo před samotné lázně. Ze Žiliny lokálka,do Žiliny moderní EC nebo se dá i Leo, Student ag....

pepan (So, 15. 1. 2022 - 08:01)

Ja jsem od Žlutice a na ten Elster to by šlo přes Váče. Je to možný s dětmi a kolik to sype?

Libor. T. (So, 15. 1. 2022 - 18:01)

Pepane, my jezdíme přes Vary a Vojtanov, tam je to spíše pro dospělé, je to tam super, vepředu jsou klasicky venkovní a vnitřní vířivky a bazény s tryskami atd, bohatý saunový svět a pak je zadní relaxační Solle terme saunia svět a tam jsou bazény s mořskou vodou, několik venkovních a vnitřních saun , naprosto luxusní relaxační místnost s krbem a prostě maximální relax. My to dáváme většinou na dva nebo tři dny a je dobré ubytovat se v Čecháh poblíž Františkových lázní. Vstupné do celého objektu na celá den je cca 25 euro/os, jak to bude po covidu uvidíme.

Věra (Pá, 14. 1. 2022 - 20:01)

Děkuji za vyčerpávající informace. Příjemný večer a celý víkend přeji také

Návštěvník (Pá, 14. 1. 2022 - 19:01)

Myslím, že asi teď ty lázně budou zavřený kvůli covidu. Nebo ne?

Reklama

Přidat komentář