Reklama

Cinkali byste znovu klíčema?

Návštěvník (St, 20. 10. 2021 - 14:10)

Tak s tím očkováním jsi to totálně zabil. Takže už jsi byl na 3? To by jsi měl mít výdechové filtry a ochranný oblek, aby jsi neohrozil ostatní, co jsou zdraví.

SPD skalní volič (St, 20. 10. 2021 - 12:10)

Jsem se nyní díval na film Poslední Samuraj a byli mi líto, že to tu musí táhnout Okamura Tomio sám a nikdo s ním nejde do boje. Přitom jeden statečný bojovník dokáže strhnout celou armádu k vítězství v bitvě!

Rozverná (St, 20. 10. 2021 - 11:10)

Pane Jahodo, kolik vám chybí na váze do dvou metráků? Objednejte se na obezitologii a vezměte sebou i vašeho obtloustlého Mikešáka co tak pěkně papká. Cestou se zkratkou zastavte na odvykačce neb alkohol je metla lidstva.

Nimrod (St, 20. 10. 2021 - 11:10)

Ve čtyři ráno srát sračky na doktorku? Co to je za klauni?

Soudkyně Barbara (St, 20. 10. 2021 - 12:10)

Celkem by mne zajímalo, co na toto raní vypisování pana Cynika říká jeho přítel, jestli ho to nebudí.

20.10. (St, 20. 10. 2021 - 11:10)

A Jak to bude vypadat ve světle prezidentských pravomocí,které sleduje celý svět.

Cynik - realista (St, 20. 10. 2021 - 06:10)

S předchozím textem souvisí též již několik dní známá informace ohledně §77 zákona č. 90/1995 Sb. Více třeba zde: "„Ústavní expert Hasenkopf na svém facebookovém profilu upozorňuje, co stojí v § 77 odst. 5 zákona č. 90/1995 Sb., o jednacím řádu Poslanecké sněmovny, v platném znění: „K ustavení poslaneckého klubu na začátku nového volebního období jsou oprávněni poslanci zvolení do Sněmovny za samostatně kandidující politickou stranu. K ustavení klubu podle věty první je třeba nejméně tří poslanců.“ -----
„Ergo poslanci ODS, TOP 09, KDU-ČSL, Pirátů a STAN nemají nárok na poslanecký klub, a to ani společně (koalice není politická strana), ani každý zvlášť (žádná z jmenovaných politických stran nekandidovala samostatně),“ shrnuje.“

(https://www.kscm.cz/cs/aktualne/aktuality/poslanci-ods-top-09-kdu-csl-piratu-stan-nemaji-narok-na-poslanecky-klub-ani) ---------- „SPOLU dáme Česko dohromady“... „Pusťte nás na ně, my jsme ta změna!“ ... Obávám se, že jedinou změnou bude ohýbání a obcházení platné legislativy, aby si jednotlivé smečky z původního dvoj- a trojslepence přišly na prachy navíc díky vlastním poslaneckým klubům...

Cynik - realista (St, 20. 10. 2021 - 05:10)

„Piráti se po volbách dostali do pasti, ze které se nyní snaží vyklouznout. Jde o souběh funkcí, který často kritizovali. Čtveřice pirátských poslanců, kteří prošli do Sněmovny v koalici se STAN, řeší, zda se mají dobrovolně vzdát poslaneckého mandátu v případě, že někdo z nich usedne do ministerské funkce, anebo si obě křesla ponechají. -----

Piráti před volbami argumentovali, že ministři mají mít dostatek času pro výkon své funkce a pracovní povinnosti nesmějí zanedbávat. Ivan Bartoš a Olga Richterová se však po očekávaném přestupu do vlády odejít ze Sněmovny zjevně nechystají.
Za šéfa strany Bartoše by totiž jako náhradník přišel zástupce STAN, který by tak rozšířil klub Starostů na 34 poslanců, zatímco Piráti by oslabili na tři poslance.“ (https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pirati-v-pasti-kumulaci-funkci-uz-nevylucuji-40375366#dop_ab_variant=630830&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=SwXIOAWMXLs-202110200349&dop_id=40375366&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz) ----------

„Pusťte nás na ně, my jsme ta změna!“ To bylo jedním z hesel pirátské volební kampaně... ----- Tak jo, naivní voličstvo Piráty na ně pustilo… ale kde je ta změna? Piráty dříve kritizovaný souběh funkcí se najednou náramně hodí… může to ale být pro někoho překvapivé?

aladin (St, 20. 10. 2021 - 05:10)

"...a tuhle znáte?
36 ČT :D / Art HD - 20. října 2021 - 04:35–05:10"....A koho vlastně podporujete ??? Nemakačenky, parazity kriminálníky a imigranty !!! Tak je běžte podporovat někam mimo naši zem !!!

Cynik - realista (St, 20. 10. 2021 - 04:10)

Co ty na to, Jahodo? Bohdanu Dvořákovi, někdejšímu předsedovi KAN 21, je připisován výrok "Bývalý komunista je totéž, co bývalý černoch"... Tobě ovšem bývalý komunista nevadí, vždyť je dnes pro EU a NATO, viď, katolický křiváku a pokrytče... Nechci a nebudu používat vzletných slov o zradě, vystačím s nevzletnými, obvyklými slovy o křiváctví a pokrytectví... Jidáš zradil Krista za třicet stříbrných, jaká by byla tvoje cena, Jahodo? Stačilo by něco chutných pomazánek?

Cynik - realista (St, 20. 10. 2021 - 04:10)

Nestačilo, "výborný analytiku" Jahodo? Tak si ještě počti: "V deníku Blesk se generál Petr Pavel, o kterém se mluví jako o možném kandidátovi na prezidenta, rozpovídal o své minulosti. Již několikrát mu totiž bylo vyčteno, že byl členem předlistopadové KSČ. Své členství v KSČ mezi lety 1985 až 1989 Pavel prý odčinil za posledních 30 let, kdy podle svých slov pomáhal budovat bezpečnější Českou republiku. „Bylo to rozhodnutí, na které s odstupem času a s tím, co vím dnes, rozhodně pyšný nejsem. Nejsem pyšný na to, že jsem neměl dostatečný rozhled, dostatečně objektivní vzdělání, že jsem byl v tomto ohledu naivní. Zároveň ale vím moc dobře, že jsem osobně svým rozhodnutím nikomu neublížil, že jsem svým rozhodnutím nikoho nepoškodil, a z toho důvodu necítím potřebu se omlouvat jednotlivcům,“ řekl a dodal: „V žádném případě jsem nikdy nezneužil nějaké výhody, která by plynula z mého členství ve straně.“ -----
V Pavlových starých posudcích stálo, že: „… napomáhá prosazovat vedoucí úlohu strany mezi svými podřízenými…“ Toto hodnocení bylo dle Pavla čistě formální a povrchní. Šlo prý o jakýsi předepsaný obsah. „Jestliže politikou strany ve vztahu k armádě bylo zabezpečit kvalitní výcvik a dosáhnout vysoké bojové pohotovosti, tak to pro mě byly služební úkoly, ne stranické. Ale tehdy se vlastně tak moc nerozlišovalo, co je stranické a co je služební. Armáda pro mě byla práce, politiku jsem neřešil,“ prohlásil v rozhovoru. -----
Paradoxně Pavel ale zároveň přiznal, že v armádě prováděl tzv. politické školení mužstva: „Jako velitel jsem měl povinnost vést veškerý výcvik, a tedy mimo jiné i politické školení mužstva. K tomu měli všichni velitelé příručku, ve které byla rozepsaná témata a obsah. A každý velitel, ať už byl členem strany, nebo nebyl, tímto politickým školením ovlivňoval své podřízené v duchu politiky strany. Ať už jsme si o té politice mysleli cokoli.“ Také uznal, že jako armádní důstojník nemusel nutně být členem strany, ale byl jím. V rozhovoru to omlouval zejména svým mládím a nezkušeností. -----
V reakci na rozhovor se do generála pustil zástupce šéfredaktora Oldřich Tichý z Reflexu. Ten prohlásil, že rozhovor je evidentní snahou vyžehlit generálovu minulost a „vyzmizíkovat“ největší reputační problém na štítě budoucího prezidentského kandidáta. A že by tuto snahu lidé měli odmítnout. -----
Připomíná, že Pavel podal žádost o vstup do KSČ v roce 1983, rok po smrti Leonida Brežněva, který v roce 1968 rozkázal obsadit Československo. „V tehdejším Československu bylo pevně usazeno přes 80 tisíc sovětských vojáků, 1500 sovětských tanků, 300 sovětských letadel, sovětské rakety s jadernými hlavicemi… Pavel měl v tu dobu za sebou vojenské gymnázium, vojenskou vysokou školu a dělal kariéru u armády, která všestranně a naplno kolaborovala s okupačními sovětskými vojsky,“ obviňuje generála. -----
I jednotky, u kterých Pavel sloužil, byly dle Tichého ty, kam byli umísťováni jen prověření zastánci režimu. Měl na mysli výsadkovou brigádu, ale hlavně vojenskou rozvědku. Pavlovy výmluvy, že nikomu neublížil jsou podle něho k smíchu. „Každý člen KSČ legitimizoval komunistický režim. A každý komunistický lampasák byl jednoznačně součástí represivního aparátu, díky němuž se zločinný systém držel u moci,“ argumentuje. Podotýká, že kdyby v Československu nedošlo k sametové revoluci, soudruh kapitán Pavel by republiku proti „vrahům z Wall Streetu“ strážil dál. Podle Tichého pak Pavel, když zapomenul na svou přísahu věrnosti Varšavské smlouvě, ve službách NATO prokázal jednak mimořádné schopnosti, ale také to, že je ochoten sloužit tomu, kdo je zrovna u moci.“

(https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ja-jsem-za-nasi-zemi-nasadil-zivot-Tenhle-text-Petr-Pavel-nevydychal-Zase-jde-o-minulost-648148)

nona (St, 20. 10. 2021 - 19:10)

Neskutečný. Jo on neměl výhody z členství v KSČM To měl každej a takoví jako on tam vstupovali právě kvůli karieře své nebo studiu svých dětí. Což je větší hnus než kdyby byl jenom tak blbej a pomejlenej. Fuj, to jsi mě naštval

ShabbaTot-Jahoda (Čt, 21. 10. 2021 - 00:10)

mě taky naštval!

20.10. (St, 20. 10. 2021 - 11:10)

Dobrá poznámka,nová tvář politického dění a co je ten člověk zač.

ShabbaTot-Jahoda (St, 20. 10. 2021 - 08:10)

tak Kalousek na hrad!!!!

aladin (St, 20. 10. 2021 - 14:10)

Největší zloděj v tomhle státě na hrad ??? Jseš vylízané pako, Jahodo !!!

ShabbaTot-Jahoda (Čt, 21. 10. 2021 - 00:10)

ha,ha,Kalousek na Hrad,anebo Marian Jurečka!...No...jak to tak vypadá v Hradě probíhá palácový převrat po němž již nebude pro prezidenta prognostika na hradě místo....jak jsem správně zanalyzoval již z loňska....KDU-ČSL veme do ruky metlu proutěnou a vymete ten proruský zatuchlý auglijášův chlív a šůrovákem vydrhne nádvoří,rynk a dvorek na Hradě vod hnoje,mrvy a kejdy....voda se již ohřívá a šůrovák na tyčce kmitá jak namydlený blesk po hradní dlažbě...bude proevropský a pro EU prezident a nebude péct s divokým východem!Bude péct s USA,CIA ve Vyrdžíniji,NATO a západním Německem!Ať žije USA!!

Návštěvník (Čt, 21. 10. 2021 - 01:10)

Ty bys potřeboval prožít válku, pak by tě humor přešel, nebo alespoň rok 1968.

Věra (Čt, 21. 10. 2021 - 01:10)

KDU vezme do ruky leda tak kulové.

Cynik - realista (St, 20. 10. 2021 - 04:10)

Slovy „Naši krásnou zemi čeká zkouška z demokracie“ končí text článku na PL, o němž píšu v předchozím příspěvku… Jak to s demokracií myslí o místa u koryt a žlabů se rvoucí pětislepenec, jasně plyne z následujícího textu:

„Kandidátkou na pozici předsedkyně Poslanecké sněmovny bude předsedkyně TOP 09 paní Markéta Pekarová Adamová. Vybrali jsme ji proto, že to je výborná a důstojná reprezentantka. Má zkušenosti z Poslanecké sněmovny,“ zdůvodnil návrh lídr koalice SPOLU a budoucí premiér Petr Fiala (ODS), na němž se dohodli na úterním jednání.

„Bude jakýmsi symbolem změny ve vedení Sněmovny. Po těch zaškobrtnutích současného předsedy by si to tato funkce zasloužila,“ řekl předseda Starostů Vít Rakušan. Pekarová Adamová k tomu dodala, že „je připravena na vše, co tato funkce obnáší“. -----
„Je potřeba vrátit důvěru v to, že ústavní funkce neslouží zájmům pochybných partiček. Důvěru, že demokratické principy nebudou ohýbány. A důvěru, že slušnost není slabost,“ děkovala sama Pekarová Adamová.
Koalice pak chce nabídnout hnutí ANO jako nejpočetnější partaji ve Sněmovně dva místopředsednické posty. SPD by ve vedení Sněmovny neměla mít žádné křeslo. „Početně to nevychází,“ pokrčil s pousmáním rameny Petr Fiala. Markéta Pekarová Adamová již dříve řekla, že extremisté podle ní nemají ve vedení Sněmovny co pohledávat. -----
SPD má ve Sněmovně dvacet poslanců, zatímco Piráti budou mít v klubu pouze čtyři a TOP 09 čtrnáct.
I když se jedná jen o dohodu stran a nová Sněmovna ještě ani nebyla ustavena, třeba Ivan Bartoš už považuje funkce za hotové a Pekarové Adamové dopředu blahopřál k postu předsedkyně.“
(https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Snemovnu-ma-vest-Pekarova-prinese-pry-dustojnost-Mistopredsedu-sest-ale-SPD-ma-smulu-680828) --------- „...výborná a důstojná reprezentantka“? Věc názoru… mně spíše připadá jako nedůstojná, hysterická, sebestředná ženská, a její slova, že „Je potřeba vrátit důvěru v to, že ústavní funkce neslouží zájmům pochybných partiček“ jsou vysoce úsměvná… Vždyť právě pochybné, účelově slepené partičky se derou ke korytům… -----
„SPD by ve vedení Sněmovny neměla mít žádné křeslo. „Početně to nevychází,“ pokrčil s pousmáním rameny Petr Fiala.“ ----- Názorná ukázka, jakou „demokracii“ předvádí a bude předvádět tento slepenec…„početně to nevychází?“ Aha… a jak to tedy početně vychází pro čtrnáct topáků, nebo dokonce pro pouhé čtyři Piráty? ----- O korytech se ta pětitlupa dříve, nebo později domluví, to je vysoce pravděpodobné… ale pak nastane práce. „Změna“? „SPOLU dáme Česko dohromady“? Velikánský smích… nebo spíše značné obavy.

Reklama

Přidat komentář