Reklama

Rostou u vás nyní HOUBY?

sardanapal (Ne, 2. 1. 2022 - 19:01)

Ten prášek dělám , ale lepší (je ;-) ) alkoholový výluh z pola usušených plodnic . Podávati po kapkách !

☮✌ korkokluk (Ne, 2. 1. 2022 - 19:01)

Pokud možno kombinovat alkoholový výluh s vodním výluhem.

☮✌ korkokluk (Ne, 2. 1. 2022 - 18:01)

V Číně jsou zaznamenáno několik vyléčení z těžkých nemocí a nekolik extrémních dlouhověkých lidí. Žel, mnoho léčivých procedur nebylo zachováno, anebo jsou jenom utržkovité. Dnes se znovu objevují.

Libor. T. (Ne, 2. 1. 2022 - 18:01)

Máš skvělé informace. Rád se k nim také vyjádřím, ale dnes už nestíhám. Hezký večer vám všem

☮✌ korkokluk (Ne, 2. 1. 2022 - 19:01)

Ďěkuji. Budú se těšit na tvé příspěvky. Mykologie je moje hobby od dětství. Alespoň někteří vidí, že nejen nohama je člověk živ...

☮✌ korkokluk (Ne, 2. 1. 2022 - 18:01)

U hřibů nejsou známé prudce jedovaté druhy. Někteří lidé jedí kupř. i satana, jen je pořádně i 2x dlouho provaří. Ano, i u hřibů byly prokázány léčivé účinky.

Libor. T. (Po, 3. 1. 2022 - 11:01)

V české republice je známo několik jedovatých hřibů, kromě již zmiňovaného hřiba satana (rubroboletus satanas) se vyskytuje i hřib nachový (rubruboletus rhodoxanthus), hřib Moserův (rubroboletus rubrosanguineus) nebo hřib rudonachový (imperator rhudopurpureus). Nutno podotknout, že se jedná o poměrně vzácné druhy hub z nichž většina je zařazena v tzv. Červeném seznamu ohrožených druhů. Co se týká léčivých účinků hřibů, tak o hřibu žlučníku již byla řeč, zajímavé výsledky jsou i při aplikaci obkladů z jedlého hřiba smrkového na bolesti zad při ústřelu (lumbago) a podobně

sardanapal (Ne, 2. 1. 2022 - 16:01)

Čechy nejsou Skandinávie Zlato , holóbci se Unás sbírají úplně všude . Ale je pravda , že spousta "houbařů" mezi nima tápe . Totéž co u čirůvek ...

nona (Ne, 2. 1. 2022 - 17:01)

Asi takhle lásko. Na Moravě každej houby zná a tak se nebojí sbírat i holubinky. Hádej jak jsou na tom Pražáci...no taky sbíraj

sardanapal (Ne, 2. 1. 2022 - 17:01)

To sou ti co na ně chodí s kosou ? Jednou sme s Tatíkem vyházeli obsah košíků našich příbuzných tak z poloviny . No prostě "Brňáci" ...

sardanapal (Ne, 2. 1. 2022 - 16:01)

Mám dojem , že teď sou holubinky mimo hru ... Jen loni sem nechal za knihy o houbách kolem dvou tisíc Kč ...To na ně chodím co si pamatuji , ale pořád se učím ...

sardanapal (Ne, 2. 1. 2022 - 16:01)

Tak určitě povalí hlíva , ucho Jidášovo , nějaké ty rosolovky . Možná se najde i nějaká ta komprda a v neposlední řadě penízovka sametonohá ...

nona (Ne, 2. 1. 2022 - 16:01)

wow, skvělá diskuze pánové

Návštěvník (Ne, 2. 1. 2022 - 14:01)

Zajímavá diskuze. Poučné.

☮✌ korkokluk (Ne, 2. 1. 2022 - 14:01)

No a mnohé z těch housenic jsou vzácne houby.

Návštěvník (Ne, 2. 1. 2022 - 08:01)

Nevím co se mu nelíbí. Furt lepší téma než kdo s kým mrdal, kdo je teplej, černej očkovanej, zdrogovanej a podobně

sbírač (So, 1. 1. 2022 - 23:01)

Joó, rostou houby, Podpapírník smrdutý, Sračka pršivec, Kulový hřip :-)), chodím s vidlemi na houby a mám plný pytel.

Návštěvník (So, 1. 1. 2022 - 20:01)

Našli jsme něco v Šárce,poslal jsem to Liborovi T. na identifikaci, napíšu až mi potvrdí co to je

Návštěvník (So, 1. 1. 2022 - 12:01)

Vy jste mě navnadili, beru po obědě pejska a vnuka a jdeme se projít do Šárky. Jestli najdeme nějaké prašivky, pošlu ti to na prozkoumání

Návštěvník (So, 1. 1. 2022 - 14:01)

Zajdi do marketu. Tam máš houby v regálech

Reklama

Přidat komentář